Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lena1612

moja pierwsza ciąża-radości i obawy

Polecane posty

Czułaś przed tymi kopniaczkami jakieś bulgotania?? Teraz mam pytanie czy te bulgotania tylko czuć, czy delikatnie słychać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatnie 2 dni jak się rano budzę to mam taki dziwny brzuch, nie jest ani twardy ani właściwie nie boli tylko jakby takie zakwasy miał, uczucie jakby w nocy coś tam się działo czego nie czuję. Nie wiem czy to normalne?? Jak wstanę to już jest całkowicie normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulgoty i bąbelkowanie czułam w środku, bez odgłosów ;) ja wieczorem mam bardzo napięty brzuch, czasem rano z prawej strony, na wys. pępka widzę wybrzuszenie ;) czasem coś mnie pokłuje, poszczypie od środka, najgorzej jak jedziemy terenówka męża, wtedy można po dziurach i wertepach tylko,że mnie zaraz siku się chce, nawet jesli byłam 2 min wczesniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już też bym chciała doczekać się ruchów. Wszędzie wkoło gdzie czytasz wszyscy już czują a ja czekam czekam i się pewnie niepotrzebnie zamartwiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
mam mieć wesele w rodzinie ,akurat 25 tydzień ciąży i nie wiem co na siebie włożyć . tzn. muszę uszyć. albo sukienkę albo spodnie na kant i jakaś tunikę?szczerze to mi się nie chce iść na to wesele ,a le jednak bliska kuzynka się chajta doradźcie co lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia , to zabawne jak róznie reagujemy na tego samego lekarza. Ale u mnie to tez pewnie kwestia wdzęcznosci za wczesniejsza opieke. Teoretycznie mozesz zmienic, Dr Banaś tez pracuje w szpitalu i chyba nawet jest zastepca ordynatora, byłam u niego 2 razy na wizycie, życzliwy, spokojny i rzeczowy... tylko troche droższy i duzo starszy.. ale to akurat niektórym odpowiada. Teścik ja bym wybrala spodnie ze wzgledu na buty, w 25 tyg mozesz mieć już spory brzuch albo np problemy z puchnieciem nóg... a do spodni mozna mniejszy obcas, czy nawet dyskretnie zmienic buty w trakcie wesela - bedzie ci wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Ewa z tym lekarzem tak jak mówię, mnie sie widzi, że to rodzaj asekuracji "mówiłem, uczulałem, proszę sie nie dziwić" pewno dlatego był wyraźnie niepocieszony,że mimo iż mnie namawiał nie zrobiłam amnio. wiesz co on mi powiedział na ostaniej wizycie, juz na samym końcu cytuję "jestem bardzo ciekaw jak to sie u państwa skończy, do siego roku" no więc super, tak panie dr jak pan mówił pana rolą będzie dbanie o komfort psychiczny ciężarnej nie wiem może dlatego,że ja mam w sobie tyle wiary,że będzie dobrze, nie płaczę, nie panikuję, spokój, cieszę się jak dzika jak widzę dzidzie na usg, może on by wolał przestrach i żebym robiła sobie testy wszystkie, przebijała , pobierała co sie da jakoś to sobie ułożyłam w głowie i nie trafia do mnie,że będzie źle, będzie dobrze i koniec, nie ma potrzeby robić dymu i siać niepokój skoro dziecko tak pieknie się rozwija zresztą moja przyjaciółka do niego chodziła i ciągle jej gadał, że dziecko jest za małę, za mały ma brzuch itp dziecko miało 55 cm i ważyło 3700... ba moja bratowa też to słyszała a chłopak 57 nie pamiętam wagi ate tez ok 3500 lekarz jako człowiek spoko, sądzę,że gdyby nie było problemów byłabym zadowolona, chodzę do niego nadal i nie będe juz zmieniać, ja od 16 roku życia chodziłam wyłącznie do ciszkowej, było trudne dla mnie iść do faceta, ale nie ma chyba idealnego lekarza dla mnie liczy się dziecko a on raczej nam krzywdy nie zrobi, ja robie swoje, dzidzia swoje lekarz niech też robi co do niego należy, jak będzie mi znowu coś ględzić to mu to powiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
