Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aja_wolę

od dziś zaczynamy!! starania na 2011!!!

Polecane posty

Dzastolina - nie będę się śmiała ,też nie lubię mówić mężowi o swojej wadze ;) Nie pytał mnie o wagę, ani nic z tych rzeczy. Tylko przyjaźnie o samopoczucie itp. W 12 tygodniu pytał czy mam kartę, ale to na tej zasadzie, czy juz mam. W 20 tygodniu nawet i tego nie chciał. No i zawsze ,jakby co, możesz "zapomnieć" karty :D On robi dokładny opis badania usg dla lekarza prowadzącego, nie ma więc potrzeby żeby wpisywał coś w kartę. Lekarz prowadzący to zrobi. Ja swojemu prowadzącemu nawet nie dawałam tego usg, stwierdziłam że jeszcze się wkurzy ze uwaza ze ktos robi lepsze usg niz on ;p I sam robił drugi raz. Więc sie nie stresuj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrzatunio dzięki za odpowiedź. Odetchnęłam z ulga :) A tak poza tym byłam dziś na usg i mogę uaktualnić tabelkę :) Starające się : kiki007 (16.07) AniaMyszula ( 23.07) Zafasolkowane: Nick..............cykl starań...............termin porodu......syn/córka Sara!.................3........................ MOnikaG..............3......................12 wrzesień..........SYNEK!!! zacieszka............1....... ...............27 wrzesień............. Lorealka..............4.................... ....................... ...... rottana. .............4...... ................29września..........córka kasia444.............6..........................18 listopada.......synek Skrzatunio............2.......................22 listopada....... córka Satelite...............3........................04 Grudnia .........Synek dzastolinatoja.......1,5 roku...............4 stycznia..........Córeczka scooby84............2 lata...................9 marca 2012.........? Już mamusie : kiderka..............13 lipiec 2011..........córka 50 cm, 3150 waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaaa dzastolinatoja super jednak córcia,ale fajnie u mnie na około same chłopaki więc dobrze że dziewczynki też dają o sobie znać .Jaką miałaś reakcje bo z tego co pamiętam śniło ci się i miałaś grube przeczucie że będzie synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Satelite byłam w szoku :) Położyłam się na leżance i mówię lekarzowi, ze te usg to tak pro forma bo ja i tak czuje , ze będzie Janek :) Lekarz mnie bada i po chwili z tekstem do mnie " no mamuśka, na Janka jeszcze sobie poczekasz. Psioszka jest jak nic " :D a ja od razu " ale jajka", a lekarz " no właśnie jajek to na bank nie ma" :D także było wesoło i sympatycznie :) Pojechałam do siostry z nowiną, razem się cieszyłyśmy. Napisała mi na brzuchu pisakiem " Kocham cie tatusiu- twoja córeczka" i po powrocie pokazałam napis mężowi . Jest wniebowzięty :) Tak naprawdę wiadomo, ze najważniejsze jest zdrowie maleństwa i czy to chłopiec czy dziewczynka i tak byśmy byli prze szczęśliwi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super historia ,ale fajnie wymyśliłam z tym napisem:)My z mężem byliśmy razem na Usg więc razem usłyszeliśmy że będzie synek :)No to teraz można imię wymyślać i mówić ONA do brzuszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imię mam już wymyślone od kilku lat :) Wybraliśmy Anastazja . To imię po mojej pra pra babci, zawsze mi się podobało . Gdy będzie mała to będziemy do niej mówic Nastka, Nastunia, Tusia ,a później panienka Anastazja :). Cześć rodzinki kręci nosem na to imię, ale nam się podoba no i pasuje bardzo do naszego nazwiska. