Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Ja naszczeście badanie miałam zadarmo bo to w uk norma.Poprostu położna na nie kieruje do szpitala.Niezależnie od wieku.No jeżeli ktoś chce sam zrobic bo z tego co wiem sie płaci,ale połozna forme wypisuje więc jest zadarmo także spoko:)i USG i z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Ziolka fajnie ze już jesteś poQska też dzisiaj he he. Ja mam wizytę na 16.30 (jeśli oczywiście zdołam dojechać bo miasto zasypane) i już mnie boli brzuch z nerwów. Nie wiem czemu tak to przeżywam-przy I-szej ciąży aż tak się nie przejmowałam tym badaniem, ale teraz mam jakieś dziwne-złe przeczucia Jesli chodzi o wózek to ja mam Jane Nomad i jako doświadczona mamuska mogę Wam powiedzieć że u mnie sprawdził się rewelacyjnie-jak znajdę jutro na allegro to wkleję linki Gondola jest naprawdę spora-w porównaniu do innych (a musicie nią przejeździć całą zimę z nawet 8-9 miesięcznym dzieckiem w kombinezonie), no i spacerówka super-duża i wygodna-dobra dla kilkumiesięcznego malucha jak i dla 2-3 latka. Koła duże, piankowe pompowane-i pcha się super lekko Jest tylko jeden minus wózek jest dość duży po złożeniu więc trzeba mieć spory bagażnik żeby go zmieścić w aucie No i siedzę i myślę co tu wymyślić lekarzowi żeby mi wypisał zwolnienie-ale cholender chodzę w końcu prywatnie wiec niech wypisuje i nie marudzi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
powodzenia na wizycie i daj znac po co i jak na pewno wszystko wpozadku , ale wiem ze sie denerwujesz chyba kazda znas tak ma, jakos wydaje mi sie ze w 1 ciazy tak wszystkiego nie analizowalam inie myslalam ze cos nie tak a i mam pytanko , w 12 tyg usg juz przez brzuch czy dalej dopochwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia tez mieszkasz w UK??? A gdzie dokladnie do ja w poludnoiwym Londynie :) Wlasnie dzisiaj mialam USG i pobranie krwi, mam czekac na wyniki. W sumie na razie bez jakis problemow ale najprawdopodobnie po nowym roku zmienie szpital. Magdigu napewno wszystko jest ok, nie denerwuj sie niepotrzebnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za tydzien wizyte mam :) juz nie potrafie sie doczekac :D dajcie dziewczyny znac jak tam po waszych wizytach ;) kasiunia do 12 przez dopochwowo usg od 12 przez brzuch choc czasami rowniez robia by sprawdzic szyjke itp :) samopoczucie jest ok u mnie , tylko co czwartek wymioty ale raz w tyg mozna wytrzymac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) ja tez dzis wizyta na 16.30 i juz zaczynam sie stresowac... a sypie tak, ze nie wiem czy dojade. co do dolegliwosci to tez praktycznie nic nie mam, no wczoraj rano wymiotowalam i dzis po obiedzie przy myciu naczyn mnie zemdlilo ale ogolnie jest ok. tez strasznie sie mecze, wystarczy ze wejde po schodach i ledwo dycham:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia20
kasiunia jak ja byłam tydzień temu to było 11t1d i zrobił na 2 sposoby usg ,jednak przez brzuch mniej wyraźniej było . któraś dziewczyna pisała tu że w 13 tyg jest najważniejsze usg? dlaczego i pod jakim kątem jest robione? ja byłam tydzień temu na usg i dopiero za miesiąc mam przyjść na wizytę i usg. także ten 13 tydzień przepuszczę,no i nie wiem co robić teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
u mnie wpiatek tak jak zamierzampojsc bedzie 12 tydz, a nei wiesz czemu 13 tydz taki wazny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia20
właśnie nie wiem dlaczego w 13 tyg jest ważne usg. ale żeby coś takiego było to pewnie mój ginek by powiedział że mam przyjść w 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
