Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ale sie wrobilam

150zL czy za tyle przezyje 2osoby

Polecane posty

Gość ale sie wrobilam

w 3 tygodnie.tyle mi zostalo do konca miesiaca jak rozplanowac menu aby mam wystarczylo.Mam w domu ryz,kasze,makaron,make,cuker,ketchup,musztarde i chyba jekies kosci na zupe.Dziewczyny pomozcie mi rozplanowac zakupy aby wystarczylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
samochod sie popsul wiec naprawa pochlonela pieniadze i male oszczednosci :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asen
kup kartofle,jak masz make zawsze mozesz kopytka zrobic kawałek miesa i zrobisz sos,jajka -nalesniki,ja byłam w podobnej sytuacji bedzie dobrze,główka do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyłaaaaaaa
po 50 zł na tydzień hmmmm... da rade, ale nie licząc na urozmaicone menu. pasztetowa przede wszystkim,bo tania, jakies mielonki, mortadela. na obiady ziemniaki z cebulą, mozesz kupić wątróbkę, jakąś tanią biała kiełbasę, jajka, bądź dobrej myśli, najlepiej zrób zakupy na cały tydzień pod wcześniej opracowane menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
dzieki bardo wlasnie przegladam przepisy na tanie posilki moze macie cos sprawdzonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wątróbka drobiowa+ ziemniaki - dobre i tanie. Możesz kupić całego kurczaka, i rozporcjować. Udka do piekarnika, filety pokrój na kawałki, obtocz w cieście i usmaż na oleju, dobre i wychodzi sporo. No a z korpusu ugotuj rosół i masz zupę na trzy dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
a jak robisz watrobke?masz jakis sprawdzony sposob po przyznam sie nigdy tego nie robilam i nawet nie wiem ile kosztuje kg i ile powinnam kupic na obiad.Robie sobie liste zakupow dziewczyny dajcie jeszcze pomysly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak mam, solę i obtaczam w mące i na gorący olej, do tego smażę jeszcze cebulkę no i palce lizać :) A kupuję zawsze na oko, bo ja mam problem z liczbami, więc mówię -ooo, tyle :) A ciasto do filetów robię z jajka i wody z dodatkiem przypraw, z dwóch filetów można wtedy zrobić obiad na cztery osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
felea dzieki blondyna pisz na raty;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daradaaan
ja kiedyś miałam 20 zł na tydzień na 2 osoby i spoko, z głodu nie padłam:) a to przykłady: po pierwsze masz do wydania 50 zl na tydzień, tak sobie załóż, więc poniżej przykładowe zakupy: chlebx4 - 8 zł cebulax2 kg-7 zł ziemniakix7 kg - 5 zł wątróbka 1kg - 4 zł olej - 3 zł pasztetowa - 3 zł mortadela - 3 zł ser - 4 zł jajax10 - 4 zł tania kiełbasa - 4 zł makrela wędzona - 3 zł kwasek cytrynowy - 0,6 gr to wychodzi około 50 zł, jak pochodzisz po sklepach to pewnie i taniej znajdziesz. a teraz menu ale tylko na obiady: 1 i 2 dzień: wątróbka z ziemniakami i z cebulką 3 i 4 dzień: zupa - ziamniaki, zasmażka z mąki, kości, można dodać ryżu lub kaszy, przyprawy ( taki ala krupnik ) 5 i 6 dzień - ziemniaki z cebulą i jaja sadzone 7 dzień: zupa - żurek na kiełbasie z ziemniakami, zakwaszany kwaskiem cytrynowym i jeszcze zostaje na 8 dzień. podejrzewam, ze przy takim oszczędzaniu na ostatni tydzień zostanie ci trochę więcej kasy:) a na śniadania i kolacje powinno wystarczyc to co podałam, na caly tydzień na spokojnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
dzieki serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- zupy - ziemniaki + jajko sadzone - placki ziemniaczane - ryż z warzywami (paczka mrozonych w biedronce to chyba 4 zł) - ryż z jabłkami lub z jogurtem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
