Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fantazyjna_Trójka

Gimnastyka korekcyjna - Mamy dzieci z wadami postawy.

Polecane posty

Gość Fantazyjna_Trójka

U syna w przedszkolu były konsultacje ortopedyczne no i wyszło nam, że... Mały ma asymetryczne barki, wystające łopatki i okrągłe plecy. Lekarz zalecił gimnastykę korekcyjną (odpłatną rzecz jasna). A ja się zastanawiam czy nie iść prywatnie do ortopedy, żeby to potwierdził. Ten nasz przedszkolny wiadomo.. im więcej dzieci - tym więcej kasy. Moje pytanie brzmi następująco: Czy są tu mamy dzieci, które miały ww wadę postawy, uczęszczały na gimnastykę korekcyjną i była znacząca poprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem takim dzieckiem, poprawy nie było, ale wada się nie pogłębiała - dzięki ćwiczeniom. Pomógł pobyt w sanatorium - trzy miesiące twardego wycisku. Ale to były stare dobre czasy, gdzie za takie luksusy sie nie płaciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazyjna_Trójka
Faela a ile miałaś lat, kiedy było wiadomo, że masz taką wadę postawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile? Chyba dwa, lub trzy... Na gimnastykę zaczęłam chodzić jak miałam cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazyjna_Trójka
No właśnie syn też ma 4 latka. Trochę się podłamałam, że tak wcześnie... Myślałam, że ten problem dotyczy głównie dzieci w wieku szkolnym, a tu proszę :( Chyba skuszę się na dodatkową opinię innego ortopedy no i wtedy zapiszę syna na taką gimnastykę korekcyjną :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o wadę wrodzoną, to wiek nie ma znaczenia. A zasięgnąć rady innego specjalisty możesz, będziesz pewniejsza. Z tym nie ma żartów, musisz być konsekwentna, jak lekarz zaleci gimnastykę, to nie odpuszczaj, w dorosłym wieku trudno takie wady skorygować, czasami zostaje operacja. Ja nie mam dużego skrzywienia, ale to co mam, wystarcza żebym nie mogła długo stać na przykład. Pilnuj synka by ćwiczył. Życzę zdrowia i cierpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazyjna_Trójka
W ogóle czytam na różnych stronkach czego dziecko nie powinno robić przy okrągłych plecach (skakać, szybko biegać, stać na rękach, itp) i są to chyba typowe rzeczy, które robi "żywy" 4 latek :o Czuję, że będzie ciężko... Ale zdrowie jest najważniejsze. Dzięki falea za wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jajajaxD
potwierdzic diagnoze trzeba- a przeciez zajecia korekcyjne dla tego typu dysfunkcji sa tez bezplatne i napewno tego nie zaniedbuj- bo zdrowie dziecka jest najwazniejsze a pozniej bedzie tylko gorzej. porozmawiaj tez z rehabilitantem na temat cwiczen w domu, bo jednak musi to wszystko wspolgrac- nic nie da jesli dziecko tylko podczas zajec bedzie mialao prawidlowa postawe a w domu nadal bedzie to samo- tym bardziej ze u malego dziecka latwiej wprowadzic zmiany niz u starszego- teraz dzieci lubia sie uczyc nowych rzeczy i cwiczenia tez moga byc przyjemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazyjna_Trójka
Zajęcia są płatne i nie jest to mała kwota, niestety. Dlatego planowałam zasięgnąć opinii innego specjalisty, aby to potwierdzić. Nie chciałabym płacić za coś, co może okazać się nie prawdą. Im więcej dzieci uczęszcza na zajęcia, tym oni mają większy zysk. Syn będzie chodzić od pażdziernika na dodatkowe lekcje tańca. No i w tym wypadku nie wiem czy to jest ok, żeby go nie przeciążyć. Chodzimy też raz w tygodniu na basen. W sumie dziecko ma sporo ruchu. Nie wiem skąd ta wada postawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2mama2
Fantazyjna spokojnie! Nie wierzę, żeby Twój 4latek miał taka kifozę, żeby nie mógł stawać na rękach i skakać! Tego nie można przy dużych wadach, a jeśli Ty jej nie zauważyłaś,to bez przesady. Po prostu zwracaj uwage na prawidłowa postawę dziecka na codzień. Super, że chodzicie na basen. Koniecznie idz do innego specjalisty. Wadę postawy w dzisiejszych czasach można znaleźć u każdego, zwłaszcza kifozę - okragłe plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bukaa
