Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
jagoda369

Przepis na kruche ciasteczka.

Polecane posty

jagoda ja nie piekę takich rzeczy ale dałam ci namiary na stronkę na pewno coś dla siebie znajdziesz bo dużo tam przepisów łatwych i tych trudniejszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
jagoda jak chcesz to mogę Ci dać przepis na amoniaczki, nie są olśniewająco piękne bo bardzo wyrastają w piekarniku dla tego trzeba je cieniej wałkować, ale... są wręcz przeraźliwie kruche i mój 1,5 roczny synek jak tylko słyszy jak otwieram puszkę z przechowywanymi ciasteczkami to z prędkością świetlną zjawia się w kuchni :) i nie są chamsko przesłodzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
50 dkg mąki 20 dkg margaryny lub masła 3 żółtka 12 dkg cukru 2 dkg amoniaku 1/2 szklanki kwaśnej śmietany Masło/margarynę posiekaj z mąką, dodaj żółtka, śmietanę wymieszaną z amoniakiem, zarób ciasto i wykrawaj po kawałku (resztę trzymaj pod przykryciem by nie zaschło), wałkuj dość cienko (0,5 cm lub cieniej) i wykrawaj ciasteczka szklanką lub foremkami do ciasteczek, każde posmaruj białkiem i maczaj w cukrze, piecz ok. 15 minut ale to zależy jaki masz piekarnik, w miarę czasu czas pieczenia się skraca bo piekarnik nagrzewa się bardziej. Jak już calkiem ostygną schowaj do pojemnika i pałaszuj kiedy najdzie ochota :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
Amoniak czyli kwaśny węglan amonu, to taki zastępnik proszku do pieczenia, dostaniesz w supermarkecie w dziale z proszkami do pieczenia, np. ja mam formy appetita, to taka torebka jak z proszkiem do pieczenia tylko większa i pisze amoniak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
jeju nie formy tylko firmy appetita :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje :) a moze byc zamisat amoniaku po prostu proszek do pieczenia??? Po ten amoniak to bym musial specjalnie do supermarketu jechac , co jest dzis niewykonalne bo maz samochod zabral .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
Wiesz wydaje mi się, że można, podałam Ci tak popularny przepis na kruche ciasteczka, że nie sposób by się nie udały, spróbuj z proszkiem ale wtedy daj go trochę mniej niż w przepisie, tak z pół paczuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejejejejejee....
Aha i jeszcze dodam coś, jak chcesz urozmaicić do do ciasta możesz trochę gorzkiego kakao, albo cynamon, niektóre ciasteczka możesz zamiast maczać w białku i cukrze po prostu upiec same i po ostygnięciu posmarować lukrem, pokombinujesz jak Ci najlepiej podpasuje, smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubię_piec_
bardzo dobry przepis na kruche ciastka jest na margarynie Kasi, sprawdzony przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciasteczka maślane
jedyne kruche ciastka jakie piekłam to ciasteczka maślane dr. Oetkera, mieszanka do wypieku i foremka jest w opakowaniu bardzo dobre wychodzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ARA196
Mam przepis na kruche ciasteczka ucierane mikserem nie trzeba zagniatać ciasta i wałkować są łatwe i pyszne: 100 g. miękkiego masła/może być roślinne/ 100 g. cukru 1 jajo 4 łyżki mleka utrzeć to wszystko i dodać: 200 g. mąki pszennej 100 g. mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Utrzeć wszystko /wychodzi dość gęste ciasto/ Nakładać na papier do pieczenia szprycką do ozdabiania tortów/duża końcówka/.Piec ok. 10-12 min. w 190 st. Ja zawsze robię z podwójnej porcji wychodzą 2 blachy takie z piekarnika ale jak chcesz wypróbować przepis możesz zrobić mniej. Są pyszne kruchutkie i dość długo świeże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jagodka :) Moj to nic wyszukanego ale sprawdzony od lat. Gdy upieke szarlotke obrzynki ciasta sklejam razem na nowo walkuje i wycinam foremkami ksztalty. Cienkim pedzelkiem umoczonym w bialku smaruje ciasteczka posypuje cukrem zwyklym a nie cukrem podrem. Poniewaz uwielbiam cynamon tez posypuje. Mozesz tez dac wedle uznania dzemiku marmolady powidel ;) ja wlasnie testuje nowe przepisy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj tego przepisu jaki
3 szklanki mąki krupczatki, 1 cukier waniliowy --mały, 1 kostka margaryny, 1 łyżeczka proszku do pieczenia, 3/4 szklanki cukru 4łyżki kwaśnej śmietany, 1 jajko, 5dkg wiórek kokosowych. Składniki zagnieść na gładkie ciasto,rozwałkować i foremkami wycinać ciastka,piec na złoty kolor.Ciasto jest bardzo delikatne i trudno się je wałkuje,trzeba podsypywać mąka i wałek obsypywać mąką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli potrzebujecie produktów do pieczenia to polecam sklep Savpol, znajdziecie tam wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cukierni trochę jest w okolicy, ja mam zaufanie do ciastkarni Iza, jeszcze mi lipy nie zrobili a trochę tych ciast się u nich zamawiało czy to na przyjęcia rodzinne, czy na firmowe, trochę było tych jubileuszy ostatnio. Jakie mają ciasta masz wypisane na ich stronie ciastkarniaiza.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyszne ciasteczka

Skladniki:
180 g masla
250 g zmielonych herbatnikow
100 g cukru
150 g mielonych orzechow
3 lyzki kakao
3 lyzki rumu
1 cukier waniliowy https://www.planetafit.pl/cukier-waniliowy-aromatyczny-skladnik-wypiekow/ Ale najlepiej oryginalny aromatyczny
wisnie w alkoholu

Z podanych wyzej skladnikow (oprocz wisni  ) zarobic ciasto, odrywac male kawalki, , na ktore nalozyc po jednej wisni, formowac kuleczki, ktore mozna obtoczyc w cukrze, kokosie, mielonych orzechach lub jesli ktos lubi w kakao.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×