Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama 2 latka

Co robicie kiedy dziecko ma gorączkę?

Polecane posty

Gość mama 2 latka

38,8 Podajecie przeciwgorączkowy i co? Jedziecie na pogotowie czy czekacie do rana i idziecie do przychodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no najpierw bym zbijala ta goracze zobaczylabym na nastepny dzien jezeli by zamala to bym dalej leczyla ale gdyby sie podnosila to bym pojechala na pogotowie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
tyko problem w tym, że dziecko od 2 dni bierze Bactrim bo ma infekcje. I teraz nie wiem czy dawać ten bactrim skoro on nic nie działa, a nawet gorzej jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
No właśnie nie wiem czy czekać do jutra czy się zebrać dzisiaj do calodobówki bo do 22 jest pediatra w Scanmedzie w calodobówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bactrim nie dziala przeciwgorączkowo. gorączkę nalezy zbijac dodatkowymi preparatami. bactrim zacznie dzialac tak od trzeciego dnia podawania i od tego dnia gorączka zacznie samoistnie powoli malec. a do tej pory dawaj normalnie przeciwgorączkowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaajasne ma racje , choc ja nie znam tego leku co ty mu podawasz ale tez pomyslalam bys uzyla czegos co zbija goraczki zajdz do apteki jak bedziesz w miesicie i kup cos dla dzieci na zbicie goraczki :) pozdrawiam i bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
ta jasne ja wiem, ze nie działa, ale mam wrażenie, ze on wcale nie działa. Na drugie dziecko mi super działa i po 2 dniach jest mega poprawa, a na to wcale. Jest jeszcze gorzej. Do tej pory nie było gorączki, a dziś od rana spadek formy, a teraz gorączka. Moze mniej kaszle, za to katar ma większy i wygląda fatalnie. Moje dziecko to wulkan energii on nie usiedzi na pupie 3 minut, a dziś od rana tylko się pokłada. Moze on zwyczajnie nie idzie na ten bactrim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
Mam całą apteczkę w domu. Już mu podałam z 20 minut temu Nurofen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze mu ten lek nie pomaga na nastepny raz zaopatrz sie przeciw goraczce pewnie ze sie poklada bo jest oslabiony a wygrzanie sie rowniez mu pomoze choc ja bym poczekala do jutra zrob mu oklady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze nie ale tego jeszcze nie wiesz. masz trzy dni zeby ZACZĘŁO sie poprawiac. jak pojutrze z dzieckiem lepiej nie bedzie to wtedy do lekarza po zmiane antybiotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
Nie da sobie okładów zrobić. Zobaczę może mu Nurofen zbije jak nie to go do wanny włożę. I tak do 20 jestem sama z nim w domu (a do mnie taksówki nie dojeżdżają) wiec nic nie zrobię. Musze na męża czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz do wanny to ja bym go nie wkladala tylko niech poci sie w lozku i poczekaj do jutra za godzine znowu zmierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
Ta jasne od dostał pierwszą dawkę tego Bactrimu w poniedziałek wieczór więc dziś w sumie wieczorem trzecia doba minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
panna de oczywiście ze się do wanny wchodzi żeby ochłodzić org przy gorączce. Nie da sobie założyć mokrych skarpetek ani okładów na przeguby rączek ani na czułku. Nie będę go męczyć. Poczekam, aż lek zacznie dzialać, a jak nie to wtedy będę już na silę walczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe i naprawdę pomaga mam 4 dzieci lekarka 19 lat temu mi o takiej metodzie powiedział też byłam zdziwiona ale zrobiłam to co mi szkodziło i naprawdę pomogło co ciekawe te skarpety wysychają w mig na nogach dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
Siet, a w poniedziałek był "prawie zdrowy", a na pewno dużo zdrowszy niż jego rodzeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
campari wszędzie się kładzie okłady tam gdzie krew przepływa czyli na przeguby rączek, na czoło i na kostki nóżek (ewentualnie skarpetki, żeby dziecko nie zrzuciło okładów) ale moje dzieci tego nie cierpią i wrzeszczą przy tym koszmarnie i płaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jezu wez tak mi lekarka mówiła i tak też zrobiłam nie wdawałam się z nią w dyskusje bo to starsza pani była i bardzo dobra lekarka wolała zawsze najpierw domowe sposoby na gorączki a nie zaraz antybiotyki dawać co mi powiedział to wam przekazałam w y se róbcie jak chcecie pytaliście o sposoby to zapodałam swój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
campari spokojnie. Każda ma swój sposób. Zrobiłam mu te okłady bo Nurofen średnio zbił. Już prawie godzina od podania a on ma 38,5. Czekam na męża i jedziemy do lekarza. Okłady może i gorączkę zmniejsza teraz, a w nocy znowu mu skoczy i co będę robiła? Nurofen do9piero kolo 24 mu mogę podać. Ja nie jestem fanką antybiotyków. Ten bactrim miał mu pomóc ale ewidentnie coś nie działa wiec chyba jednak na antybiotyku się skończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja starsza córeczka ostatnio miała anginę,wysoko gorączkowała po mimo podawania antybiotyku. Po dwóch dnaich jak antybiotyk nic nie działał,a dziecko mi się lało przez ręce od goraczki wezwałam lekarza,zmienił antybiotyk na zastrzyki . Mało przyjemne dla dziecka,ale za to szybko postawiły ja na nogi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama 2 latka
Czekam cały czas bo i tak nie mam już co zrobić. Za 20 min znów mu zmierzę, ale już i tak podjęłam decyzję, ze jadę dziś do lekarza bo boję się, ze w nocy mi zacznie gorączkować, a ostatnio starszak mi tak gorączkował w nocy, ze wylądowaliśmy na pogotowiu bo nic już nie zbijało. Okazało się, że to było zapalenie ucha, choć dziecko wcale się na ucho nie skarżyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×