Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

magisterka

Szybkowar z biedronki?? co myślicie

Polecane posty

Gość Mazurre
Pomidorówka z ryżem zrobiona w niecałą godzinkę ; ] pycha , jutro ogórkowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sama już nie wiem co robić
W biedronce jeszcze są te szybkowary, a ja ..... nie kupuję, bo nikt się nie wypowiada na temat sprawności tego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
jesli masz obawy co do tego szybkowaru to poszukaj na innych stronach moze cos ciekawego znajdziesz . ja laik co do gotowania w tym oto wynalazku -osobiscie jestem zadowolona ,dodam ze moja bratowa równiez kupiła sobie a jest mlodą zoną i tez sobie chwali . potrawy są szybko ugotowane a wszczegolnosci te ktore potrzebują długiego gotowania:) ja jedynie mam stracha kiedy cos gotuję w szybkowarze bo nie chciałabym zeby cos mi niechcacy wyleciało w powietrze:) ale ze wskazówkami gotujących tu osób myślę ze dam rade! tak czy inaczej szybkowar to jednak fajna sprawa-pozdrawiam gorąco! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
A ja mam właśnie z FAGORA. REWELACJA! Używam już chyba ze 2 lata a wygląda jak nowy. Wszystko smaczne i szybciej ugotowane. Powiem Wam, że solidny, mogę polecić. Kupiłam też mamie pod chinkę trochę inny model, na allegro ale oni mają też w sklepie internetowym dobre ceny, ale naprawdę klasa.. http://www.ronatsklep.pl/130,szybkowar-fagor-zestaw-future-in.html albo http://www.ronatsklep.pl/131,szybkowar-fagor-zestaw-innova-in-6x1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
co do uszczelek, to faktycznie, uszczelki pasują do wszystkich modeli, trzeba tylko średnicę znać, no i nie kupić jakiejś tandety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
Ewciu czy mogłabys sprawdzic linki ktore podałas bardzo zalezy mi aby poczytac co tam pisza ale u mnie pokazuje ze link jest uszkodzony. I zagladaj do nas i czekamy na twoje pomysły:) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Faktycznie nie działają.. to może poszukam linku do sklepu..Zresztą w tym sklepie internetowym szybkwary mają tańsze http://www.ronatsklep.pl/szybkowary,53.html Jak nie działa to może ręcznie. Nie mogę znaleźć tamtych aukcji allegro ale jest teraz np. taka: numer aukcji 1357438975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Wiecie, ja kiedyś myślałam, że w takim szybkowarze to tylko buraki albo ziemniaki dla dużej rodziny można gotować;P A okazało się że np. w necie jest taka masa świetnych przepisów na potrawy z szybkowaru, co ważne- są łatwe i szybkie a przy tym smaczne, bo wiadomo nie tracą smaku i wartości odżywczych. Na przykład taki: Panga z pary z puree z groszku i sosem aioli Składniki (na 4 porcje): - 4 filety z pangi - 50 g masła - 300 g mrożonego groszku - ząbek czosnku - łyżeczka musztardy - żółtko - 100 ml oliwy - cytryna Sposób przygotowania: Wlej 200 ml wody do szybkowaru, dodaj masło i sól. Wrzuć groszek. Na górnych półkach szybkowaru rozłóż posolony, skropiony sokiem z połowy cytryny filet z pangi. Całość gotuj 5-6 minut. Wyjmij rybę i groszek. Odlej wywar, zachowując go w osobnym naczyniu. Groszek zmiksuj, stopniowo dodając wywar. Przygotuj sos aioli: zmiksuj musztardę z przeciśniętym przez praskę czosnkiem i żółtkiem. Do tej pasty dolewaj powoli oliwę (stale ją miksując), aż powstanie gładki sos. Możesz go doprawić szczyptą soli. Pangę z pary podawaj z sosem aioli, ćwiartkami cytryny i groszkowym pure. Uwaga: zanim postawisz szybkowar na ogniu, sprawdź, czy masz pod ręką minutnik. Ten drobiazg pozwoli zapobiec rozgotowaniu potraw i przypomni ci w odpowiednim momencie o wyłączeniu urządzenia. Dalej już tylko trzeba pamiętać o kilku zasadach: - szybkowaru nie można używać do smażenia potraw na oleju; - w w garnku podczas gotowania lub duszenia zawsze musi znajdować się odpowiednia ilość wody (lub innego płynu, np. bulionu) - nie więcej niż 2/3 objętości garnka i nie mniej niż 2 szklanki; - do gotowania na parze do garnka należy wlać około 6 szklanek wody; - przy gotowaniu produktów, które pęcznieją (np. kasza, fasola) napełniaj garnek tylko do połowy; - po zakończeniu gotowania nie otwieraj pokrywy od razu! Należy przestawić zawór tak, aby umożliwić wydostanie się pary i wyrównanie ciśnienia wewnątrz garnka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
O... kochana Ewciu dzieki za te informacje!!!:) Wyobraź sobie ze ja jak stawiam szybkowar na gaz to tak do konca nie wiem czy ma to byc duzy plomien czy mały ... I to pokretło na jedną kreske czy na dwie ... Garnek dziwnie syczy ale jakos gotuje, przynajmiej sie staram i widze ze szybkowar to super sprawa tylko caly czas mam obawy czy mi nie wyleci w trakcie gotowania w powietrze....;) A jak to jest z ziemniakami -(jeszcze ich nie gotowałam ) -bo skoro garnka nie mozna od razu otworzyć to jak je odcedzic przecież nie mogą byc w wodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ywet