Parę lat temu u syna w przedszkolu równiez był ortopeda kwalifikujący dzieci na gimnastykę korekcyjną. okazało się, ze wszystkie dzieci mają po kilka wad. Sporo rodziców poszło jeszcze raz do ortopedy potwierdzić diagnozę i okazało sie, ze lakarze u żadnego dziecka jej nie potwierdzili! Więc dla pewności udaj się do lekarza, bo może to byc podobne nabijanie kasy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fantazyjna_Trójka
Otóż to. Od razu przeszło mi przez myśl, że być może tych wad w ogóle nie ma. Ja oczywiście nie jestem specjalistką w dziedzinie ortopedii i sama stwierdzić tego nie mogę, ale nie zauważyłam aby moje dziecko miało coś krzywe, wklęsłe czy wypukłe. Stąd pomysł, aby skonsultować to z innym lekarzem. Z drugiej znów strony.. Czy ludzie są aż tak podli, aby żerować na przedszkolakach? Gimnastyka pewnie mu nie zaszkodzi ale w połączeniu z innymi zajęciami, które ma w ciągu tygodniu... No będzie tego sporo. Nie chcę wymęczyć dziecka, że będzie ledwo żywy przychodził z tego przedszkola. Zajęcia z gimnastyki korekcyjnej odbywają się 3 x w tygodniu. Do tego ten taniec 2x w tyg, rytmika, basen. Kurcze no :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, a wiecie może gdzie jest prowadzona rehabilitacja dla dzieci w Białymstoku? Jaki jest jej koszt? Można gdzieś iść na kasę chorych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na rehabilitację możesz iść na nfr, oczywiście jeśli masz skierowanie. Ja z moją córka chodzę właśnie na kasę chorych tu: http://www.centrumvitamed.com/ i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja korzystam z ich usług http://opiekapielegniarskadomowa.pl/ pielęgniarki przychodzą do domu i pomagają w opiece nad chorym dzieckiem dla mnie to duża pomoc. Polecam serdecznie wszystkim mamom chorych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agnieszka889l
http://dzieci-rehabilitacja.pl/ gabinet w Plewiskach pod Poznaniem. Świetne podejście do dzieci i zajęcia dopasowane do możliwości każdego malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pamiętam, że będąc w szkole podstawowej miałam w ramach WFu gimnastykę korekcyjną dla profilaktyki kręgosłupa i ogólnie w ramach prawidłowego rozwoju postawy itp. W tym momencie nie ma chyba już takich zajęć ale skoro nie chcesz w szkole sprawdzać to polecam Centrum Terapii Dzieci i Dorosłych (http://neurostyk.pl/) na pewno tam Ci potwierdzą albo odrzucą diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z doświadczenia wiem że tylko indywidualne podejście do dziecka może dać jakieś rezultaty. Córka chodziła kiedyś na zajęcia grupowe z gimnastyki korekcyjnej, grupa 7 osobowa - dość nieliczna. Instruktor nie był w stanie skupić się na każdym dziecku, bo jest to niewykonalne! W takich zajęciach chodzi o indywidualizm i ciągłe motywowanie dziecka aby ćwiczenia wykonywało jak najdokładniej i najlepiej. Dlatego teraz korzystam tylko i wyłącznie z usług prywatnych i widzę postępy. Jeśli ktoś jest z Warszawy lub okolić to polecam moją instruktorkę: http://wieslawaolkowska.pl/gimnastyka-korekcyjna-warszawa/ bardzo sympatyczna i profesjonalna w tym co robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na łeb upadłaś spamerko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilapo
mój syn miał problemy z kręgosłupem, zdecydowaliśmy się na gimnastyke korekcyjna, prowadzi ją pani Magda Brunagel, jesteśmy bardzo zadowoleni z postępów jakie mały robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym polecal jakas gimnastyke korekcyjna pod okiem specjalistow, osobiście w tym temacie mogę śmiało polecic miejsce www.bsmira.com moja mama tam chodzila, bo miala problemy z plecami i bardzo jej pomogly te cwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meganka23
szukam jakiejś dobrej poradni dla dzieci z wadami postawy, chętnie Warszawa, ale mogą być i okolice. zalezy mi na dobrych fachowcach no i żeby nas w ludzkim terminie przyjęli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cleotina
luxmedowskie poradnie mają takie programy z tego co wiem, specjalna gimnastyka etc., z terminami w sumie tez nie powinno być problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chodzi o Kraków, to Pani Magda Brunagel - naprawdę polecam. nam równiez bardzo pomogła, tak naprawdę nie wiem co by było, gdyby nie ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×