Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Mała Mi ale masz biedactwo pod górkę :( Nawet nie wiem co Ci podpowiedzieć. A musisz brać aż tyle macierzyńskiego przed porodem? Nie da się zwykłe chorobowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny fajna ta pościel co pokazała któraś... byłam wczoraj w szpitalu z tymi bolami no i z wyciekiem płynu po nocy. zrobiono mi test czy to nie wody płodowe i usg no i wyszło że nie byly to wody płodowe tylko jakieś płyny ale nazwy nie pamiętam... mialam skurcze całą sobote no a na urodzinach byliśmy i tak nie zaciekawie się czulam a nospa nie pomagala ale zasnęłam no a rano do szpitala no bo cala bielizna mokra brzuch twardy jak skala nogi i buzia spuchnięta no ale nie byłam w moim szpitalu tylko w innym mieście bo spałam u mamy i dostałam polecenie leżenia z nogami w gorze mogę iść tylko do ubikacji no i do swojego lekarza mam iść jeszcze lekarz co mnie tam przyjmował byl tak nie miły i tak ciężko mu było się mną zająć że skomentował że moj lekarz prowadzący pracuje w innym szpitalu i moglam tam jechać:/ piepszony gnój!! mam mało wód plodowych no i szyjka się skraca więc leżenie obowiązkowe:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nigdzie nie napisałam, że urlop ojcowski = ZLA na członka rodziny... Po prostu znalazłam fajny artykuł o tym, jak wykorzystać 14 dni zwolnienia dla ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, faktycznie spokój na forum. Wczoraj Was podczytywałam, ale stwierdziłam ze dzis sie odezwe dopiero. Bylismy w sobote i niedziele z mezem u niego w domku, ale milo cisza spokoj. Wzielismy sie za porzadki wiosenne, ale jeszcze duzo przed nami. W dodatku fajnie bylo odpoczac od domownikow tu gdzie mieszkamy, pogoda dopisala wiec i spacer sie udal :) anik_82 jesli chodzi o rutynę to w ciazy dowody na jej bezpieczenstwo sa ograniczone, lepiej skonsultowac to z lekarzem. Ja rowniez zastanawiam sie nad meblami do pokoju, te ktore mamy sa juz stare choc w dobrym stanie, a w sklepach niczego nie ma na czym mozna by zawiesic oko, a jak jest to cena ze lepiej nie patrzec. Moj ojciec z kolei jest stolarzem i robi takie rzeczy wiec mysle wlasnie co tu zrobic :) dzuczek-ze zwolnieniem chodzilo mi o to ze np skoro w razie kontroli oni stwierdza ze jest kod 2 i moge sie poruszac to moge rowniez pracowac, roznie to bywa. ebudka,calla- jak Wasze kucie pod zebrami? oczarowanaaa-jesli chodzi o provag ja uzywalam zelu do mycia i tabletek ktore dostalam od ginekologa, ale nic nie pomoglo. Teraz bralam macmiror, i jak go bralam bylo w porzadku, ale wybralam i dalej sie mecze, dobrze ze wizyta juz w srode. kwoka-jesli chodzi o gofry ja robilam z tego przepisu: http://www.wielkiezarcie.com/recipe13274.html zeby byl zapach mozna dodac ckier waniliowy lub jakis aromat kilka kropel. U mnie piekne sloneczko, dzis planuje porobic cos na swiezym powietrzu. Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka - mi lekarka zaleciła provag ale profilaktycznie. Do leczenia infekcji fakt faktem się zupełnie nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam z kolei juz 7,5kg na plusie, i nie czuje sie grubo i nawet nie wygladam procz brzuszka ktory sie powieksza. Choc czasem mam takie dni ze czuje sie jak balon. Mala mi-serdecznie wspolczuje, wracaj szybko do Pl, moja kolezanka ktora jest wrzesniowka wrocila do Pl z Anglii jak tylko dowiedziala sie ze jest w ciazy bo tam odmowili jej czegokolwiek