Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kto mi powie szczerze

Czy na drugie dziecko wydaje się mniej?

Polecane posty

Gość kto mi powie szczerze

Zakładając ze roznica wieku wynosci 2 lata i mam wszystkie rzeczy po synku. I zakładając ze drugie dziecko to bedzie dziewczynka.Czy faktycznie wydatki beda mniejsze? czesc ciuchow i zabawek sie przyda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyda się... ja młodszej córci ciuszków i zabawek nie kupiłam nowych żadnych albo bardzo nieliczne... jak będzie inna płeć to na początku też na pewno coś tam dopasujesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DOBRA SPACERÓWKA1
no oczywiście! MOJA 1 córka, drugi syn, połowa ciuchów sie nadaje po domu oczywiscie albo pod spód tak o zabawki akcesoria typu wanieka, łóżczko,wózek.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto mi powie szczerze
chyba musze zrobic przeglad ciuchow jak sie okaze ze bedzie chlopak to zero problemow a jak dziewczynka to zawsze takie jasne body sie przydadza? kurcze tylko ja chyba wiekszosc rzeczy kupowalam niebieskich i w jakies pojazdy/roboty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mysle ze sie wyda mniej bo ja bedac teraz w 1 ciazy zakupie wozek z mysla juz o kolejnym dziecku tak samo ubranka rowniez wiekszosci universalnych zreszta nikt nie ma do gadania dlaczego dziewczynka nosi niebieskie spodenki :P lozeczko bedzie , posciel bedzie , wszystko sobie pozostawiam wiec mysle ze to duzo mniejszy wydatek niz przy 1 dziecku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewiadoimaONA
ja wpierwszej ciezy kupiłam pożądny wózek , wyglada teraz jak nowy :) wiec dla drugiego dziecka w sam raz :) ciuszki dla synka do rozmiaru 80-86 mialam uniwersalne kolory typu zielony, bezowy ipt :) łożeczko hmm mielismy uzywane po kuzynce i sie rozlazlo wiec nowe , ale kumpela mowila ze mi odsprzeda bo jej corka wogole nie chciala spac w lozeczku a kupili nowe :) ale caly czas sie nie mozemy zdecydowac na drugie syn ma juz 2,5 roku , boje sie ze nie damy rady finansowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi sie tez wydaje, że 2 dziecko tyle nie kosztuje zwłaszcza jak mała różnica wieku ( zwłaszcza na początku) wiadomo zabawkami beda sie bawic tymi samymi ( gr\echotki otp. pierdółki dla niemowlaka ) później też.. ciuszki nie wszystkie jasne jak dziecko jest innej płci ale body, rajstopki pajace pod spód czy po domu to raczej nie problem przecież dziewczynka może założyć niebieskie czy z autem ... tak samo upaprze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wózek kupiłam uniwersalny i pożądny ( właśnie z myślą o 2-gim bobasie) to samo posciel itd. ciuszki po malej napewno sie przydadza w czesci jak byłby chłopak ;) bo nie kupowałam wściekle różowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .........agawa
Nie, nie sądzę że się mniej wydaje. Oczywiście dużo zależy od różnicy wieku między jednym a drugim dzieckiem (a także różnicy płci, jeśli nie kupujemy odzieży unisex), bo jeżeli różnica ta nie jest duża i niczego po pierwszym nie sprzedamy/oddamy, to automatycznie sporo podstawowych rzeczy będziemy mieli dla drugiego. Jeśli jednak nie mamy po pierwszym niczego, to wszystko trzeba kupować od początku. No a reszta, czyli kosmetyki, pieluchy, czasami mleko (później słoiki jak ktoś woli), odzież którą trzeba wymienić po rodzeństwie bo jest np zbyt zniszczona, trzeba kupować tak czy siak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fqAFRzPPk5Xd8YYHh9TjZlrL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×