Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość basia.wroc

tabletki harmonet

Polecane posty

Gość basia.wroc

Witam, lekarz przepisał mi tabletki harmonet, ale czytam w necie o nim same negatywne opinie. prosze napiszcie jak to jest u Was z braniem tych tabletek, jakie miewacie skutki uboczne? najwięcej pozytywnych opini miały yasmin lub logest, może macie doświadczenia z tymi pigułkami lub innymi? prosze podzielcie się swoimi doświadczeniami, pozdrawiam basia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rekcja organizmu kobiety na dane pigułki to reakcja indywidualna co oznacza, że dla ciebie będzie dobry harmonet dla mnie będzie dobry YAZ. tabletki powinno dobierać się pod kątem wyniku badania na poziom estradiolu to pozwoli zminimalizować skutki uboczne. natomiast wazne jest jeszcze badanie na krzepliwość krwi (INR, płytki krwi) bo lekarz nie jest w stanie stwierdzić jaką masz krzepliwość nawet po wywiadzie, a im wyższa krzepliwość (tzn na górnej granicy normy, ponad normę) tym większa szansa na zakrzepicę przy stosowaniu tabletek. Jakby coś to pisz pomogę :) rooses@interia.pl (bo niestety nie przychodzą mi powiadomienia o odpowiedziach w temacie a kafe ma to w nosie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
ja brałam te tabletki ok 3 lata,były ok,gorzej po odstawieniu się czułam,ale i to minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.wroc
dziękuję za wypowiedzi i prosze o dalsze:) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.wroc
podnosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ćmonda
"im wyższa krzepliwość (tzn na górnej granicy normy, ponad normę)" chyba jednak nie znasz sie na rzeczy... w rzeczywistości jest odwrotnie:) ja brałam harmonet wieki temu i dobrze je wspominam, wlasnie yasmin sprawił, ze mialam obolale nogi i uwydatnione żyły... odstawilam po pierwszym opakowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jednak się znam nie wiem czy wiesz co to zakrzepica? właśnie dlatego bada się poziom krzepliwości krwi jeśli jest zbyt wysoki lekarz może nie przepisać pigułek. razem z braniem tabletek hormonalnych wzrasta ryzyko na zakrzepicę bardziej niż u kobiet nie stosujących ich. Nie wiem jak wyobrażasz sobie branie tabletek z krzepliwością ponad normę..żeby od razu się zator utworzył? właśnie Yasmin ma więcej Ethinylestradiolum niż Harmonet który jest estrogenem a te właśnie zwiększają krzepliwość krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ćmonda
słuchaj klauduś wystarczy troche logiki jesli wynik jest PONAD NORME to oznacza zwiekszona krzepliwość w sensie wolniejsza czyli na korzysc w ZAFie, osob po zawale, z zastawkami itp ale do pewnej granicy jesli PONIZEJ NORMY szybszą i wtedy dochodzic moze do zakrzepow... specjalistko z bożej łaski;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.wroc
prosze, dzielcie się doświadczeniami..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michałkowa
logest i harmonet mają taki sam skład hormonów... yasmin ma nakrecana kampanie, ze najmniejsza dawka hormonow w rzeczywistosci jest odwrotnie... musisz sprobowac jak Ci nie beda pasowac to po prostu je zmienisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeu4h45rfjurd
odświeżam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.wroc
czy nikt na tym forum nie zarzywa tabletek harmonet???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam tabletki harmonet 2,5roku.Były dla mnie dobre,jedyne co mi w nich przeszkadzało to to ze waga w dół mi poleciała ,czego wcale nie chciałam,poza tym czułam się po nich dobrze,cera ładna,piersi trochę wieksze,nie powodowały senności,ani mdłości,libido ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia.wroc
dzięki maja i wszystkim innym co sie wpisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonet
ja tez dzisiaj biore 1 tabletke harmonetu, zobaczymy jak bedzie, w poprzednim miesiacu bralam asubtelle. masakra totalna, 3 dni wymiotow i nudnosci i cale 28 dni krwawienia i plamienia na zmiane ;/ juz kiedys bralam harmonet i pamietam ze bylo ok.. zobaczymy teraz.. a jak wasze "przezycia" z harmonetem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja brałam 2 lata, potem w drugim związku też 2 lata. kompletnie żadnych skutków ubocznych, czułam się bardzo dobrze. i od razu po odstawieniu zaszłam w ciążę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisssii
