Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pracująca.....

umowa-zlecenie - ważna czy nie?

Polecane posty

Gość pracująca.....

Witam, wczoraj podpisałam umowę zlecenie. Fakt, faktem, że dopiero po fakcie pomyślałam, że zgodziłam się na jakieś chore warunki. Na rozmowie było mówione o 6złbrutto na godzinę, na umowie jest 5zł brutto na godzinę, poza tym, nie ma nic o okresie wypowiedzenia za to jest informacja, że w razie odstąpienia od umowy zleceniodawcy przysługuje odszkodowanie w wysokości 500zł. Umowa podpisana na 3 miesiące. Niby nie mogę z tym nic zrobić. Ale... właśnie kombinuję. Bo dostrzegłam mały błąd w tej umowie, tzn jest napisane tak "zleceniobiorca rozlicza się z comiesięcznego wykonania pracy (ilosci godzin itp) ze zleceniobiorcą" - czylki jest dwa razu zleceniobiorce a powinno być "ze zleceniodawcą" - przynajmniej tak mi sie wydaje, czy w takim przypadku całą umowę można uznać za nieważną i prosić o sporządzenie nowej a potem nie zgodzic sie na brak okresu wypowiedzenia? I czy na umowie-zlecenie musi być podana informacja do którego dnia miesiąca bedzie wypłacane wynagrodzenie? (bo na aktualnej umowie tego nie mam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnyyy
umowa zlecenie jest umową cywilną ,którą obie strony muszą respektować wg treści podpisanej. skoro juz znalazłas pracę to pracuj i zarabiaj , albo jak masz za dużo pieniędzy to weź dobrego prawnika i załóż sprawę by unieważnić umowę. myślę jednak,że przegrasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracująca.....
tzn poza ta praca mam ponad 2 tys na miesiac, wiec nie jest tragicznie, ta praca bardzo mi sie podoba, ale z kolei za takie grosze..., to tak bardziej, zeby sobie dorobic. No nic, pomęczę się te 3 miesiące a potem zobaczymy jak bedzie się przedstawiala kolejna umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
5zł brutto to przecież wyjdzie 3,5zł na rękę! masakra... po co podpisywałaś takie chore warunki? w umowie zleceniu nie ma okresu wypowiedzenia, chyba że zostanie to zapisane w samej treści umowy. Ty masz adnotacje, że za zerwanie umowy przed czasem płacisz 500zł kary. wniosek z tego jeden: musisz pracować te 3 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11211
a co do tego zapisu: "zleceniobiorca rozlicza się z comiesięcznego wykonania pracy (ilosci godzin itp) ze zleceniobiorcą" to może zapisano tak specjalnie? wynika z tego, że osoba z którą podpisałaś umowę nic ci płacić nie musi i masz się rozliczać sama ze sobą :P podsumowując: podpisałaś umowę, wg. której będziesz pracować przez 3 m-ce za darmo, a jeżeli odmówisz to musisz zapłacić 500zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mozesz isc do PIPu i powiedzie
ze zgadzalas sie na inne warunki a sa bledy w umowie co czyni ja niewazna ja bym sie nie zgodzila na prace za 5BRUTTO na godzine, co to za praca?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belle de jour28
podpisałaś umowę z jakąs agencja pracy?? Poza tym jak Ci nie odpowiada to nie wpisuj się w grafik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×