Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Aneczkap zdjęcie rewelacja!!! To sie uchachałam. Moj męzul nie dal sobie zrobić porównawczego zdjęcia brzucholka :P chociaz teraz to już mój przerósł tatusiowy :P Co do tej różnicy w suwaczkach to juz ktoras z dziewczyn tu pisała o tych róznicach ale nie pamietam o co tam dokładnie chodziło. Mi sei suwaczek zgadza z kalendarzem :) Dobra zmykam sie kąpusiać i zagrzać mezulkowi wyrko bo zaraz skonczy swój wieczorny rytuał i idzemy nynać. Spokojnej nocki i słodkich senków :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bomi ja miałam problem z suwaczkiem.Tzn na suwaczku miałam ljeden dzień mniej niż na babystrology.com Aneczkap mój tez ma taki brzuchol jak ja:)znajomi sie Nas pytali czy my mamy wyścigi:)bo rośniemy na równo.Tylko ponad rok temu rzucilismy palenie i teraz sie obrzera słodyczami i innymi łakociami.I tak w ciągu roku przytyl ponad 15 kg.hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Ja puki co gonię mężusia z brzuszkiem bo chyba jeszcze jest mniejszy:) My to z paleniem różnie mieliśmy. Tzn rok paliliśmy, rok przerwy i co rok tak :) w tym roku zaczęliśmy w maju a skończyliśmy we wrześniu :) Ale nie wpłynęło to na nasze figury :) M ma zawsze taki brzuszek a jak raczej szczypiorek przy nim :) Cieszę się że poprawiłam Wam humor zdjęciem bo w naszym stanie dobre samopoczucie to podstawa :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ja jak juz teraz rzuciłam to świństwo to juz nie zaczne.Byłabym głupia.Szkoda zdrowia i kasy na papierosy. Dziewczyny macie jużkrechy na brzuchu??bo ja kilka dni temu zauważyłam,ale jest bardzo blada.Lubie tak stać przed lustrem i wpatrywać sie w bebenek:)jak rośnie i z dnia na dzień jest corac wiekszy:) Dobra zmykam spać bo coś sie rozczulam.Dobranoc kochane:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
czesc dziewczyny dzis u mnie dzien sprzatania wiec zara zwypijam kawe i znikam codo palenia to ja tez -palilamm w 1 ciazy rzucilam ale jaks koncyzlam karmic po m iesiacu to wrocilam , tylkoz eja tak duzo niepalilam do 5 dziennie , wiecej jak ktos zaszedl teraz to przed zajsciem wciaze jakos juz mnie tak nie ciagnelo wiec moze z miesiac czy 2 przed moznapowiedziec ze niepalilam bo z 3 papierosy do towarzystwa spalilam , no ale zobaczymy jak to bedze po porodzie no gratuluje coreczki , ciekawe jak to wyjdzie na koniec kto przewazy babki czy czy faceci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 200
daria a ile dni mam żyć w strachu czy mnie ten paciorek nie dopadł? czytałam że od zakażenia 1-3 dni się rozwija .czyli jak np na 5 dzień będzie ok to chyba wszystko ok .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to i ja wadam się tylko przywitac z rana. zle dzisiaj spałam...zauważyłam że na prawym boku nie mogę spać bo strasznie mnie boli brzuch...jeszcze dzisiaj mały z nami spał...oczne zabki mu wychodzą i troche marudzi.:( za chwilę przyjedzie moj brat-trzeba sie wziac za sprztanie....hehe wpadne do was pozniej:) milego dnia:* u nas dzisiaj pada i strasznie wieje:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Podzielę się z Wami wspaniałą dla mnie nowiną :) Zaliczyłam za pierwszym podejściem zaliczenie z Wytrzymałości materiałów :) Taka jestem szczęśliwa! Z mojej grupy zdałam tylko ja i koleżanka :) :D Teraz zabieram się za naukę do egzaminu... W niedzielę o 8:) Miłego