Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość samasamasamaaa

czy mogę sama zeszlifować belki stropowe? CZYM?

Polecane posty

Gość samasamasamaaa

są pomalowane na czarno, chciałabym zeszlifować je tylko nie wiem czy sama będe umiała to zrobic i czym? trochę głupio wzywać całą ekipę na 2 belki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ło matko,ręcznie to koszmarna robota.A dokładnie czym są pomalowane? Jeśli olejną to nie polecam szlifierki,maże się to i syzyfowa praca.Wtedy to tylko opalarka,ale jeśli to bejca to powinno dać radę szlifierką.Możesz zapytać w markecie budowlanym czy nie ma środka rozpuszczającego do wierzchniej warstwy.Teraz są cuda.Tylko nie ma nic na cholerny grunt pod farby lateksowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
Opalarką? Nie no daj spokój. Chyba by to do Wielkanocy robiła. Najlepiej szlifierką z tarczą z papierem ściernym o odpowiedniej gramaturze. Najlepiej jakby ci pomógł jakiś Pan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
O szlifierkę elektryczną chodzi oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
Odwalił 1/2 roboty. :D Bo szlifowanie jest ciężkie i przedramiona bolą po nim tydzień. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schabemwlud
opalarka sprawi ze stara farba odejdzie jakzul po wisni. ale szlifierka i tak bedzie potrzebna. pan?? ja chetnie pomoge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
Ja czyściłam kiedyś drzwi i opalarka ze szpachlą były o kant tyłka. To zabawa a nie robota. Czas uciekał, a ja stałam z robotą. Dopiero szlifierka tarczowa elektryczna z papierem ściernym sprawiła, że praca poszła jak burza. Opalarka wylądowała w najczarniejszym koncie, nie używana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schabemwlud
to zalezy jakie stare jest to drewno. z bardzo starego tylko opalarka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
Generalnie jak masz dobrą szlifierkę, to opalanie nie jest do niczego potrzebne, bo pracy nie przyspieszy, a tylko dodatkowy czas zabierze. No ale takie są moje osobiste doświadczenia. Szlifierka zedrze wszystko, więc nie trzeba dodatkowo opalać farby na łuski. Nie ma takiej potrzeby moim zdaniem. Wiem, bo się w to bawiłam niegdyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schabemwlud
a drewniane belki stropowe to tylko za niemca byly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klementine
Drzwi były około 40-50 letnie (nie wiem dokładnie, ale stare). Farb kilka warstw (ze 2, miejscami 3; białe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zależy jaką strukturę chcesz uzyskać ,bo opalarką to pozostanie struktura drewna ,wiesz takie wgłębienia fajne a po szlifierce to gładkie jak pupa niemowlaka ;) Pana do pomocy już masz ,jak się ładnie uśmiechniesz to i sprzęt ze sobą przyniesie ;):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dałam rady szlifierką.Jak pisałam olejka się mazała,a niby tylko jedna warstwa była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dyrektore...
baby do garów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasamasamaaa
dziękuję za rady :-) własnie nie są olejną :-O tak, byłoby łatwiej bo są specjalne pasy ściągające/stapiające niejako farbe olejną, a te są pomalowane chyba czarna bejcą...nie wiem dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasamasamaaa
*pasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chłopy do pola ... Jak są pomalowane bejcą to szlifierką pójdzie jak po maśle . Dlaczego w ogóle chcesz je wyczyścić z tej bejcy ?Kolor ci nie odpowiada czy o coś innego ci chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samasamasamaaa
nie odpowiada mi kolor, są czarne i przytłaczaja całe wnętrze, a zreszta wolałabym naturalne drewno, w dodatku bielone :-D spróbuję szlifierką ;-) serdeczne dzięki za rady :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie pytania to najlepiej zadawać profesjonalistom takim jak oni http://polishstyl.com.pl/ Oni na pewno odpowiedzą na wszystkie twoje pytania, rozwieją wątpliwości. Warto się doradzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem ja bym sie sama za to nie brala moj maz tez sie srednio na tym zna a poza tym nie ma czasu, moze lepiej wziac jakas firme profesjonalna ktora sie zajmuje takimi rzeczami? ZObacz RECTOR firma dobra od betonu i belek stropowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczytaj tutaj http://www.rector.pl/pl/belki_stropowe_rector • Wytrzymałość betonu na ściskanie po 28 dniach: 60 MPa • Splot 5,20 klasa 2060 (stal o niskiej relaksacji) • Splot 6,85 klasa 2060 (stal o niskiej relaksacji) • Kratownica usztywniająca; Fe 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tarcze szlifierskie, rękawice robocze i wiele elementów stalowych ma w swojej ofercie firma www.wyrobyhutniczejanow.pl Zamawiałem już wiele produktów, które oferują i ufam im, dlatego polecam wam przejrzeć ich ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli planujecie szlifować drewno to powinniście wyposażyć się w odpowiednie artykuły ścierne. Ja tego typu produkty zamawiam od firmy www.toral.pl, która jest ich producentem. Polecam wam przyjrzeć się ich ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×