Witam,Ja kupiłam ten szybkowar z Biedronki, robiłam gulasz i bigos, niewiele, ale mogę powiedzieć że pyszne wyszły oba dania, naprawdę skraca czas, a mięso jest miekkie i smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
a co z tymi ziemniakami ??? kto gotowal i jak???? proszę dajcie porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Ziemniaki poprostu gotujesz krócej (ile dokładnie to sama dojdziesz eksperymentalnie;)- bo to zależy ile ziemniaków, jaki płomień, czy jak nastawiona indukcja itp. jak już wyłączysz gaz, to one dalej dochodzą , bo szybkowar długo trzyma temperaturę ,dopóki to ciśnienie nie ujdzie przez zawór nie możesz otworzyć. Jak chcesz możesz wstawić do chłodnej wody szybkowar (popatrz w instrukcji- w mojej piszą że można, tylko nigdy nie polewaj od góry ) Także to nie jest tak że wyłączona kuchenka a ziemniaki stoją bezczynnie w wodzie. One się wtedy jeszcze gotują. Gotuj je poprostu krócej. Jak za pierwszym razem po otworzeniu okaże się że nie dogotowane, zawsze możesz włączyć kuchenkę i dogotować, nawet bez pokrywy, jak w zwykłym garnku. Na początku to się wydaje skomplikowane. Ja się nawet trochę bałam że coś będzie nie tak, ale potem wyrabiasz sobie już takie pewne "nawyki" i gotowanie jest przyjemne... że już nie wspomnę o konsumpcji:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
Kochana Ewciu dzieki za porady;). Dalej bede eksperymentować i tak dzis ponownie bede robić goląbki bo bardzo je lubię! A co do instrukcji to niestety te szybkowary z bieronki firmy delco nie posiadają takiej instrukcji dokładnej. Jest taka ogólna która za wiele mi nie mówi ale za to jestem częstym gościem tego forum i pilnie czytam i zapamiętuje wasze sugestie i porady!:) jestem chyba w miare uwaznym uczniem bo moja kuchnia jeszcze nie poleciała w powietrze;) Pozdrawiam wszystkich pa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie kupiłam tego szybkowara i zastanawiam się nad fagorem tylko mniejszym 4,5l bo ten 6l duży jest jak dla mnie mam pytanie odnośnie przyprawiania bo normalna zupę czy gulasz się przyprawia gotuje próbuje jak coś zle to dalej przyprawiamy a jak przyprawiacie danie z szybkowaru przed założeniem pokrywy wszystko doprawiacie czy jak np jeśli chodzi o rosół czy inna zupę bo gołąbki to mają już farsz doprawiony proszę o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gotuję
juz w szybkowarach ponad 30 lat i nie wyobrażam sobie zrobienie obiadu w normalnych garnkach. Szybkowar skraca czas gotowania o 70%. Ziemniaki gotuje się 8 min. Po tym czasie należy albo delikatnie schłodzić pokrywę, albo wcześniej wyłączyć gaz czy płutę elktr., bo inaczej się rozgotują. Robie w nich wszystko. Np. buraki(duże) gotują sie 25 min, a nie 2 godz. Robie galaretę w ciagu 1 godz. a nie 3-4. itd... Szybkowar ma syczeć bo w tym czasie wytwarza się w nim ciśnienie, ktore powoiduje szybsze gotowanie. Nie otwierać go gdy zawór bezpieczeństwa nie opadnie, bo twoje danie znajdzie się na suficie. Te gary są super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
Do -,,gotuję,, :) No własnie to syczenie..... ;) ( boję się tego) A może podasz nam jakiś fajnych przepisów ??? Ja mam dwie córy, wybrzydzają strasznie .... tego nie lubię tego nie chcę normalnie katastrofa..... Ale i tak potwierdzam ze szybkowar to super sprawa!!! Pozdrawiam wszystkich serdecznie i pamiętajcie już nie długo Święta Bożego Narodzenia może macie jakies fajne pomysły własnie na szybkowar???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jola08735
Sorki za błędy jak zwykle ten pospiech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia2
Ja przyznam że przed świętami bardzo się przydał... Tyle potraw trzeba na gwałt przygotować. Ale znalazłam też czas dla siebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalek
Witam! Czy ktoś wie jak przestawić Z "II" n "I" w tym szybkowarze z Biedronki? "II" to wypuszczanie pary, czy "I"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybkowar to jest naprawdę super rzecz, nie dość, że produkty typu warzywa i świeże mięso mogą szybko pojawić się na naszym talerzu, to poza tym mają bardzo fajny smak - ja lubię właśnie tak przygotowane posiłki. Chociaż nie wiem, czy jakikolwiek sprzęt agd z dyskontu może na dłuższą metę sprawdzić się w kuchni - wolałabym dołożyć trochę i kupić już sprawdzoną markę, np. takiego Zelmera: http://www.medialux.pl/dzial/agd/kategoria/?id=332=100322

