Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*Iskierka*

Jak podac dziecku antybiotyk kiedy go ciagle wypluwa?

Polecane posty

Jak wyzej. Moj synek dostal antybiotyk na zapalenie uszka, niestety po dwoch dniach brania odmowil przyjmowania leku, pluje i za nic nie chce go wziac:( W smaku wcale nie taki zly, co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze daje najppierw cos dobrego na lyzeczce 'na zachete' potem to sami otwieraja geby i nawet tran pija :P a jak wypija to trzeba sie bardzo cieszyc :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mojej małej wszelkiego rodzaju syropy i leki w płynie daje tą strzykawką od nurofenu, i staram się jak najbardziej w gardło wlewać i jak narazie się sprawdza. I tak jak pisze poprzedniczka - trzeba bardzo się cieszyć :) chwalić itd A i zawsze mam w ręku kubek z piciem, mówie jej że jak będzie nie dobre to szybciutko popije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gryzzelda - Ja tez go podpuszczam Kidabionem, za ktorym przepada, owszem wezmie, potem troche dolewam do tego antybiotyku ale gdzie tam zaraz wszystko laduje na podlodze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem sobie pszczółka mania
ja mojej małej wszelkiego rodzaju syropy i leki w płynie daje tą strzykawką od nurofenu, i staram się jak najbardziej w gardło wlewać i jak narazie się sprawdza. I tak jak pisze poprzedniczka - trzeba bardzo się cieszyć chwalić itd A i zawsze mam w ręku kubek z piciem, mówie jej że jak będzie nie dobre to szybciutko popije. Ja identycznie robię !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milam taki problem
Dziecko (nawet duze i madre) wypluwalo i robilo skandale. Skonsultowalam to ze swoja bratanica, co pracuje w szpitalu na oddziale pediatrycznym. Ta powiedziala - nie ma rady, trzeba przemycac w jakims napoju, by nie zauwazylo, co bierze. W szpitalach tak robia. Ale druga wazna rade dala, ze jesli dziecko jest BARDZO chore, to wypije i zje kazdy lek bez zadnych tam, a jesli ma jeszcze sily wybrzydzac i pluc, to znaczy ze wcale nie jest az takie chore, i jak nie wezmie tej dawki leku, to nic sie strasznego nie stanie. Faktycznie przypomnialam sobie, jak to samo dziecko jako niemowlak, majacy 39 goraczki polykalo paracetamol, az sie dlawilo z pospiechu, bo wiedzialo , ze za 10 minut po tym syropie go goraczka "popusci". Dzieci nie sa idiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie ja tez podawalam w soku marchewkowym i bez awantur wypija do dna ale dzis lekarz powiedzial mi, ze nie powinnam tak podawac bo jakas tam ilosc tego leku zostanie na szklance i nie wezmie calej dawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo to nie w szklance soku sie rozcieńcza a w minimalnej ilosci, np w kieliszku do wódki czy nalewki. potem trzeba ten kieliszek popłukac wodą i te "popłuczyny" dziecko tez ma wypic - i tak długo aż bedzie kieliszek czysty. dopiero wtedy wiadomo ze dziecko wzielo tyle leku ile mialo wziac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malymi porcjami, strzykawką od Nurofenu lub zwykłą, dłużej to trwa ale małych porcji nie da rady wypluć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teżmama
ja tez wlewam dziecku kieliszkiem do buzi bo inaczej by nic nie wzial... I nigdy sie nie zakrztusil ... Na moje dziecko innej metody nie ma.. Kazda matka wie co dobre dla jej dziecka.... Nie ma co linczowac bo kazdy wie najlepiej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podaje strzykawką na policzek i nawet mała dawkę rozkładam na kilka razy .Tak mi doradzono w szpitalu.Dziecko nawet jak płacze to się nie zachłyśnie a prędzej połknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mayl dostal antybiotyk wymieszany z syropem malinowym z odrobina wody zeby nie bylo za geste, bylo slodkie wiec wypil :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja mojej 4 miesięcznej Zosi miałam podawać antybiotyk w postaci zawiesiny 5ml . W pierwszym podaniu wszytko zwróciła tragedia pomyślałam. Antybiotyk musi wziąć jak nie to domiesniowo , a tego nie chciałam . Zaczęłam jej dawać że strzykawki , ale po jednej może dwie kropelki po policzku jak widziałam , że połknela to nastętna kropelka trwało to nawet i 30 min , ale wszytko wypijala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest to archaiczny wpis ale muszę : "jesli ma jeszcze sily wybrzydzac i pluc, to znaczy ze wcale nie jest az takie chore, i jak nie wezmie tej dawki leku, to nic sie strasznego nie stanie" Panie boziu! Dobry człowiecze kimkolwiek jesteś, dowiedz się jak działają antybiotyki i co się stanie jeśli przerwie kuracje antybiotykiem i przestań zabijać swoje dziecko! Bo kiedyś TRZEBA będzie podać mu antybiotyki a tu doopa, nie zadziałaja. Antybiotyki przyjmujemy od A do Z zawsze! Nawet jak wyzdrowiejemy po 1 dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja dawałam antybiotyk z odrobiną soku malinowego, wtedy nie było czuć jego smaku i dziecko nie czuło, że berze leki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga89

jak nie chce pić pewnie, że z czymś zmieszaj, sok malinowy bedzie ok. Pamiętaj też o probiotyku, u nas to podstawa przy antybiotyku. Spróbuj sobie Diflos- skuteczny a nie drogi. Polski probiotyk , ma ten sam szczep bakterii co dikoflor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×