Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sleep

pytanie dla znających sie na prawie budowlanym

Polecane posty

Dzisiaj zaczęli mi pod oknami budować podjazd dla niepełnosprwanych który jest od mojego kuchennego okna 30cm( wg projektu) i na wysokości mojego okna. Mam pytanie czy SM moze tak blisko budować taki podjazd? Dodam ze moje mieszkanie jest własnosciowe. Czy są jakies przepisy które o tym mówią? Ja rozumiem potrzebę niepełnosprawnego ale chyba moje dobro sie tez liczy. Biorąc pod uwage ze dalo sie to zbudować po przeciwnej stronie gdzie nie ma okien mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakbym napisala pytanie dotyczące cycków albo tipsów to bym się chyba więcej na tym forum dowiedziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yoox
tzn że ktoś prowadzący np wózek na tym podjeżdzie może ci zajrzeć przez okno do mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapukać w okno, zobaczyc co gotuje... i dlatego chce z tym cos zrobic ale nie wiem gdzie szukać przepisów dotyczących tej sprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a kto podjazd projektowal
i zatwierdzał, czy projekt byl do wgladu mieszkanców,pewnie wersja po stronie przeciwnej wygralaby. To chyba podchodzi pod element malej arcgitektury, zreszta poszukaj, sejm.gov. prawo budowlane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nic nie widzieliśmy, nic nie podpisywaliśmy tylko wstaliśmy rano a tam panowie budowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rum-cajs
w piwnicy mieszkasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w piwnicy nie ale to tzw wysoki parter :) wybudowala to Spółdzielnia. Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spółdzielnia powiedziala ze na wniosek mieszkańca niepełnosprawnego musiała wybudować. A ja nie znam sie na prawie budowlanym i nie wiem co im mam powiedziec i co moge z tym zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teddy 0.
Nic nie możesz zrobić :) Każdy żyd, murzyn, kaleka a nawet kot- dachowiec ma w tym kraju większe prawa niż porządny obywatel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to trzeba udać sie do spłódzielni i powiedzieć o swoich wątpliwościach,jeżeli istnieje prawo które pozwala,na budowanie podjazdu pod Twoim oknem to niech Ci takie pokażą,myśle iż napewno jest gdzies napisane że musi być zachowania jakaś odległość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy nie mów ze nic, bo jesli to zagraża mojemu mieniu, bezpieczeństwu ... to chyba musze przynajmniej próbować, ale POMOCY jak i co mam robic>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałam z znajomym który skonczył architekturę i powiedział ze jeszcze poszuka ale wydaje mu sie ze odległości nic nie określa jak powiedział powinno to być "rozsądna" odległość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mi sie tak wydaje, ale musze sie powołać w spółdzielni na jakies przepisy a nie wiem na jakei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teddy 0.
Zobaczysz, że nic nie osiągniesz. Najwyżej zawieszą Ci (od zewnątrz) okno workiem foliowym nieprzezroczystym i też nic z tym nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rum-cajs
a na jakiej wysokości były schody wejściowe do budynku , a może był tylko próg ? czy mam rozumieć, że ten podjazd dla niepełnosprawnych jest wyzej budowany niż schody ? a jaka była wysokość od schodów wejściowych do parapetu okna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×