Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jesienna aura

Allegro - paczka, list.. gubię się w tym

Polecane posty

Proszę wytłumaczcie mi to bo ja już sama nic nie rozumiem :O Jestem początkująca na allegro. Chciałabym zacząć sprzedawać jakieś rzeczy, ale kompletnie nie rozumiem na jakiej zasadzie oceniać cenę przesyłki. Dzisiaj byłam na poczcie. Spisałam sobie cenniki listów - ekonomicznych i priorytetowych zarówno nierejestrowanych jak i poleconych. A także ceny paczek. Ostatnio kupiłam kurtkę.. dziewczyna miała wysłać ją paczką priorytetową. Cena - 14 zł. Opierając się na cennikach wychodzi na to,że ona wysłała mi list,a nie paczkę :O Przyjmijmy,że kurtka ważyła 90 dag. Zaśpiewała 14 zł za paczkę priorytetową. Dostałam przesyłkę - kurtka zapakowana w siatce - a to w kopercie bąbelkowej. Listonosz kazał mi podpisać,że odebrałam tą przesyłkę. Na kopercie są trzy znaczki po 3 zł. Więc wychodzi na to,że dziewczyna wysłała mi LIST POLECONY PRIORYTETOWY ( bo jego cena to 9 zł w gabarycie B ) , a nie tak jak mówiła PACZKĘ. Tylko,że list z tego co czytałam moze mieć 2 cm :O a to miało znacznie więcej grubości. Tylko skąd w takim razie cena 9 zł jeśli paczka priorytetowa kosztuje 11 zł w gabarycie A :O W tym dostałam kurtkę: http://img109.imageshack.us/img109/6172/zdjcie0169w.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkkkklkjklj
wszystko zalezy od wagi i od pani na poczcie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kklkkl;;l;l
kazdy sobie koszty wysylki sam ustala ja np body dzieciece wysylam po 9 zł za wysylke a ona w rzeczywistosci wynosi mnie 4.90 wiec zarabiam na tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo nie od dziś wiadomo
że ludzie oszukują na kosztach wysyłki, z tego co pamiętam powyżej 2 kg jest to liczone jako paczka i płaci się 11 zł, a powyżej 2 kg 13 kg (jakoś tak), a zwykłą bluzkę, czy t - shirta można wysłać już za 4,50 (listem poleconym ekonomicznym) ja tak wysyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobrze tylko ten list też musi mieć jakieś tam ograniczone wymiary prawda? gdyby tak nie było to każdy wolałby wysyłać listem zamiast paczką, która jest znacznie droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
list mozna wyslac jesli waga nie przekracza 2 kg mi mama tak swetry wysylala ;) ale naprawde oszukisci na tym allegro taka koperta kosztuje ok 2 zeta czyli opierdolila cie na 3 ... i niech bedzie setka klientow niezly biznes keidys mi wyslali ksiazke w zwyklej papierowej kopercie, za 2 zeta znaczek zwykly a za przesylke na allegro 8 zeta wystaw komenta ze oszukuje na przesylce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzę od 3 godzin przy kompie i szukam jakie są różnice między listami itd. i znalazłam coś takiego : W przypadku listów gabaryt A oznacza, iż "żaden z wymiarów nie może przekroczyć: wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm". Po naszemu: grubość listu nie może przekroczyć 2 cm, dłuższy z pozostałych wymiarów 32,5 cm - krótszy zaś 23 cm. Dodatkowo minimalne wymiary listu to 9 na 14 cm. Pozostałe listy zaliczane są do gabarytu B, przy czym najdłuższy bok przesyłki nie może przekraczać 60 cm, suma zaś wszystkich boków - 90 cm. Czyli list nie może być grubszy niż 2 cm. A ta kurtka na pewno miała więcej :O a mimo to skoro ma znaczki na 9 zł to znaczy,że paczką tego wysłać nie mogła. Bo takiej ceny paczka nie ma. masakra :classic_cool: ja chyba za głupia na to jestem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najtansza paczka
