Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dinia82

Jak zorganizowac wyjazd za granice z malym dzieckiem?

Polecane posty

Gość winforga
A dlaczego Holandia? Jakimi kryteriami sie kierujesz wybierajac kraj? Powiem brutalnie ale szczerze, moim zdaniem to nie wypali. Za malo masz kasy, nie znasz jezyka i masz malutkie dziecko wymagajace opieki. Gdybys miala z kim zostawic dziecko w Polsce przynajmniej na pol roku albo znala kogos kto przez pierwsze miesiace pomoglby ci tam na miejscu to jeszcze moze by sie to udalo. Moim zdaniem odpusc sobie i szukaj jakis zmian dla siebie w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad wiesz ze ................
mowie niemcy. szukaja wlasnie polskich opiekunek do starych ludzi. moze dostaniesz nawet mieszkanie sluzbowe itp. holandia, bardzo ciezko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terlebicka
Sprawdzone to albo u Ciebie w biurze posrednictwa pracy, albo na niemieckich stronach niemieckich posredniakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad wiesz ze ................
googluj do upadlego. najlepiej abys znalazla staruszka Polaka do opieki, to by bylo latwiej moze na poczatku do opieki. wtedy pracodawca wypelnia ci papiery o pozwolenie do pracy i pobytu. dziecko 2-letnie do przedszkola. znajdz cos z mieszkaniem lub pokojem sluzbowym. nie pakuj sie na au-pair bo to nie pewne kurde. nie spodobasz im sie i cie wykopia. musisz zarabiac porzadne pieniadze a nie tam jakies kieszonkowe:-O a do holandii to sie w ogole nie pchaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość winforga
Ale ona nie zna niemieckiego :-( Komunikatywny angielski nie wystarczy. Szczegolnie do pracy jako opiekunka osob starszych. Moim zdaniem to nie wypali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjgyiyi79
mieszkam w Holandii i stanowczo Ci ja odradzam bowiem zaczęły się utrudnienia glownie dla Polaków niestety (za dużo dodatków Polakom sie należy) Po pierwsze nie masz mieszkania - żeby je miec potrzebna kasa ok 300 350 euro/miesiac jesli do kogos sie przyczepisz - pozostaje camping jednak jest on dostepny tylko w sezonie letnim 9 teraz sa kontrole i zaczynaja wyrzucac polaków na bruk z tzw vakantieparków po drugie nie masz pracy i nikogo znajomego - a za mieszkanie mussisz placic po trzecie chcesz wziac dziecko ze soba - ta opcja na poczatku odpada bo jak pojdziesz do pracy to co zrobisz z dzieckiem. Owszem moze ci przyslugiwac opieka od państwa ale do tego zeby miec jakiekolwiek świadczenia dofinansowania i pomoc od rzadu holenderskiego potrzebny jest MELDUNEK!!! a wlasciciel jesli znajdziesz jakis pokoj watpie by chcial cie zameldowac bo tak ma lewe pieniadze i nie placi podatku do państwa. i tak sie zamyka błedne koło acha i jeszcze jedno wprowadzili takie przepisy zeby isc do pracy na czas powyzej 3 miesiecy musisz miec wykupione ubezpieczenie zdrowotne indywidualne lub jesli ci pracodawca zalatwi to ok. Żeby miec ubezpieczenie musisz miec adres zameldowania bo inaczej tego nie zalatwisz.. Przykre to ale niestety Polacy (nie wszyscy - tylko nieuczciwi!!!) zalatwiaja lewe meldunki za kase a potem uczciwy czlowiek ktoremu pomoc naprawde by sie przydala ma po prostu przechlapane... niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad wiesz ze ................
mieszkam w de na granicy holenderskiej t.z jeszcze po niemieckiej stronie. wiec wiem co mowie. niech znajdzie sarszego czowieka polaka a jak nie to ludzie, szybko sie niemieckiego nauczy...bitte danke itp. bedzie zarabiac porzadne pieniadze to na kurs moze pojsc. ciagle czytam, ze poszuuja Polki do opieki nad starzymi itp. wbrew pozorom niemcy chetnie Polki biora do takiej pracy, bo mowia ze serdeczne i pracowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czy wy nie widziecie ze