moze chodzi o przeziernosc karku ale moj gin mowil ze za 4 tygodnie sie spotkamy i wtedy bedzie 12 tydz i bedzie rowniez ogladal pod wzlgedem zespolow , bo bada sie to miedzy 12 a 14 tyg ,u wszystkich pacjentek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a Wy dodatkowo płacicie za te wszystkie badania? Ile płacicie? Ja mam wizytę 8 grudnia, to będzie prawie 12 tydzień. I nie wiem czy mam sama zapytac o te badania czy lekarz sam mi powie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie byłam na wizycie,bo w sobotę to tylko USG było. Ogólnie wszystko ok, tzn. pod względem ginekologicznym. Tylko mam wysokie ciśnienie. I ja sobie to tłumaczę nerwami,bo jak jesteśmy u rodziców to zawsze mierzę, i mam w normie,albo nawet za niskie.A tu mi wyskoczyło 180/80. Teraz muszę kupić cisnieniomierz i do następnej wizyty dwa razy dziennie mierzyć... Ah... Jak nie urok to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
hmm nie wiem wlasnie czy dodatkowo sie placi , ale wydaje mi sie ze nie , jak wpiatek pojde to dam znac bo normlanie place 130 zl za wizyte wiec sie okarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli nie ma wskazań (typu: podejrzenie wady serduszka) i kobieta jest przed 35 rokiem życia to badania prenatalne - czyli usg prenatalne ( w tym przezierność karkowa) i z krwi - są płatne i "na życzenie" pacjentki ze wskazaniami i po 35 roku życia - płaci NFZ ( o ile placówka ma kontrakt z nimi ) usg prenatalne ( przez brzuch ) robi się między 12 a 14 tc, potem 20-22 tc i chyba 30-32 jest to inne usg niż standardowe jak juz pisałam, ja robiłam te usg w sobotę. bałam się strasznie co się może okazać...ale jest ok. jeszcze tylko czekam na wyniki z krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam robione USG też w sobotę, niestety przez brzuch nie było tak dobrze widac.ale to USG było chyba najdłuższym jakie miałam. A jakie badania z krwi musicie robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka79 ja mieszkam na północy anglii także kawał drogi od Londynu. Ja mialam pobieraną krew(ale to w Uk)Min grupe krwi,syfilis,genetyczne a dalej już nie wiem bo tego zadużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki ja po fryzjerze. Od razu lepiej sie czuję. Nowy kolor i włosy krótsze mała odmiana a cieszy. Ostatnio wieczorami brzuch mnie pobolewa i co.. No i pojawia się mała piłka pomału. Dziś po raz pierwszy miałam spodnie ciążowe ale są za duże muszę coś pokupić. U was śnieg a u mnie od zeszłego tygodnia zapowiadają i nie ma;) Niech na święta przyjdzie. Widzę że dziś dużo z was ma wizyty to trzymam kciuki by same dobre wieści były aganik mi robił USG przez brzuch i dopochwowo i się zdziwiłam bo myślałam że już tym sztucznym penisem nie będzie merdania bo nie lubię, a merdał aż brzuch bolał.Z ciśnieniem nie ma żartów uważaj na siebie. Magdigu wiem co myslisz też tak mam z synkiem się nie stresowałam złam na luxie teraz juz tydzień przed wizyta schizuję czyli za tydzień się zacznie, nie martw się będzie dobrze, a zwolnienie powiedz że brzuch i kręgosłup boli od siedzenia przy biurku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia - ja ,mialam jakis tydzien temu ogolne + na HIV + na jakies inne okropnosci :) Wszystkie badania tutaj, nie w Polsce. Dzisiaj mialam USG + krew wlasnie w kierunku genetycznych. Nastepne USG za 2 miesiace. Ogolnie nie mam zastrzezen, ale chce zmienic szpital, ze wzgledow osobistych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mialam wszystkie badania w czwartek USG,prenatalne również z krwi,i inne,Kolejne USg i krew w 20 tygodniu a w 16 wizyta u midwife.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to standard :) u mnie tak samo wizyty sie przedstawiaja. Troche sie stresuje, poniewaz jesli bedzie cos nie tak, maja dzwonic w ciagu 4 dni... Mam nadzieje, ze u was pogoda mozliwa, czy juz zasypalo, bo w Londynie zapowiadaja jutro opady sniegu. Trzymaj sie cieplo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi maja w razie czego list wysłać-tak się z nimi umówiłam.ale miejmy nadzieje ze wszystko bedzie ok.Wszystkie wyniki mają wpisac do komputera do wglądu dla midwife.Oj u nas bielusieńko:)Ale jest ok bo piaskarki sypały o wiele wcześniej wiec drogi są ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziolka79 jak miałaś robione USG pokazywali Ci serduszko??bo mi nie pokazali.Wydaje mi sie że już powinno być widoczne.Mam nadzieje ze przy