Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość sellenaX
kolejną wizytę mam 15.12 i jeśli znów mnie oleje to na pewno już więcej tam nie pójdę, tym bardziej, że po ostatniej wizycie obdzwoniłam wszystkich lekarzy w mieście i udało mi się gdzieś wcisnąć, więc w końcu zbadano mnie jak należy ale kolejna stówka poszła, a podwójnie płacić nie mam zamiaru. Mam pytanko do Was odnośnie zwolnienia lekarskiego: czy do firmy wystarczy zanieść samo l4 czy musi być dodatkowo jakieś zaświadczenie że jestem w ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sellena- witamy:) Naciagacz z tego Twojego lekarza, moim zdaniem olać go i tyle. co do zwolnienia-musisz dostarczyć również zaświadczenie od lekarza, że jesteś w ciąży, wtedy wypłacają Ci 100% pensji a nie jak na normalnym 80%, a to chyba istotne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy pierwszym zwolnieniu, które dostarczałam lekarka sama mnie uprzedziła o tym,żebym zaniosła zaświadczenie,więc myślę, że było potrzebne,przy kolejnych nie jest to już wymagane, to fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
::::NIK::::::::::::::::WIEK::/TE RMIN PORODU ::::MIEJSCOWOŚĆ martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice arkadiaaa...............24............1.06.........Warsza wa Agnik83..................27............03.06..........Elb ląg Jado......................33............03.06..........Zi elona Góra Bea74 ...................36.......... 03.06 .............łódzkie bomi ....................29.............03.06.......Tychy luciola28...............35..............2/4.06........k. Gliwic palusia81...............29.............3/5.06.........k.S zczecina młoda@ma musia......19..............05.06...........łódź Asia_Malina............28.............6.06.........Skawin a/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. izunia1986..............23.............09.06 Magdigu................28.............9.06........wielkop olska ziolka79................31............11.06.........Jastr zębie/Londyn panna_z_de...........24...........ok.11.06......Niemcy aśka2010...............31............13.06............ma zowieckie MamusiaAgusia........28.............16.06...........opols kie inka linka...............22..............16.06..........opolskie ewcia_82...............28.............16.06..........Niemcy< br /> stell.....................27..............16.06.......... .Polkowice kasiunia................27..............16.06..........Bi ałystok 82 czarna..............28............17.06..........świętokrz yskie Anaid....................29............17-22.06. Qska....................33.............18.06..........Gda ńsk Maglip...................21............20.06..........Woc ławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. jagna841................26............23.06..........Inow rocław neciaa....................21...........24.06.........warm ińsko-mazurskie maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc dorota83................27............27.06......Koszalin myszka88...............23............22.06........dolnoś ląskie For Malinowa...........27............21.06.........podkarpackie a i zaczerniłam sobie nika:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobiety!!! Witam nowe mamusie :) Mam nadzieje zę sie dzisiaj dobrze czujecie??? Ja tylko po wstaniu z łózia miałam nudności ale teraz czuje sie świetnie. Pomjam fakt ze w nocy u nas była taka wichura że myślałam że mi okna w futrynami wylecą!! Pół nocy spać nie umiałam. Powiedzcie mi czy Wy też macie jakieś głupkowate sny w nocy??? Mi sie co noc coś sni albo jakies koszmary albo takie głupoty że jk sie budze to sama sie z tego śmieje. Co do zwolnienia lekarskiego to jeśli na zwolnieni bezie napisane B toi zaświadczenie nie powinno być potrzebne. Ja jestem na zwolnieniu od 6 tc bo lekarz kazał leżeć ze wzgledu na zagrożenie i nie musiałam zaświadzczneia przynosić bo kadrowa powiedziała ze to wystarczy. Bea mam nadzieje że syropek Ci pomoże :) Zakupki się wczoraj udały :) i mężul kupił mi w orsayu dwie śliczne tuniczki :D Kochanie dba o nas jak może :D ide zaraz zrobić obiadek i "pobawić się" moja nową zabawką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sellenaX
