Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ja82

suche, zaczerwienione plamki na ciele dziecka

Polecane posty

Drogie mamy, co moga oznaczac suche, zaczerwienione placki na ciele polrocznego prawie dziecka? sa na przedframionach i ramionach, jedna przy stopie. po kapieli robia sie bardziej suche i czerwone. karmie dziecko tylko piersia. co robic? odstawic mleko z mojej diety, zmienic proszek, czy od razu isc do pediatry? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasekpomarańczowy
Na Twoim miejscu poszłabym do lekarza. On podpowie co dalej i przepisze odpowiednie, przynoszące ulgę, leki. Zmiany alergiczne są bardzo przykre dla dziecka. Swędzi, szczypie, piecze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasekpomarańczowy
Jest sobota, z dostaniem się do lekarza możesz mieć kłopot. Podpowiem Ci sposób starych położnych. Weź sporą miseczkę, wsyp do niej łyżkę mąki ziemniaczanej. Dolej troszkę (1/2 szklanki) zimnej wody. Wymieszaj. Teraz, stale mieszając, dolej wrzątek. Powstanie delikatny krochmal. Wlej go do wanny z wodą. Bardzo starannie i dokładnie wymieszaj. Wykąp maluszka i delikatnie wytrzyj go. Taka kąpiel przynosi dziecku wielka ulgę. Nowocześniejszy sposób. W aptekach można kupić specjalne emulsje. Takie które dolewa się do kąpieli i takie którymi smaruje się skórę dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mogą być początki AZS, ale można z tego wyjść. Przyczyny różne: alergia albo zęby....polecam olejek tamanu, wpisz w google i się znajdzie. Niedrogi a genialny, smaruj bez rozcieńczania, bezpośrednio na te zmiany! u nas pomogło :) teraz synek ma 2,5 roku i zero zmian, a zapowiadało się groźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze byc atopek ;)
biegnij do apteki kup balneum hermal do kapieli - emulsje ktora sie wlewa do wanienki - nie pod prysznic i kap dziecko przez pare dni i zobacz czy plamy sie zmniejsza, a powinny - bo moja cora miala dokladnie to samo tylko u nas byly takie wykwity ze elocom miejscowo musiala dostac a na balneum jest do dzisiaj (5 lat)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sposoby naszych babć się nie sprawdzają w zmianach alergicznych. ja za radą obu babć wykąpałam moją córeczkę, to jak ją wyjęłam z tego to płakała i uspokoiła się dopiero jak ją wykąpałam jeszcze raz w samej wodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź z dzieckiem do lekarza, może Ci poleci do kąpieli balneum albo oilatum, ale u nas też nie pomogły, bo mała ma alergie na mleko (suche czerwone plamy na policzkach i dłoniach, wysypka po brzuchu i pleckach oraz mocno zaczerieniona szyja) i tylko elimnacja mleka przynosi efekt taki że wszystko znika i trzeba żadnych maści ani specjalnych płynów do kąpieli. A może środek piorący podrażnia skórę , w czym pierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uwazam ze to uczulenie, idz jak najszybciej do lekarza. a ze jest sobota to ja na twoim miejscu poszlabym z dzieckiem do apteki i pokazala wykwity - farmaceuci znaja sie na lekach i objawach, na pewno ci cos doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj synek tez ma pol roku i tez mial takie plamki tylko ze u niego pojawialy sie na buzi. Lekarz podejrzewal wlasnie poczatki AZS polecił mi krem Emolium trójaktywny,smarowałam mu te zmiany 4 razy dziennie i plamki prawie znikneły. Emolium jest bez recepty takze mozesz je sama kupic.polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makola8

tu trzeba stosować emolienty. Najlepiej do kąpieli i do smarowania ciałka po kąpieli i rano też. przerabiałam to z córeczką i stosowanie atoperalu sprawiło, że mała mogła przesypiać noce, a nie budzić się co chwilę, bo ją swędziało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość feretka

to prawda emolienty są super pod tym względem, że bardzo dobrze nawilżają skórę nawet problematyczną w tym AZS, ja akurat stosuję dermokosmetyki atoperal u siebie bo zimą kiedy drastycznie zmienia się temperatura gwałtownie spada i zaczyna się okres grzewczy wtedy łuszczy się całymi płatami, ale atoperal super nawilża i koi podrażniona skórę, warto wypróbować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×