Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MA-RZENA

SPRAWA O ALIMENTY W WARSZAWIE NA KOCJANA

Polecane posty

Gość do dobrze i płacącego
Teraz sami widzicie, jak szybcy byliście w osądzaniu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy ja osądzałam autorkę o symulowanie ?? wierzyłam w to ze ma rentę i nie symuluje choroby jakbym napisała ze autorka symuluje ...to również mogłabym napisać ze moja mama tez dostała rentę przez udawanie a tak nie było napisałam swoje zdanie na temat alimentów, utrzymywania dziecka dodałam tez swoje przemyślenia na temat prawa w naszym kraju i nadal twierdze ze autorka będzie miała problem z uzyskaniem alimentów w wysokości 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do dobrze i płacącego
Jakim osądzaniu? Przecież pisałem: że renta na głowe i że się skończy. Gdzie tu osąd? A wyżeranie dziecku z miseczki NAWET w takiej sytuacji nie przystoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do dobrze i płacącego
:-))oj płacący:-))) ironisto tyyyy. Przepraszam ze ci ublizyłam ale naprawde brak mi na ciebie słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do do dobrze i płacącego
:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zycze tym wszsytkim ironistom przejsc tego co ja , moze jeden z drugim sie zastanowi ze w zyciu nie tylko jest slodko , ja z dnia na dzien stracilam zdrowie , wiec proponuje troche pomyslec nad tym ze nigdy nie wiadomo co nas spotkac i kazdy moze byc postawiony w sytuacji o ktorej by nawet nie pomyslal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płacący
Uznałaś że lekarstwem na twoje finansowo-zdrowotne problemy będzie teraz dymać tego, który ciebie dymał.... Moralność to ci przy tej operacji wycięli? Czy nigdy jej nie miałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jest płacący moralnosć i etyka tego co dymał żeby nawet mu przez mózg nie przeszło że trzeba w takiej sytuacji zadbać o dobro swojego dziecka. Frajerzy jak sami chorujecie to chcielibyście płacić tyle co pies napłakał jak kobieta choruje to ma mieć i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wks
A moze bys tak sie nie wydzierala w sieci? Uzywanie duzych liter powoduje reakcje obelgowa. Nie to zebym byl jakims meskim szowinista bo sam otrzymywalem alimenty do smierci (w srednim wieku)... Ba doskonale zdaje sobie sprawe z trudnosci w egzekwowaniu. Ale te przepisy nie do konca sa takie zle. W normalnym przypadku sad wezmie pod uwage dochod pozwanego i jego mozliwosci zarobkowe. To ile otrzymasz nie zalezy od tego ile kupisz kosmetykow - bo kazda rodzina zyje na roznym dosc poziomie. Oczekiwanie, ze np. zarabiajacy 800 PLN bedzie placil 800 alimentow jest niedorzeczne. Ale jesli ma udokumentowany dochod i mozliwosci zarobkowe (tj. nie jest bezrobotny gdy prace moze podjac) mozesz dostac nawet i 10, 100 tysiecy miesiecznie. Mam tylko nadzieje, ze nie jestes jedna z tych kobiet ktore liczyly na bogatego faceta. Ja sie takich wystrzegam. Jednak jesli byl tak glupi, ze splodzil potomka to musi za niego w mniejszym czy wiekszym stopniu odpowiadac. Nalezy byc jednakze uczciwym i domagac sie rozsadnych kwot - normalny sedzia je przyzna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wks