jesli chodzi o ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak jest z waszymi l4. Macie już wystawione do końca ciąży czy ponawiane przy każdej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinowka dzieki sprobuje, a jak nie wyjdzie dopadne jakas babeczke w budce i wydusze ten przepis:) Asia dzieki za link do poscieli , wzory fajne i cena tez przyzwoita Kubolinka starsza dwojka jest zimowa, pierwsze mialo z kory, bo sie nie gniecie, ale nie jest mile dla maluszka, drugie mialo z flanelki, przemilutka , ale jak pisalam nie wygladala efektownie po kilku praniach, no a teraz pozostaje sprobowac z bawelny, po trojce dzieci stane sie poscielowym ekspertem:) Oczarowana u mnie tez tak bylo z ta kapiela, najpierw komoda kapielowa dosc dlugo, potem wanna Kocio-rybka, zawsze sie zastanawiam jak te dwa zwierzatka moga razem byc kolo siebie:) ja kladlam cieniutki kocyk latem lub bawelniane przescieradelko, zima spiworek z owczej skory, dzieki temu lezace w wozku dziecko mialo tylko kurteczke, a nie caly kombinezon, latwiej i szybciej sie go rozbieralo, gdy wchodzilo sie do cieplego pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka biorę aspiryne (ze względu na wcześniejsze poronienia),magnez z B6 no i nospę ale to raczej nie pomaga dlatego potrzebne by było coś silniejszego ale bez kontroli lekarza nie chcą dać.tutaj nawet w aptece mi magnezu nie chcieli sprzedac jak zobaczyli brzuch bo kazali isc po recepte do ogólnej ;/ kubolinka na L4 nie mam co liczyć ;/ tutaj ciąża albo jest ok albo jej nie ma,dla nich ciaza zagroznona nie istnieje zeby dawac L4 a polskiego nie preferują u mnie w pracy,bo duzo osób kreciło firme na gruba kase i sie wycfanili,a że to prywaciarz to mu wolno ;/ ale jak obliczyłam to wykorzystam cały urlop tj,24 dni od tego 11.04 do 18.maja a póżniej pójde juz na macierzyński,tylko żeby mi odpowiedni papier połozna dała tydz wczesniej. malinówka mówie Ci w tym UK to jakas paranoja! ciąża dla nich jest dopiero od 14 tyg !!! wczesniej jak sie cos dzieje to mówia normalne ;/ ale po moich 3 poronieniach miałam opieke do tego 14 tyg. bardzo dobra i myslalam ze tak bedzie no ale sie grubo myliłam.kolezanka dobrze zrobiła :) anusiak uważaj na siebie,leż i odpoczywaj,będzie dobrze kochana!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Mi, tak bardzo martwię się o Ciebie, powinnać leżeć w szpitalu żeby Ci to uregulowali, albo być pod dobrą opieką lekarską. Też wcześniej poroniłam, więc wiem co przeżywasz. Jak najwięcej leż w łóżku i staraj się zrelaksować, pozytywne myślenie dużo daje. Trzymam kciuki za Ciebie, baaaaardzo mocno :) Kwoka no właśnie mam rybki i kota, lubią nawzajem się obserwować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, dziewczyny, Dsiz jak mialam te 3 godziny bez dzieci to postanowilam pomedytowac nad lista rzeczy do szpitala, i byc moze juz zebrac taka podstawowa walize, bez ubran, ktore dorzuci sie swiezo wyprane. Bo potem roznie moze sie potoczyc, a nie chcialabym by biedny maz robil improwizacje, tym bardziej pod wplywem stresu, ponadto mezczyzni sie nie nadaja do myslenia o rzeczach praktycznych jak szczoteczka do zebow, pidzama, czy szampon. Otoz bylam przekonana, ze mam wszystko, ano okazalo sie ze nie wszystko. Nie mam zelu pod prysznic o smaku waniliowym, tylko jakies dziwne morskie - sosnowe. A niemowleta ponoc sa bardzo wrazliwe na zapachy i moga odmowic brania piersi tylko dlatego, ze matka uzywa jakichs