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli o mnie chodzi to nie polecałbym . Jeszcze wybuchnie :) a tak serio - w szybkowarach szybkowarach często używanych najczęstrzym problemem są uszczelki - których po promocji , jak i w trakcie w biedronce pewnie nie ma. A to już jest problem, ponieważ wtedy szybkowar traci swoje właściwości. Polecam z doświadczenia Szybkowary Hawkins - są dużo zgrabniejsze niż te z Zeptera czy Zelmera i mają przede wszystkim mniejsze pokrywki - MNIEJ CZYSZCZENIA! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gojka35
Witam.Od kilku dni posiadam szybkowar firmy Tefal i jestem zachwycona.Wszystko gotuje sie w tak krótkim czasie.Co do uszczelek to sa one bardzo łatwe do zdobycia i niewiele kosztuja. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuśkja
na temat biedronkowego szybkowary sie nie wypowiem chociaz wiem ze bym go nei kupila. Ja juz kilka tygodni jestem uzytkowanikiem szybkowaru i zdecydowanie jestem na tak. przekonaly mnie do zakupy kolezanki z prazy bo dwie juz uzywaja od kilku lat. z cala odpowiedzianoscia moge polecic szybkowary firmy HAWKINS. zreszta byly one tez polecane przez wspomniene znajome. wszytkie je uzytkujemy i gotowanie stalo sie przyjemnoscia:D:D:D:D dania gotowe w mgnieniu oka a o ich jakosci to mozna by sie tu duzo rozpisywac :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiki 207
.kupiłam też sobie ten szybkowar z Biedronki ale był to już ostatni i nie ma w środku żadnej instrukcji(pewnie sie zgubiła),czy ktoś z Was posiada taka instrukcję ?może byłaby możliwosc zeskanowania i wysłania na pocztę.to moja pierwsza przygoda z takim sprzętem i potrzebne mi właściwe informacje techniczne.będę wdzięczna.a druga sprawa to taki zegar jakby jest dołączony ale nigdzie nie pasuje.czy ktoś wie gdzie go przykręcic???pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybkowar to cudowne urządzenie, ale biedronkowego chyba bałabym się używać... lepiej wydać te kilka stówek i zamówić np. w magicznej planecie porządnego tefala. mój już działa dobrych pare lat, teraz też będę kupować żeby mieć drugi w domku letniskowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanow sie nad kupnem szybkowaru Futura z Hawkins na szybkowary.com kosztuje troche wiecej ale masz dożywotnią gwarancję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×