Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Aguss

Wieprzowina

Polecane posty

Gość #annka
Tak - chodziło mi o mięso czerwone :) Kurczak i ryba to zupełnie inna bajka. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie drugiego dania bez warzyw - czyli np. na obiad schabowy + surówka z kapusty kiszonej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
sałata ok, ale liściami buraków to mnie tu proszę nie straszyć... koszmary będę miała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w ogóle jeść samego mięsa bez warzyw to sobie nie wyobrażam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
Oczywiście, że warzywa na tak :) Ale "liście z buraków" czy podobne wymysły mi jakoś ciężko zaakcpetować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojojoj
a botwinki nigdy nie jadlas? to nie sa zadne wymysly, tylko normalne rzeczy w sklepach, ktore moze jeszcze nie doszly do twojej miejscowosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
To może ja podrzucę przepis, który mi się świetnie ostatnio sprawdził :) Może ktoś wykorzysta :) PIECZONY SCHAB W SOSIE SEROWO-CZOSNKOWYM Składniki (dla 7 osób) 1,5 kg schabu PQS 3-4 ząbki czosnku sól pieprz Dodatkowo: rękaw do pieczenia Sos: 20 dag sera żółtego 5 ząbków czosnku 3 szklanki bulionu 0,5 szklanki śmietany 1 łyżka mąki pietruszka Wykonanie Schab umyć, natrzeć solą i pieprzem. Następnie w mięsie zrobić kieszonki i włożyć do nich ząbki czosnku. Tak przygotowany schab umieścić w rękawie do pieczenia i na 2 godziny zostawić w lodówce. Po wyjęciu schab musi "odstać" 15 minut. Po tym czasie można już go wstawić do nagrzanego piekarnika (180) - piec około 2 godzin. Przygotowanie sosu: Ser żółty zetrzeć na tarce, a czosnek zmiażdżyć w prasce. Wszystko to wrzucić do gotującego się bulionu. Gdy wszystkie składniki się połączą - zdjąć sos z palnika. Dodać śmietanę, mąkę i drobno posiekaną pietruszkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój wypróbowany sposób
mniam,pychotkę podrzuciłaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
ojojoj jadłam i botwinkę... cóż - zdecydowanie nie moje klimaty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a propos lisci buraczanych, to ja np. tez nie lubie raczej botwinki, ale zrobilam raz jako dodatek warzywny z orzeszkami piniowymi i serem feta. liscie byly lekko podduszone z czosnkiem cos jak szpinak, czy jarmuz, czy po prostu kapusta. pyszne sa, jak kazda inna tego typu zielenina, a nawet (jak dla mnie) smaczniejsze od szpinaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zreszta podobnie do szpinaku jak i botwinki mam uraz z dziecinstwa, bo robili te potrawy na sposob rozgotowany i smak takich rozgotwanych lisci to ohyda :P bosz, jak sobie przypomne zgnily szpinak a la papka, to lepiej nie mowic :D ale jak sie zrobi tylko tak, ze liscie sa ledwie podduszone, oba te warzywa sa pyszne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
No a czy taka zielenina to do mięsa pasuje? Nie wiem może mozna by w liście zawinąć mięso i upiec? Np. schab?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo sobie wyobrazam miesa zawinietego w zielenine, ale moze byc przyprawione sowicie ziolami, a zielenina jako dodatek warzywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
żeby nie wyjść na jakąś heretyczkę - pewnie gdyby odpowiednio przyrządzić i doprawić to i ja bym zieleninę taką zjadła ;) szczególnie jeśli ktoś mi schabik do tego dorzuci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
albo polędwicę :) Bardziej wyraziste mięso pewnie przytłumi smak zieleniny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
Może być polędwiczka :) Szynką też nie pogardzę. Ani łopatką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
Noo w sumie szynka chyba najlepiej by tutaj pasowała. A jeśli chodzi o pieczenie to znalazłam taką poradę: Najpierw powinno się mięso posolić i obsmażyć na rozgrzanym tłuszczu, następnie przełożyć do naczynia i wstawić do rozgrzanego piekarnika. Robicie tak u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nieee, szkoda zachodu ;) jak pieke mieso, to wkladam do maksymalnie nagrzanego piekarnika na jakies 15 minut. mieso sie spiecze z wierzchu i nabierze ciepla. potem zmniejszam temperature i dalej sie piecze delikatnie i powoli. w ten sposob mamy przypieczony rumiany wierzch i soczystosc :) ale nadal nie kumam o co wam chodzi z tym zawijaniem wieprza w zielenine :D i jaka zielenine ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
Czyli w zasadzie chodzi o to samo, ale Twój sposób szybszy i mniej problemowy :) A z tym zawijaniem to myślałam o czymś takim jak np. pieczenie tradycyjnego chleba na liściach chrzanu. Czy to samo dało by się zrobić z mięsem. Upiec schab owinięty liśćmi, a później je wywalić, żeby tylko smak został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
Nie chodzi o zawijanie w zieleninę, tylko o ogólne występowanie jego w połączeniu z różnym dziwnym zielskiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale po co zadawac sobie trudu w owijanie miesa liscmi, po to tylko, zeby je wyrzucic? warzywa, czy to liscie, czy inne czesci, lepiej bezproblemowo ugotowac lub upiec oddzielnie, pysznie przyprawic i jesc, a nie wyrzucac :D schab, czy cokolwiek innego, bedzie bardzo ladnie wygladac w ich towarzystwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
Nie, nie, nie - po raz kolejny - tu nie chodzi o żadne zawijanie - tylko dodatek. Jak choćby wspomniane liście buraków :) Zachęcam do czytanie postów wstecz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tu pisze? "Upiec schab owinięty liśćmi, a później je wywalić, żeby tylko smak został." ;) zeby smak zostal, to najlepiej przyprawic ziolami, a warzywne liscie typu kapusta, botwina, jarmuz itd. jesc osobno zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
No to się nie zrozumieliśmy :) Bo do obiadu (nie wiem takiego schabowego) to surówka jest absolutnie koniecznia - przynajmniej u mnie w domu. a co do przyprawiania mięsa, to jeśli jest dobre mięso to wystarczy odrobina ziół i mamy świetny smak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm. jak dla mnie, to sie chyba w sumie zrozumielismy ;) poza tym, ze ziol musi byc duzo, nie odrobina ;) bo ziola, tak samo jak cebula i czosnek, zabijaja toksyny w miesie (a wieprzowinka, jakkolwiek smakowita, w tym temacie wiedzie prym ;) ) i wspomagaja trawienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
oj, ale ciągle o czymś innym ;) No ale dobra, nie róbmy już zamieszania. Można chyba przyjąć, że zdarzą się przypadki, że zielsko ze schabem będzie jadalne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ty sie droczysz, czy naprawde? ;) zielsko zawsze bedzie pasowalo do schabu, czy innej padliny, im wiecej tym lepiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aneska82
Co to w ogóle jest ta wieprzowina PQS? Bo widziałam jakieś reklamy ale za bardzo w temacie się nie orientuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szmmuu
ma byc niby troche zdrowsza, bo lepiej hodowana, ale nadal jest to tylko wieprzowina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Neeshka
"Tylko"?! Bluźnisz ;) Nieładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość #annka
To jest system hodowli - czyli tak naprawdę produkcji. Jest certyfikat czego efektem jest zwyczajnie lepsze mięso :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×