Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmeliaPule

oceńcie to menu

Polecane posty

Gość AmeliaPule

Robię parapetówkę dla najbliższej rodziny. Chciałam zapytać co myślicie o takim menu: 1 danie Stroganow 2 danie Shoarma z frytkami i surówką deser ciasto Rafaello, lody i kawa a później na stole pod wieczór na przegryzkę bukiet wędlin, jakaś sałatka itp Co myślicie? Może coś zmienić? Będzie 12 osób. To moja pierwsza tak duża impreza, na której będę wykazywać się kunsztem kucharskim:) . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmeliaPule
Dziękuję za wskazówkę a powiedz dlaczego lepiej zamienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmeliaPule
Podnoszę swój temat. Poproszę o opinie. Przyznam, że mam niemałą tremę przed tą imprezką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A co to za impreza ??
Wesele czy co ??? Ja jak robie impreze , to w formie Bufetu, bo lubie sie tez pobawic. Pozatym dla mnie impreza to nie wielkie zarcie. Wszystko zalezy od towarzystwa i atmosfery. Rozrywek. Obecnie jest moda ,nie tylko na zarcie , ale na ciekawe zajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
moim zdaniem za duzo miesa, za malo urozmaicenia. strogonow i szwarma - 2 dania miesne, potem talerz wedlin, znowu mieso. ja bym na przystawke proponowala cos niemiesnego - sery, owoce, salata z dodatkami, albo wrecz zupa - jakas ladna. np. krem z brokulow, pomidorow, groszku mrozonego ... danie glowne tak jak masz, deser. no a potem, myslisz, ze beda jeszcze glodni? ;) moze na zakonczenie tylko salatka, ale jakas z duza iloscia warzyw, moze z obgotowanymi krewetkami? to tylko moje propozycje, a najwazniejsze - zeby wszystkim smakowalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie słuchaj tych goopich kucht
z tego działu:O Jak towarzystwo bedzie piło to dania miesne i syte jak najbardziej wskazane.wkońcu faceci przy wódce lubią sobie zjesc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podchodze z humorem
zkladajac, ze na imprezie beda same wieprzojady i wodkopijcy - jak najbardziej :D ale moze kolezanka ma towarzystwo troche mniej monotematyczne i rodem z prl-owego kryzysu, moze zaserwuje winko, moze jej goscie maja bardziej urozmaicone preferencje kulinarne niz wieprz i woda ;) nigdy nic nie wiadomo, stad te nasze (jak widac zbyt wyrafinowane na gust przedmowcy) rady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmeliaPule
To nie wesele tylko parapetówka. Ale część gości przyjezdna więc nie tylko obiad ale i kolacje i nocleg stąd tyle żarcia. Moi goście to nie "wieprzojady" czy też "wódkopijcy", ale alkohol (tutaj do wyboru kto na co będzie mieć ochote) będzie. Co do rozrywek to jakie macie na myśli? Na imprezie dla znajomych gralismy w gry na PlayStation3, ale dla dorosłych to chyba nie przejdzie. Też mam wątpliwości co do tej ilości mięsa stąd pytania i wątpliwości. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AmeliaPule
Podnoszę temat, może jeszcze ktoś się skusi ocenić i doradzić mi coś. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie menu spoko, przeciez poza tym miesem na pewno zrobisz jakies salatki, koreczki,moze talerz pomidorow z mozzarella, oliwki nadziewane papryka? no pelno tego w sklepach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parapetówki zazwyczaj trwają od nocy do rana ;) Więc ja bym nie przesadzała że mięsiwa jest za dużo! Rozumiem że będą też Panowie a tu zazwyczaj jest tak że nie zadowoli się jarzynami i winkiem ,więc i konkrety muszą byc ;) Piszesz że goście będa już na obiedzie i potem wiadomo zostają do wieczora.Czy Strogonow i sharome chcesz podać na obiad czy jak już będą tance i za do rana ;)? Ja teraz szykuję imprezę urodzinową na 14 osób w formie Bufetu. Staram się by były potrawy konkretne ,ale również i lekkie. Może coś "zgapisz" ode mnie :) Na ciepło : skrzydełka w dwóch odsłonach.Jedne pikantne a drugie miodowe. szaszłyki wieprzowe pstrąg grillowany na sposób włoski. Jest wybór bo jest i drób,wieprzowina i ryba Zimne dania i przekąski: sałatka gyros schab w galarecie jaja faszerowane pieczarkami deska serów+winogron+orzechy pieczarki grillowane i faszerowane tatar z pieczarek podany na grzance koreczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głowa w chmurach za dużo
Głowa w chmurach - za dużo pieczarek moim zdaniem. Może zamiast tatara z pieczrek zrób tatar z łososia wędzonego, uformuj takie małe kupki - porcyjki, w środek każdej żółtko z jaja przepiórki (surowe oczywiście), a jako dodatki pokrojone drobno korniszonki, kapary i cebulka. Pycha, myślę, że będzie lepsze niż druga przystawka z pieczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głowa w chmurach za dużo
O, przepraszam - trzecia przystawka z pieczarek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ups pomyliłam się mam w 2 potrawach pieczarkę ;) jaja z pieczarkami faszerowane pieczarki A dla mnie to wychodzi jak by było jedna potrawa ;) Bo pierwsza(jaja z pieczarkami) to więcej dla mnie jaja niz pieczarki :D Tatara mam ze śledzia podany na grzance. Niestety nie mogę Twojej propozycji bo moi goście a już tym bardziej ja mamy awersje do surowego jaja i za wędzonymi rybami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze. Jak ja byłam młodsza to robiłam sześciodaniowe obiady na imprezach. Wódka, piwo, whisky, wino, tequila i paluszki. Co to się porobiło XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×