Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Cześć babeczki Ja byłam u lekarza i miałam EKG zrobione. Taki ucisk w klatce miałam że aż płakałam. M mnie zabrał a lekarz kazał brać wit C i apapa. Jak mnie zobaczył od razu mówi Pani w ciąży to jak co i tak leczyć nie będziemy. bałam się o małego ale on dzisiaj szaleje w najlepsze na szczęście. Czekam aż mi się poprawi. Poskładałam cześć rzeczy które wyschły i tylko to co w szafkach to mam 9 pajaców na 56 szok i chyba jeszcze z 1-2 gdzieś w kolejce do prania czekają, ale one dość duże i Olek z 1-2 miechy je czochrał. Powiedzcie ile kompletów szykujecie bo ja z tym 56 to przesadziłam ale innych rozmiarów mam mało i w sumie nie wiem ile kupić. Pisałyście o wit. ja biore falvit mama ale było mi niedobrze po nich. Gdzieś na innym forum poleciła mi dziewczyna brać wieczorem i wiecie zero mdłości więc polecam. Dziś np jadłam żelka biowital dla dzieci hihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też dużo pije,ale staram sie nie pić na noc żeby nie wstawać bo potem zasnąć nie moge.Przeważnie budze sie o 5 jak mój do pracy idzie,także luzik Pępek jeszcze mi nie wyszedl ale jest bardziej wypukły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziwny dzien dzis mielismy, Erykowi zostal tylko katar i mam nadzieje, ze dzis pospi ladnie, bo wczoraj budzil sie w nocy z placzem przez te smarki. no dzis dokucza mnie ta rwa, masaka. chcialam sie schylic w sklepie po cos i myslalam, ze sie posikam z bolu. a ze pecherz prawie non stop pelny, to naprawde niewiele bakowalo. witaminy- ja biore Femibion2. kupilam sobie ost takie przegodki z dniami tygodnia na leki, bo gubilam sie czy bralam je dzis czy nie. Palusia- ja nie liczylam jeszcze czego ile mam, bo nie wiem jaka bedzie plec w 100%. pewnie jak bedzie chlop to na 56 nic nie dokupie, ew jakies ciensze super spiochy, bo sporo tych rzeczy mam. no i im blizej narodzin tym wiecej wiedzy na temat rozmiaru dziecka, bo ponoc kolejne dzieci rodza sie wieksze, takze z 56 nie ma sie co rozpedzac. witam nowe mamy, Pestka- mamy ten sam termin :) i wiecie co? tak mysle, ze co ciekawe rzeczy mozemy wysylac na maila. np te listy z wyprawkami, czesto sie do nich bedzie wracac, a tak zawsze bedzie pod reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to Wy juz nie lykacie kwasu foliowego????ja to chyba bede do konca ciazy lykac tak samo jak ta luteine bleee:\ co do pepka to moj jest tak gleboki ze watpie szczerze zeby mi go wywalilo na wierzch :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za rady dot. emotikona - nie wiedziałam, skorzystałam ja z piciem też na bakier. nie miałam nigdy potrzeby dużo pic. teraz staram się pamietać, ale róznie to wychodzi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Femibionie jest kwas foliowy, chyba w pozostakych zestawach dla kobiet w ciazy tez. m w 1 ciazy pepek nie wyszedl wiec i pewnie w tej tak bedzie. rany taka jestem spiaca, ze sama nie wiem co ja jeszcze robie przed kompem. spokojnych i przespanych nocy, dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w sumie w witach jest kwas to prawda ale kwas dziala prtzeciwporonnie i ja musze dodatkowo lykac osobno ;) ja wlasnie obejrzalam pierwsze chwile maluszkow na you tube i nie obylo sie bez lez wzruszenia.....ech byle by do czerwca :) dobranoc wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia dobry pomysł z tym wrzucaniem na maila bo doszukać sie potem czegoś o czym pisalysmy chocby tydizeń temu to masakra :P Muchy - ja juz kwasu foliowego tez nie biore i nie slyszałam zeby dzisłał przeciwporonnie. To raczej chyba Ci chodzi o wit. E miałam na poczatku ciąże zagrożoną i też brałam luteinę ale na szczeście gin sie nademna zlitował jak wymiotowałam po tej pod