to chyba 9zl. Nie musi podawac kosztu znaczka. Mogla doliczyc za koperte pakowanie i spacer na poczte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak dobrze pamiętam to list może mieć dowolne gabaryty byle by nie ważył więcej niż kilogram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to,że ma mi podawać ile dokładnie zapłaciła za każdą rzecz - tj koperta itd. Tylko nie wiem co ona mi w końcu wysłała.. czy list czy paczkę.. Znalazłam na jakiejś stronie to co wkleiłam wyżej.. I chyba nie tylko o wagę chodzi w tych listach. bo paczki też są takie, które ważą mniej niż kg i płaci się od 9.5zł - 14.5 zł Więc wymiary też muszą odgrywać jakąś rolę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko chodzi mi o fakt,że na kopercie są trzy znaczki każdy za 3 zł. Więc to daje nam 9 zł. A paczka kosztuje najmniej 9.50zł. Więc to nie mogła być paczka.. a znowuż list polecony priorytetowy kosztuje 9zł. A listonosz kazał mi podpisać,że przyjęłam tą przesyłkę.. więc to musiał być polecony.. inaczej przecież nic bym podpisywać nie musiała.. chyba,że się mylę to oświećcie mnie proszę :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy bierze więcej. Koperta, taśma, jazda na poczte itd też kosztuje.. Naprawde niektórym w głowach się przewraca. Chcą kupić za grosze, za przesyłke nie płacić i jeszcze mieć jakość chanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi nie chodzi o to,że wzięła wiecej.. tylko o to czy w końcu wysłała to listem czy paczką. I chodzi mi o to tylko dlatego,że jestem nowa i chciałabym zapoznać się z cennikiem, z tym jak należy wysyłać itd. Ona stwierdziła,że wyśle paczką.. a z tego co wychodzi to wysłała listem.. i nie chodzi mi o to,ze dałam te 3 czy ileś tam zł więcej. Tylko o to czy mam rację.. bo jedni mówią,ze list to do 1kg. Inni,ze to od wymiarów zależy. Więc ja już sama nie wiem o co tu chodzi. I proszę o wyjaśnienie przez tych, którzy mają jakieś pojęcie o tym wszystkim :) noo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhscsac
Hej autorko jak masz jakieś pytania odnośnie przesyłek to napisz do mnie- agam.86@o2.pl postaram się ci pomóc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhuuuuu___
wygląda na to,że wysłała Ci listem poleconym,przy paczkach też się podpisuje odebranie przesyłki a tak na marginesie-nigdy nie wysyłaj nic listem zwykłym,tzn. w żaden sposób nierejestrowanym-musisz mieć jakąs podkładkę,jeśli ktoś powie,ze nie przesyłka nie doszła-będziesz mogła interweniować na poczcie inaczej może być,że ktoś odbierze zwykły list,nie będzie nic kwitował,powie,ze przesyłka nie doszła,a przecież zapłacił (będzie ślad w postaci przelewu),a Ty nie bedziesz miała nic na potwierdzenie wysyłki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Każdy bierze więcej. Koperta, taśma, jazda na poczte itd też kosztuje.. " Tylko niektórzy biorą kilka złotych więcej :o Ja biorę 50gr więcej i w tym spokojnie mieszczę się z kosztem opakowania. A za "jazdę" na pocztę nie biorę, bo traktuję to jako moją pracę, a moim wynagrodzeniem jest to co zarobię na sprzedaży produktu, a nie to co wyłudzę na kosztach wysyłki. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w gabarycie B też musi mieć 2 cm? :) Już trochę to pojmuję.. tyle godzin siedzę nad tym :D Czyli wychodzi na to,że list to do dwóch kg. Powyżej to już trzeba wysłać paczką. Tylko te 2 cm mnie jeszcze interesują jak to w końcu z tym jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już rozumiem ;) dziewczyna, która zaoferowała swoją pomoc na maila, odpisała mi :) Czyli gabaryt A - list nie ma więcej niż 2 cm grubości. Jeśli ma więcej to jest to już gabaryt B :) i tam suma wszystkich długości nie moze przekroczyć 90 cm. Przy czym nadłuższy bok nie moze mieć więcej niż 60 cm :) A więc dziewczyna zamiast paczki wysłała mi list polecony, priorytetowy, w gabarycie B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem, tzn juz po problemie. Wysłałam paczkę priorytetową o masie 240 g, na poczcie polskiej jest napisane że najlżejsza paczka priorytetowa czyli do 1 kg kosztuje 8 zł ja zapłaciłam 11 od czego było to zależne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×