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ładne imię i fajnie bo nie jest takie typowe jak np Julki i Oliwki teraz.A zdrobnienie tez super,my chyba obstawiamy Nataniela a zdrobnienie to będzie Natek,Natan,Natuś:)Ale ja jeszcze nie jestem przekonana,wydaje mi sie że poczekamy z imieniem do narodzin zobaczymy małego i będziemy wiedzieć czy pasuje do niego czy nie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastolina - super, gratuluję dziewczynki!! Kobiety górą :D Anastazja oryginalne, nie znam żadnej. Ale fajne, szczególnie te zdrobnienia mi się podobają :) A u mnie niezmiennie będzie Julka. Podoba mi się od lat, odkąd pamiętam chciałam mieć córkę Julkę. Ale wkurza mnie że co trzecia dziewczynka na ulicy to Julka. Nie wykluczone, że jak urodzę, to mi się coś odmieni i dam inne imię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie z tymi imionami jest tak, że to rodzicom moja się podobać :) Satelite pamiętam jak pisałaś , ze Nataniel Ci się podoba, ale nie jesteś pewna bo jest to imię nietypowe. U nas na osiedlu znam dwóch chłopców o tym imieniu i faktycznie można ładnie zdrobnić np. Nati . Często spotykam się z opinia , że "Anastazja to jakieś ruskie to imię sobie wybraliście" i wtedy zdziwienie jak mówię , ze imię wywodzi się z Grecji. Nataniel natomiast nie jest jakimś wymysłem współczesności (tak ktoś mi kiedyś powiedział) bo ma pochodzenie biblijne :) Ale nie każdemu chce się to sprawdzić :) Julia tez jest super! Fakt Julek jest teraz dużo, ale to piękne imię. Kojarzy mi się z osobą spokojną i delikatna. Za to jak przeczytałam opis do imienia Anastazja to stwierdziłam , ze twardy orzech do zgryzienia będzie z tej mojej dzieciny (gdyby tak wierzyć w to co piszą) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziastolinatoja niektórzy wierzą w opisy. Hehe ja też sprawdzałam opis imienia Agatka i też patrząc na opis to będzie twardy orzech do zgryzienia. W szpitalu jak pani fotograf robiła zdjęcia Agatce i pytając jak mała będzie miała na imię pani fotograf powiedziała, że bałaby się dać dziecku takie imię bo to podobno bardzo ruchliwe dzieci itp ale ja się tym nie zrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
kiderka---> ja osobiście bałabym sie dać małej tak na imie, nie wiem jak dzieci ale znałam pare dorosłych kobiet o tym imieniu i dobre mi się nie kojarzą:D hihi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie nie było tu. Jutro mam kolejną wizytę. Jutro zaczynamy 10 tydzień.. Ja mam wybrane imię dla dziewczynki - Magdalena. Ale jakoś nie możemy z M wybrać dla chłopca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja - mdłości minęły, czasami rano po śniadanku coś mnie zamuli ale na chwilkę :))) Czuję się rewelacyjnie. Gdyby nie wilczy apetyt i fakt ze padam spać o 20 , powiększajće się piersi i zaokrąglający się brzuszek, to nie wiedziałabym że jestem w ciąży.. IHIH oby tak dalej ( byleby nie zapeszyć) :))) A jak u was??? Jak wy się dziewczyny czujecie, jesteścue już daleko daleko ode mnie :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a mam do was pytanie. Jakich kosmetyków używacie do ciała: -tonik do mycia twarzy -balsam do ciała -krem do twarzy Powiem szczerze że byłam dziś w aptecte, bo mam suche pięty. I chciałam sobie coś kupić na nie, okazało się że kobiety w ciąży nie mogą używać żadnych takich preparatów ( ewentualnie krem z wit A) Używam obecnie tonik i balsam z Soraya i troche sie boje czy nie zaszkodzą...3 Proszę o rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja masz racje imię Nataniel to hebrajskie imię pochodzące z Biblii jednak nie tak często używane jak Jakub,Szymon i inne dlatego niektórzy tego imienia nawet ie znają:) skrzatunio Julia to prześliczne imię i jeśli wam się podoba to najważniejsze i nie dbajcie ile jest Julek naokoło:) kiderka ja mam kuzynce Agate fakt że bardzo żywa i wesoła z niej dziewczyna ale jest super:)A teraz pracuję z Agatą i jest świetną dziewczyną,więc ja mam pozytywne doświadczenia z Agatkami :) scooby84 super już 10 tydzień ale czas leci,super jutro zobaczysz małego człowieczka z rączkami i nóżkami już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scooby no właśnie z Wit A powinno się unikać. Powiem szczerze, że moja pielęgnacja nie zmieniła się jakoś