jezyk i dostałam dopochwowo. Wczoraj bylismy u znajomych co mają 3-miesięcznego synka. Boziu jaki on kochaniusi!!!! Juz bym chciała zeby nasz Mimi była już z nami!!!! Dobra idziemy spać bo jutro trzeba sie z samego rana zerwać na badania. Spokojnej nocki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a ja znowu spać nie moge;/Mój już chrapie a sie przekrecam z boku na bok.A rano spie o 9:30;/ Ja biore witaminy w których jest kwas wiec praktycznie samego kwasu wogole nie brałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki:) ja folik bralam do 14 czy 16tc ale teraz na ta anemie lekarz przepisal mi tardyferon fol czyli zelazo + kwas foliowy i ze wzgledu na moja sklonnosc do anemii kupilam sobie witaminki prenatal classic. jak skoncze opakowanie tardyferonu to zaczne je brac. zobaczymy jak bede sie po nich czula. a co do mojej kochanej luteinki to pewnie jeszcze troche bede musiala sie pomeczyc. za tydzien wizyta wiec zobaczymy co mi powie:) juz nie moge sie doczekac jescze moj przed chwila podniosl mi cisnienie bo nie ma go w domu wiec piszemy na gg i zawsze wyjda jakies niedomowienia. on zle sklepi zdanie ja je zle zrozumiem i pozniej tak jest. nie ma to jak rozmowa telefoniczna:) w czwartek rano bedzie w domu to sie pogodzimy:P zycze milej nocki:) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny ja juz nanogach , zaraz do szpitala z mala , przez ta cala sytuacje taka podminowana jestem wszystko mnie denerwuje eh , mama nadzieje ze niedlugo to wszystko sie skonczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baba jaga 80
muchy w nosie ciąży trzeba pić jak najwięcej nawet jak się nie chce to trzeba wmuszać w siebie. nie wiecie o tym? Obliczono, że organizm maleństwa, które rośnie w twoim brzuchu, składa się w 7494 proc. z wody. Dodatkowo to właśnie woda, a dokładnie wody płodowe są jego naturalnym środowiskiem, w którym rozwija się przez dziewięć miesięcy. I choć twoje ciało wyraźnie odbiega teraz od figury modelek, jedno na pewno łączy cię z gwiazdami światowych wybiegów. Podobnie jak one zawsze powinnaś mieć przy sobie butelkę wody i... nawyk, by sięgać po nią nie tylko wtedy, gdy odczuwasz pragnienie. Już dawno dowiedziono, że jego brak wcale nie oznacza właściwego nawodnienia. Aby organizm pracował prawidłowo, dostarczaj mu tyle płynów, ile traci. Zdaniem ekspertów w ciągu doby potrzebujesz mniej więcej trzech litrów (jeden z pożywienia, a dwa z butelki). Nie bagatelizuj sprawy, bo woda: - wpływa na właściwy rozwój tkanek dziecka; - osłabia nieprzyjemne ciążowe dolegliwości, poranne nudności, wymioty, zaparcia; - reguluje ciśnienie tętnicze krwi (m.in. zapobiega powstawaniu żylaków) i temperaturę ciała; - pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn, usuwa zbędne produkty przemiany materii; - przyspiesza trawienie. Na pewno dbasz teraz o to, by odżywiać się zdrowo, jesz dużo warzyw, ciemnego pieczywa, owoców, które zawierają błonnik, a wtedy powinnaś więcej pić; - dostarcza składników mineralnych (m.in. wapnia, magnezu, sodu) niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu; - sprzyja utrzymaniu właściwej masy ciała, bo nie zawiera kalorii; - poprawia samopoczucie. Niedobór wody może objawiać się zmęczeniem, zawrotami głowy, osłabioną koncentracją, kłopotami z pamięcią, bólami głowy. Co na to dietetyk? Jaka woda jest najlepsza dla przyszłych mam? Wiem, że powinna być niegazowana, a co poza tym? Wioleta z Bydgoszczy Powinna to być naturalna woda butelkowana z certyfikatami, które gwarantują jej czystość, jakość i pochodzenie (szukaj ich na etykiecie). Wody różnią się składem: zawierają inne związki mineralne (wapń, magnez, sód, potas, fluor) i w różnych proporcjach. A to nie jest bez znaczenia dla naszego organizmu pijąc wodę, możemy uzupełnić ich niedobory. Dla kobiet w ciąży najlepsza jest naturalna woda źródlana niskozmineralizowana (suma składników mineralnych nie przekracza 500 mg/litr), np. Żywiec, Mazowszanka, Krynica Zdrój, Kropla Beskidu. Ma w składzie jony magnezu (chronią serce), wapnia (bronią przed osteoporozą) i mało jonów sodu. A to ważne, bo kobiety, które spodziewają się dziecka, często z powodu nadmiaru soli w diecie mają podwyższony poziom tego pierwiastka, co sprzyja nadciśnieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