A ja niestety mam przykre doświadczenia po tych tabletkach tj. Harmonet...mdlałam na ulicy, nie mogłam pićalkoholu, bo choćby po malutkiej dawce urywał mi sięprzysłowiowy film...wahania ciśnienia, to nagłe spadki zaraz znowu skoki takie, że aż mnie trzęsło...lekarz kazał mi odstawić... Biorę teraz Mercilon i zero efektów ubocznych oprócz powiększonych piersi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonet
ale efekt uboczny ;D hihi mi by sie taki przydal ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, koncze wlasnie 1 opakowanie tabletek harmonet. Tydzien temu wystapilo u mnie plamienie , jest na zmiaane czerwone i brunatne. Trwa do dzisiejszego dnia.. Czy to normalne? Wzielam wsyztskie tabletki o jednakowej godzinie. Wiec nie moze to byc powodem opuszczenia tabletki. Prosze, pomozcie mi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość harmonet
wlasnie, ja juz biore 2 lub 3 opakowanie harmonetu i nagle plamienie identyczne jak ty mowisz! a wczesniej nic sie nie dzialo... tez nie wiem o co kaman ;/ (przy asubtelli krwawilam/plamilam cale 28 dni ;/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emileczka92
Witam, od wczoraj zaczęłam brać Harmonet. W nocy dość kiepsko sie czułam..dziwne uczucia. Poza tym trochę mnie brzuch bolał..jakby żołądek, i teraz trochę mnie pobolewa głowa i byłam cały dzień senna, ale może to tez wpływ innych czynników. Mam pytanie: Wiem, że antybiotyki mają wpływ na tabletki anty i tu moje pyt..czy tylko te które są przyjmowane doustnie czy te w postaci żelu na skórę też? Biorę antybiotyk na trądzik Klindacin T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Brałam tabletki harmonet ponad 4 lata. Są super.Przynajmniej dla mnie. Próbowałam z innymi-porażka. Odstawiłam na pół roku-po prostu nie były mi potrzebne:). Dzisiaj byłam u lekarza ponieważ wracam z powrotem do antykoncepcji.Proponowała mi inne,tańsze odpowiedniki. Odmówiłam. O ile pamietam jakies tam efekty uboczne utrzymywały się około 2 tyg. Potem super. Ja POLECAM!!!Ale wiadomo,każdemu co innemu służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej, ja brałam 7 lat - super. Nie czytaj tych bzdur na necie, bo każdy inaczej reaguje na hormony. Sprawdź jedno opakowanie i zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja biorę 11 lat- mam straszne migreny, dlatego biorę ( zgodnie z zaleceniami lekarza) 3 opakowania pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie jest super biorę 13lat.Moze tylko troszkę w pochwie sucho.Dlatego też wymagają dłuzszej gry wstepnej,aby było bardziej wilgotno.Bezz gry jest sucho i mam otarcia,apotem musi być przerwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniana2013
Biorę Harmonet od kilkunastu lat.Został mi przypisany jako lek na długie, obfite, bolesne miesiaczki. Po tylu latach mogę powiedzieć, że jeden problem zmieniłam na kilka: straszne migreny, nadciśnienie, otyłość brzuszną,zupełny brak libido,popękane naczyńka,włókniaki. Czuje się chora i nieatrakcyjna. Lekarz kazał odstawić, ale obawiam się powrotu problemów miesiączkowyvh,przez które nie pyłem pracować. Kupuję wbrew zaleceniom bez recepty i truję się dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny dlaczego tak trujecie się tymi tabletkami.Czy są wam tak potrzebne czy dla wygody ustabilizowany okres,sex bez oporów.Bierzecie długi okres jednym to pasuje inne biorą wbrew sobie.Tabletki wpływają też na wasze libido.Przeciez suchośc w pochwie też nie gwarantuje dobrego sexu,Mozecie pójsc do lekarza i ich zamienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatonia
Po wielu latach Cilestu, dostałam Harmonet. Jestem po I-wszym opakowaniu i po nim była miesiączka. I tak samo jak po Cileście - upławy czerwono brunatne, wiec dla mnie żadnej zmiany nie ma. Póki co też nie obserwuję ŻADNYCH innych efektów ubocznych. Mam od dawna stany żylakowe, pani doktor powiedziała, że Harmonet jest pod tym względem lepszy niż Cilest, ale nie wiem na jakiej podstawie. Z tym że nie czuję tu też żadnych zmian, ani na gorsze ani na lepsze. Marzę o ew. utracie wagi, jak to się którejś zdarzyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×