Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

venuz

test na hiv

Polecane posty

zrobiłam wczoraj test na obecność wirusa hiv. Za kilka godzin odbieram wyniki. Długo się zbierałam, ale wczoraj w końcu poczułam się gotowa. Nie wiem tylko, czy jestem gotowa, żeby odebrać wyniki :P Strasznie się denerwuje. Mam 22 lata i burzliwą przeszłość za sobą. Miałam wielu partnerów seksualnych. A nawet bardzo wielu. Zazwyczaj używałam prezerwatyw, ale hmm.. no właśnie "zazwyczaj", czyli nie zawsze. I co z seksem oralnym? Tak na prawdę test postanowiłam zrobić z innego powodu. Kilka miesięcy temu zostałam zgwałcona. Nie wiem, czy z prezerwatywą, czy bez, bo byłam nieprzytomna. Chyba bez. Przez obrzydliwego typa, którego podejrzewam o wszystko co najgorsze. Boje się. Czuje się jak czekając na wyrok.. Co ja zrobię..? A wy? robiliście kiedyś takie testy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Southe
Ja robilam,bo w testach krwi zwyklych wyszlo,ze moge miec Hiva.Nawet nie wiesz co przezylam przez tydzien,czekajac na wyniki,ale okazalo sie,ze jest ok,a ten dziwny wynik zwyklego badania krwi to wynik stresu byl i przemeczenia. Nie martw sie na zapas,wiem,ze latwo sie mowi,ale trzymam kciuki,zeby bylo dobrze. Bardzo wspolczuje gwaltu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wsparcie.. Jeszcze 3,5 godziny i idę po wyniki. dobrze chociaż, że nie muszę dłużej czekać- jedna nieprzespana noc to i tak za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Southe
Fajnie,ze tak szybko dostaniesz wyniki.Ja czekalam tydzien i wracalam z pracy,otwieralam wino,pilam,padalam spac;)Jakos trzeba bylo przetrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlgyygtlotlS
Southe a jak w zwyklych testach krwi moglo to wyjsc?? znaczy sie po czym to poznali ze mozesz miec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie zgłosiłam. Byłam głupia, przerażona i przekonana, że to moja wina. Byłam przekonana, że się upiłam i "puściłam", aż sobie uświadomiłam, ze przecież nie piłam, a nie pamiętam co się ze mną działo przez jakiś 7 godzin. I że z tym facetem w życiu bym się nie przespała. Gdyby to było teraz to bym to zgłosiła, a wtedy udałam, że nic się nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Southe
To znaczy,ze mialam podwyzszony poziom czegos tam,nie wiem dokladnie,lekarz mi powiedzial,ze to moze byc 20 roznych wirusow,ale tez Hiv,wiec trzeba wykluczyc.Podobno zeby trafic po normalnych wynikach,ze faktycznie ktos ma Hiva to jak wygrac w lotka.Malo prawdopodobne,ale zdarza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jlgyygtlotlS
mam podobny problem, dosc burzliwa przeszlosc, i dopiero teraz kiedy w koncu znalazlam faceta na ktorym mi max zalezy i z ktorym bee miala dziecko lekarz zlecil mi badanie na hiv, dotarlo do mnie ze przeciez cos moze byc nie tak!! ciagle o tym mysle!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Southe
Jesli moge ci cos poradzic to tylko tyle,zebys nie martwila sie na zapas.Ja mialam inna sytuacje,bo lekarz mi bez ogrodek powiedzial,ze jest taka mozliwosc,ze jestem chora,chociaz nie mialam "burzliwej"przeszlosci. Z tym,ze nieraz wystarczy raz z kims "porzadnym"i ciach,a niektorzy uzywaja ile wlezie i jest ok. Takie badanie w ciazy to standart.zrob i nie martw sie,bo zaszkodzisz dziecku. Acha,i gratuluje potomka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Southe
A jesli cie to moze uspokoi,to lekarz sie mnie pytal czy choruje czesto.Akurat ja nie choruje wcale,wiec powiedzial,ze malo prawdopodobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh.. godzina zero się zbliża. Teraz już nie ma odwrotu... Ale wicie co? jestem przerażona, ale wiem, że dobrze zrobiłam. Wyświadczam sobie w ten sposób przysługę, a może i innym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i jaki
jest wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ergrthysdrtuyr
robilem kilka razy test na HIV chyba 3 razy pierwsze da razy byl stres prostytutki itp ostatnio robilem po zabuigumedycznym, tzn po operacji, stresu nie bylo hiva brak, hcv rowniez brak :D ani nawet syfilisa :D:D zyc, nie umierac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez robilam test
Postanowilam ze chce sie zglosic do banku dawcow szpiku kostnego jakies 2 lata temu i jako czesc badan byl tez test na obecnosc wirusa HIV. Nie powiem, sama mialam troche stracha, nigdy nie wiadomo, ja czekalam dluzej na wyniki bo bylo to badanie kompleksowe. Staralam sie nie myslec o wyniku, ale czekanie bylo koszmarem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam wyniki! wszystko ok, test nic nie wykrył. Uff... czuje jak bym wygrała nowe życie :)))) teraz pozostaje tylko tego nie spieprzyć, a wszystko co było mogę zostawić za sobą. czuje się cudownie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez robilam test