nastepnym badaniu juzzzobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia, ja bylam w 8 tyg prywatnie na scanie i slyszalam bicie serduszka :D Dzisiaj pokazywala mi serduszko, bylo widac jak bije, ale nie slyszalam na glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,czy w ciąży można spożywać aronię? bo ona obniża ciśnienie... A mierzylam sobie w aptece i wyszło mi teraz 130/72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aganik ja myślę że tak. Może zapytaj w aptece? Mój mały od 6 tak kaszle że nie ma mowy o spaniu. Ja nie wiem jak mój M może spać dla mnie szok, ale jak Olek był mały to też czasem płaczu w nocy nie słyszał;) Ucho matki bardziej wyczulone. Co myślicie o tych poduszkach rogalach do spania a później do karmienia? Ja nie miałam bo chyba nawet nie było tego albo po prostu nie wiedziałam, a kusi mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny , paulusia pewnieteraz zaczna sie choroby dzieci taka pogoda , chociaz moja tamta zime nie chorowala tyle ze katarek pare razy , mam nadzieje ze i wtym roku tak pojdzie jak tam wasze samopoczucie umnie ok wcozraj wieczorkiem leciutkie mdlosci i na krotko , dzis tez bez objawowo i psychicznie torche lepiej , mniej mysle ze cos nie tak moze byc , dzis juz na powdorko zmala wyjde bo wcozraj to strasznie wialo , sniegu unas sporo to mala sie rwie , tylkociekawe czy da rade chodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
co do poduszek to nie wiem , bo w sumie nie zamierzam karmic malego /malej dluzej niz miesiac tak jak zuzie , chyba ze sytuacja zmusi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej zerkam do Was caly czas, ale jakos weny brak, z czasem tez kiepsko. szukamy mieszkania, wiec sporo czasu nam nad tym schodzi. mezowi odechcialo sie mieszkac w bloku i chce sie przeniesc pod Hannover, zamarzyl mu sie ogrodek, wszystko pieknie tylko ze to ja musze szukac. ale za to czuje sie calkiem niezle. waga stoi i -2kg, apetyt mam zupelnie inny, bo rano czuje ze zjadlabym konia z kopytami, ale zjem 1 bulke i czuje sie jabym cly bochenek zjadla. do obiadu mi starcza, na obiad patrzec nie moge- chyba ze to zupa ogorkowa lub twarog ze szczypiorem. sa chwile ze ssie mnie w zoladku ale jak pomysle o jedzeniu to mam uczucie jakbym to wszystko zjadla. cieszy mnie to bo musze uwazac z waga. co do poduszek- ja mam jeszcze z poprzedniej ciazy. taki mojego wzrostu rogal, przydal sie juz w ciazy, jak brzuch duzy to podkladalam go pod brzuch i sie lepiej spalo, jak mial podporke :P a pozniej dobry byl przy karmieniu, ew. ograniczeniu przestrzeni niemowlakowi. wozkami sobie glowy jeszcze nie zaprzatam, przyjdzie czas na to wiosna, pewnie i nowe modele beda. wyprawke zaczne kapletowac pewnie ok 20 tygodnia jak poznam plec. mam sporo po synu, ale ubranka sa tak sliczne ze na pewno dokupie, nawet jak bedzie drugi chlopak. Palusia- u mnie jest tak z plcia, ze jest mi to zupelnie obojetne. obie opcje maja swoje plusy i minusy hehe. ktokolwiek bedzie bedziemy sie cieszyc. chlopcy powinni miec lepszy ze soba kontakt jak podrosna, czesto lepiej sie rozumieja itd. szukaj plusow tej sytuacji. bedzie dobrze, tak czy siak zakochacie sie wszyscy bez granic :) dalej to juz nie pamietam co chcialam pisac... w ogole kiepsko u mnie z pamiecia i koncentacja, fatalnie sie z tym czuje. poloze cos doslownie przed minuta a potem tego szukam, musze sie dodatkowo skupiac nad tym co robie by wszystko spamietac hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) wczoraj wizyta i wszystko dobrze:) maly fikal, serduszko ladnie bilo, tylko troche wstydliwy i nie chcial sie do zdjecia ustawic:) wiec zdjecie mam przez brzuch i malo wyrazne, ale widac glowke, brzuszek i nozki:) tez martwi mnie cisnienie. mialam 115/65 i glowa mnie bolala. a pogoda wczoraj straszna. do lekarza jechalismy az 45min 40km/h wszedzie korki, co pare km jakies auto w rowie...i ciagle sypalo. ale dzis juz lepiej. wszedzie bialo, ale juz nie sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×