dzieki:) dopisuję się ::::NIK::::::::::::::::WIEK::/TE RMIN PORODU ::::MIEJSCOWOŚĆ martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice arkadiaaa...............24............1.06.........Warsza wa Agnik83..................27............03.06..........Elb ląg Jado......................33............03.06..........Zi elona Góra Bea74 ...................36.......... 03.06 .............łódzkie bomi ....................29.............03.06.......Tychy luciola28...............35..............2/4.06........k. Gliwic palusia81...............29.............3/5.06.........k.S zczecina młoda@ma musia......19..............05.06...........łódź Asia_Malina............28.............6.06.........Skawin a/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. izunia1986..............23.............09.06 Magdigu................28.............9.06........wielkop olska ziolka79................31............11.06.........Jastr zębie/Londyn panna_z_de...........24...........ok.11.06......Niemcy aśka2010...............31............13.06............ma zowieckie MamusiaAgusia........28.............16.06...........opols kie inka linka...............22..............16.06..........opolskie ewcia_82...............28.............16.06..........Niemcy< br /> stell.....................27..............16.06.......... .Polkowice kasiunia................27..............16.06..........Bi ałystok sellenaX................21...............16.06..........wlkp 82 czarna..............28............17.06..........świętokrz yskie Anaid....................29............17-22.06. Qska....................33.............18.06..........Gda ńsk Maglip...................21............20.06..........Woc ławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. jagna841................26............23.06..........Inow rocław neciaa....................21...........24.06.........warm ińsko-mazurskie maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc dorota83................27............27.06......Koszalin myszka88...............23............22.06........dolnoś ląskie For Malinowa...........27............21.06.........podkarpackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jestem jak najbardziej za wpisaniem do tabelki imion naszych dzidziulek jak będziemy znały płeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomi ja te mam paskudne surrealistyczne koszmary. Nawet dziś obudziłam się po 4 i musiałam dojść do siebie takie bzdety. ja w ogóle mam często sny z których książkę można napisać ale teraz to aż przegięcie. Wiecie ja mało co chałupy nie podpaliłam dzisiaj;) ścierka mi się zapaliła ale ze mnie gapa teraz w domu śmierdzi dobrze że M nie ma bo by . marudził. Mnie dziś z rana tak zemdliło że poleciałam do wc ale tylko mną szarpało nie wymiotowałam. Naszła mnie taka ochota na colę że kupiłam się delektuje Co gotujecie? Ja zupkę jarzynową bo z małym na sanki po przedszkolu idziemy i będzie coś ciepłego jak wrócimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam :) tyle nowych postow ze nie pochytam sie witam nowe czerwcowki :D dzis tez mam zupe jarzynowa :P a za tydzien do pl wiec rzadko bede miala dostepnosc do kompa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah zapomnialam napisac kurcze jak bylam na badaniu ostatnio to w 13plus 2 tc moj mial 7,7cm i teraz troche sie boje czy aby cukrzycy nie dostalam ? bo ja myslalam ze to dziedziczne no i na diabetis badania nie robilam ale jak pojde w styczniu to zrobie i znowu sie martwie :O:( bo czytalam ze jak u kogos pojawi sie cukrzyca w ciazy to dziecko za szybko rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palusia- Co do snów mam tak samo,zawsze słynęłam z bujnych snów i zawsze je pamiętam, jeszcze jak mieszkałam z rodzicami to mamie mogłam opowiedzieć bo teraz to mąż nie chce tych moich opowieści w ogóle słuchać, a są na prawdę niezłe:) chociaż czasami nie wszystkie są akurat dla niego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis26