mocnych perfum, dezodorantow czy mydla. Najbardziej niemowleta kochaja ponoc smak i zapach wanilii, dlatego przy poprzednich niemowlakach pilnowalam, zeby od poczatku mialam zapach lekko waniliowy :). Dalej - krem na sutki, bylam przekonana, ze jest jeszcze wazny, ano nie, data waznosci styczen 2011, wiec tez trzeba sie zaopatrzyc. Pidzame rozpinana z przodu - trzeba 3 do szpitala, myslalam, ze je mam, ale nie, okazalo sie, jak sobie przypomnialam, ze mi moja matka podwedzila jedna, mocno rozciagnieta :). Krem do pupy -jakos maz wpadl na szalona promocje 70% taniej i kupil chyba z 5 tubek. No i okazalo sie, ze jestem w trakcie ostatniej. A niech to, wiec na pewno trzeba myslec o tej liscie o wiele wczesniej, by nie byc zaskoczonym w ostatniej chwili, i nie ganiac biednego meza po sklepach i aptekach, kiedy my jestesmy na porodowkach, bo chyba wolalybysmy, zeby w tamtej chwili spokojnie spedzal czas s nami i malenstwem (przywilej pierwszej ciazy :), albo spokojnie zajmowal sie 2ma pozostalymi pociechami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka kochana jesteś :* aż się lepiej człowiek czuje jak wie że ktos jest z nim :) chodzi mi o osoby 3cie :) jestem ciągle dobrej myśli i ciagle powtarzam będzie dobrze juz bliżej niż dalej,tyle daliśmy synus rade to damy do lipca :) właśnie lekarz powiedział,mamie że mam sie nastwić na pobyt w szpitalu,aby to uregulować.Moge lezeć już do końca byle dzidzia była!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Mi, jak byłam ostatnio na wizycie u ginka to powiedział, żeby wtrwać do 28 tc, potem do 32 itd. Po 28 tc wzrasta duża szansa na urodzenie nawet zdrowego wcześniaka, już sobie nawet w kalendarzu rozpisałam tygodnie, jak na razie u mnie 26 tc. Pocieszające jest to, że jak dzidzia wagowo jest spora to ma szansę przeżyć już nawet w 24 tc. U nas odsyłają takie dzieci do Poznania (jestem z Kołobrzegu) tam dzieciaczki mają super opiekę. Buzial Mała mi na szczęście :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mii dasz rade ja poprzednio lezalam od 5 miesiaca do konca ciazy, na szczescie w domu, ale dalam rade i mam rumianego, zdrowego 5 latka. Kocio-rybka ma racje mysl pozytywnie, wyobrazaj sobie slicznego, donoszonego dzidziusia, a wszystko sie jakos ulozy. Ela krem do pupy, 3 pizamy !? Na szcescie u mnie wszystko dla dziecka i kobiety zapewnia szpital, biore tylko pare ubranek dla maluszka, bo lubie jak dzieci sa we wlasnych, pizame, szlafroczek, stanik do karmienia, klapki pod prysznic i wlasne kosmetyki. Nie lubie mocno zapachowych kosmetykow,oprocz perfum, nigdy nie mialam z tym problemu , by dziecko nie chcialo ssac,wiec nie poczynie specjalnych kosmetykowych zakupow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyczytałam w książeczce z pampersa że opłata za poród rodzinny jest bezprawna,można odmowić dokonania oplaty (jeżeli jest pobierana po porodzie). natomiast gdy trzeba zapłacić przed porodem koniecznie trzeba zachować potwierdzenie na tej podstawie można się starać o zwrot z NFZ. mam nadzieję ze którejś się to przyda... jest coś takiego jak szkola rodzenia w necie? bo jeśli nie będę mogła chodzić do końca ciąży chciałabym chociaż pooglądać jak to wygląda jeśli macie jakiegoś linka do tej strony będę wdzięczna:) macie też coś takiego że zjadlybyście konia z kopytami? ja coś zjem a za poł godziny jestem głodna staram się jeść w malych ilościach ale często ale teraz jest to częsciej niż