hej . chyba po powyższym wpisie zapijemy się dziś tą wodą:-) mi też sie nie chce pić tyle , ale wieczorem siadam kiedy wiem że limitu nie wypiłam i jak mąż to nazywa "tankuję do pełna" :-) wstałam o 6 , jak mąż wrócił z nocnej zmiany bo mnie przebudził jak zaczął kaszlać tak że łóżko się trzęsło no i czeka go wizyta u lekarza i pewnie zwolnienie do końca tygodnia :-) ze względów finansowych to się nie uśmiecha nam bo pojada po wypłacie , ale ze względu że będę mieć go w nocy w domu jestem szczęśliwa ,oby mnie tylko nie zaraził , bo póki co trzymam się zdrowo. zaraz którejś narobię smaka na gołąbki :-) bo właśnie wstawiłam do gotowania się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aywa
cześć dziewczyny, też mam termin na czerwiec i śledzę ten wątek z ukrycia:) ja piję wodę na siłę, minimum 2l samej wody, czasem więcej; jak mnie ostatnio nerka zaczęła pobolewać to i 3-4l wypijałam i przeszło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torby Derby
Witam, ja już po porodzie-synek ma 7 miesięcy:) Obecnie jestem na urlopie wychowawczym. Zapraszam do kupna torebek-te podróżne idealne do spakowania się do szpitala-nie za duże, nie za małe. Życzę powodzenia i krótkiego, lekkiego porodu:) http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=339671

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) O widzę,że już mnie ktoś wyprzedził z tą wodą :) To bardzo ważne, nie ma nic ważniejszego niż wody płodowe. Ja staram się pić dużó. Przed ciążą wystarczały mi 3 szklanki na dzień. A teraz piję prawie non stop, w nocy wstaję siusiu 3 razy minimum. Ja już po śniadanku, dziś odwiedzi mnie mama :) Miłego dnia i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
hej dziewczyny, ja mam termin na 7 czerwca. Chętnie się przyłączę jeżeli pozwolicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry!! Ja wczoraj byłam na basenie. co prawda nie pływałam całej godziny,ale 35 minut mi wystarczyły,by się zmęczyć ,ale też fajnie poczuć... Powiem Wam,że pomimo,iż niby woda ogranicza naszą wagę i czlowiek czuje się lżejszy to jednak czułam troszkę mój brzuszek. ale nie wiem czy to moja podświadomość,czy faktycznie tak było. Więc mysle,że jeszcze z 2-3 razy w ciągu "tych moich ferii" u rodziców pojadę się wyplumkać. Tylko mój brat,z którym byłam troszkę sie rozchorował:-/ Co do wody. To ja przed ciążą non-stop byłam na diecie i warunkiem było wypicie wody. Więc 1,5 l wypijałam w pracy i tyle samo jeszcze w domu. Teraz wypijam butelkę, do tego jakieś soki i herbaty i myślę,że z 2,5 litra w ciągu dnia się uzbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
na zwolnieniu lekarskim w tabelce gdzie jest ilość dni niezdolnych do pracy jaką macie wstawioną liczbę dni? chodzi mi o to czy jak macie na miesiąc zwolnienie to jest 30 dni czy 20 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia - ja dostaję zwolnienia na 3 tygodnie i mam zawsze wpisane - 21 czyli liczbę dni kalendarzowych właśnie wstałam ;) miałam niezłą przerwę w spaniu nad ranem. punkt 4.00 otworzyły mi sie oczka i ...czekałam az mi się zamkną. pamiętam na zegarku jeszcze godzinę 6.10...... jedna fajna rzecz to to, że mała stukała przez cały ten czas ale nie na tyle by mi przeszkadzać w spaniu... jakieś hormony się wtedy włączają, czy co ? potem nie usłyszałam budzika o 6.30 i o mały włos nie wyprawiłam młodego do szkoły.. po zakończonej akcji "wio synu do budy" zasnęłam. i śniłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki... po prawej stronie włacza sę baner z reklamą NIVEA jak myślicie - jaki ma kolor na włoskach ta babeczka z długimi, prostymi, bez grzywki ? piękny...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