no i ja się dopisuje ::::NIK::::::::::::::::WIEK::/TE RMIN PORODU ::::MIEJSCOWOŚĆ martolinka89..........21............ 1.06.........Gliwice arkadiaaa...............24............1.06.........Warsza wa Agnik83..................27............03.06..........Elb ląg Jado......................33............03.06..........Zi elona Góra Bea74 ...................36.......... 03.06 .............łódzkie bomi ....................29.............03.06.......Tychy luciola28...............35..............2/4.06........k. Gliwic palusia81...............29.............3/5.06.........k.S zczecina młoda@ma musia......19..............05.06...........łódź Asia_Malina............28.............6.06.........Skawin a/k.Krakowa trixi25..................25.............8.06. izunia1986..............23.............09.06 Magdigu................28.............9.06........wielkop olska ziolka79................31............11.06.........Jastr zębie/Londyn panna_z_de...........24...........ok.11.06......Niemcy aśka2010...............31............13.06............ma zowieckie MamusiaAgusia........28.............16.06...........opols kie inka linka...............22..............16.06..........opolskie ewcia_82...............28.............16.06..........Niemcy< br /> stell.....................27..............16.06.......... .Polkowice kasiunia................27..............16.06..........Bi ałystok monis26..............25................16.06..........Ostrów Wlkp 82 czarna..............28............17.06..........świętokrz yskie Anaid....................29............17-22.06. Qska....................33.............18.06..........Gda ńsk Maglip...................21............20.06..........Woc ławek mama z de..............24............22.06..........Niemcy Frankfurt s-t-o-k-r-o-t-k-a.......24............22.06. jagna841................26............23.06..........Inow rocław neciaa....................21...........24.06.........warm ińsko-mazurskie maja272.................27............26.06. Aguś85...................25............27.06......k .Kielc dorota83................27............27.06......Koszalin myszka88...............23............22.06........dolnoś ląskie For Malinowa...........27............21.06.........podkarpackie< br />

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna z de - moja dzidzia w 12+5 miała 6,4 cm miałam robione badania prenatalne i lekarz powiedzał ze jest b.dobrze. cukier robiłam przed zajsciem w ciąże i w 8 tc i nic nie wskazywało na jakiekolwiek zaburzenia ale martwi mnie teraz to że mam straaasznie suchą skórę. W zasadzie zawsze miałam problemy ale teraz to już przesada :( zastanwiam się cz dodatkowo nie zrobić sobie badania cukru. Mam nadzieje że bedzie wszystko oki. Wizytę mam dopiero 21.12 a juz chodzę jak na szpilkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki!;) No i jestem po wizycie, jak mi ulżyło! Widziałam moje maleństwo, widziałam bijące serduszko! Mój lekarz powiedział do mnie proszę zobaczyć rączka, rączka, nóżka, nóżka, główka;) Łezki zakręciły mi się w oczach, to było dla mnie tak cudowne przeżycie! Założyli mi kartę ciąży, wpisane mam 12/13 tydzień w karcie, a miał być 11. Także kurcze nie źle prawda?;) Buziaczki kochane! Acha i mam przepisane jakieś tabletki, bo mam jakieś bakterie kurcze w moczu wrrrrr. Pozdróweczki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) neciaa dopiero zalozyli Ci karte ciazy? czemu tak pozno? ja tez mialam bakterie w moczu i zawyzona liczbe leukocytow:( bralam urosept jak dobrze pamietam. wczoraj robilam badania kontrolne, mam nadzieje ze beda juz prawidlowe:) a zobaczyc malenstwo jak macha raczkami i nozkami to najpiekniejszy widok na swiecie:) gratuluje bea74 mam taka tuniczke fioletowa:) jest swietna. tez kupowalam na allegro, ale nie pamietam czy od tego samego sprzedawcy. u mnie znow pada snieg:/ pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana ten lekarz zakłada zawsze po którymś tygodniu, po 7mym tygodniu skierował mnie na wyniki i dzisiaj przyszłam z wynikami i na założenie karty. To moja pierwsza ciąża i nie wiem naprawdę kiedy zakłada się karty ciąży. Ojj najcudowniejszy widok na świecie własne dzieciąteczko machające rączkami, moje serduszko. Ps. A u mnie sniegu, że masakra i lodowisko na drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monis26
