Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zostanę bankrutem:):):):).

DOM-koszt budowy

Polecane posty

Gość zostanę bankrutem:):):):).

Witam,mam pytanko związane z kosztem wybudowania domu. Działeczkę dostaliśmy z mężem w prezencie,więc już 1 problem z głowy.Na nasz przyszły domek (w stylu dworku,max 120m2) mamy przeznaczone 300 tys zł.Obawiam się,że to za mało.Namawiam męża na kupno mieszkania,ale on jest uparty jak osioł i nie chce o tym słyszeć.Jak myślicie,czy te trzy stówy wystarczą,żeby zbudować dom pod klucz? Wieciej pieniędzy nie możemy na niego przeznaczyć i strasznie się boję,że któregoś dnia budowa stanie w miejscu i zostaniemy z niczym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
W stylu dworku pewnie można taki mały w stanie surowym. Bo na nasz, to nie starczyło... Jest mnóstwo przeszkleń, mosty itd. a to wymaga już innych (droższych konstrukcji) i są garaże oczywiście... Ogólnie większy, to i kwota sporo wyższa... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Mieszkanie? :O a fujj... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
U nas koszt samego projektu był spory, bo tworzony przez artystę architekta i na specjalne zamówienie... Spotkania w formie wywiadów... itd. Trwało to rok. A u ciebie taki dworek, to jest tego tysiące w darmowych katalogach... :O Koszt stosunkowo niski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lkmfkl
hej my z mezem mamy domek w stylu dworku .Zakup dzialki 80tys a reszta poszla na budowe domu.Znalezlismy tania ekipe i w 350000 tys sie wyrobilismy z palcem w d.... oczywiscie dzialke tez kupilismy z tych 350tys wiec poprostu nie patrz na ceny jakie pisza w katalogu bo to ceny bardzo zawyzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Pewnie, że zależy też od materiałów, z jakich się buduje... Jeśli stawia się na jakość, to wcale nie jest zawyżone... Zależy tez od wizji całości. np. my chcieliśmy dom na górce - bardzo wysoki fundament. To sam fundment + ziemia nawieziona to ok. 100 tys. (i to dzięki temu, że szukaliśmy najlepszych ofert). Najtańsze nie zawsze najlepsze są. Na szczęście u nas pół rodziny po polibudzie, więc oszukać trudno... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Tanie ekipy często idą na łatwiznę... np. użyją mniej drutu, albo czegoś nie zrobią, bo po co? Przecież się nie rozleci... Pewnie, że się nie rozleci, ale potem po paru latach np. na ścianach robią się rysy i inne historie typu źle ocieplone. U nas oprócz kierowników budowy był nadzór autorski architekta. Bez jego zgody nic nie mogli zrobić. Choć i tak firma próbowała ściemniać. Ale nic nie przeszło.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
300 tysięcy!!!??? za dom 120m bez działki? Pogieło kogoś? To co Wy chcecie złote klamki mieć? Ja budowałem dom rok temu i razem z działkąwydałem za 100m/kw ,dom z garażem 278 tyś. W cenie nawet meble do kuchni,salonu i jednej sypialni. Dom budowałem z dobrych i markowych materiałów. Mam nawet swój blog budowlany ze zdjęciami i cennikiem. Mój znajomy wybudował dom 98m/kw ale bez garazu za 160 tyś. ale dużo sam robił. jakby co to pytaj gg 3184469

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za dzialke dałem tylko 36 tyś. bo tak wtedy stały u nas. Dom z porotonu 24cm, docieplenie 15cm styropianem isover frezowany. Kleje itp. vebera, folie i papy dorkena,dachowka brass, membrana Tyvek, okna Aluplast 5 komorowe, drzwi drewniane,schody dębowe,piec Junkers kondensat ze stacja pogodowa ,kominek norweski,alarm, tv-sat, docieplenie poddasza rockwool 25cm, meble kuchenne fronty z litego drewna,szafy w sypialniach do zabudowy, płytki w lazienkach,panele classen,drzwi classen,stol w salonie na 8 osob,kanapa,lozka w sypialniach ,taras z daglezji itd.. chyba wystarczy co? Za 300 tys. to chyba bym pałac wybudował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Liroy - jak na faceta, to masz marne rozeznanie w budowlance. Fakt, że dałeś tyle to nic nie znaczy. Bo po pierwsze 36 000 za działkę, to chyba na zapadłej wsi. Poza tym 5 lat temu, to zupełnie inna historia była. I oczywiście metraż działki jest ważny. To tyle o działce. Teraz przejdźmy do domu - jeśli jest to podstawowy katalogowy chłam, to i owszem. Mało okienek, korytarzy za to dużo, tradycyjny system budowy itd. to i 2000 kosztuje. Ale jak projektuje Ci artysta, to już projekt kosztuje nawet 12 000. Co do twojej dachówki braas - przecież i w obrębie tej firmy cena dachówki zaczyna się od 20 - 120 zł za metr. Potem zajmijmy się oknami. Jeśli kupiłeś najtańsze to ok. twoja sprawa. Jeśli okna są niewymiarowe np. jak u nas 2 całe ściany przeszklone - najlepszej firmy, to cena diametralnie skacze w góre i to bardzo. Pozostałe okna także duże. Poza tym u nas most na piętrze na specjalnych konstrukcjach. Antresola także... Rozbudowane ogrzewanie.. itd. Więc cena nie od metrażu tylko zależy... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Dodam jeszcze, że nas same fundamenty kosztowały ok. 50 tys. Wysokie o specjalnej konstrukcji. Wysokie, bo w założeniu dom stoi na górce, sam piach to 600 ton plus oczywiście ziemia ogrodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
O wnętrzach nie wspomnę ... to już w ogóle masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim 30
Co do kolegi.. to pewnie, że można, ale gwarancji nie ma, że jest to tak zrobione, jak zrobione być powinno. Ja mam w rodzinie samych inżynierów i oni sobie kitów nie dają wcisnąć. Najlepszy kierownik budowy - bardzo dokładny i nadzór autorski architekta. Z czasem dziwne historie się w domach dzieją.. Mój ojciec spojrzy na dach, czy ścianę z zewnątrz i wie, że jest źle ocieplony dom. itp. tylko rzuci okiem na stal i wie, jaka jest gatunkowo. Beton nawet ma znaczenie - u nas najmocniejszy, oczywiście z certyfikatami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też wybudowałam:)
Jeśli tę sumę rozsądnie zagospodarujecie,na pewno wystarczy na dom.Wystarczy poszukać gotowego planu a potem omijać najbardziej nachalnie reklamowane(i najczęściej PRZEREKLAMOWANE) materiały. Trzeba też dopilnować by wymiary okien i drzwi były o uniwersalnych wymiarach.No i najtrudniejsze: unikać naciągaczy,oszustów i zwykłych partaczy przy budowie...:) To,czy wybudujecie domek za 300 tys.zł.zależy też od tego,jacy jesteście i jakie macie oczekiwania. Ile procent luksusu Was zadowoli...:) Jeśli należycie do gatunku "wyżej sramy,niż d**y mamy" to i okrągły milion Wam na ten dom nie wystarczy...:) Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×