zawsze:) umiecie sobie obciąć paznokcie u stóp? chyba poproszę męża o to bo boję się sama obcinać żeby nie naciskać na brzuszek:) ktoś pisał że teściowa rządzi się ubrankami które dala,zrobila bym to samo co dziewczyny pisały zapakować do worka i schować do szafy a póżniej jej oddać nie zniszczone:) moja teściowa zmieniła się o 360stopni... jest miła uśmiecha sie do mnie i nawet chce mnie zameldować u siebie a tak długo się martwiłam że nie jestem zameldowana tam gdzie mąż. a co do ubranek moja teściowa nie kupila nic narazie dla malutkiej narazie tylko dużo mowi no ale może zmiany pociągną za sobą kolejne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mii, bardzo ci wspolczuje tej opieki w UK. Ale dasz rady, jeszcze tylko troszeczke. Szukalam jakichs ziol na skurcze, trafilam na strone z uk http://ciaza.co.uk/zdrowie/ziola-na-dolegliwosci-ciazowe/ Z niej wynika ze faktycznie w uk "ratowanie tonacego - sprawa rak samego tonacego", i ludzie ratuja sie jak moga babcino-domowymi sposobami :). Na skurcze napisali "poziomka pospolita" Ale kto to wie, czy to trzeba jagody jesc, czy liscie parzyc? Kwoka, im dalej kryza gospodarcza, tym mniej zapewniaja szpitale. Z pierwszym dzieckiem faktycznie mialam najwiecej darmowego w szpitalu, oraz roznych prezentow, paczek gratis, probek, promocji itd. Teraz z tym cienko cienko. Wlasnie dostalam ostatnio od Carrefouru paczke, to tam nie bylo prawie nic, same reklamy, i kilka bonow na znizke na jakies produkty niemowlece na 60-80 centow. A kiedys tam i butelki plastikowe byly, i smoczki, i probki kosmetykow. Anusiak, ze 2 tygodnie temu miala wlasnie takie napady chorobliwego obzarstwa. Ale jakos mi minelo. No i z powodow, ze drecza mnie skurcze, zrewidowalam troche swoja diete. Paznokcie u stop faktycznie trzeba meza poprosic. Po co sie samej meczyc. Tesciowa faktycznie olac, zeby to jeszcze te jej ciuszki prezynajmniej ladne byly. No co za ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wam kochane za słowa otuchy! musze dac rade w sumie musimy!!! :) Rozmawiałam z meżem na temat że zostaje w kwietniu juz w polsce,ogólnie oboje mamy miny nietegie bo od 8 lat na dłużej niz miesiąc to się nie rozstawalismy a teraz będzie trzeba i to na 3! ze mna lepiej bo ja to jeszcze z rodzina w pl będe a on? sam jak paluch w tym kraju...szkoda mi go ale wiem że damy rade! nie jedno razem przeszlismy więc i te 3 miesiące zlecą! a musi zostać bo kontrakt na mieszkanie mamy akurat na mój termin do 27.07 więc biedak musi siedzieć.No cóz życie raz z górki raz pod...ale Gracjanek najważniejszy !!! Dzięki raz jeszcze za wsparcie!!!!! Łatwiej jest jak się komuś człowiek wygada,i jeszcze komus kto Cię rozumie!buziakiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwariowac mozna, jak sie tak poczyta, to wszystko wzmaga skurcze macicy, wychodzi ze juz nic nie wolno jesc, niczcym przyprawiac, samym Duchem Swietym zyc. http://wege.dzieciak.pl/viewtopic.php?t=3219 A moja ulubienica pani Agrawal pytanie skurczy traktuje jednak bardzo lekko, pisze, ze wystepuja normalnie co 20 minut i "nie nalezy je interpretowac jako wzkazanie do oszczedzania sie i unikania ruchu". A gdzie ta granica miedzy skurczami "normalnymi" i tymi, co rozwalaja szyjke macicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela mam pytanko co np. wzmaga skurcze?może ja jem coś nie tak? bo u mnie właśnie te skurcze i twardniecie jest tak 3 razy na godz czyli wychodzi co 20 min mniej wiecej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela a co np. wzmaga te skurcze? bo może ja jem coś nie tak..? u mnie te skurcze tak własnie 3 razy na godz i twardniecie brzucha przy tym...wiec wychodzi na to ze co 20 min.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Banan w cieście banan :)