a mój gin wogóle nie zakłada karty ciazy :( no i bierze bardzo dużo bo 300 zł :/ ale dzięki niemu moje dzieciatko w brzuszku żyje i ma się dobrze, wiec każde pieniadze sa tego warte, tymbardzie że wiem jak bardzo boli strata dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny!! Ja już nie mam siły, pracuje...Już się nie mogę doczekać jutra ok.12 bo będe po tym pierwszym ciężkim okresie w pracy. Potem do końca przyszłego tygodnia. Przyznam się bez bicia,że nie mam nawet czasu doczytac :-( Poszłabym chętnie spac, dziś nawet wypiłam kawkę. ale to chyba nie podziałało jak wcześniej. Staram sie też w tych krytycznych momentach położyć i pokimać choć kilkanascie minut. Poczytam jak mi się to wariactwo skończy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delicadeza
Kobietki kochane i ja wczoraj zaliczyłam wizytę u lekarza, wszystko ponoć jest ok, dzidziuś ma 5,6 cm a u mnie 13 tydzień. Pan doktor odrobinkę nakrzyczał, że schudłam pomimo braku wymiotów ale cieszy mnie fakt, ze badania wyszły jak pan doktor powiedział "wzorcowo". Nie wiem jak u Was ale ja przez to wietrzystko prawie całą noc nie spałam, kurcze mam wyrzuty sumienia, bo ja pracuję jak nakręcona mimo czasami kiepskiego samopoczucia. Wiecie co powiem Wam, ze wczoraj poczułam się zlekceważona przez mojego pana doktora. Analiza wyników i usg przez brzuch na starym sprzęcie, bo nie było zbyt wiele widać więc wydaje mi się, że mógł w tym momencie zrezygnować z dalszego badania brzuszka a zrobić dopochwowe a wziął jak zwykle 130 zł. A może wymyślam głupoty i czepiam się :) czy Wam też wyskakuje jakieś uczulenie na dłoniach ? nogdy w życiu nic nie miałam a teraz :( mam też tak suchą skórę, że niedługo będę miała rybie łuski. Dziewczynki drogie dużo zdrówka i jak czas mi pozwoli zamknę sklep i napiszę coś jeszcze wieczorem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
nom fajnie ze dzieci zdrowe nasze:) , no umnei to poprasowaniu plecy bola ,, no ale n atydzien spokoj , poki znow sie nazbiera , ajak tam uwas , napodworlku slisko i zimno blee ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej znalazłam fajny programik PamperPregnancyWidget. Pobiera sie go na kompa. wpisuje sie datę porodu i codzień pokazuje w jakim tygodniu badz dniu jest sie w ciąży i ile jeszcze zostalo do porodu. Oprócz tego jest opis ja dzieciuszek sie rozwija tydzien po tygodniu. fajny programik polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adka-ja sobie pobrałam, ale nie spojrzałam, że datę wpisuje się w formacie mm-dd-rr i mi durnoty wychodziły, bo to jakoś tak nie po polsku przecież:) Delicadeza- ja nic nie zauważyłam u siebie, ale widziałam tu jak któraś się na to skarżyła...więc może Ci coś poradzi. Lekarze naciągają jak mogą, normalka, ja się już nie na jednym przejechałam przed ciążą, teraz jestem zadowolona póki co. Monis-wydaje mi się, że jednak powinnaś się upomnieć o kartę ciąży, tak dla własnego spokoju, ja swoją zawsze noszę ze sobą w torebce, niestety nigdy nie wiadomo co nas spotka po wyjściu z domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Po wczorajszej wizycie wszystko ok dzidziuś zdrowy i i duży bo ma 7,7 cm i z tych pomiarów wychodzi że dziecko jest o tydzień starsze niż wychodziło z miesiączki i tym samym termin przesunąl mi się z 17 na 6 czerwiec :-) a jak zapytałam czy może potwierdzić płeć to powiedział że wygląda na dziewczynke! a 3 tyg temu mówił ze chłopiec ale tak naprawde to powie mi na sto procent po 16 tyg czyli na następnej wizycie. Spytałam jeszcze raz o to szczepienie i powiedziałam ze rodzinna mnie wystraszyła i rozradziła to się strasznie wkurzył i powiedział że najbardziej nioelubi jak ktoś nie podaje argumentów a straszy i rozradza mówił że światowe organizacje ( w tym jakaś ważna amerykańska) zalecają szczepienie kobiet w ciąży na grype i że lepiej się zaszczepić niż zachorować bo szczególnie grożna jest ta świńska grypa. Także poprosiłam żeby mi wypisał recepte i w przyszłym tygodniu ide się szczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No hej Kobitki!! aleście się dzisiaj rozpisały :P U