Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Lawinia_z_domku

Pary mieszkające z rodzicem w jednym domu jak się rozliczacie z opłat ?

Polecane posty

Gość Lawinia_z_domku

Chodzi mi o rodziny (2+2), którzy mieszkają w jednym domu z jednym rodzicem i prowadzą oddzielne gospodarstwa domowe. U nas jest tak, że kłopotliwe byłoby założenie liczników osobno, dlatego że pralki stoją we wspólnym pomieszczeniu tzw. pralni. Rodzina z dziećmi jest właścicielem domu: zajmuje piętro (4 pokoje z kuchnią i łazienką) i 2 pokoje na parterze. Babcia ma 2 pokoje na parterze i kuchnię oraz łazienkę. Wszystkie wspólne opłaty ponoszą właściciele (opał. podatki, wywóz śmieci, prąd, gaz). Babcia dokłada 200 zł. miesięcznie i twierdzi, że to za dużo. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawinia_z_domku
Pomóżcie, bo nie wiem co zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kellys7
Mieszkam wspolnie z mama, w mieszkaniu, mama jest na emeryturze. Ja place wszystkie rachunki, na srodki czystosci zrzucamy sie pol na pol, kazda oddzielnie kupuje jedzenie dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawinia_z_domku
Kellys, to trochę inna sytuacja, ale dzięki za komentarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawinia_z_domku
Kto jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yrg
my mieszkamy z rodzicami płacimy 300 zł na rachunki jedzenie osobno, pralka jedna ale dwa proszki:) to dla nas tymczasowe rozwiazanie na 2-3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aha i achh
chyba najprosciej podzielić wszystkie opłaty na 5, zeby zobaczyc ile wychoodzi na jedna osobę, a potem zsumować, i ewentualnie jako że babcie jednak prądu żrą mniej a wody chyba też zaokrąglić w doł. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawinia_z_domku
Babcia ma rentę i chcielibyśy delikatnie wydymać ją na kasie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkamy osobno
ale raz na tydzień zaopatruję rodzicom lodówkę, bo mają dużo niższe dochody niz moja rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
A ile te rachunki wynoszą w sumie? policzcie proporcje na osobę, to łatwiej się będzie zorientować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lawinia_z_domku
Nie możemy dzielić po równo, bo prowadzimy odrębne gosp.domowe. Babcia ma swoją kuchnię i gotuje osobno, lodówkę ma też swoją własną, pralkę i telewizor. Pralkę ma starszą, więc niby mniej prania, ale wychodzi wody więcej, bo pralka nie jest tak oszczędna jak moja. Za to ja mam zmywarkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ruanda
Mówimy o RACHUNKACH - prąd, gaz, opał, wywóz śmieci, woda itd. Gdzie ten problem z podzieleniem? sumujesz, dzielisz na liczbę osób - i tyle w temacie. chcesz się rozliczać z dokładnością do 10 groszy? czy robić pomiary zużycia poszczególnych urządzeń? no litości, nawet sublokatorzy tego nie robią, a w rodzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak Ci tych 200 zł od babci szkoda? to żadne pioeniądze dla Ciebie a dla babci pewnie z 1/3 emerytury, o 200 zł się pieklić, dla mnie bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×