Ale zadowolony jestem z postu dobrze, ze uwaza, ze odpowiedzialne sa obie strony taka jest w rzeczywistosci prawda. Dziwi mnie jednak, ze skoro uplywa niemalze rok od operacji wciaz zabraniaja Ci pracowac. Mozliwe, ze rzeczywiscie istnieja powazne przeslanki medyczne. O ile nie bedziesz miala pecha trafic na przekupna sedzine (a kobiety sa niestety zazwyczaj bardziej...) to raczej nie bedziesz miala problemow z uzyskaniem uczciwej kwoty alimentow. Moim zdaniem 1000 PLN alimentow to rozsadna suma, ale pod warunkiem, ze mezczyzna ma minimum 3000 PLN dochodu na czysto i nie ma innych zobowiazan alimentacyjnych. Napisz, dla ciekawosci forum, o ktorego zdanie pytalas jaki byl rezultat sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
" ma-rzena witam zlozylam pozew o alimenty w sadzie na kocjana , mam pytanie ile czeka sie na rozprawe, jak ona wyglada , napisalam w pozwie o kwote 1000 zl poniewaz nie moge ze wzgledo zdrowotnych podjac teraz pracy dotaje rente wyskokosci 800 zl a same oplaty mieszkaniowe tyle wynosza , jaka kwote moze przyznc mi sad jesli moj byly ma dobry zawod a bedzie chcial sie wykazac brakiem dochodow , JAKIE SAD ZADAJE PYTANIA I CZY NA ROZPRAWE MUSZE MIEC PARAGONY CZY FAKTURY IMIENNE " Tak ,Tak zbieraj paragony ,pełno ich na ulicach. Zastanów się też nad tym jaka jest pensja podstawowa ,jaki zasiłek dla bezrobotnego oraz jaki jest Twoja zasługa w tym ,że Twój były ma dobry zawód . On może też zacząć chorować na pompkę pierdzącą. Oczywiście Ty uważasz ,że jemu nie wolno????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ma-rzena-wlepiam tobie arkusz utrzymania niemowlaka-jeśli będziesz potrzebowała oryginał to podaj mi adres prześlę tobie gdyż tu w tym który wlepiam niestety nie będziesz mogła wypełnić i jednocześnie obliczyć wydatków-wlepiam go po to by co niektórym rozjaśnić umysły by mogli sami zorientować się co nazywamy kosztem utrzymania dziecka Być może znajdziesz taki arkusz na stronie kancelarii adwokackiej Grzybkowski&Guzek poza tym nie jest prawdą aby rodzice w równej części musieli ponosić koszty utrzymania dziecka-sąd może wziąć pod uwagę twój stan zdrowia oraz fakt,że nie jesteś w stanie w takiej samej kwocie co zdrowy ojciec partycypować w utrzymaniu dziecka. Poza tym sądy również biorą pod uwagę fakt,że rodzic z którym zostaje dziecko ma z tego tytułu ograniczone możliwości zarobkowe niż ten który ogranicza się jedynie do płacenia-musisz to w sądzie podkreślić i obronić jak już tu ktoś napisał sąd nie weźmie pod uwagę zarobków ojca dziecka jeśli jest on np informatykiem,do niedawna zarabiał 7 tys a tuż przed sama sprawą o ustalenie wysokości alimentów jego zarobki spadły np do 800 zł-sąd weźmie pod uwagę możliwości zarobkowe a nie to ile zarabia w tej chwili-musisz również to udowodnić-jeśli wiesz gdzie pracował czy też gdzie pracuje ojciec dziecka i dokładnie wiesz ile zarabiał mimo,że nie ma tych zarobków udokumentowanych-powołaj się na zakład pracy i staraj się to udowodnić w sądzie nie wiem co napisałaś w swoim pozwie ale pamiętaj,że zawsze możesz zmienić żądania pozwu w piśmie procesowym który wręczasz na sprawie w 2 egzemplarzach-jeden dla sądu jeden dla pozwanego działasz wtedy z zaskoczenia dla tego który zapewne już w tej chwili po otrzymaniu twojego pozwu przygotował się na niego-na pismo procesowe po prostu nie będzie miał czasu :) jeśli masz jakieś pytania to podaj maila lub napisz do mnie-napiszę jak ja przeszłam przez taka sprawę-napisz w jakim wieku jest dziecko,jak długo byliście razem,gdzie i ile zarabia pozwany Rozliczenie kosztów utrzymania niemowlęcia Opracowano w Kancelarii Adwokackiej Grzybkowski & Guzek: www.grzybkowski-guzek.pl UWAGA! Wypełniać wyłacznie kolumnę C oraz F IMIĘ: NAZWISKO: data urodzenia: lp.pozycjailośćmiaracenakoszt / 1 m-c I. KOSZTY KRÓTKOOKRESOWE 1. wyżywienie mleko, odżywki tydzień paczka 0,00 zł preparaty mlekozastępczetydzieńpaczka0,00 zł soczki, przeciery owocowetydzieńsztuka0,00 zł obiadki w słoikachtydzieńsztuka0,00 zł herbatki ziołowe instant2 tygodniesztuka0,00 zł 3.