autorka kłamie.Najpierw pisze,ze matka jest chora na schizofrenie i nie chce się leczyc po czym pisze,ze ma zdiagnozowana depresję i się niby leczy.Wariatka z ciebie i tyle.Moze sama masz depresje albo schizofrenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam depresje a raczej poczatek przez moja matke!!!Biore juz leki uspokajajace. Nie wiem do czego dażysz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A chodzenie do psychiatry i mowienie ze wszystko jest ok i ze bierze leki to nie jest leczenie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co mam tu klamac skoro zostaje anonimowa? Jaki mialabym w tym cel. Moglam poprostu napisac ze chce wyjechac i koniec bez zadnego tlumaczenia ale chcialam nakreslic wam moja sytuacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skad wiesz ze ................
to dzialaj i szukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz sama nie wiem jak mam to ugryść. Chce wyjechac ae boje sie ze moje dziecko naraze na niebezpieczenstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewierzewtoo
ja w ogole nie wierze ze ci sie uda nawet nie wiesz gdzie szukac pytasz na forumtutaj zamiast szukas for dla polakow zagranica nie wiesz jak sie zabrac do szukania a chcesz wyjechcac sama z dzieckiem.nie rob tego bo zle skonczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewierzewtoo
moze zamiast tego szukaj na portalach randkowych,chlopa se znajdz,moze sie trafi jakis zagraniczny;)i bedzie was juz o 1 wiecej do dzialania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tunikowa
Moim zdaniem nie powinnas nigdzie wyjezdzac. Sama, z malym dzieckiem, bez pieniedzy, bez znajomosci jezyka. Zastanow sie. Po co? Chyba ze chodzi ci o socjal w tych innych krajach a nie ucieczke od matki. Ale na socjal tez trzeba sobie najpierw zapracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze macie racje ze to nie jest dobry pomysl...moze macie inne wyjscie zebym zyla swoim zyciem i odciela sie od matki calkowicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmien nr tel
zmien nr tel , nie podawaj matce tylko siostrze i babci Nie odbieraj od niej tel , nie reaguj na histerie i lamenty , nie daj się szantazowac odwiedzaj dom , pomagaj , ale nie dopusc zeby matka nachodziłą ciebie , moze zmien mieszkanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bogusiaz
Przeprowadzka za granicę to nie łatwa sprawa, po pierwsze trzeba znaleźć odpowiednią firmę transportową która zajmuje się transportem międzynarodowym i która ma dość dobre ceny. Jeżeli nie wiemy jak zająć się taką przeprowadzką warto zajrzeć do takich http://www.fortis-przeprowadzki.pl/blog/przeprowadzka-do-akademika/ poradników bo one mogą nam bardzo dużo pomóc przy zmianie miejsca zamieszkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zbierz troche pieniedzy wymień je w kantorze ( www.kantorpruszkow.pl ). Potem znajdź jakiesz mieszkanie do wynajęcia i szukaj pracy. TYlko musisz mieć pieniądze na przeżycie na początku. Chyba, że masz kogoś zagranicą kto pomoze szukac pracy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alina19888
Ja ze swojej strony, z mojego doświadczenia mogę Wam polecić tanie linie autobusowe ECOLINES. Mają wysoki standard, dobre ceny i promocje. Warto zajrzeć na ich stronę: https://ecolines.net/pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
chętnie pogadam z tobą na priv o wyjeździe jeśli jesteś jeszcze aktywna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciezka sprawa. ja na pewno kupilabym sobie dowod z fastidcard com. i to tak na start :p ale latwo nie bedziee, hehe ):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×