Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aliguster

Kolki na tle nerwowym?

Polecane posty

Gość aliguster

Witam! Mam problem ze swoim 3,5m-cznym bąbelkiem, podobno kandydatem na sporego alergika w przyszłości! Prawie od urodzenia ma objawy nietolerancji każdego dostępnego w jego wieku pokarmu:skaza białkowa, postępujące (niestety!!!!) atopowe zapalenie skóry, kolki, zielone, śmierdzące stolce itd. Od dawna karmię go Nutramigenem 1, ale to nic nie pomaga! Początkowo ataki kolki były dramatyczne, dłuuuugie, nawet po kilka razy dziennie. Próbowałam je leczyć na wiele sposobów, ale dopiero gdy do pokarmu zaczęłam dodawać Sab Simplex, stopniowo ich czas się skracał i zdarzały się rzadziej:do 2 ataków na tydzień. Najbardziej zastanawiające jest jednak to, że maluszek ma kolki regularnie gdy zdarzają się jakieś imprezy czy zjazdy rodzinne!Gdy przyjedziemy do kogoś w gości, lub gdy odwiedzi nas więcej niż 1 lub 2 osoby, dramatyczny atak murowany!!!! Sprawdzałam w necie, radziłam się lekarza i podobno istnieje coś takiego, jak "ataki kolki na tle nerwowym" u niemowlaków, ale nie ma zbyt wiele informacji na ten temat. Czy coś takiego może mieć mój synek? Co to jest? Jak sobie z tym radzić? Jak długo to może się utrzymywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agula8
generalnie przyczyny kolki nie są do końca poznane i określone. Również za dużo wrażeń, hałasu, bodźców z zewnątrz może powodować kolkę u dziecka.Masz poprostu bardzo wrażliwe dziecko.Układ nerwowy niemowlaka stale się rozwija więc pewnie z czasem bedzie sobie umiał radzić z emocjami jakie niesie ze sobą spotkanie w większym gronie. Staraj się zeby dziecko miało stały=przewidywalny tryb dnia i raczej unikaj na razie większych imprez.Co do alergii to spytaj pediatrę o probiotyk latopic-pomaga leczyć i działa profilaktycznie.U mnie w rodzinie dostawał go 2 ka dzieci i efekty są niezłe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×