środki czystości mydło dla niemowląttydzieńsztuka0,00 zł szampon dla niemowlątmiesiącsztuka0,00 zł chusteczki nawilżonetydzieńsztuka0,00 zł pieluchy jednorazowetydzieńsztuka0,00 zł oliwka dla niemowlątmiesiącpaczka0,00 zł kremy na odparzenia2 tygodniesztuka0,00 zł gąbka do myciakwartałsztuka0,00 zł płyn do mycia naczyńmiesiąclitr0,00 zł chusteczki higienicznemiesiącpaczka0,00 zł proszek do praniamiesiąckg0,00 zł 4.opłaty za mieszkanie ogółem ( czynsz+media)miesiączłotych0,00 zł 5.medycyna witaminy, profilaktykamiesiączłotych0,00 zł lekarstwa, szczepieniakwartałzłotych0,00 zł zajęcia rehabilitacyjnekwartałzłotych0,00 zł wizyty lekarskiekwartałzłotych0,00 zł 6.Pozostałe zajęcia dodatkowe (np. basen)miesiączłotych0,00 zł zabawkimiesiączłotych0,00 zł lp.pozycjailośćokresmiaracenakoszt / 1 m-c II. KOSZTY ŚREDNIOOKRESOWE 1.wydatki niemowlęce butelki, smoczkikwartałzłotych0,00 zł śpioszki, koszulki, body, innekwartałzłotych0,00 zł becik, śpiworekkwartałzłotych0,00 zł Pozostałekwartałzłotych0,00 zł 2.buty obuwie domowerokpara0,00 zł obuwie letnie i zimowerokpara0,00 zł 3.odzież jesienno-zimowa kombinezon, kurtkaroksztuka0,00 zł czapka, rękawiczki, szalikroksztuka0,00 zł pozostałeroksztuka0,00 zł 4.usługi wynagrodzenie opiekunkimiesiączłotych0,00 zł lp.pozycjailośćokresmiaracenakoszt / 1 m-c III KOSZTY DŁUGOOKRESOWE 1.wakacje letnie ogółemrok - -0,00 zł 2.wakacje zimowe ogółemrok - -0,00 zł 3.święta Wielkanocrok - -0,00 zł Boże Narodzenierok - -0,00 zł 4.imieninyrok - -0,00 zł urodzinyrok - - 0,00 zł 5.naczynia kuchenne ogółemrok - -0,00 zł lp.pozycjailośćokresmiaracenakoszt / 1 m-c IV KOSZTY DŁUGOOKRESOWE 1.kołdra i poduszka, pościel ogółemroksztuka0,00 zł 2.dywan + wykładzina ogółem3 latasztuka0,00 zł 3.kołyska + łóżeczko dziecięce ogółem3 latasztuka0,00 zł 4.wanienka do kąpieli ogółem3 latasztuka0,00 zł 5.wózek głęboki + spacerówka ogółem3 latasztuka0,00 zł 6.fotelik do samochodu ogółem3 latasztuka0,00 zł 7.wysokie krzesło do karmienia ogółem3 latasztuka0,00 zł 8.leżak ogółem3 latasztuka0,00 zł 9.nosidełko dla niemowlęcia ogółem3 latasztuka0,00 zł 10.przewijalnik ogółem3 latasztuka0,00 zł 11.chodzik ogółem3 latasztuka0,00 zł 12.rowerek trójkołowy ogółem3 latasztuka0,00 zł 13.kojec ogółem3 latasztuka0,00 zł 14.koc ogółemroksztuka0,00 zł 15.wyposaż. Pokoju dziecka + malowanie (firany, lampka itp.)rok - -0,00 zł 16.meble ogółem3 lata - -0,00 zł RAZEM KOSZT UTRZYMANIA DZIECKA W JEDNYM MIESIĄCU0,00 zł Z CZEGO NA JEDNEGO RODZICA PRZYPADA0,00 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Rozumnie ,że w tym rozliczeniu uwzględnione są wszystkie okoliczności. Proponuję zgłosić obywatelską inicjatywę ustawodawczą dotyczącą kosztów utrzymania obywatela w tym niemowlaka. Sejm powinien zająć się tym na najbliższym posiedzeniu. Czy oni tego nie wiedzą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zniecierpliwiony
Ps . A gdzie plastelina????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×