Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mamamandkkwws

Pomocy! Nitka dentystyczna utknęła w zębie.

Polecane posty

Gość mamamandkkwws

Ja się jej pozbyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamamandkkwws
Niby pomiędzy zbębami. KOniec wystawał, ale urwałam go pincetką. Męczę się z tą nitką od wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lewa lewatywa
też tak miałam......po kilku dniach wyszła sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sztuka
mnie się to kiedys zdarzyło użyj takiej cienkiej blaszki dentystycznej bo poranisz sobie dziąsła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie wiem, ja jak masz jakieś resztki jedzenia między zębami, to mi płyn do płucia ust wszystko "wymiata" Listerine jest najmocniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona ma miedzy zebami druta
a nie resztki. Plyn to tak samo zadziala jak zwykla woda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zgadzam się, że tak samo zadziała. Objedz się kiedyś jedzeniem, które ma włazi szczeliny, wypłucz buzię wodą a potem Listerine. Gwarantuję, że zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stefan88
dla potomności napiszę jak sam pozbyłem się nitki dentystycznej która utkwiła dość daleko między 6 a 7 u góry. Otóż po dość długim grzebaniu różnymi przedmiotami, a w tym: - szczoteczką do zębów - inną nitką dentystyczną - kartą rabatową - kartą do biblioteki - igłą - nitką do szycia - papierkiem po batoniku stwierdzam, że udało mi się wydostać kłębek nici z zęba po około 1,5-2 godzinach za pomocą zszywki. Zszywki czy tego co służy do zszywania kartek. Zszywka jest cienka - cieńsza od igły, a po wygięciu - tzn. po wyprostowaniu idealnie nadaje się do takich operacji. Stwierdzam to sam, który wygrzebałem nić własnymi ręcoma z własnego zęba przy relatywnie niewielkim krwawieniu z dziąsła. Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spec
miałem podobny, kilkudniowy problem i z doświadczenia po wypróbowaniu przeróżnych opcji: polecam żyłkę, np. wędkarską, która jest mocniejsza nić nić, uciąć dość długi kawałek, żeby łatwo można było złapać. Wsunąć między zębami przy dziąśle, gdzie powinna być przestrzeń, i po prostu przepchać w dół. A na przyszłość, nie oszczędzać na nici dentystycznej, kupować mocną. Zdecydowanie NIE polecam prokudent z rossmana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajger87
no a ja miałem ten sam problem, dolne jedynki mam ciasne bardzo i tam wlasnie sie zablokowała nić dent. probowałem szczoteczką, nożem, igłą.. a pomógł dopiero korkociąg, dzięki temu ze na końcu ma taki fajnie zawinięty szpikulec i dość cienki - przypomina jakby działanie narzedzia dentystycznego jak moaja w gabinetach - pomogł po ok 1,5 godzinach próbowania.. dziąsło podrażnione troche ale nitka wyszła:D pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajger87
aha ps. nić udało się wyjąc oczywiści od wewnętrznej strony zębów z uwagi na to zeby nie było widać ewentualnego uszkodzenia szkliwa zębów - wam też polecam, akurat w tym miejscu jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia gość
Wczoraj dotknęło mnie cos takiego. Mam zęby osadzone tak bardzo ciasno, ze ciężko jest tam włożyć nitkę dentystyczną, a co dopiero jeszcze druga, żeby resztki tej pierwszej wytargac... Chcialam zaoszczędzić na nitce i kupilam tańszą, taką z Carrefoura... BŁĄD !!! Męczylam się wczoraj cały wieczór, bo postrzępiła się i mały kawałeczek utknął miedzy zębami i to w taki sposób, ze nie było go widać ani z przodu ani z tyłu. I nic nie pomagało, żadna cieniusieńka igła nie umiała tego dziadostwa wyjąć. Dyskomfort jak jasna cholera! Dopiero dziś rano zainwestowałam w porządną nitkę , firmówkę Oral-B i pomogło. Uffff... Ale dobrze, co za ulga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po długim czasie prób na wszystkie możliwe sposoby NIC , ale światełko w tunelu przynosi buzia wypchana Orbitkami ( całą paczką), po godzinie jest progres :) Jordan to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234sdfsdfsdfsd
Mi się dzisiaj nić dentystyczna dostała tak perfidnie między krzywe dolne tylne zęby, że się urwała z jednej i drugiej strony, błąd zrobiłem, że nie zostawiłem tego jak jest i nie użyłem drugiej nici do usunięcia tej co utknęła, najlepiej właśnie tak usunąć zablokowaną nić w zębach ale jak się już urwała to należy znowu spróbować nicią dentystyczną wyjąć wszystko pomiędzy zębami, mi pomogło. Ulga jak cholera. Najlepiej zmienić nić dentystyczną na lepszą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sabinna90001
Właśnie dlatego ja nie używam nici. Nie oznacza to jednak, że nie czyszczę przestrzeni między zębami. Takie cacko sobie kupiłam https://www.shop-dent.pl/pl/p/SEYSSO-Oxygen-Travel-Najnowszy-bezprzewodowy-irygator-dentystyczny-do-zebow/2609 . Sprawdza się i jest praktyczny. Bezprzewodowy i długo działa bez ładowania. Ostatnio sprawdziłam, że 10 dni działał. Lepiej czyści niż nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wyklalaczki sa niebezpieczne 😛 ja sobie dziaslo zakułam i tez juz nie uzywam, nitki mialam kiedys z oral B ale chyba nie umiem ich uzywac

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×