Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolina555

test beta hcg

Polecane posty

Gość karolina555

witam, dużo czytałam na temat tego kiedy najwcześniej można zrobić test z krwi na beta hcg. Ludzie piszą różnie, ale najczęściej powtarza się ok. 7-10 po owulacji. Mam pytanie : czy jeśli robiłam betę dokłądnie 10 dnia po owulacji i wyszło brak ciązy to jest to pewne na 100% ??? Pytam, bo dalej nie mam okresu tylko plamienie (bardzo lekkie) nie boli mnie brzuch (bolał, ale jakiś tydzień temu i przestał), a powinien jak zawsze .... Jedni piszą, że ten hormon wytwarzany jest dopiero jak się zarodek zagnieździ, inni, że 7-10 dni po zapłodnieniu... Czy możliwe jest, że betę zrobiłam np. o 1 dzień za wcześnie i dlatego nie wykryła ciąży ???? Bardzo proszę koleżanki o poradę. Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SamotnaMama99
Powtórz test za pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
dziękuję Ci bardzo za odzew :) ale napisz mi coś więcej...dlaczego tak uważasz ? Wszędzie piszą, że test z krwi jest pewny na bank . Znasz jakieś przypadki, że beta na początku nie wyszła, a ciąża jednak była ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bata pewna na 100% ??
-też tak myślałam dopóki nie miałam wyniku 1500 - który okazał się pomyłką w laboratorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bata pewna na 100% ??
moja droga - w dzisiejszych czasach nic nie jest pewne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
ale ja nadal szukam jakiś przykładów na odrwotną sytyację. czyli, że beta nie wykazała ciąży, która jednak była (jest). A gdzie robiłaś badanie, może w Warszawie ? dziewczyny piszą, że z krwi to już jest pewne...., sama nie wiem, badanie robiłam w 24dc, a owu była najprawdopodobniej ok 13-14 dc (tak z obserwacji). Plamień (lekkich) dostałam 23 dc i trwały do 25 dc Potem koniec. czy to możliwe, że beta nie wychwyciłaby ciąży ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
Ups ! sprosotwanie : plamień dostałam 19 dc i trwały do 25 dc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bata pewna na 100% ??
możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robiłam bete 4 dni przed @ (mam długie regularne cykle, więc wychodziło że jest to ok 10 dzień po owulacji). Wyszło 0. Poczekałam na @ a tu nic. Zrobiłam test paskowy po 3 dniach i wyszła bardzo blada druga kreska. Na następny dzień pojechałam na bete i wyszła 113. Widać że owulacja mi się przesunęła i dlatego pierwszy test z krwi nic nie wykazał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
dzięki. To już konkret ! Ja właśnie też zrobiłam tę betę na 4-5 dni przed @, bo to był 24 dc. Wydawało mi się, że to już wystarczy. Ale @ narazie nie ma. Dziś jest 30 dc. Zero bólu w dole brzucha (zawsze mam na 1-2 dni przed). No i to dziwne plamienie, któe zaczęło sie 19 dc i myślałam, że potrwa już do okresu (nieraz tak miewałam) , ale ...się skończyło :( Nic, zero. Nie wiem czy ja mam jakąs obsesję.... jak nie dostanę jutro, pojutrze @ to chyba powtórzę betę. Ale naprawdę w dniu odebrania wyniku byłam PEWNA, że skoro jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bata pewna na 100% ??
no ja jak odebrałam mój wynik, to skakałam ze szczęścia - przez 2 dni. nie brałam pod uwagę że w lab. mogło dojść do pomyłki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
no a ja nadal nie mam @ wstrzymuję się z powtórzeniem bety, bo nadal wierzę w to, że tamto badanie było jednak wiarygodne. dziwi mnie tylko ta temperatura 37,2- 37,5 od 5 dni :( no i @ brak. nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robiłam betę w 20 dc przy owulacji w dniu 13 i wyszło mi gołe zero... 4 dni później test sikany pokazał już ciążę... na Twoim miejscu zrobiłabym ponownie test, może już zwykły sikany co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