dzionka! :) :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Aneczka- super zdjecie, moj by sie nie dal namowic na takie a szkoda :) no i gratuluje egzaminu, brawo! Hanka- nie pociesze Cie, bo bedzie wialo...wrrr, u mnie to samo, a szkoda, bo jak weekend idzie to pogoda sie popsuje. Wspolczuje z zabkami, u nas Erys w sumie lagodnie pzez to przechodzil, dzis ma juz wszystkie 20 zabkow. co do palenia- przed erysiowa ciaza popalalam i to byl 1 objaw ciazy (przed testowaniem), bo odrzucilo mnie od fajek. i tak zostalo. po urodzeniu nie przyszlo mi do glowy by zaczac palic, nie bylo czasu, okolicznosci i ochoty :) moze jestem konserwatywna, ale nic mnie tak nie wkurza jak ciezarna lub mamusia z wozkiem i fajka w zebach. wrrrr wrzucialam zdjecie z wczorajszego usg :) no nic lece do porzadkow, zakupow i gotowania. milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Ja już po badaniach, ta glukoza nie była wcale taka zła, jakoś dałam radę. Jeśli chodzi o termin porodu, to suwaczki liczą różnie, np 20+1 według jednego będzie 20 tc, a według innego 21 tc :) Pozdrawiam i miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi według kalkulatora wychodzi coś takiego : Kalkulacja rozpoczęta dnia Fri 04 Feb 2011 Twoja ciąża zacząła się dnia Fri 17 Sep 2010 Przybliżony czas trwania Twojego cyklu miesięcznego to 28 dni Zaszłaś w ciążę dnia Fri 01 Oct 2010 (owulacja) Minęło 140 z 280 pełnych dni (50%). Jesteś w 21 tygodniu ciąży. Masz za sobą 20 pełnych tygodni i 0 pełne dni (20+0). Jesteś w 5 (kalendarzowym) miesiącu ciąży. Jesteś w 6 (księżycowym) miesiącu ciąży. Jesteś w drugim trymestrze. Oblicz datę narodzin Thu 23 Jun 2011 Zostało Ci 140 dni do porodu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Masz za sobą 20 pełnych tygodni i 0 pełne dni (20+0). " a jest to liczone już jako 21 tc. więc każdy kalkulator pokazuje inaczej, dlatego nam się nie zgadza :) a jaki to jest miesiąc księżycowy? bo według niego jestem w 6 miesiącu ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Ciąża powinna trwać 9 miesięcy kalendarzowych, co równa się 10 miesiącom księżycowym (10 razy 28 dni)." czyli już wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
witajcie dziewcyny gratulacje zdania egzaminu, muszę przyznać ze podziwiam wszystkie uczące sie mamusie, kurcze ja chyba juz nie mam głowy do nauki... Jak miałam 19 lat odrazu po maturze wyjechałam do IRL i spędziłam tam 7 lat i teraz w sumie załuje ze zadnych studiów nie skonczyłam a teraz sklep i dzidzia juz nie ma szans na szkolę no ale trudno sie mówi .... tez juz bym chciała robić zakupy dla dzidzi ale muszę poczekać... Jak bede w 100% pewna plci to wtedy zaczne no i czekam na przeprowadzke... Jeszcze miesiąc czasu wiec wytrzymam Dziś wcinam białą czekoladę a Kubusiowi sie podoba bo mnie kopie jak szalony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babeczki Daria no różnie liczą te kalkulatory ja mam konto na 28dni bo w cyklu którym zaszłam mierzyłam temp i tam wpisywałam i włg nich jestem równo w 23 tc . Ostatnia @ zaczęła się w sobotę i to był 1dc, więc każdy następny tydzień zaczynam w sobotę a termin porodu to nie wiem jak lekarz liczył zresztą dla nich 1 czy 2 dni nie robią różnicy i nie brał pod uwagę moich krótszych cykli. aneczka a te różnice w dniach mogą wynikać z długości cyklu bo jak ktoś ma dłuższy niż 28 to może wyjść ten sam termin a dł ciąży jest