Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość co o tym sądzić....

Kupno mieszkania z wieczystym uzytkowaniem lokatora...?

Polecane posty

Gość co o tym sądzić....

Znalazłam fajnie mieszkanie za rozsądną cenę ale ma ono jeden minus Mieszkanie posiada lokatora z dożywotnim użytkowaniem. 80 letni lokator nie jest właścicielem mieszkania. Co o ty sadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość że będziesz czekać
aż człowiek umrze. Nie będzie ci głupio jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co o tym sądzić.....
A czy ten lokator nie może się zrzec tego użytkowania....? Wydaje mi się że mieszkanie sprzedaje jego syn lub wnuczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamella
Może się zrzec (notarialnie) - tylko gdyby chciał to zrobić, to cena nie byłaby może atrakcyjna:) jest to bardzo poważny feler, jeśli kupujesz mieszkanie na kredyt - to bank raczej się na taki interes nie zdecyduje. Jeśli już - to niech się zrzeknie ZANIM je kupisz. Inaczej możesz wpakować się w niezłą kabałę. poczytaj: http://www.se.pl/twoje-pieniadze/poradnik-se/dozywotnia-sluzebnosc-mieszkania_131745.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a w jaki sposób
masz zamiar go użytkować? tego lokatora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitula
Ile pokoi ma to mieszkanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zrezygnuj z tego
Jako właścicielka będziesz musiała pokrywać wszystkie usterki jakie zgłosi lokator, wręcz będzie mógł podać cię do sądu o odszkodowanie, jak coś z twojego domu zniszczy mu jego własność , albo zagrozi jego życiu :O Ludzie się na to nabierają, że jak 80 lat to zaraz umrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A on może jeszcze z 20 pożyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokator nie jest właścicielem mieszkania,w związku z tym,jak może Ci sprzedać mieszkanie? Moim zdaniem to jakaś ściema.I to śmierdzi na kilometr co najmniej.Nie ryzykowałabym na Twoim miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EikoYamasaki
Właścicielem może byc syn i może sprzedać a ojca chce pewnie wcisnąć bo nie chce sie nim zajmować.i jak go nie wymelduje to on będzie miał prawo tam być do śmierci i go nie wyrzucisz tak łatwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczerze ja mam ten sam
problem, mianowicie z nieznosna, toksyczna matka... i tez chetnie bym tak zrobila z mieszkaniem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eiko,właścicielem pewnie jest jakiś spadkobierca owego lokatora i pewnie mu się odwidzi sprzedać po śmierci lokatora.Tego obawiałabym się najbardziej.Pomijając kłopot mieszkania z kimkolwiek to jeszcze niepewna sytuacja.Wyremontują coś,włożą kasę a właściciel powie-wypad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co o tym sadzić........
Mieszkanie ma 45 metrów i kosztuje 120 tys. Własnościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wychodzi jakieś 2700 za metr.A duże miasto? Jakie są eny za metr?U mnie np nie opłacałby Ci się taki interes,bo na rynku wtórnym m kw kosztuje jeskieś 3-3,5 tysiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co o tym sadzić.....
Łódź,normalnie takie mieszkanie kosztuje od 160 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Konichiwaaaa
To tanio.u mnie pod Warszawą za metr 4-5 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli 40 tysięcy różnicy? jak mawia mój wujek"cokolwiek inwestujesz,rób u siebie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krótko mowiac - oznacza to ze kupujesz mieszkanie z lokatorem, ktory ma tam prawo mieszkac do konca życia. oczywiscie ze moze sie zrzec tego, ale przypuszczam ze sam z siebie tego nie zrobi - bedziesz musiala mu zapewnic mieszkanie zastepcze :D generlanie - jesli nie chcesz mieszkac w jednym lokalu z obcą osobą bóg wie jak długo - nie kupuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kupuj . Znam przypadek wspólnego mieszkania z lokatorem pomijając fakt że było to mieszkanie 120 m2 a raczej 2 mieszkania ze wspólnym korytarzem to poprostu tragedia. Facet sie stoczył , był taki czas gdy nie korzystał z łazienki tylko załatwiał sie w pokoju , sikał w łózko itp. takiego koszmaru nikt nie widział ........... takiego smrodu .......... ogólnie tragedia . Znajomi sie wyprowadzili zostawiając wszystko w cholerę bo nie mieli innego wyjscia . Żadna administracja , policja . sanepid, nikt nie był w stanie pomóc. oczywiście nie jest to regułą i w Twoim przypadku może byc słodko idealnie ale......... nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A słyszeliście tę historię z życia wziętą? Mowa o Jeanne Calment, jednej z najdłużej żyjących kobiet świata. Po śmierci wnuka, nie mając komu zapisać domu, zawarła umowę z prawnikiem Francoisem Raffrayem, który za prawo własności miał wypłacać dożywotnią pensję dotychczasowej właścicielce. Wartość domu była równa przewidzianej pensji na 10 lat Raffray musiał niespodziewanie ją wypłacać przez ponad 30 lat, a ostatecznie nawet nie przeżył pani Calment (zmarł w grudniu 1995 w wieku 77 lat). Dobre, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ciągle przypominam,że oprócz opieki nad lokatorem,autorka ma na głowie właściciela mieszkania,bo lokator nim nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolo2010
Jak upadłaś na głowę to wchodź w ten interes. A tak na poważnie to wystrzegaj sie takich transakcji bo z kłopotów nie wyjdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciężka starość
Mieszkanie z dożywotnim lokatorem to się otrzymuje za darmo za dochowanie lokatora i opłaty. Ktoś chce zrozić interes życia i znaleźć naiwniaka od którego wyrwie dużą kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim kupisz mieszkanie lub dom, pomyśl o dofinansowaniu MDM. Ja, dzięki mojej kuzynce dowiedziałam się, że można otrzymać nawet 100.000 dofinansowania, bo właśnie ona taką kwotę otrzymała. To nie są małe pieniądze, zwłaszcza przy tak dużym wydatku, kredycie związanym z kupnem domu. http://mieszkaniedlamlodych.com/koncza-sie-srodki-na-program-mdm-mieszkanie-dla-mlodych-w-2016-roku/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×