Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ciamciaramciam

Do mam które odstawiły dzieci od piersi- pomocy

Polecane posty

Dziewczyny dziś lekarz kazał odstawić dziecko od piersi. Mały ma problem z wypróżnianiem- co tydzień podaje czopek, bo sam nie robi kupki. Lekarz dziś powiedział, że mam odstawić synka i przejść na BEbilon PEpti. Jestem załamana;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kubusiaaaaa
ile mały ma? Mój niecałe 3m-ce i nie wyobrażam sobie aby lekarz kazał mi go odstawić :/ Mój też nie robił kupek i daliśmy sobie rade inaczej. Teraz jest super. Nie odstawiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj no to teraz chyba lekarz troche przesadzil, pierwsze slysze takie zalecenie. Ja mialam problem z cora, rekordem bylo nie robienie kupy pzez 10 dni. Nam pomogly; cieple kapiele (dla zrelaksowania sie), herbatka z kopru )to na gazy), ja jadlam mnostwo jablek i suszonych sliwek, nie pytaj ile razy ja ladowalam w kiblu:-) jak jutro skonczy 4 miesiace to moze sprobuj ugotowac lekko slodzny domowy kapot z jablek, wrzuc jablka, zagotuj w wodzie podaj odrobinke cukru i sprobuj napoic tym dziecko. Poza tym dziecko musi pic naprawde duuuuzo wody (to tez bardzo pomaga do dzis). Jesli chcesz dalej karmic nie odstawiaj. Normalnie zaraz 'bulwersa' zlapie na takie zalecenie lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA bardzo chce karmić, niestety od urodzenia mały był w inkubatorze przez 2 tyg ija cały czas ściągam pokarm, bo on nie chce ssać. Tak robię od 4 miesięcy, jest to uciążliwe, wiele matek by sie poddało pewnie. MAły ma skazę białkową, przez c moja dieta jest bardzo ograniczona, a mleko nadal powoduje zaparcia;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem o co chodzi z tym sciaganiem mleka bo ja tez praktycznie wiekszosc swojego mleka odciagalam do 5 miesiaca (poranione sutki). Z tym ze cora byla na karmieniu mieszanym bo nie mialam az tyle. jedyne czym moge cie pocieszyc jest to, ze u nas problemy sie skonczyly jak cork miala 5 i pol miesiaca i jak zaczelam wprowadzac pokarmy stale. A poki co tak jak mowie; jablka, sliwki i inne 'czyszczace' pokarmy dla ciebie, woda dla maluchai lekki 'kompot'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza a powiedz mi jak było ze spaniem Twojej małej? Mój w nocy budzi się co 2h głodny. Czyli może moje mleko( choć mam go dużo- z 1 piersi 150ml spokojnie odciągam) jest jakieś mało kaloryczne i się nie najada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama sama w domu...
mój mały do 4 miesiąca był nie najedzony także ściągałam pokarm jak koleżanka wyżej poranione sutki mały potrafił zjeść mojego mleka 100 ml i 90 ml sztucznego jak miał 3 tyg potem to trochę się unormowało bardzo długo budził się co 2 godz w nocy do 10 miesiąca teraz ma 17 miesięcy i budzi się około 4 rano na jedzenie a w dzień nie je prawie nic. Skończyłam karmić piersią po 3 tyg było za bardzo uciążliwe ściąganie pokarmu i stwierdziłam ze wbrew wszystkiemu przechodzę na sztuczne z tym że źle dobrałam mleko i mały płakał cały dzień pojechaliśmy na pogotowie i kazali zmienić mleko i poskutkowało jak zmieniłam mleko zaparcia także się skończyły bo jak przestałam karmić swoim mlekiem zaczęły się zaparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma czegos takiego jak chude, malo kaloryczne mleko. Kolejny mit. 150ml???wow mi raz udalo sie odciagnac 120 z obu po nocy (jak mloda przeslala magicznie jedno karmienie).Moja cora mimo tego ze przed snem dostawala sztuczne do ok 5 miesiaca to w nocy budzila sie minimum 3 razy. Najczsciej spalam z nia przy piersi.Po 5 miesiacu jak zaczela jaesc stale rzeczy to budzila sie z zegarkiem w reku 2 razy. Odstawilam po prawie 9 jmiesiacach i calkowicie przeszlam na sztuczne mleko. Ale corka i tak do 15 miesiaca nie przesypiala nocek, budzila sie na butle, z tym ze w jej wieku to juz bylo przyzwyczajenie, podjelam 'drastyczne kroki' i nie ma juz problemu Zazwyczaj (chociaz sa szczesliwe wyjatki) tak jest ze dzieci na mleku matki czesciej sie budza w nocy, jak po 6 miesiacu zaczniesz wprowadzac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Kubusiaaaa
Podaj małemu 2 łyżeczki soku z jabłka (przeciśnij starte jabłko przez gaze. Kupka tego samego dnia i potem już z górki, a jak długo nie zrobi to znów... Możesz też spróbować sama pić sok z jabłek :) nie odstawiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Dziewczyny za rady. Podjęłam juz decyzje- przez 2 tyg będę karmić Bebilonem, a mleko odciągać i wylewać- w ten sposób utrzymam laktację. Jeśli mały będzie się normalnie załatwiał, nie będzie bolał go brzuszek, to zostanę na modyfikowanym. Jak dalej będzie tak samo to spróbuję jeszcze pokarmić piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×