Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Dziewczyna z lipca

bardzo bardzo późne ząbkowanie

Polecane posty

Wiem, że tematy już były, ale tam pisały osoby, których dzieci zaczynały ząbkować koło 8-9 miesiąca. A mój syn ma prawie 15 i na razie tylko 4 zęby: 2 dolne jedynki z którymi się urodził i dwie górne, które pojawiły się ok miesiąc temu. Inne górne dają tą charakterystyczną opuchliznę, widać że idą (ale widać to już ładnych kilka miesięcy), natomiast przy dolnych nie ma żadnego śladu. Co to może być? Miała któraś z Was podobną sytuację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o mada facka ffg
urodził sie z zębami????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co na to pediatra
????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze, dalej mu nic nie idzie? Ja bym z dentystą zamiast pediatrą pogadała. Bo owszem, i tak się zdarza, ale lepiej zrobić rtg i sprawdzić, czy są zalążki zębów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka z miasta
wiesz, moja córka też późno zaczęła ząbkować. Ale w 12tym miesiącu miała już 4 zęby, a w 15 sześć. Mimo tego lekarka chciała wysłać ją na rentgen. W sumie nie poszłam a dziecko szybko nadgoniło, ale również się martwiłam. Może lepiej idź sprawdź, bo to może niepokoić. a swoją drogą niezły wał z tymi ząbkami. I że tak dużo dzieci to ma... a ja pierwszy raz o tym słyszałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej moja corcia miala pierwszego zeeba jak miala 13 miesiecy :) i pozniej powoli szyl nastepne teraz ma juz 2 lata i 10 miesiecy i jeszcze nie ma niektorych 5 :) Lekarz powiedzial ze nie ma problemu bo ida ale bardzo wolno (z tego co wiem czym pozniej zeby ida beda dluzej zdrowe ale ile w tym prawdy to nie wiem hihi) Z tego co ty piszesz tez mi sie wydaje ze one beda powolutku wychodzic jeden za drugim bo jesli ma juz jakiekolwiek to reszta tez wyjdzie gorzej by bylo jak by mial 15 miesiecy i zadnego zeba ,tez sie martwilam o zeby corki ze miala roczek i zadnego ale lekarz powiedzial ze nawet 2 drugiego roku moga wychodzic te pierwsze i mam sie nie denerwowac pozniej mina miesiac i sie zaczelo :) Wiec trzymym kciuki ze bedzie wszytko dobrze pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAMA 8 MIESIĘCZNEJ WIKTORI
pewnie że się zdarza że dzieci się rodzą z ząbkami. skoro widać spóchłe dziąsła to znak że będą wychodzić mojej małej też długo wychodziły teraz ma prawie 9 miesięcy i nie dawno wyszły dwa na dole a koleżanki ma 14 miesięcy i ma dopiero 3 ząbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powinnaś się martwić
i idź do innego pediatry lub dentysty. Wiadomo, że nie ma co panikować, jak w 7 czy 8 miesiącu nie ma zębów. Ale w 15 tylko 4 to naprawdę mało. A zwłaszcza z tymi dolnymi powinnaś się zaniepokoić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci też późno ząbkowały.Duża grubo po roku zaczęła a mała ma 13 m-cy i 5 szt świeżo nabytych.Nie wiem,jakoś mnie to nigdy nie zaniepokoiło:oMoże dlatego,że mam poważniejsze problemy i takich już nie wymyślam:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja jakoś nie mam innych "poważnych" problemów- martwi mnie brak zębów u 15 miesięcznego dziecka. Co w tym złego czy dziwnego? A może jeszcze ktoś się wypowie? Będę wdzięczna za opisy doświadczeń... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ella.k
na razie się nie przejmuj. Ja słyszałam, że jak ma półtora roku i nie widać zalążków do 4 to się robi wtedy rtg. Wiec masz czas :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia na sniadanie
ja nie pisałam tego złośliwie.Naprawdę mam poważniejsze problemyi jakoś o zębach nie myslałam wcale.U mnie w rodzinie to tradycja takie późne ząbkowanie.Zorientuj się jak było z tobą i mężem.Dzieci mają to po nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, w takim razie sorry ;) My ząbkowaliśmy normalnie, chociaż ja się z jednym urodziłam. Ale i mąż i ja i moje rodzeństwo a także rodzice nas obojga- wszyscy byli przeciętniakami. Więc nie po nas. Górne mu idą, jak u ślimaka, ale je widać (znaczy napuchnięte dziąsła). A dolnych ni widu ni słychu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moj syn ma 14 miesiecy
i ani jednego zeba corka kolezanki pierwszego miala w wieku 15:(no coz tak sie tez zdarza jestesmy po kontroli dentysty i wszytsko ok po prostu ida w kncu wyjda same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 18 miesiecy

Pierwszy ząbek pojawił się w wieku 18 miesięcy u mojego dziecka, kolejne również nie tak jak w schemacie, ale wyszły- w większości przypadków trzeba uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×