Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dopiero sie ucze gotowac

Dajcie przepis na rybę po grecku

Polecane posty

Gość dopiero sie ucze gotowac

tylko sprawdzony przez was ,jaką rybę mam kupić ,pandę czy jaką ? wiem że marchewka i pietruszka musi być , ale w jakich proporcjach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M-Ewa
Nie PANDĘ tylko pangę :D Ja też chętnie skorzystam z jakiegoś sprawdzonego przepisu na rybę grecką. :-) A swoją drogą to ja pangę omijam szerokim łukiem,to nie jest zdrowa ryba a i jej hodowla pozostawia wiele do życzenia ;-) Jaka ryba jest najlepsza po grecku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dopiero sie ucze gotowac
ok sorki za byka ,,pangę ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Podam Wam sprawdzony od pokoleń przepis ,który wykorzystuję też na wigilię i wtedy robię karpia po grecku.Tu najlepszy będzie filet z dorsza (broń Boże panga).Nalezy go pokroić na kawałki ,przyprawić ,obtoczyć w mące i usmażyć .Na tarce z grubymi oczkami należy zetrzeć 2 duże pietruszki ,spory seler i marchew ,która powinna stanowić połowę wszystkich warzyw .Starte warzywa zalać małą ilością wody ,dodać ziele ang.,listek laurowy ,pieprz i ugotować al dente., potem odcedzić .Osobno pokroić w kostkę cebulę (całą patelnię) i zeszklić ją na oliwie.(dużo oliwy) Wszystko razem wymieszać w garnku ,dodać słoiczek koncentratu pomidorowego Pudliszki .Wszystko dosolić ,dopieprzyć ,dodać odrobinę cukru i do smaku rozpuszczoną odrobinkę kwasku cytrynowego (nie przesadzić z ilością -tak na koniec noża ).Zostawić do ostygnięcia ,ewentualnie doprawić ponownie. Ma być słodko winny Powstałym tomatem zalać usmażoną rybę i zajadać.Najlepsza jest na 2 dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja cebulę duszę razem z pozostałymi warzywami na odrobinie oleju/oliwy, nigdy oddzielnie w DUŻEJ ilości oleju... Ile osób, tyle przepisów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pomysł
Uwielbiam rybę po grecku. Dziś kupiłam, ale zazwyczaj sama robię i taka najbardziej mi smakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mam pomysł
Joela - robię tak samo jak Ty tą rybkę i palce lizać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I faktycznie na drugi dzień jest już wręcz bossska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a gdzie gozdziki i ocet? przeciez w rybie po grecku musza byc!!!! z ryb moze tez byc mintaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli da sie dużo marchwi to jarzynka będzie po prostu słodka. Ja daję wszystkich warzyw jednakowa ilośc . wszysto razem gotuję w małej ilości wody , potem olej i koncentrat, Moja jarzynka jest lekkostrawna , nie ma nic smażonego. Co kto lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja idę na łatwiznę i najpierw zeszklam na oleju pora i potem dodaję resztę warzyw.Czasem tylko robię z zeszkloną cebulą,ale wolę pora.No i nie daję ani liścia,ani ziela,bo są zbyt intensywne w smaku.Warzyw daję mniej więcej jednakową ilość z przewagą marchewki.Najczęściej robię marszczuka lub mintaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×