kup 1-1,5 kg skrzydełek upiecz, bedziesz miała na 3 dni....koszt 6-7zł do tego marchew z groszkiem w biedronce 3zł-to na 2 obiady wystarczy, do tego ryż2- 3zł i tak masz z głowy 3 obiady za 13 zł kup korpus z kurczaka i rosół ugotój, na 3 dni -za korpus zapłacisz maks 1,5zł, dodaj marchewkę, pietruszkę, cebulę, przyprawy i makaron z domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość watrobki sie nie soli
doopiero po usmazeniu, bo twardnieje i smakuje jak zelowka. kup kurczaka jak ktos radzi i masz obiad na kilk dni, z udek, piersi, z korpusu i skrzydelek masz rosol a potem pomidorowa. moze mieso mielone i zrobic kotlety. na kilka dni jak znalazl. tylko ziemniaki do kupienia. nalesniki to nie jedzenie, ale moze jaka sadzone z ziemniakami. jak masz ryz tio moze zrob salatke, puszka tunczyka i ananas. tez hyba niedrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość watrobki sie nie soli
*chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama roczniaka
ziemniaki obierz, pokrój w plasterki i usmaż na oliwie z przyprawami i cebulą, do tego jogurt naturalny do zapicia, ja uwielbiam takie proste żarcie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Możesz zrobic
ryż z curry i jajko sadzone, pyszne i tanie i z tym kurczakiem to ktoś dobrze poradził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
dzieki serdeczne lista robi sie coraz dluzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Racja z tą wątróbką, ja solę faktycznie po usmażeniu, ale te ze sklerozy, a nie celowo :) I jeszcze jedna rzecz, na kolację, lub śniadanie możesz zrobić kanapki z tzw "tustym" czyli kroisz słoninę na kosteczkę, topisz, jak zaczną się robić skwarki, dajesz pokrojoną w kostkę cebulkę, przyprawy - ja daję kucharka, pieprz i trochę magi. I jak cebulka się już upraży i zrobią fajne skwarki, przelewasz do miseczki i czekasz aż ostygnie. No a potem ze świeżym chlebem, no pycha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daradaaan
ja wątróbkę najpierw nakłuwam, bo inaczej podczas smażenia będzie pryskać, kroisz w Twoim wypadku na male kawałeczki, obtaczasz w mące, wrzucasz na rozgrzany olej, około 3 minut na każdej stronie, odkładasz w jakiś pojemnik a na tym samym tłuszczu smażysz cebulkę jak zrobi się miękka, to wrzucasz wątróbke i dusisz na małym ogniu, doprawiasz, możesz dosypać mąki i dolać koniecznie zimnej wody, zrobi się z tego sosik to będzie jeszcze kalorczniej i z takiego kg może ci starczyć nawet na 3 dni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z całym szacunkiem, ale na jedzeniu czy dla siebie czy dla dzieciaka nie oszczędza się :-o Pożycz od kogoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kup całego kurczaka (zawsze taniej jak na część) - pieczone udka - z 1 piersi kotlety - z 2 piersi nagetsy - /kroje w kostke i obtaczam w gęstym cieście naleśnikowym - z korpusu gar zupy - rosol, potem śmiało na pół i pomidorówka i ogórkowa - i 2 skrzydła - mozna też na zupe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daradaaan
bez przesady misz masz, z tego co tu podajemy to przecież normalne jedzenie, więc nie pisz bzdur, a pożyczone trzeba oddać i można się zapętlić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
chyba zoladki tez nie sa drokie mozna zrobic w sosie chrzanowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak poza tematem to moze przegladnij rzeczy, moze znajdziesz coś co mozesz "puścić" wolno na allegro? jakieś daawno przeczytane książki, ubrania ktorych nie nosisz? ja w tym tyg wystawiłam 3 rzeczy i wszystkie trzy sprzedałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale sie wrobilam
drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×