sikany robiłam wczoraj, co prawda wieczorem, a wiem że lepiej jest rano, no tak czy owak wczoraj wieczorem w sikańcu wyszła 1 kreska. Zresztą testom sikanym nie za bardzo wierzę, moja koleżanka zrobiła taki test 5 dni po terminie miesiączki i pokazał 1 krechę (uznała więc że tym razem sie nie udało), a @ dalej nie było, za kolejne 5 dni powtórzyła : 2 krechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iooooytrii
z sikanego powinno już wyjść, mi wyszła słaba kreska dzień przed spodziewaną @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
to ja juz nic z tego nie kumam :( jedym testy wychodzą, drugim nie :( mój gin zawsze mi powtarza, żeby testom sikanym nie ufać. Najpewniejsza jest krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta pewna na 100% ?
no widzisz, tak to już jest... ja taż sikańcom nie wierzę, ale po mojej historii z betą, to laboratoriom też ciężko mi zaufać. idź do gina najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko hcg jest wytwarzane od momentu zagnieżdżenia, a to trwa minimum 6 dni, a maks nawet 14. Średnio przyjmuje się 10. Druga sprawa to owulacja. Bez monitoringu Ty możesz tylko podejrzewać kiedy była i czy w ogóle Trzecia- temperatura zawsze po owulacji powinna być podwyższona przez 10-16dni aż do @. Jeśli nie mierzyłaś cały cykl, nie masz odnośnika, ale 18dni podwyższonej to zazwyczaj ciąża No i sikańce to też zależy od zagnieżdżenia i bety, ale wiadomo w moczu jest hormonu mniej niż we krwi. Poza tym możesz mieć "rozcieńczony" mocz. Kobieta, u której zagnieżdżenie nastąpiło szybko i ma "gęsty" mocz zobaczy dwie krech szybko- kilka dni przed terminem @. W odwrotnym przypadku kilka dni po terminie Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
dzięki za wyczerpujące info ! właśnie wróciłam z laboratorium . Powtórzyłam betę. Wyniki za kilka godzin. Oczywiście dam znać co i jak :) Ale myślę, że tamta poprzednia sie raczej nie pomyliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
witam, powtórzyłam betę w 30 dc. NIC. Tak więc jak rozumiem - to już pewne :( Niestety @ nadal nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina555
wg mojej obserwacji owulacja była ok 18/19 października. Zawsze miałam cykle 28 lub mx 30 dniowe. Co się dzieje - nie wiem. Stan podgorączkowy cały czas jest (ale zero przeziębienia !) metaliczny posmak w ustach.... Ja już nic z tego nie rozumiem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak pisałam tylko monitoring jest wiarygodny. Po ponad dwóch tyg beta daje 100 pewności. Chyba że pomylili się w labo, co raczej jest rzadkością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam! Mam pytanie odnośnie badania beta hcg - czy nie za wcześnie. Stosunek w dniach :4, 5 lipca Owulacja : 6 lipiec Badanie krwi beta hcg WYNIK :<0,1mlU/ML dn.13lipca NEGATYWNY. Czytałam na ten temat sporo i zdania sa podzielone - czy wynik jest wiarygodny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a dlaczego tak wcześnie ta beta? Raczej nie ma ciąży ale aby mieć pewność to warto powtórzyć badania za kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bell 22
Witam moj wynik testu bety HCG to 1.02 jak mogę go odebrać czy to ciąża czy jej brak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brak ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Robilan ostatnio badania wynik wyszedł 5mUI i była taka liczba 1410.97. Co to oznacza? Pani powiedziała ze jestem w ciąży. Ginekologa mam za tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro taki wynik to jesteś w ciąży, czego nie rozumiesz :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o to ze zawsze piszeze jak jest powyżej 5 to ciąża. I czy równo 5 tez się liczy. I co oznaczaja te liczby 1410.97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1410 to jest twój wynik.Jesteś w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×