Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wrzesień 2011:)

270 dni zamiast 182 L4? kto wie o co chodzi???:)

Polecane posty

Czy ktoś wie o co chodzi z tymi 270 dniami zamiast 182 L4 podczas gdy kobieta jest w ciąży?czy to może być tylko wtedy gdy kobieta ma ciąże zagrożoną czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kazda ciąze
masz 270 dni, niewazne czy zagrozona czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli co nie ma czegoś takiego że trzeba pracować do 3 m-ca tak jak kiedyś i dopiero iść na L4 tylko przysługuje teraz 9 m-cy L4 trochę to dziwne czy to na pewno prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kiedyś było inaczej
??? w ciązy można było iść na L4 dopiero od 3 miesiuąca????? coś mi sie to wydaje dziwne, nawet w naszym chorym kraju....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo wcześniej było 182 dni zwolnienia a potem się szło na tak zwany zasiłek rehabilitacyjny (oznacza on to samo co zwolnienie lekarskie, tylko tu pod inną nazwą), a teraz jest 270dni zwolnienia lekarskiego.. po prostu wywalili nazwę zasiłek rehabilitacyjny i tyle..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to jak L4 trwało dłużej niż 6 m-cy to ZUS się przyczepiał a jak był ten zasiłek rehabilitacyjny to się nie wliczalo do tego L4 i ZUS na to nie patrzył czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata_bbb to chyba nie Twój interes, dlaczego i kiedy dziewczyna chce iść na l4. No chyba, że pracujesz w ZUSie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagdad Cafe--> a czy ja jej cos napisałam takiego złęgo? poprostu jak ciaza nie jest zagrozona to po co isc juz w 1 msc na l4? acha no dobra bo nasze spoleczenstwo to nieroby i dlatego nie chce sie pracowac bo po co? moze siedziec i tylek plaszczyc przez cale 9 msc a kasa plynie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu akurat nie chodzi o lenistwo bynajmniej z mojej strony bo gdy sie pracuje jak najdłużej będąc w ciąży to są lepsze pieniądze co nie niż siedzenie w domu i dostawanie najniższej krajowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 8 lutego 2005 r. okres zasiłkowy trwa nie dłużej niż 182 dni, a w przypadku niezdolności do pracy spowodowanej gruźlicą nie dłużej niż 270 dni. Nie przewiduje się przedłużenia okresu zasiłkowego na dalsze trzy miesiące. Po wyczerpaniu 182 dni (lub 270 dni) okresu zasiłkowego, jeżeli dalsze leczenie lub rehabilitacji lecznicza rokują odzyskanie zdolności do pracy, ubezpieczonemu może zostać przyznane świadczenie rehabilitacyjne, na okres do 12 miesięcy kalendarzowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno takie drobne pytanko czy dobrze jest w pracy powiedzieć wcześniej pracodawcy ze jest się w ciąży! czy nie oczywiście chcąc dalej pracować dotąd aż będzie sie dalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata_bbb vel Obronczyni uciśnionego Państwa Polskiego. Nie rzucaj się tak słonko, a co Ty myślisz, że wszystkie kobiety w tym kraju siedzą za biurkiem? Gdyby tak było, pewnie nie byłoby takich topików, bo kazda siedziałaby w robocie do oporu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysia z tego co wiem to od stycznia 2009 roku znieśli te 182 dni. Czyli te 270 dni mieści się w 9 miesiącach ciąży. Nie będziesz musiała po upływie tych 182 dni PRZESIEDZIANYCH :-) na l4 składać wniosku o zasiłek rehabilitacyjny. Czy powiedziec w pracy? Myślę, że to zależy od tego gdzie pracujesz, jeśli jest to praca fizyczna, to lepiej powiedzieć od razu, bo musisz przecież dbać o siebie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie w tym sens że jest to praca fizyczna więc trochę czasem sie nadźwigam czyli wszystko jasne najlepiej od razu wszystko powiedzieć i spokój święty Bagdad Cafe dziękuję za pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra Dobra, jak urodze możesz mi piwo postawić. Daj znać jaka reakcja w pracy, bo z tym też różnie bywa. Akurat u mnie w pracy jest dość fajna ekipa, więc wszyscy to przyjęli z radością, i z radością zaczęli za mnie dźwigać :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę będę się bala powiedzieć o tym gdyż u mnie w pracy jest duzo dziewczyn bo aż 15 i chodzi oto że parę jest tak fałszywych że to przechodzi ludzkie pojęcie aż nie fajnie sie wtedy pracuje i będą napewno miały o czym plotkować więc zastanawiam sie ile będę dala radę przepracować to przepracuje a potem idę na wolne bo chyba tam przy nich nie wytrzymam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taaa jakie kobiety potrafią być, to wiemy już z tego forum :-) Po ile godzin pracujesz? W ogóle jeśli można wiedzieć to gdzie pracujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS> Mój mąż obawia się że jak powiem w pracy o ciąży to będą chcieli mnie zwolnić ale nie mogą bo jestem chroniona co nie?i czy to ma znaczenie jaka jest umowa bo mam na czas określony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×