większa bo wcześniej @ była. ewcia gartuluję dziewczynki ;) gosia a jaki wózek kupiliście? Z paleniem u nas tak że M rzucił a ja paliłam Krzyczał wtedy na mnie i mnie dręczył ehh ale wiecie jak pod przymusem ktoś wam każe rzucić to na złość się pali. Później on zaczął znowu niby na imprezkach itd Ja wzięłam się w lipcu 2009 i rzuciła z dnia na dzień z paczką gum nicorette po nich mnie mdliło ale przynajmniej nie jadłam i nie paliłam. Nie palę od tamtej pory zero machów nawet na imprezie bo od tego się zaczyna, a mój M kopci dalej. Powiedziałam że jak mały się urodzi i będzie palił śpi w dużym pokoju. Brzuch mój M ma większy ode mnie. Pogoda u nas paskudna deszcz ze śniegiem i wieje blee Wczoraj byłam na Oh Karol pośmiałam się ale czemu w każdym filmie ci sami aktorzy grają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając jeszcze do tych tygodni, to ja rozpisałam sobie je w kalendarzu i 23.06 wychodzi równiutki 40 tc. A mi lekarz liczył termin na podstawie ostatniej @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka- gratuluje zdanego egzaminu, z tego co wiem to trudny przedmiot zdecydowaliśmy sie na x landera xa, na allegro trafilismy fajna ofertę wiec juz kupilismy, choć wiem, że jeszcze mam duzo czasu :) ale powiem szczerze, że trudno było sie zdecydowac bo wybor jest przeogromny, a czy dobrze wybralismy wyjdzie w praniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczynki za gratulacje :) Miło mi :) U mnie równe 40 tygodni wypada 21 czerwca:) A mi tez lekarz podał 23 czerwca na postawie @. Ahh i tak co będzie to będzie... Moja siostra cioteczna miała termin na 4 stycznia br a urodziła 8 grudnia śliczną i zdrową córeczkę :) Dlatego nie lubię polskich filmów bo wszędzie Ci sami aktorzy... Ostatnio byłam na Weekendzie. Polecasz tego Oh Karola palusiu? Ja lubię studiować :) Ale zaocznie bo bardziej lubię pracować :) Skończyłam sobie już licencjata z finansów a teraz budownictwo 2 rok :) Mam nadzieję że nie będę musiała brać dziekanki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie co do terminów porodu - statystycznie tylko 5% kobiet rodzi w wyliczonym dniu, wydaje mi się, że lepiej jak gin z wielu dat porodu ( które są liczone i z om i z paru usg ) wybierze wczesniejszą przyjmuje sie, że od TEJ daty kobita powinna urodzić do 10 dni. za pierwszym razem z OM wychodziła mi data 03.05 ja jednak twierdziłam, że powinna być o jeden dzień wczesniej, bo cykle miałam 26-27 dni.... czyli 02.05. z usg wychodziło niby 05.05 urodziłam 13.05 - po podaniu dzień wcześniej kroplówki, no i wody juz były mętne... pamiętam jak na siebie spojrzały gina i położna jak mi przebiły pęcherz...brrrrr a mały był duży - 3950 i 56 - więc ten termin z usg to do dupy tym bardziej był teraz niby z OM mam termin na 03.06, ale z dwóch badań usg - 31.05 mam nadzieję, że mi zaczną odliczać te 10 dni od 31.05 wolę parę dni wczesniej urodzić niż parę dni za późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki! palusia tak, ja to szczypiorek jak nic;) Dziewczynki super brzusie i piękne buźki dzieciątek;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muchyw nosie
dzien dobry , musze sie cofnac i przeczytacco tam naskrobalyscie bo nie jestem w temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
