Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jest w ogóle cos takiego w pol

Jestem w ciąży a nie chce tego dziecka. Jak wygląda adopcja ze wskazaniem?

Polecane posty

Gość jest w ogóle cos takiego w pol

Mam 22 lata. Obecnie jestem w 3 miesiącu ciąży. Skoro już wpadłam to nie bede dziecka usuwała tylko wole je oddac. Nie chce zeby trafiło do domu dziecka. Czy istnieje możliwość żeby dokonać adopcji ze wskazaniem ?(czy jak to sie nazywa). Chodzi o to żeby dziecko od razu po porodzie trafiło do rodziców zastępczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest w ogóle cos takiego w pol
Zostalam zgwałcona... faktycznie mogłam bardziej uważac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 76576575755
Jesteś popierd.olona. Mam nadzieję, że to dziecko trafi do kogoś normalnego i odpowiedzialnego i będzie miało spokojne dzieciństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest w ogóle cos takiego w pol
Tak. Nie jestem gotowa na role matki, szczególnie po takim przeżyciu. Chce je oddac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pti
kazda tak mowi ,ze została zgwałcona. ta ktora nie chce dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
zaraz popierdolona a co byście chciały żeby usuneła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest w ogóle cos takiego w pol
Dobra, w ogóle nie chce o tym mówic. Czy istenieje w polsce coś takiego jak adopcja ze wskazaniem? Naoglądałam sie chyba za dużo filmów usa bo tam takie cos jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pti
trzeba było sie nie szwedac nigdzie po nocah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
jest coś takiego dowiedz się w centrum pomocy rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna1234
Może zadzwoń do najbliższego MOPSU. Tam powinni Cię jakoś naprowadzić. A rozmawiałaś z psychologiem. Po takich przeżyciach często pozostaje trauma. Jeśli nie, to jestem pewna, że warto. Pozdrawiam. Trzymaj się cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuki123
jeżeli mie chcesz tego dziecka to słuszna decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby powiedziała, że chce usunąć to zaraz byście japy darli, że lepiej by oddała, niż zabijała, a jak dziewczyna chce oddać to też się rzucacie. Lepiej tak, niż jakby zabiła. Nie ważne czy wierzycie w ten gwałt czy nie. Autorko, nie mam pojęcia czy jest coś takiego, ale może ktoś będzie stąd wiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu na kafe...
nie dostaniesz dobrej rady,Mogą Cię zbluzgać i tyle.Skontaktuj się z kimś kto będzie wiedział na ten temat więcej niż tu...:) Nie potępiam Cię lecz podziwiam. Wolisz oddać niż usunąć.Wiele kobiet czeka na dziecko-Ty pomożesz choć jednej z Nich;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieje. Ale przy adopcji ze wskazaniem musisz sama wskazać rodziców adopcyjnych - znasz kogoś takiego? Natomiast jeśli po porodzie po prostu zrzekniesz się praw rodzicielskich to Ośrodek Adopcyjno - Opiekuńczy znajdzie rodziców dla dziecka. I bez obaw - oni bardzo dokładnie sprawdzają i szkolą kandydatów, na pewno dziecko znajdzie dobrą rodzinę. Najlepiej gdybyś sama przeszła się do Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Twoim mieście, tam Ci wszystko wyjaśnią, doradzą, i możesz być pewna, że nikt Cię tam nie będzie potępiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robisz bardzo dobrze. Jeśli wiesz że nie możesz dziecka pokochać czy zapewnić mu warunków, to już się zdarzyło, już jesteś w ciaży i nie ma co gdybać tylko trzeba wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Adopcja ze wskazaniem wygląda tak (z tego co wiem) że już po urodzeniu dziecka zrzekasz się praw rodzicielskich na rzecz wybranej pary, a oni adoptują dziecko. Obecnie chyba dzieci dostają też metrykę z wpisanymi rodzicami adopcyjnymi. Możesz w ten sposób poznać wcześniej ludzi którzy zajmą się dzieckiem, wybrać mu odpowiednie warunki, uzgodnić czy chcesz mieć kontakt z dzieckiem itp. Może to być ktoś z rodziny. Nie ma też wtedy takiego okresu oczekiwania jak w czasie zwyczajnej adopcji, Ty na pewno masz tradycyjnie 2 tyg. bodajże na rozmyślenie się. Bez względu na Twoje motywy, robisz dobrze, jeżeli ktoś nie chce/nie może mieć dziecka nie powinien go zatrzymywać ze względu na opinię ludzi, a dziecko będzie szczęśliwe tam gdzie będzie chciane i kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lill@