moja malutka obudziła mnie o 6.30. Zaczęła podskakiwać w brzuszku, chyba była głodna, bo ssało mnie niemiłosiernie:) Też tak macie z rana? Ja kiedyś nie jadałam śniadań wcale, tylko kawa i do pracy, teraz jestem głodna zaraz po obudzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny alez ja pije wode tylko nie w takich ogromnych ilosciach jak 3 l dziennie choc gdyby policzyc moze te wszystkie szklanki sokow to moze by wyszlo z 2 l.Na przyklad dzisiaj wstawalam 2 razy w nocy na siku. Zobaczymy co mi powie jutro lekarka po badaniu. Mam nadzieje ze z moimi wodami plodowymi wszystko w porzadku. Choc niepowiem troche sie zmartwilam tymi litrami ktore trzeba wypijac. Ale i tak sadze ze kazda ma inaczej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ja już też na nogach.Znowu poszłam spać o 12.Witam nowe mamusie.Wpisujcie sie do tabelki.Ja dzisiaj jade do tej pracy.Jeszcze do mnie nie dzwonili wiec chyba spotkanie sie odbędzie.Zmykam na śniadanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK WIEK TERMIN PORODU MIEJSCOWOŚĆ PŁEĆ IMIĘ martolinka89....21.....1.06.........Gliwice....syn...?..< br /> arkadiaaa..........24.....1.06........Warszawa synuś Jaś/Eryk joanna2800.....31.......02.06.....Łódź Agnik83...........27.....03.06.......Elbląg Jado.................33......03.06.......Zielona Góra Bea74 ............36.........03.06 ......łódzkie bomi ...........29........03.06......Tychy....dziewczynka.....Mic halinka lilka1237...........29.....03.06..międzyrzec podlaski dziewczynka luciola28.........36.......03.06......k.Gliwic,,,córa... Dominika palusia81.........29........3/5.06......k.Szczecina...... chłop..Filip młoda@mamusia.19.........05.06.......łódź Asia_Malina.........28.......6.06........Skawina/k.Kra kowa gosia84..............26.......6.06........nad morzem.......dziewczynka margo205...........26.......7.06.......Elbląg...chło piec.... izunia1986..........24.......08.06.......Gliwice/Anglia.. .. chłopiec.....? Mgielkusia...........26.....08.06.......śląskie - Świętochłowice/DE - Bochum - dziewczynka - Paulinka. Ania26.............31...........10.06......podkarpackie.. ...dziewczynka ziolka79.............31.........11.06.......Jastrzębie/L ondyn panna_z_de........24..........11.06.......Niemcy aśka2010........... 31.........13.06.......mazowieckie syloonia89..........21..........15.06.......wielkopolskie .......? MamusiaAgusia.....28.........16.06........opolskie inka linka........... 22..........16.06.......opolskie ewcia_82............28..........16.06.......Niemcy stell.................. 27..........16.06.......Polkowice kasiunia..............27..........16.06.......Białystok< br /> monis26..............25..........16.06.......Ostrów Wlkp prolaktynka23......23..........16.06.......Kraków słoneczku25........25..........17.06.......Olsztyn Qska..................33......... 18.06.......Gdańsk Maglip.................21..........20.06.......Wocławek< br /> muchy w nosie.........28..........20.06.......lubuskie ForMalinowa........ 27..........21.06.......podkarpackie mama z de............24..........22.06.......Niemcy Frankfurt myszka88.............23..........22.06.......dolnośląsk ie s-t-o-k-r-o-t-k-a.....24..........22.06. Dorotta84.............26.........23.06.......Wadowice.... .Zosia/Jaś jagna841..............26..........23.06.......Inowrocław Hanka89...............21..........24.06...... pomorskie Daria1985.............25..........24.06.......Poznań neciaa................. 