tez tak myślę że spodnie i tunikę, i w sumie na później się przyda strój .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
wczoraj poczułam delikatne kopnięcie . najpierw nakarmiłam nas mandarynkami i zawsze po nich jakiś czas czuję te bąbelki w brzuchu. i w końcu trzymając ręce na brzuchu doczekałam się kopnięcia , mój mąż też zdążył przyłożyć rękę i też poczuł . fajne uczucie . już nie mogę doczekać się wizyty za 2 tygodnie połówkowego usg i mam nadzieję że poznam płeć:-) ja już mam ochotę urządzać pokój dla dziecka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Fajnie, ze piszecie, co trzeba będzie kupić - za jakiś czas baardzo się przydadzą takie informacje :) Póki co zastanawiam się, jak umeblować pokój dla Maluszka :-) no i jakie imię wybrać... Podoba mi się Zuzia (od zawsze mi się to imię podobało, nawet nieraz żaliłam się mamie, czemu tak mi na imię nie dała), ale podobno teraz to szalenie popularne imię... A poza tym kilka dni temu poczułam, jak ktoś się wierci w brzuszku :-) Ale super uczucie :-) Teraz tylko chodzę i brzucha dotykam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
aśka ale ty czujesz te ruchy jak dotykasz brzucha ,czy już np. ja chodzisz czujesz? ja czuję jak dotykam bo przy chodzeniu pewnie tez się rusza ale pod ubraniem zimowym nie daję rady jeszcze wyczuć . o pokoju dla maluszka to ja też myślę ,tyle że ja mam już meble i gotowy pokój -kwestia ustawienia tylko . a imię to ja mam wybrane chyba nawet w 6t5d :-) dziś zaczynam 20 tydzień .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie czuję tylko jak dotykam (najlepiej czuć wieczorem, jak już spać się kładę), chociaż takie jak się ruszam też, ale słabiej (wtedy bardzie takie bulgotanie czy pływającą rybkę). Jakie masz imiona wybrane? Napisz, jestem bardzo ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teścik
ewa lub Mateusz . dla chłopaka poszło nam jak z płatka ,a dla dziewczynki nie mieliśmy wielkiego rozmachu bo w rodzinie Julka natalka zuzia itp. mąż zdecydował że będzie mała juniorka mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne imię - Ewa, też o nim myślałam, i jak na razie niezbyt popularne :) A dla chłopca myślałam o Antosiu, no ale już wiem, że będzie dziewuszka, więc Antoś może za jakiś czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super imię Ewa. Tak miała na imię moja mama, której od dawna już nie ma. Ja chciałam dla dziewczynki Natalka, ale teraz myślę, że jak będę mieć kiedyś córkę to dam jej Ewa. Inna sprawa, że nie planuję mieć więcej dzieci póki co, ale Patryka też jakoś tak specjalnie nie planowałam teraz. A tymczasem nie wyobrażam sobie bez niego życia. Wystarczy, że jest np.niedziela, wszyscy są w domu i ciągle mi go babcia, dziadek, albo ktoś inny porywają dając mi go do karmienia i przewijania. Z jednej strony jestem zadowolona, że mogę sobie troszkę odpocząć i zająć się czymś innym, ale jak przychodzi wieczór to ściskam go jakbym go tydzień nie widziała, bo taka stęskniona jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
kupowałyście już koszule do porodu ? macie linki to podrzućcie . czy zwykłą w większym rozmiarze czy typowa brzuchatą na ciążę? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia ja kupowałam koszule do karmienia, a do porodu wzięłam z domu używaną. Nie wiem czy jest sens brać nową skoro może być potem do wyrzucenia. Moja się wprawdzie doprała, ale i tak ją schowałam gdzieś na dnie szafy bo nie mogę na nią patrzeć :P Natomiast tutaj dam Wam link do koszul na które uważajcie. Pisze na nich 100% bawełna, a to ściema jakaś jest. Materiał jest sztywny i sztuczny i okropnie się w tym czymś pociłam. Po wyjściu ze szpitala wylądowała w koszu. http://moda.allegro.pl/koszula-koszulka-nocna-ciazowa-do-karmienia-l-xl-i1401054652.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co sie ze mna dzieje?
