Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maaamaaa

Późne chodzenie.Kiedy dziecko najpóźniej powinno chodzić?Od kiedy zaczęły Wasze

Polecane posty

Gość gość
Mój synek zacząl siadać gdy miał około roku, a chodzić w około 19 miesiącu życia. Teraz ma prawie 3 lata i pod względem ruchowym praktycznie dogonił rówieśników ( jest trochę mniej uważny przez co zdarza mu się upaść). Ale...dla odmiany rozwój psychiczny się spowolnił :-( Mały nie mówi i mocno odstaje od rówieśników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja miala 14 miesiecy, syn kolezanki mial poltora roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma prawie 18 miesięcy i też jeszcze nie chodzi. Próbuje sam stawać ale po chwili traci równowagę. Od początku mu pomagaliśmy ćwiczeniami od neurologa. Późno usiadł, długo nie raczkował pomimo ćwiczeń, tylko suwał i nadal suwa się na tyłku.I do babci żabci - nie był karmiony słoiczkami tylko sama gotowałam i miksowałam zupki z wrzyw z własnego ogródka czyli bez nawozów. To są sprawy okołoporodowe - tak mi powiedziała pani neurolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a nosilas dziecko jak bylo mlodsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 2 synów, obydwoje zaczęli chodzić (tzn samodzielnie stawiać kroki, puszczać się samemu) dopiero po skończonym 15 miesiącu. Wcześniej raczkowali (jeden 5 miesięcy, drugi aż 8!). Nie przejmowałam się tym, choć miałam dużo przejść z teściami, którzy nie mogli przeżyć, że po roczku nie chodzą. Jak nas odwiedzali to nie pozwalali dzieciom nawet raczkować tylko ciągnęli je do pionu i chodzili z nimi za ręce :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Córka zaczęłą chodzić jak miała 1,5 roku - teraz śmiga :-) Ma już 5 latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ,nasza córeczka ma 15 miesięcy i jeszcze sama nie chodzi,ale za rączke owszem(bardzo ładnie i prosto i stabilnie),z tym,że jak sama prowadzi wózeczek to mam wrażenie jakby tak dziwnie krzywo chodziła tzn.nóżki rozstawia na boki,może to dlatego,ze sama czuje się mniej pewnie albo dlatego,że miała problem z bioderkami jak była malutka(asymetria ułożeniowa-szerokie pieluchowanie),staram się być spokojna no,ale jeszcze poczekam trochę i pójdziemy do ortopedy(koleżanki synek chodził odrazu prosto normalnie).Może ktoś mi coś podpowie na ten temat?Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*do odpowiedzi wyżej (cieszy mnie bardzo to,że innych rzeczy uczyła się bardzo szybko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli raczkowała bądź nadal raczkuje, to wszystko w porządku. Zacznie chodzić w odpowiednim dla siebie momencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam 18miesiecy mimo, ze bylam super odzywiona, zupkami, mieskiem i owocami z wlasnych wiejskich upraw mojej babci, moja corka zaczela sama jak miala 10i pol miesiaca, bardzo ladie prosto chodzila, synek mial 13miesiecy i wlasciwie z dnia na dzien, poprostu przeszedl caly pokoj a potem caly dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w wigilię skonczy 16 miiesieecy i też na razie jeeszcze się nie odwazzyla :-) . od tygodnia zaczyna ćwiczycc wstawanie z siadu a raczkuje od sierpnia. Prrzyznam, ze juz nie mogę się doczekać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
babcia-żabcia - może dzieci to Ty wychowałaś, ale poprawnego pisania to na pewno swoich pociech nie nauczyłaś. Piszesz tragicznie - dziwne, że skończyłaś szkołę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moj synek miał rok i 10 dni kiedy postawil samodzielne kroki, teraz ma praiwe 14 miesiecy i juz biega az ciezko za nim nadazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co dla Was znaczy, że dziecko samodzielnie chodzi?? Bo dla mnie jest to wtedy, kiedy samo potrafi pokonać odległość min.2-3 metrów. No i fajnie by było, żeby potrafiło wstawać bez podparcia. Synek na 11miesięcy i tydzień. Od ok 2 tygodni (moze ciut więcej nei wiem) czasem puszcza się mebli, ale TYLKO wtedy kiedy jestem obok, ma do mnie kawałeczek i wie, że go złapię. Robi tak 2-3 kroczki, czasem 1 i leci klatką i rękoma na mnie jak długi, bo zapomina o nogach, albo mu się "poplączą" :) Czasem uda mu się te 3-4 kroczki zrobić. I to dla mnie jest chodzenie. Więc mogę powiedzieć, że pierwszy samodzielni krok zrobił mając niecałe 11miesiecy.. ale dochodzenia to jeszcze daleka droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAK SKONCZY ROCZEK powinna juz zaczac chodzic, pierwsze dzeicko to sie che by za 3 miesiace juz chodzilo, neich duzo raczkuje i na brzuszku ja kladz by mial trening

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie jak roczek tylko do 18 MIESIĘCY DZIECKO MA CZAS NA CHODZENIE . Co ludzie w Polsce maja tym roczkiem ? jak juz jakieś dziecko nie chodzi na roczek to wielkie halo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę się założyć, że 90% dzieci niezdiagnozowanych, które nie chodzą na rok nie było codziennie od urodzenia kładzione na brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama1234
Moja córeczka ma 18 miesięcy i ani myśli chodzić, wstaje sobie obok łóżka i koło niego robi małe kroczki ale nic poza tym. Za ręce chodzi ale nie chce puścić się sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo86
mama1234 i co kiedy malutka zaczęła chodzić? mój synuś ma skończone 18 m-cy i ani myśli o samodzielnym chodzeniu :( raczkuje już 6 m-cy potrafi wchodzić po schodach i wszędzie wstać ale jak tylko chcę żeby poszedł za rączki od razu siada :( co prawda do rok czasu się rehabilitujemy bo miał obniżone napięcie mięśniowe niby wszystko jest ok, usg u neurologa wszystkie badania z krwi nie wykazują niczego niepokojącego więc w czym tkwi problem? martwię się strasznie mamy z podobnym problemem proszę piszcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja zaczęła chodzić 2 dni przed pierwszymi urodzinami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko ma czas do 18 miesiąca żeby zacząć chodzic samodzielnie,mój syn mial 11 miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 7 i juz sama staje w lozeczku,dziwne bo stabilnie jeszcze nie siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmmmm
Mój synek miał 14 miesięcy i 2 dni jak stanął na nóżki i poszedł,w Dzień Ojca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli raczkuje to nawet nie widze sensu uczyc chodzic. Przyjdzie czas to samo pojdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karo86
podobno lepiej jak dziecko zacznie później niż za wcześnie chodzić no ale ile można czekać jeszcze to gadanie wszystkich "taki duży i nie chodzi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ma 19 mc i dopiero stabilniej chodzi przy meblach Jest zdrowa i mam nadzieje że już niedługo tak za 2 no 3 miesiące pójdziemy na 100 % spacerek na nóżkach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak mnie drazni ta magiczna granica roczku i glupie powiedzenia starych bab, ze dziecko roczek powinno :przechodzic". Moje dziecko siadalo samo w wieku 9 miesiecy, raczkowac zaczelo, gdy mialo 11, wstawac, chodzic przy meblach i za reke jak mialo 13 a samodzielnie sie puscilo w wieku 15 m-cy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj zaczal chodzic tydzien przed urodzinami.czyli dokladnie tydzien temu:).raczkowac zaczal jak mial 8mcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Moj Viktor zaczal chodzic jak mial 10 miesiecy.Uparciuch z niego:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×