diametralnie . Odstawiłam jedynie żel vichy normaderm na trądzik. A tak to używam emulsji nawilżającej do twarzy olay, tonik nivea nawilżający (taki niebieski), balsam do ciała nivea (ten klasyczny), a na brzuch krem Bielenda sexy mama ;) Maluje się codziennie lub prawie codziennie. Tez na początku martwiłam się czy kosmetyki , których używam nie zaszkodzą dziecku. Porozmawiałam o tym z lekarzem i powiedział nie dajmy się zwariować :) Owszem trzeba odstawić kremy do twarzy z Wit A czyli również z retinolem (bo to czysta wit A; główny składnik kremów przeciwzmarszczkowych i ujędrniających) , kwasem salicylowym, tetracyklinami , kwasami AHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale cisza tutaj.. Ja jestem sobie na urlopie w Zakopanem ,ale już w niedzielę wracamy. Co do kosmetyków to ja używam preparatów zapobiegających rozstępom pharmaceris do ciała, i do biustu, i od niedawna płynu micrealnego do demakijażu też pharmaceris. No i wiadomo, płyn do hig. intymnej itd. Nie używam jakichś ostrzejszych toników do twarzy, bo czytałam, że nie powinno się. Ale polecam loreale pure zone - mam taki gel do mycia twarzy z peelengiem i dzięki temu zniknęła mi "kaszka" z czoła. Bo w ciąży niesamowicie mi się zasyfiło. Pisałam, że wyglądałam jak truskawka ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj oj oj ja używam normalnie wszystkich kosmetyków takich jak przed ciążą,a nawet samoopalacza na twarz i ręce też używam czytałam że jest 100% bezpieczny bo nie przenika ponad 1 warstwę skóry teraz zaczęłam używać kremu do depilacji bo golenie co 2 dni mnie wykańcza:)A nawet używam plastrów z wosku do depilacji....Maluję się też normalnie i tym samym fluidem .Dziewczyny nie dajmy się zwariować dbajmy o siebie i dzidzia ale nie popadajmy w paranoje że kremu na twarz nie można nałożyć:) Ja podjęłam decyzję że pomimo tego że jestem przesądna nie mogę czekać z zakupami dla małego do ostatniej chwili,dziś byłam na zakupach 1.5 h jestem dopiero w 5 m-cu a jestem padnięta i stwierdziłam że pózniej to będzie jeszcze gorzej a chodzenie za wózkiem,ubrankami,łóżeczkiem,kosmetykami na ostatnia chwilę to na pewno mi i dzidzi nie pomoże.Wczoraj ogladam wózki i chyba zamówimy taki: http://nuovo.bimbomarket.it/ie/en/trio-enjoy-fun-moonstone-2011-P17682.htm# znalazłam go na stronie włoskiej duzo tańszy niz tu w IE.A jeszcze podam wam stronke niemiecką gdzie są też tanie wózki i można zobaczyć filmiki obsługi wózka: http://www.babyartikel.de/kategorie/kinderwagen_reisesysteme?actualPage=1&numOfProductsPerPage=20000&sortBy=angebotZuerst Dostawa tylko 9 euro.... Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczęta:) Coś cicho prze weekend tu było ... dziś z mężem obchodzimy drugą rocznice ślubu :) a za kilka dni mój M ma urodziny. Wymyśliłam prezent łączony : voucher na lot na paralotni. Co o tym sadzicie ?? Oczywiście z instruktorem, ja będę pełnić rolę naziemnego fotografa :D . Mój mąż UWIELBIA adrenalinę. Długo się nad tym zastanawiałam, bo to przecież jakby nie patrzył nie jest bezpieczne i jak tylko o tym pomyśle to nogi mam jak z waty, no ale z miłości człowiek różne głupoty robi :) To czemu i nie paralotniarstwo :D W sferze ciążowej to od kilkunastu dni czasem dość mocno kłuje mnie brzuch, w rożnych miejscach. Na początku panikowałam na maksa- raz w nocy obudził mnie wręcz ból. Nie mam żadnych plamień na szczęście. Biorę no-spe i sporo odpoczywam. Przeczytałam i lekarz powiedział , ze skoro bóle nie są skurczowe , nie nasilają się i nie twardnieje przy tym brzuch to jest normalne. Tez tak miałyście/macie , ze czasem dość mocno coś zaboli , czasem po bokach, a czasem jakby szyjka macicy??? Byłam parę dni temu u lekarza z szyjką wszystko ok, dobrze zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzastolinatoja jak nie masz skurczy czy plamien to takie bole klucia sa normalne, pamietam jak mnie klucia do szalu doprowadzaly, kladlam sie na ten bok co bolalo i przechodzilo po dluzszej chwili, to macica sie rozciaga, kiedys tez mnie ze snu wybudzil bol brzucha jak na okres, zdarzylo mi sie to raz czy dwa wiec paniki nie robilam ;) co do mnie to juz mnie nosi i zlosc ogarnia bo termin porodu na jutro a mala ani drgnie, straszy czasem po nocach ze moze by juz wyszla i cisza... taka zabawe sobie chyba urzadzila 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
