Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kffiatuszeek

Jakie witaminy brać na początku ciąży ?

Polecane posty

Gość tamara_34
Kwas foliowy też biorę, przy pierwszej ciąży brałam folik i teraz też, bo nie było żadnych problemów i wyniki miałam dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzirta
No właśnie dlatego go bierzemy żeby cały układ nerwowy u dziecka rozwinął się prawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwaww
Jak cewa się nie zamknie prawidłowo to stąd te straszne wady, lepiej już brać ten folik niż narażać dziecko na te straszne wady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaszenkoo
Dopuszczalna dawka kwasu foliowego jest jasno określona i wynosi 0,4 mg dziennie. jedynie w grupach szczególnego ryzyka jest ona jeszcze zwiększona do 5 mg folika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elzzza
A czy kwas foliowy jest na receptę i czy można go kupić w każdej aptece?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisia_6
na początku ciąży to wiadomo kwas foliowy, ale trzeba tez zintensyfikowac reszte witamin, bo organizm malucha jest na poczatku rozwoju i ich potrzebuje; a odpowiadajac na pytanie poprzedniczki, kwas foliowy powinnas dostać w każdej aptece; ja mam niedobór zelaza w ciąży i lekarz polecil mi symnatal pro baby, w którym jest także kwas foliowy, takze teraz ciaza rozwija się prawidłowo a ja czuje się dobrze :) z tymi dawkami, to wszystko pewnie zalezy od wynikow co brac a co mnie, bo przeciez są kobiety w grupie ryzyka, ze ich dziecko jest narazone na nieprawdilowy rozwoj cewy, to w o wiele wiekszych dawkach biora kwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej jest brać kwas foliowy w formie leku, bo mamy wówczas większą pewność, że dziecko urodzi się zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yunka
Tak, ale żeby było skutecznie i dziecko urodziło się zdrowe to chyba trzeba zacząć brać ten kwas foliowy na długo przed planowaniem ciąż. Słyszałam, że można go tez brać non stop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka33
Jasne, ze można brać non stop, w sumie najwięcej ciąż jest nieplanowanych, a przyjmowanie folika na tylko początku ciąży może być niewystraczające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaaaaaaaa nooooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
258741369

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasjja33
Myślę, że na początku ciąży wystarczy sam prenalen, który też zawiera kwas foliowy i magnez i dobrze wpływa na rozwój dziecka. Ostatnio kupiłam sobie pastylki na gardło z tej serii , bo lekarz mówił, ze inne mogą szkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem wiele mam poleca kwas foliowy, w sumie nie tylko mam bo i eksperci również :) a najważniejsze to jeść owoce i warzywa, a do tego rybę, ryż i tak dalej :) jak się będzie jadło to zamiast fastfoodów to dostarczymy nam mnóstwo witamin, o innych możecie poczytać też tu; http://www.ciazaobjawy.pl/witaminy-w-ciazy/ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGosia
Ja brałam podczas ciąży przede wszystkim żelazo - jest bardzo potrzebne i trzeba je utrzymać na dobrym poziomie. Polecono mi w aptece chela ferr jako najlepsze dostępne żelazo , w efekcie cała moja ciąża przeszła bez żadnych problemów czy powikłań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balllada
żelazo jest rzeczywiście bardzo ważne ale lepiej moim zdaniem brać je w jakimś multisuplemencie z innymi witaminami bo potem zbiera się konkretna garść tabletek które musimy łykać w ciąży. Nie wspominają już o kasie, jaką wydaje się na te wszystkie preparaty z osobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja w pierwszym trymestrze ciazy bralam tylko to co polecil mi ginekolog, a wiec kwas foliowy, bo to jest wazne dla tworzacego sie ukladu nerwowego dzeicka i probiotyk provag, bo ten natomiast mial za zadanie ochrone moich okolic intymnych przed infekcjami, co wplywa takze na prawidlowy przebieg ciazy, jest bezpieczny i skuteczny w ciazy, a ostatnio mozna miec go nawet za darmo, zobaczcie: http://testujemy.provag.info/ w ciazy wydatki na pewno sie zwieksza, wiec warto wziac udzial w konkursie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościnkaa
Cześć mamuśki! :) Byłoby mi bardzo miło gdybyście zechciały zostać "częścią" mojej pracy mgr poprzez wypełnienie ankiety na temat suplementów diety i preparatów ziołowych. Z góry wielkie dzięki! http://www.survio.com/survey/d/K6Y7O2V3F9H4L6B7H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamtamaryna
Ja też jestem za tym żeby działać kompleksowo. Te preparaty multiwotaminowe są teraz złożone i sa przy okazji dobrej jakości. Poza tym zawierają wszystkie te składniki których się w ciąży potrzebuje. Są też dobrze dobrane do okresu ciąży. Jako przykład podać mogę chociażby prenatal. Do 12 tygodnia jest uno dostowany do potrzeb kobiety i dziecka jeszcze przed okresem ciąży aż do jej początków. Potem jes prenatal duo, który ma już nieco zmieniony skład i dostarcza matce a tym samym dziecku takich witamin i minerałów których najabardziej potrzebują, nawet jeszcze w okresie karmienia piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim kwas foliowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciążą i właściwie całą ciążę zażywałam folik. Od 12 tygodnia pregne plus i provag, ten ostatni w celu wyeliminowania problemów moczono –płciowych. Probiotyk dobrze regulował pracę jelit, dlatego nie miałam problemów z zaparciami. Od 32 tygodniu dodatkowo stosowałam tardyferon, ponieważ hemoglobina bardzo mi spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ka całą ciążę brałam prenatal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko kwas foliowy. Po tych super witaminach dzieci rosną bardzo duże. Wiem co mówię bo jestem gin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwas foliowy wiadomo podstawa, ale jeszcze na początku ważne są kwasy nienasycone omega3 czyli DHA oraz jod. Można to znaleźć w Foliku Mama na 1 trymestr ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na I trymestr bardzo dobry jest Femibion Natal 1. Ma bardzo dobry stosunek składu do ceny, a kosztuje w Melissie 25 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabina234
Na początku ciąży bierze się tylko to co niezbędne, wystarczy sam folik mama 1. Reszta już nie jest tak istotna, a nadmiar witamin może tylko zaszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno kwas foliowy. Ja bardziej obstawiałabym jednak za Folikiem, albo suplementem Folik mama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Folik bierzesz zanim zajdziesz w ciążę, a folik mama już w ciąży na każdy trymestr inny zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu folik mama 1 i mama 2/3 na 2 i 3 trymestr i podczas karmienia nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czekajkaa
na początku ciąży i już nawet na etapie starania się o malucha podstawą jest kwas foliowy, ja brałam folik bo wiedziałam że to podstawa, żeby wyeliminować wady cewy nerwowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirmiłka
Na etapie starania się to tak sam folik wystarczy, ale jak juz sie jest w ciąży to trzeba brać ten wzbogacony o jod i dha folik mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×