hej . ja się tylko witam i uciekam robić pierogi , o ile mój mężuś przekręci mi mięso przez maszynkę :-) bo ja tego nie cierpię robić a że jestem w ciąży to zawsze mogę powiedzieć że ciężko mi kręcić mieso:-) niby się wyspałam ale chyba ciśnienie niskie i pogoda do d... u mnie jest . i jakaś taka słaba jestem . mam nadzieję że jak się zmobilizuję to porobię i pierogi i posprzątam dziś w domu . miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uciekam dziewczyny. Mąż niedługo wraca z pracy i wyjeżdżamy na weekend, do poniedziałku. Trzymajcie się, pozdrawiam 👄 🖐️ 🖐️ 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Wam ja jestem zalamana. odebralam dzis wyniki morfologii i pomimo lekow sa jeszcze gorsze niz poprzednio:( erytrocyty z 3,85 spadlo na 3,48 hemoglobina z 11,3 na 10,6 hematokryt z 34,1 na 31,2 plytki krwi z 252 na 242 :( teraz nie wiem co mnie czeka skoro leki nie pomogly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka kurcze główka do góry, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, może po prostu przepisze Ci inne leki, jeśli te nie pomogły. Na pewno nie jest aż tak źle, żeby się zamartwiać. Buziaczki dla Ciebie Kochana;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :) Jestem juz po wizycie. Siedzialam w kolejce 2 godziny :/ myslalam ze zasne :P USG mi nie robil, sprawdzil tylko tetno maluszka ktore wynosi 136 i zaprosil na fotel :P tam tez wszystko w porzadku. Dostałam skierowanie na badanie krwi, moczu i krzywa cukrzycowa wiec tez bede pila glukoze :) w przyszlym tyg sie wybiore. Ginek stwierdzil ze teraz tylko jak kurka donosic jajeczko :P heh ale porównanie :P inka linka nie martw sie-kobiety w ciazy praktycznie zawsze maja gorsze wyniki. Te normy sa dla nas zawyzone... bedzie dobrze :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka - martolinka dobrze pisze ja mam wyniki przy blisko dolnych granic, a gina powiedziała, że jak na ciążę i to na tym etapie są super Ty masz nie wiele poniżej normy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka linka takie są normy dla kobiet w ciąży: Hemoglobina (Hb, HGB) - 11,5-13,5 g/dl Erytrocyty, krwinki czerwone (E, RBC) - 3,5-4,5 mln/mikrolitr Hematokryt, gęstość krwi (Ht) - 37-52% "Pamiętaj, że lekarz ocenia całą morfologię, dlatego nie martw się pojedynczymi nieprawidłowymi wynikami." Głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej inka linka będzie dobrze :) głowa do góry w ciąży tak to już bywa ja sama jestem ciekawa jak mi wyjdzie morfologia ostatnio też miałam w dolnych granicach więc teraz mogło się coś zepsuć... Dobiorą Ci lepsze leki i wyniki będą dobre :) dziewczynki u mnie też doliny ciąg dalszy :(.. ja to już sama nie wiem co mnie boli :( w nocy znów do wc szłam jak staruszka w dodatku podczas oddawania moczu strasznie mnie bolało po bokach czułam tak jakby jajniki :(, mała rusza się rzadko dzwoniłam do gina ma urlop wszystko przeciwko mnie :( kazał brać urosept i no-spe i powiedział że nie sądzi żeby coś złego się działo :( a ja i tak się martwię :( jak mi nie przejdzie przez weekend to się wybiorę do tego szpitala niech mi tam wszystko sprawdzą :( I JA JUŻ CHCE TEN CZERWIEC BO UMRĘ Z NIEPOKOJU O MOJE MALEŃSTWO :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadek morfologii wiąże się z tym, że jesteś w ciąży, to normalne u kobiet ciężarnych. Dzielisz się z dzidziusiem wszytskim co masz, łykaj żelazo, jedz buraki i bedzie ok . Dobra, koniec tych "mądrości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×