Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość frrrrrrrrrrrrr

ZZO wycofane?

Polecane posty

Gość frrrrrrrrrrrrr

Witam, mam pytanie. Przyjaciolka dzis byla u ginekologa w Łodzi, ktory jej oswiadczyl ze ZZO zostalo wycofae w calej Polsce z powodu powiklan...(podobno tylko prywatne kliniki nadal je beda stosowac) Przeszukalam internet,ale nigdzie nie ma takiej informacji. C zy ktoras z Was posiada wiedze na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powiem zainteresował mnie
temat , ciekawe czy to prawda ??? Z drugiej strony , Łodz nie ma dobrej opini , a moze lekarz chce zaoszczedzić na pacjentce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrrrrrr
zwariowalam. sama niedlugo rodzei bylam zdecydowana na ZZO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozecie mi wyjasnic
co to jest ZZO???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrrrrrr
znieczulenie zewnatrz oponowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ne am takiej opcji. znieczulenie zewnątrzoponowe jest stosowane w całej masie zabiegów, nie tylko przy porodach. nie ma opcji wycofania go. zresztą - nie moze byc tak ze z powodu powikłan wycofano cos w państwowych szpitalach, a w prywatnych klinikach nie :D jak sa powikłania po leku to sie go wycofuje WSZĘDZIE. lekarz chrzani od rzeczy. niech wam pokaże podstawę prawną tego wycofania - PRAWNĄ!!, nie decyzję dyrektora szpitala. jesli ma to byc zarządzenie lokalne - znajdzcie inny szpital albo skontaktujcie sie z rzecznikiem praw pacjenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We Wrocławiu nie można liczyć na żadne znieczulenie do porodu- nawet za opłatą. Może w Łodzi tez brakuje anestezjologów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze źle zrozumiałaś
ZZO zostało wycofane z państwowych szpitali bo pobierały za nie nielegalną opłatę. Jest dostępne w prywatnych klinikach i w szpitalach państwowych gdzie jest podawane bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze źle zrozumiałaś
Tzn. bo namieszałam. Tam gdzie trzeba było wcześniej zapłacić za ZZO to zostało ono wycofane, a tam gdzie było za darmo to dalej jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wiem czy tak powinno byc
Ale tylko w nielicznych szpitalach dają znieczulenie w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrrrrrr
Nic zle nie zrozumialam. Tak lekarz powiedzial przyjaciolce. Ze juz sie go nie podaje. Przed chwila nawet z nia rozmawialam i sie dalej ze mna kloci, ze on ma racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze źle zrozumiałaś
dzwoniłam przed chwilą do szpitala w którym chce rodzić i jest możliwość ZZO, a to państwowa placówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrrrrrr
no i wszytsko jasne... ja zaraz tez zadzwonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frrrrrrrrrrrrr
w Poznaniu tez podawane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeeeeeeeee e
sekata a w Tarnowie kiedykolwiek dawali zzo? W ktorym szpitalu? bo jak ja w listopadzie 2008 rodzilam i spytalam o zzo, to p. doktor stwierdzila, ze nie ma takiej mozliwosci i anestezjolog nie przyjdzie, bo nie. To bylo na starym szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wycofane raczej nie. A skąd to wiem? Dlugo wybierałam szpital i ten który wybrałam wydawał się być idealny... ale niestety nie jest 😠 Kiedyś (w tym szpitalu) zzo jak i poród rodzinny był za darmo. Terraz pojawiła się nowa pani dyrektor szpitala która wystawiła cennik w którym również znajduje się zzo. Co mnie bardzo zdziwiło to to, że podczas rozmowy z przełożoną położnych usłyszałam, że mam zastanowić się czy napewno chcę zzo bo to może być niebezpieczne i mieć poważne powikłania :-| prawdę mówiąc pierwszy raz słyszałam o czymś takim jak poważne powikłania po zzo- wiadomo, może trafić się np ból głowy, ale nic bradziej szkodliwego... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zzo szkodliwe????? co oni pierdolą :/ dużo większy odsetek zabiegów w ogólnym znieczuleniu kończy się powikłaniami niż po zzo :/ może faktycznie w jakimś szpitalu wycofali jednym konkretnym, albo może dali zakaz podawania odpłatnie zzo bo tak na prawdę to nie do końca zgodne z prawem :) ale na bank nie zlikwidowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mówię o Nowym Szpitalu. Wydaje mi się, że było tam jeszcze do niedawna ZZO, chyba płatne, a teraz ostatnio po tych aferach położne ze SR powiedziały, że już nie ma szans żeby go dostać, nawet odpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikaro
zzo moze byc niebezpieczne jeśli jest nieumiejętnie podane lub źle dobrana dawka. Wtedy może sprawić, ze nie bedziesz czula skurczów partych i dziecko moze się udusić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak o tym też wiem, ale tego nie nazwałabym powikłaniem tylko błędem w sztuce (a poza tym jeżeli kobieta nie może wyprzeć dziecka to są inne sposoby na to żeby je "wyjąć" i raczej nikt nie będzie czekał aż się malec zacznie dusić) a mówimy o sytuacji gdzie trafiamy na dobrego anastezjologa :P (mam nadzieję, że tacy istnieją ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam zzo
super sprawa polecam gorąco:-) Na świecie to standard. A w Polsce to wszystko demonizują bo lekarzy jest mało, nie potrafią go dobrze wykonać, na wszystko brakuje kasy i generalnie wszyscy są leniwi i mają w dupsku to czy cierpisz czy nie. Lekarzom jest milion razy wygodniej bez znieczulenia niż z zzo. Jedynymi powikłaniami po ZZO może być bardzo intensywny ból głowy lub ból kręgosłupa utrzymujący się przez kilka tygodni. I zdarza się to raz na ileś tam przypadków. Dzisiaj ZZO do porodu zawsze wykonuje się tak że czuje się skurcze a nie czuje bólu. A dziecko może udusić się i w czasie zwykłego porodu. Zresztą nie słyszałam by kiedykolwiek dziecko udusiło się przez podanie znieczulenia:-( Każdy szpital na bieżąco monitoruje skurcze macicy, tętno matki i serce dziecka (jest to warunek podania ZZO). Skoro Polki wierzą w takie bzdury to nic dziwnego że wolą zapłacić za CC niż wziąć znieczulenie. Już pomijając fakt że przy cesarce podobne znieczulenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ja miałam zzo
wszystko ok, z jednym tylko się nie zgodzę, a mianowicie z tym, ze Polki wolą zapłacić za cc. Ja bym powiedziała, że większość Polek jest przekonanych o tym, ze poród MUSI boleć, a zzo to samo zło bo są "same powikłania" :O Za cc to raczej mniejszość kobiet chce płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×