Witam ! okres mi się spoznia 4 dni zrobilam wczoraj test ale wynik byl negatywny! Zazwyczaj przed okresem odczuwałam bole brzucha i piersi a tym razem nic! Stosunek odbyłam 16 dni tem z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, ktora nie pekla ani sie nie zsunela , czy jest mozliwe ze test sie mylil? Nie zauwazylam wiekszych zmian tylko tyle ze powiekszyly mi sie piersi.czy moge byc w ciazy? Ostatnio bylam chora, mialam infekcje drog moczowych i bralam przez ponad tydzien antybiotyki czy to moglo jakos na mnie wplynac? No i oczywiscie dochodzi stres zwiazany z tym ze moge byc w ciazy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
nie jesteś w ciąży ale możesz zrobić test z krwi rilla a masz link do koszul tych do karmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia nie mam. Z allegro kupiłam tylko tą co podałam linka i pożałowałam tego zakupu. A 2 dostałam w prezencie na urodziny, ale nie wiem gdzie były kupione, pewno w jakimś sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Byłam dzisiaj na KTG - ok, tylko wyszły min. jakieś dwa skurcze których mówiąc szczerze nawet nie przyczaiłam :P Ogólnie brzuch mam twardy, Mały naciska na pęcherz i rąbie mnie główką w krocze ale prawdę mówiąc nadal uważam że jeszcze mam sporo czasu do porodu. I wzorem Rili i Mami mam nadzieje że mój jeszcze kilka dni po terminie posiedzi w dwupaku z mamą, tak nam fajnie razem :) Hi Hi przyzwyczaiłam sie do tego stanu :) Co do koszul to kupiłam dwie w sklepie, pisze że bawełna... ale ja w domu sypiam w piżamach wyłącznie więc traktuje je jako "szpitalne jednorazówki" a do porodu wzorem Rili zapakowałam starą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiniMaus niezła jesteś hehe :) Ja odkąd skończyłam 37 tc to codziennie prosiłam dziecko, żeby już wychodziło bo miałam ciąży po dziurki w nosie :) I szczerze powiedziawszy wcale mi nie brakuje tego ogromnego bębna, zgagi, bólów brzucha, zamartwiania się gdy się za długo nie rusza, bezsenności i strachu przed porodem. O nie dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
bardzo boli poród naturalny bez znieczulenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia tak bardzo boli ALE: - naprawdę da się ten ból wytrzymać! Ja jestem delikatna, przy okresie mdlałam dentystę omijam szerokim łukiem, a miałam przy porodzie wszystko co najgorsze - bóle krzyżowe i kroplówkę i o dziwo zniosłam ten ból, - między skurczami jest chwilka przerwy kiedy to nie boli nic a nic i można nabrać sił, żeby przetrwać kolejny skurcz. Najgorszy moment jest chwilę przed bólami partymi - można odnieść wrażenie, że przerw nie ma już prawie wcale. Bóle parte mnie nie bolały wcale. Samo urodzenie dziecka to było dla mnie uczucie porównywalne do zrobienia wielkiej kupy przy zatwardzeniu + delikatne ukłucie przy nacięciu. Po za tym fajnie mieć bliską osobę obok. Aha no i jak widzisz dzidzię to ten ból przestaje mieć już jakiekolwiek znaczenie :) Dasz radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam na drugie Natalia i jakoś tak z dwojga wolalam zawsze swoje pierwsze imie. Faktycznie malo Ew teraz wśród dzieci. Siostra jest Weronika Julia a przyjaciólki mają córki - Lenę i Oliwię.. wiec własciwie też wszystkie fajne imiona zajęte... ale ja i tak wiedzialam że bedzie Maja zanim w ogole bylam w ciąży. Własnie dzwoniłam do przyjaciółki która ma termin na 18... juz ją od wczoraj brzuch ciągnie, kto wie, może dzisiejszej nocy znów zostane ciocią :) Zeszlej nocy wyplynela mi siara i troche zmoczyłam przescieradlo . Śpię nago i nie wiem jak przezyje koniecznośc spania w biustonoszu i wkładkach... a może lepiej pozwolic piersiom na oddychanie póki te 'wypływy' nie są zbyt obfite? Moja dzidzi juz sie zaczeła konkretnie rozpychać, chociaz jak Łukasz polozy mi ręke na brzuchu to natychmiast sie uspokaja - chyba tylko ze dwa kopniaki dotąd poczuł a ja mam w brzuchu dyskoteke niemal caly czas :) Od przyszlego piatku zaczynam szkole rodzenia, u nas w szpitalu trzeba zaplacic 200 wiec poszlam do feminy bo tam całosc z nfz'tu. i tak nie bede na wszystkich zajęciach bo 2 razy mam szkole w tym czasie a na cwiczenia lekarz nie pozwolił chodzic. Pozdrawiam i zycze dobrej nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szczesliwaizarazemwystraszona
Witajcie :) Widze ze jest tu pełno doświadczonych mam więc chciałam się poradzić troszkę :) Podejrzewam że jestem w ciąży. Mam powiększone piersi na których prześwitują żyły,powiększyły mi się brodawki i również bardzo swędziały mnie całę piersi ostatnio. mam mdłości. Jestem strasznie wrażliwa na zapach smażonej cebuli ( którą uwielbiałam jeszcze nie dawno) nawet lekki jej zapach doprowadza mnie do wymiotów... Bardzo bolały mnie jajniki a teraz czuję jakby mi macica się rozrazstała, pęczniała no i jakbym miała tam j zakwasy ... cały czas wydziela mi się sluz taki biały... ostatnio miałam okres 19 grudnia ale trwał tylko 2 dni i był bardzo skąpy... teraz powinnam mieć w sobote ale czuje ze go nie będzie... jak myślicie czy te objawy mogą świadczyć o ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rila no właśnie boję się jak cholera porodu więc jak najdłużej niech Mały siedzi ze mną w pakiecie :P Właśnie wyczytałam że te dzisiejsze skurcze na KTG to te słynne skurcze przepowiadające które wg tego co napisali pojawiają się na 7-10 dni przed porodem i już wpadam w panikę! Mam nadzieję że będę wyjątkiem od reguły i wytrzymam dłużej niż te 10 dni! Mój lekarz do 24 na nartach więc lepiej żeby do tego terminu nic się nie działo!!! Osiwieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve ja też obstawiałam Maję, strasznie podoba mi sie to imię! No ale... okazało się że moja Maja ma jaja i tak noszę w brzuszku małego Mikołaja który właśnie korzysta z faktu że tata w pracy na nocy i nie będzie "łapał" go za stópki i szturmuje mamusię kopniakami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minimaus raz kozie śmierć i koza ma to z głowy :) Dasz radę, ja już się doczekać nie mogę aż napiszesz, że jesteś mamą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ! idę dziś do gina do planowanego rozwiązania 2tyg. czeka mnie chwila prawdy i więcej konkretów o porodzie . stresik jest nie powiem... trzymajcie kciuki żeby wszystko było ok i żeby Radzio jeszcze trochę posiedział w brzuszku. pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×