21..........24.06.......warmińsko-mazurskie mysza_x...............20..........24.06......dolnośląsk ie margolka_86..........24..........24.06......lubelskie maja272................27..........26.06. Aguś85..................25..........27.06......k .Kielc dorota83...............27..........27.06......Koszalin Oto i ona.Ale nam sie powiększyła,ale trzeba w niej porządek zrobic.Bo wiele dziewczyn sie wogole nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martika:)
NIK WIEK TERMIN PORODU MIEJSCOWOŚĆ PŁEĆ IMIĘ martolinka89....21.....1.06.........Gliwice....syn...?..< br /> arkadiaaa..........24.....1.06........Warszawa synuś Jaś/Eryk joanna2800.....31.......02.06.....Łódź Agnik83...........27.....03.06.......Elbląg Jado.................33......03.06.......Zielona Góra Bea74 ............36.........03.06 ......łódzkie bomi ...........29........03.06......Tychy....dziewczynka.....Mic halinka lilka1237...........29.....03.06..międzyrzec podlaski dziewczynka luciola28.........36.......03.06......k.Gliwic,,,córa... Dominika palusia81.........29........3/5.06......k.Szczecina...... chłop..Filip młoda@mamusia.19.........05.06.......łódź Asia_Malina.........28.......6.06........Skawina/k.Kra kowa gosia84..............26.......6.06........nad morzem.......dziewczynka margo205...........26.......7.06.......Elbląg...chło piec.... izunia1986..........24.......08.06.......Gliwice/Anglia.. .. chłopiec.....? Mgielkusia...........26.....08.06.......śląskie - Świętochłowice/DE - Bochum - dziewczynka - Paulinka. Ania26.............31...........10.06......podkarpackie.. ...dziewczynka ziolka79.............31.........11.06.......Jastrzębie/L ondyn panna_z_de........24..........11.06.......Niemcy aśka2010........... 31.........13.06.......mazowieckie syloonia89..........21..........15.06.......wielkopolskie .......? MamusiaAgusia.....28.........16.06........opolskie inka linka........... 22..........16.06.......opolskie ewcia_82............28..........16.06.......Niemcy stell.................. 27..........16.06.......Polkowice kasiunia..............27..........16.06.......Białystok< br /> monis26..............25..........16.06.......Ostrów Wlkp prolaktynka23......23..........16.06.......Kraków słoneczku25........25..........17.06.......Olsztyn Qska..................33......... 18.06.......Gdańsk Maglip.................21..........20.06.......Wocławek< br /> muchy w nosie.........28..........20.06.......lubuskie ForMalinowa........ 27..........21.06.......podkarpackie mama z de............24..........22.06.......Niemcy Frankfurt myszka88.............23..........22.06.......dolnośląsk ie s-t-o-k-r-o-t-k-a.....24..........22.06. Dorotta84.............26.........23.06.......Wadowice.... .Zosia/Jaś jagna841..............26..........23.06.......Inowrocław Hanka89...............21..........24.06...... pomorskie Daria1985.............25..........24.06.......Poznań neciaa................. 21..........24.06.......warmińsko-mazurskie mysza_x...............20..........24.06......dolnośląsk ie margolka_86..........24..........24.06......lubelskie maja272................27..........26.06. Aguś85..................25..........27.06......k .Kielc dorota83...............27..........27.06......Koszalin martika:) 34 07.06......Lubin Paulinka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mama zrobiła mi niespodziankę :) przyjechała z siostrą i siostrzenicą :) Moja mała Królewna Amelcia :) Małe słodkości za tydzień skończy 4 m-ce :) Ale się cieszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×