mnie sypie tak ze widoczność jest na kilka metrów :P Dzisiaj mnie strasznie bolą plecy i troszke podbrzusze. Bea normalna cena tych tunik to 59,95 ale w promocji za dwie zapłaciłam 80 zł FAjne są jedna z takim półgolfikiem i krotkim rękawkiem rozkloszowana u dołu, a druga ma ozdobny kołnierzykz guziczkiem i jest bez rękawów a na dole ma delikatny ściągacz - fajnie sie nadają jak pod spód ubierzesz bawełnianą zwykła bluzeczke. tu masz linka: http://world.orsay.com/pl/fashion/trendy/oferta-specjalna-tuniki/?L=2 mam tą pierwszą i drugą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,trochę nie piosałam,bo nistety praca zajmuje mi duzo czasu,a jak przychodze do domu to spie spie i tylko spie. Musze nadrobic teraz w weeknd i poczytac co piszecie ,bo to super lektura:)) Ale musze sie z Wami podzielić radosna nowiną bylam wczoraj na badaniach prenatalnych i pani doktor powiedzial ze wszystko jest ok,dzidzius sie roziwija bardzo dobrze, termi usg jest wlaswie juz taki sam jak z OM termin mozna juz teraz okreslic z pewnosica na 18czerwca:)) Mowie wam zobaczenie swojej dzidzi w 3D to jest niesamowiete przezycie,u mnei jest to 12,6 dzien ,dzidzia sobie najpeirw grzecznie spala na pleckach,ale jak pania zaczela ruszac i ogldac z kazdej strony to sie obudzila przeciagnela ziewnela pozniej fikolka zrobila,naprawde jestem mega podjarana bo to moja pierwsza ciaza i zobaczyc juz dzidize to niesmoaiwte:)A pytalismy sie z mezem o plec i tak lookala lookala i poweidziala ze raczej nic wypuklego nie widac,raczej bardziej plasko,czyli ze dziewczynka ,no ale jescze nie ma 100 % pewnosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jo_joo, ja jestem teraz w drugiej ciąży, ale po badaniach czułam to co ty:) Pierwszą ciążę przezywałam 9 lat temu i wtedy nie były dostępne w tak szerokim zakresie usg 3D. Miała wtedy robine zwykłe - czarnobiałe, na zasadzie zdjęcia. Teraz widok ruszającego się dzieciątka uświadomił mi, że na prawdę mam w sobie małego człowieczka :) :) - o wiele bardziej niżw tym samym tygodniu pierwszej ciąży. Wtedy to było dla mnie taki kosmiczne. Dopiero jak zaczęłam czuć ruchy to wiedziałam, że nikt mnie w bambuko nie robi...hehe Czy potraficie sobie wyobrazić, że niektóre kobiety decydują się na aborcję? I to nawet w drugim trymestrze......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luciola28, dokłądnie wrażenie jest tak niesmowite ,ja włąsciwe dopiero teraz zrozumiałąm ze mam w sobie malutkiego czowieczka i nie rozumiem jak niektroe kobiety moga sie decydowac na aborcje ,przeciez to juz jest czlowiek!! tyle tylko ze malutki jak jabluszko moze grejflut,ale to jest życie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie dziś pochmurno i strasznie smutno... luciola ja nie potrafie sobie tego wyobrazić, też jestm w drugiej ciąży ale niestety dokładnie rok temu w 21 tc odeszły mi wody i straciłam swojego synka od tamtej pory nie mogę się pogodzić że niektóre dziewczyny z taką łatwością mówią o aborcji i się jej poddają, a jak słysze o osobach które wyrzuciły swoje dzieci to mi się kraja serce dlaczego one to robię, ja tak bardzo chciałm być mamą i po tym co mnie spotkało nie mogłam się długo pozbierać. po kilku miesiącach starań znowu jestem w ciąży bardzo się cieszę a jednocześnie jestem pełna stachu o mojego maluszka. pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! jakos ostatnio nie mam czasu cos naskrobac. ale postaram sie poprawic...hehe. przy malym dziecku to za duzo czasu nie mam dla siebie,ale daje rade. ja niestety zle sie ostatnio czuje i niestety w niedziele jade na usg bo lekarz nie ma czasu w tygodniu(tak duzo kobiet jest w ciazy) ale to nawet dobrze ze w niedziele bo moj mężulek ze mna pojedzie:) bedzie razniej:):):) wczoraj pomogłam mojemu M odśnieżyc podworko...hehe ale za duzo sie nie naodsniezalam bo nie mialam sily. troche sie pobawilam z malym na dworzu...ale mial frajde. troche brzuch mnie dzisiaj boli:( moze to przez ten wczorajszy wysilek.... jednak w niedziele czeka mnie ciezki dzien..najpierw lekarz a potem wielkie zakupy.PREZENTY!!! ja juz nie moge doczekac sie świat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×