Jestesci egłupie i dziecinne. To odpowiedzialne z Twojej strony,ze tak zadecydowałaś. Nie wiem czy u nas jest taka mozliwość, ale na pewno dowiesz się czegoś dzwoniąc do jakiegoś ośrodka adopcyjnego. To dobrze,ze chcesz uszczęśliwić jakaś bezdzietna parę i chcesz dla tego dziecka normalnego zycia, ono nie będzie pamietało a na pewno ktos je pokocha. Jak najszybciej zacznij działać, bo jesli znajdziesz jakąś parę to ona sfinansuje ci opieke medyczna. Trzymam za ciebie kciuki nie daj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Polsce raczej nie mozna wskazac rodziny - chyba ze to jest ktos z Twojej rodziny i wtedy ona bedzie rodzina zastepcza dla dziecka. bardzo dobrze, ze teraz o tym myslisz. musisz wczesniej poinformowac ze chcesz sie zrzec praw do dziecka. przed porodem, aby mozna bylo przygotowac wszystkie dokumenty. jak je podpiszesz (po porodzie) bedziesz miala jeszcze pewien okres na zmiane decyzji. jak beda urelugowane sprawy dziecka (tzn zrzekniesz sie praw) zacznie sie proces adopcji. jesli tego nie zrobisz dziecko trafi do domu dziecka i nie bedzie moglo byc adoptowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu na kafe...
a jaknie zgłosiła gwałtu to skąd miała go dostać?? na receptę jest przecież!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po gwałcie
sama powinna pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu na kafe...
wymyślasz....ciekawe jak Ty byś się zachowała?? Gwałt,szok a Ty co?? lecisz do lekarza i spokojnie prosisz o receptę na tableteczkę?? no pomyśl troszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale pojebane
usunie - zle nie usunie odda do adopcji - zle Was to kuwa nie da sie zadowolic ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu na kafe...
bo dziewczyna chciała konkretnej rady a tu niestety takiej nie dostanie (choć są wyjątki) ;) Tu wszystkie są mądre bo to nie ich dotyczy i mogą anonimowo zjechać jak .... :/ a niby takie kochające mamy:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po gwałcie
Po gwałcie to bym na policję poleciała :O Lekarz też by mnie obejrzał i tabletkę bym dostala. Zreszta nie wierzę w ten gwałt. W ogóle w nic autorce nie wierzę :D bo o adopcji (i to jeszcze po gwałcie ;-) ) nie rozmawia sie na kafeterii tylko z lekarze, z ośrodkiem pomcy społecznej itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhfiwhi
bylo trzeba ciążę usunać i po sprawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tu na kafe...
i weź tu się kogoś poradź:/ może nie chce rozgłosu? może jest z małej miejscowości?? nosz kur*wa!! tu piszą dziewczyny z problemami i nie tylko ale Ona potrzebuje wsparcia a nie zeszmacenia:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asasasasasasa
myslisz, ze szuka rady na kafe? NA KAFE???? O-o ... To jest glupia i tyle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgraswe 65
autorko popieram decyzje, tylko pamietaj ze na takiej adopcji ze wskazaniem mozna duzo zarobic nawet 50 tys zlotych bo bezplodne pary gotowe sa sie zakredycic byle by udawac ze maja wlasne dziecko, wiec podaj ogloszenia, potem spotkaj sie.. wybadaj czy byli by skorzy zaplacic. co bedziesz za darmo oddawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak moga Ci zaplacic, ale jesli zdecydujesz sie po kilku latach ze chcesz to dziecko z powrotem to jeszcze pojdziesz siedziec i rodzice zastepczy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgraswe 65
za co niby pojda siedziec rodzice lub ona? przeciez nikt nie bedzie mial w reku umowy kupna sprzedazy dziecka za 50 tysiecy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×