Banany wzmagają skurcze :) POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala mii, Pani Agrawal pisze, ze glownym powodem wystepowania nadpobudliwosci macicy jest stres. Czesto z nadpobudliwoscia mamy do czynienia wtedy , kiedy kobieta ma problemy rodzinne, brakuje jej wsparcia najblizszych. Jestes sama za granica, tesknisz za Polska i rodzina, wiec pewnie te skurcze mina same jak tylko sie znajdziesz w swoim kraju i wsrod najblizszych, nawet nie trzeba bedzie szpitala i faszerowania lekami. Trzymaj sie dzielnie. I milej nocy. Ja tez jestem za granica, ale czuje sie tutaj bardzo dobrze, nie tesknie za swoim krajem, bo wyjechalam majac lat 17, stresow niby tez nie mam , bo siedze w domu, ale skurcze sa :(. Jestem zdania , ze taka jest uroda mojej macicy aczkolwiek chyba jutro nie posypie sobie koperkiem serek wiejski. Choc to glupie zupelnie, zeby od tyci suchego koperku skurcze wystapily. Ale przynajmniej bede miala spokojne sumienie, ze cos robie, by tych skurczy bylo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała Mi pocieszę Cię, mój gi powiedział, że skurcze Braxtona Hicksa mogą występować do 2-3 w ciągu godziny. A może to nie są skurcze tylko dzidźka tak Ci sie przemieszcza, ja też mam takie uczucie, że myślę że to skurcz, a to dzieciak się tak przesuwa i np jedą stronę mam twardą a druga jest miękka, a za chwilę czuję kopanie. Disiaj wepchał mi się wysoko, aż prawie na wysokość pępka ;) Dorej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela oby ta Pani Agrawal miała racje :) faktem jest,że mam dość od jakiegoś czasu tego UK i cholernie tęsknie za rodziną! po za tym kłopoty za kłopotami i choćbym nie chciała o nich myśleć to się jakoś nie da ;/ ale juz nie długo :D:D:D kocio-rybka a może akurat moja macica tak sobie lubi własnie trenowac i to te skurcze,i to normalne?a ja sie stresuje? no ale kto by sie nie stresował jakby nie mógł tego zbadac :( na twardy brzuch mi dureń powiedział,że wyrostek,który mi wycieli 6 lat temu..heh normalnie teraz to mi się śmiać z tego chce bo sama nie wiem czy to lekarz czy weterynarz był :P ale humor mi poprawiłyście i podniosłyście na duchu!!!lepiej mi się będzie spało! dziękuje kochane!!! kolorowych snów!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje zakupu kocio, ja kupilam wozek i teraz poluje na reszte. Skurcze normalnie zaczynaja sie po 4 miesiacu i przygotowuja macice do jej zadania, jeden odczuwa je mocniej, inny slabiej, mysle, ze jest bardzo cienka granica pomiedzy tym co normalne a niebezpieczne dla maluszka, dlatego trzeba byc czujnym, ale nie przewrazliwionym. Mi na szczescie nic sie nie dzieje. W pierwszej ciazy mialam dwukrotnie wywolywany porod , bo nie bylo akcji skurczowej:) urodzilam po 41 tyg, w drugiej 2 dni przed terminem troche pomoglam naturze po czym polecialy wody i byla samoistnie akcja. Dlugosc szyjki w drugim trymestrze powinna wynosic 38-42 mm, ja mam 40 mm, wazne jest tez , by sie nie rozwierala, no ale to juz palcowka. Takze nosy do gory, nim sie obejrzycie bedzie 3 trymestr ciezaroweczki. Co nas tak malo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×