No to gratuluje! :) Pewnie ciezar spadl Ci z serca! Nigdy nie wiadomo, jakie sa szanse za zarazenie, ale dobre jest to ze wzrasta swiadomosc ludzi, ze takie ryzyko istnieje i na szczescie ludzie coradz czesciej robia testy, dla swojego i innych spokoju :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gin z wawy
Więc życzę powodzenia i trzymania głowy na karku. Warto tego nie spieprzyć. Tym razem się udało ale pamiętaj, że za którymś razem może się nie udać. W razie czego, dla innych mających obawy - testy na HIV do wykonania w domu, dostępne są w niektórych aptekach, wystarczy zadzwonić do wybranej apteki i anonimowo się zapytać po prostu. Test wykonuje się poprzez nakłucie opuszka palca załączoną kłujką i wyciśnięcie kilku kropel krwi do testera. Jeśli ktoś ma obawy, warto taki test wykonać w domu, anonimowo. Pozdrawiam i wszystkim "szalejącym" życzę trzymania głowy na karku i rozsądku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj, tak kamień spadł mi z serca :) to może jak już mam to za sobą podzielę się doświadczeniem :) Test można wykonać za darmo i anonimowo, tutaj jest lista miejsc: http://www.aids.gov.pl/?page=testy przychodzi się do takiego lokalu, najpierw przeprowadza się rozmowę z lekarzem i wyjaśnia powody z jakich zdecydowaliśmy się zrobić test, potem idziemy na pobranie krwi i na następny dzień możemy już odebrać wyniki. Przy odebraniu wyników przeprowadzamy rozmowę z kolejnym fachowcem, możemy rozwiać wszelkie wątpliwości. Ja robiłam w Warszawie na Chmielnej i było bardzo profesjonalnie, dyskretnie i sympatycznie. W żadnym momencie nie trzeba podawać swoich danych, jesteśmy tylko numerem i hasłem. Polecam :) i powodzenia życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SERCEEEEE
I teraz dalej bedziesz sie grzmocic na prawo i lewo? WYZWOLONA? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żonka - , mąż+
ten plus to nie taki koniec świata , nie mniej też życzę trzymania głowy na karku!!!!!!!!! zeby póżnej nie było tak jak u mojego meżulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiadomo, trzymanie głowy na karku potrzebna umiejętność- po prostu dbajmy o siebie :) chociaż czasami to niestety nie wystarcza. SERCEEEEE czy to było do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćanonimiwa
Ja też właśnie czekam na wyniki. Mam w przeszłości jednego partnera któremu nie ufam. On strasznie lubial sex. Wmawial mi ze jestem tą jedyna itd a a chodziły o nim plotki że tyle dup już miał. Spalam z nim bez zabezpieczeń...... Dziś mam wyniki. Tak okropnie się boję.... A ten debil ma żonę i dzieci ....bawił się na boki innymi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz są już testy na HIV z kropli krwi. Wyniki masz w 15 minut i to bez laboratorium i "Pań oceniających". Quickhivtest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gpmd
A jaką mają wiarygodnośc takie testy z palca?? "I Pań oceniających" Chyba nie masz pojecia o czym piszesz. Ja także się badałem i popieram wcześniejsze opinie na temat ośrodków pkd i profesjonalnej obsłudze tam nie ma oceniania liczy się dla tych osób wykrywalność i pomoc innym. Dodatkowo testy w pkd są bardzo czułe i już po około 3 tygodniach od zainfekowania są wstanie wykryć wirusa. Oficjalnie otrzymacie informacje iż badanie będzie trzeba powtórzyć po 3 miesiącach jednak te testy są na tyle czułe ,ze dają wiarygodny pogląd sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jasne. Wpadnij do Torunia, stań w kolejce przez laboratorium i wysłuchuj od pedałów, jak ja niedawno. Rozumiem, że jesteś z tych co nikomu na alternatywę nie pozwolą. "Bo ja mam rację". Dorośnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wy k***y puszczalskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzis przyszła mi do głowy pewna myśl... moj ojciec prowadził swojego czasu dość hulaszczy tryb zycia, a od 2-3 lat moja mama regularnie łapie rozne infekcje zazwyczaj jesienia w momencie kiedy kończa sie zbiory i jest faktycznie osłabiona. owe infekcje trwaja nawet do 3 tygodni i bez antybiotykow sie nie obejdzie... jestem przerazona... czy to może być hiv???dodam,że moja mama robi regularnie badania krwi, czy ze zwykłej morfologii moga powstac podejrzenia co do obecnosci hiv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×