hej dziewczęta, ale nas wywiało... ja co prawda wchodze co dziennie ale sama ze sobą nie mam co pisać:D:D:D ja stawiam na to ze nie donosze do ostatniego dnia, mała na początku września sie pojawi a nie na koniec:) jakieś takie przeczucie mam... no i szyjka jest już króciutka, mała główką w dół... brzuch twardnieje mi kilka razy dziennie... ostatnio mam problemy ze snem... za wcześnie wtaje, mam bardzo wygodne łóżko ale ostatnio wstaje bo tak mnie rano wszystko boli jakbym na podłodze spała...:/ sara!----> lada chwila zobaczysz swoje maleństwo, ale ci zazdroszcze:) tylko te czekanie kiedy wszystko sie rozkręci... nie dziwie sie że już cię złość nosi:D dzastolinatoja----> sama chciałabym taki prezent!!! :D Satelite---> nie ma co czekać z zakupami, im dłużej zwlekasz tym tak jak mówisz będzie co raz gorzej. też zaczęłam wszystko kupować w tym okresie, teraz tylko dokupuje jakieś pierdoły o których zapomniałam no i w ten sposób została mi do kupienia tylko wanienka:) moniaG mogłaby sie też odezwać... ciekawe co tam u niej i jak tam zajęcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rottana jestem:))))) wedle zyczenia:)))))) ja mam przeczucie ze urodze szybciej....ostatnio ciagle mam skurcze ( nieregularne ale są...)ogrooomne uczucie parcia w dole brzucha,twardniejacy rzuch kilka razy na dobe.....i w nocy tragedia,budzi mnie taki bol jajikow/ogolnie podbrzusza ze ruszyc sie nie moge.....a wizyta dopiero 19 sierpnia bo ginka na urlopie.... a szkoła rodzenia? Juz ukonczona:) ostatnio dostałam eske od połoznej ze czekaja na mnie bo najstarsza ciazą byłam:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
monia---> kurcze nie można bylo szybciej sie odezwać tylko trzeba cię wywoływać:D:D no to nie jestem sama:) między nami sa 2 tygodnie różnicy... a tez jestem pewna że nie donosze... z resztą co za różnica czy to będzie 36tc czy 40... tak samo zaliczają i nie jest to jeszcze wcześniak....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O widzisz,bo ja tak jak i Ty bywałam codziennie:) ale nikt nic nie pisał...... a Dzastolinatoja:))) wszystkiego dobrego w rocznicę ślubu!!! My druga rocznice mamy 12 wrzesnia-jednoczesnie termin porodu:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzastolinatoja ja też miałam takie kłucia i lekarz powiedział mi że to prawdopodobnie jakieś zrosty są czy coś tego typu i zapytał czy miałam jakąś operację a ja że wyrostek i już mamy odpowiedz:)Po operacji prawdopodobnie porobiły się jakieś małe zrostki a jak macica sie rozciąga to powoduje takie bóle,kłucia ale nie jest to nic złego .Wszystkiego naj naj i supeer pomysł na prezent:) Sara ,MoniaG i Rottana ale wam fajnie że juz tak blisko jesteście,ja to bym już chciała żeby się listopad zaczął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rottana
Satelite----> też masz co raz bliżej niż dalej;] teraz to już zleci nawet sie nie obejrzysz i będzie czas na ciebie:) wydawało by się że całkiem tak nie dawno oznajmiłam rodzinie że jestem w ciąży a tu zaraz rozwiązanie:) dzisiaj wreszcie spakowałam torbę do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny :) Satelite nie byłam nigdy operowana. Wiem tylko , ze na jajnikach mam torbiele (przez to moje PCOS) , które podobno niektórym dziewczynom w ciąży się wchłaniają. Bo czasem czuć te kłucia dość konkretnie ale bez żadnych skurczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×