Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kffiatuszeek

Jakie witaminy brać na początku ciąży ?

Polecane posty

Gość Julka18882
No jak ja się pytałam mojego lekarza to powiedział że dla prawidłowego rozwoju dziecka podczas całego okresu ciąży jest witamina d3. Poczytałam na ten temat troszeczkę w internecie i bardzo wiele osób myśli podobnie. Na stronie http://www.naturalnawitaminazycia.pl/znaczenie-witaminy-d3-w-ciazy znalazłam jeszcze bardziej szczegółowe informacje. Głównie jest tam podane co to jest witamina d3 jakie ma wpływ na rozwój dziecka, jakie powinno być jej dawkowanie oraz najlepsze suplementy które są polecane. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat ? Dajcie znać w komentarzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1991
Właśnie słyszałam że witamina D jest bardzo ważna i miałam ją w sumie w swoim suplemencie. Specjalnie sprawdzałam czy ma te 2000 jednostek bo takie są podobno zalecenia PTG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminadla
a w czym miałaś te 2000? Te suplementy chyba tak normalnie mają jednak troche mniej. No i kiedyś te zalecenia były inne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1991
Ja brałam prenatal i tam rzeczywiście ta dawka jest ok. Kiedyś zalecało się mniej, chyba 600 no ale teraz już wiadomo że to za mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karminadla
a co ten prenatal jeszcze miał poza witaminą d?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska1991
Taki standardowy zestaw raczej. Witamina b6, b12, jod, selen, żelazo, dha. No i prenatal ma jeszcze choline. Jej akurat nigdzie indziej nie znalazłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traszszka
No cholina jest dość ważna bo wspomaga rozwój mózgu dziecka. Właśnie mówił mi o niej ostatnio gin i szukam czegoś z nią w składzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy wpływa także na rozwój mózgu dziecka i kwasy tłuszczowe Omega‒3 któe nawet mają korzystny wpływ na masę urodzeniową dziecka, więc tutaj folik mama byłby lepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gonjjja
To prawda, od 1 trymestru ciąży warto brać Folik Mama1, a jak wcześniej nie brałaś, nie ma się co się stresować jeśli twoja dieta bogata była w zielone warzywa. Ale na przyszłość, warto pamiętać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie warto jest go przyjmować, dlatego, że ostatnio dowiedziałam się, że kwas foliowy zawarty w owocach i warzywach nie jest przyswajany przez nasz organizm w 100% dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozwój dziecka w tym okresie jest najważniejszy, chociaż przez całą ciążę trzeba o dbać o najpotrzebniejsze witaminy jak komuś zdrowie dziecka leży na sercu. Tutaj folik mama jest najlepszym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem nie wolno ignorować tego, żeby łykać kwas foliowy, przecież w ciąży to podstawa, ja brałam praktycznie cały czas folik. A teraz folik mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uruska
kwas folowy to podstawa, pzoa tym warto sobie też załączyć zdrowy styl życia, ja w ciąży nawet ćwiczyłąm, oczywiście były to zajęcia dla kobiet w ciąży więc żadne ciężkie, ale ważne jest to, żeby zachować rozsądek we wszystkim i dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość italka
keas foliowy to podstawa, bez niego możesz narazić dziecko na wady układu nerwowego, a w naturalny sposób nie zawsze przyswoisz tyle kwasu foliowego ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w moim przypadku kwas foliowy,magnez i żelazo, na żelazo dostałam dicofer, póki co czuję się po nim naprawdę dobrze,bo to była tragedia wcześniej, diety mi już nie pomagały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie kwas foliowy oczywiście i kwasy omega3 http://pregna.com.pl/pregna-250-dha - takie biore. Obydwa wspieraja rozwój mozgu i układu nerwowego - brałam i jedno i drugie na 2 miesiace przed zajściem w ciaze i biore caly czas. Najwazniejsze żeby je brać w pierwszych tygodniach ciazy bo układ nerwowy i mózg się wtedy najszybciej rozwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy, dha, wit D3 to standard :) Zresztą nie tylko na początku ciąży, najlepiej przez całą i już kilka miesięcy przed- gdy planujemy dzidziusia. Wg mnie nie można rezygnować z suplementacji, szczególnie teraz w zimę, dieta nigdy nie dostarczy nam w 100% wszystkiego. Całkiem fajny skład mają tabletki mamadha premium, bez zapychaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Thorne Prenatal Basic chyba najlepsza multiwitamina na rynku :) Przepis na miodownik z kremem jaglanym, solonym karmelem i śliwkami, bez glutenu, bez nabiału, bez białego cukru: http://www.clinicfood.pl/2017/12/miodownik-z- masa-jaglana-z-solonym.html Zapraszam! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz brać preparaty dla kobiet w ciąży, z dha i wit d3, ale gdy pójdziesz do lekarza koniecznie to jeszcze z nim obgadaj. Mama dha premium ma bardzo dobry skład, od siebie polecam, bardzo dużo dha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Także mogę polecić mamadha premium :) Brałam jeszcze dwa inne suplementy, ale z mamy byłam najbardziej zadowolona, po jednych tabletkach mnie mdliło :/ Tym zestawem można wszystko sobie na spokojnie uzupełnić, nawet przy ubogiej diecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja po rozmowie z moją panią ginekolog zdecydowałam się na Pregna Plus, brałam go w ciąży a teraz jak karmie takze go zazywam. Zawiera witaminy, zelazo, kwas foliowy wszystko w odpowiednich ilościach, a i nawet ma w składzie kwasy omega też bardzo potrzebne w tym czasie http://pregna.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagudkowa
ja brałam kwas foliowy folik, jest to lek więc miałam większe zaufanie niż do jakiegoś suplementu diety, wolę inwestować w sprawdzone rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żadnych, z wyjątkiem zaleconych przez lekarza. Przedawkowanie niektórych witamin jest znacznie groźniejsze, niż awitaminoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misieksaka
na pewno trzeba witaminy skonsultować z lekarzem, mój ginekolog jak mu powiedzialam ze chcemy zacząc starania o dziecko od razu kaał zrobić morfologię, sprawdzić sie pod kątem toksoplazmozy i tez zacząc brać mama dha premium, z moja dietą przed ciążą i w trakcie bywało różnie, miałąm okroplne mdłosci i dorbze ze cokolwiek jadłam, a dzieki witaminom chociaż ni miałam braków tych najwazniejszych składników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja kupiłam specjalny zestaw na naturalnej plodnosci. Wyszło znacznie taniej a niżeli kupowałabym je oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jermunka
moj ginekolog polecil mi brac mama dha jest to bogaty zestaw witamin i mineralow dla kobiet w ciazy zapewnia dziecku wszystko to co potrzebne do prawidlowego rozwoju mam nadzieje, ze moja dzidzia urodzi sie cala i zdrowa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ważne, żeby w składzie był kwas foliowy, DHA, witamina D i jod, reszta wg indywidualnych potrzeb. Tak mówi mój lekarz prowadzący ;) Ja kupiłam mama DHA premium plus, biorę je już 3 miesiąc i czuję się doskonale. No i maleństwo się bardzo dobrze rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×