Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Catarinka71

Nie mam pomysłu na zupę

Polecane posty

Ciągle robię te same. Już mi się znudziły... ale nie przygotowałam się dzisiaj na jakąś specjalną zupę i teraz mam problem co zrobić. Wywar się już gotuje ( dwie kurze nóżki plus dodatki) i nie wiem co dalej... Nic specjalnego nie mam.. wiadomo marchew,ziemniaki,por, może pietruszka plus coś tam w zamrażarce. Macie pomysł na jakąś prostą zupę "coś z niczego" ale tak żeby nie była taka codzienna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiedząc, jakie zupy są u Ciebie codzienne - trudno coś doradzić ja np, w poniedziałek miałam pierwszy raz chyba od 10 lat - krupnik (ni erobię, bo nei lubię, ale M. chciał, a ja nie miałam innego pomysłu i miałam kasze jęczmienną w szafce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak hehe Codzienne krupnik, rosół, pomidorowa, jarzynowa taka najzwyklejsza co mam typowego to wrzucam i zabielam, botwinka, kapuśniak, żurek, szczawiowa, ogórkowa, szpinakowa ( ale brak szpinaku), czasem brokułowa ( ale brak brokułów), pieczarkowa ( brak pieczarek) i hmm nie pamiętam co tam jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chlopska! zostawiasz czesc warzyw w paseczki lub kostke, marchew pietruszke, kroisz ziemniaki w gruba kostke a na koncu robisz kluski i doprawiasz pieprzem i czosnkiem, syta i rozgrzewajaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zacierki : mąkę wymieszać z roztrzepanym jajkiem i szczyptą soli. Zagnieść twarde ciasto. Dłonią skubać małe kawałeczki i wrzucać na gotującą się zupę. Gotować jeszcze około 5 minut. a z warzyw to te co we wloszczeznie + ziemniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob cebulowa pyszna jest i bardzo rozgrzewa dodaj szczypte galki muszkatulowej troche soli troszke rozmarynu i lubczyku to z przypraw mozesz podlac odrobina bialego wina wytrawnego no i full cebuli pokrojonej w piorka podsmazonej wczesniej na masle do tego grzsnki albo groszek ptysiowy rozgrzewa jak nie wiem mozesz posypac ostrym startym zoltym serem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to takie kluski ja robię ale bardziej płynne leje na zupę, takich jeszcze nie próbowałam. Cebulową wolę nie bo mam dziecko małe jeszcze i myślę że jej by to nie posmakowało więc spróbuje tą chłopską :) Dzięki wielkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i tak masz spory repertuar
tych codziennych zup. U mnie zupy awaryjne codzienne to ogórkowa, jarzynowa w wielu wariantach, żurek, grzybowa (z mrożonki)kapuśniak no i czysty rosół (to oczywiście zupy zimowe). Czasami w sytuacji skrajnego lenistwa i braku czasu sięgam po inne mrożonkowe, niektóre po doprawieniu i z dodatkami są nawet smaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie się jada: rosół, pomidorówkę, jarzynową (zabielam mozarellą), żur, barszcz. moim zdaniem masz bardzo bogaty repertuar :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i tak masz spory repertuar
Zapomniałam o barszcu czerwonym czystym z kartonu krakusa. Pyszny jest, zawsze mam karton w zapasie, wystarczy dokupić paszteciki, albo zrobić krokiety i jest jedno danie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bvgbfx
krem z czosnku, przepisu szukaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarzynowe też robię na wiele wariantów w zależności ile jakich warzyw mam ale zawsze podobnie zabielam śmietaną, raz z ryżem raz z makaronem czasem po prostu tylko warzywa i w tedy . O i jeszcze fasolkową zupe robię tzn z zielonej fasolki to z mrożonej i jak w sklepie pamiętam żeby kupić to robię tak samo właśnie szpinakowa i brokułowa ( chociaż brokułową robię raz z mrożonych raz ze świeżego brokuła ) Sporadycznie kupuje paczki z warzywami typu "zupa belwederska" to jak na szybko muszę ale to tak może ze 2-3 razy w roku się zdarzy. Do tego czasem eksperymentuje jak coś w sklepie mnie zaciekawi ( niedawno zupa z grzybów kurek) Ale dzisiaj właśnie nic nie miałam ciekawego. Zrobiłam rosołek z nóżek, dałam warzywa i zrobiłam lane kluseczki :) Pycha wyszło :) Częściej będę robić. Córka zjadła całą pełną miskę :) A do tej pory lane kluseczki jej robiłam czasem na śniadanie, ciekawie jak reszta domowników zareaguje na taką nowość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ocieplacz hehehehhe
ryżowa... do tych warzyw dorzucasz ryzż i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i u mnie zupa to codziennie i bardzo często codziennie inna bo nie zawsze zostaje na następny dzień nawet jak duży gar zrobię ;) Więc muszę kombinować :) Te co wymieniłam to tak w kolejności najczęstszych. No i teraz np szczawiu nie mam to już nie robię szczawiowej, szpinakowa, brokułowa jak pamiętam żeby kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarzynową z ryżem często robię :) Kluseczki to był najlepszy pomysł na dziś :) Chyba wciągnę jeszcze jedną miseczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parzybroda ze słodkiej kapusty, niestety z zasmażką, ale jest to zupa w zimie bardzo rozgrzewająca i syta + ziemniaczki w zupie lub ugotowane oddzielnie. A zupę szpinakową gotuję z mrożonego szpinaku - pycha! Pieczarkowa, ogórkowa, serowo-grzybowo-czosnkowa. Noo zup jest cała masa, tylko trzeba je przynajmniej raz ugotować i skosztować, aby móc ocenić ich walory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też szpinakową z mrożonego ale to tak jak napisałam jak pamietam żeby kupić :) A podaj przepis na tą parzybrodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowyziuttek
Zupa z trupa i zero wyrzutów sumienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomyslowyziuttek
proponuje nozki twojego bekarta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze barszczyk
:) albo szpinakowa z makaronem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis zrobilam pieczarkowa ale ostatnio wzielam przepis na zupe czosnkowa.. pycha! mojej duzo mlodszej siostrze bardzo smakuje zupa ziemniaczana.. 1kg ziemniakow, ze 3marchewki i zasmazka z masla i maki..oczywiscie, jezeli robisz naprawde duzy gar :) na koncu dodac duza ilosc natki pietruszki naprawde jest pyszna i chyba najtansza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pałac branickich
Zupa serowa. Gotujesz żeberka, dodajesz starty na grubych oczkach seler, pietruszkę, marchewkę . Gotujesz z 10 min. Potem ziemniaki w kostke ale nie za dużo. Mięso mielone mieszasz z jajkiem i przyprawami i formujesz małe kulki i wrzucach do tegho wywaru. Gotujesz 10 min. Na końcu 2-3 serki topione, zwykłe bez dodatków. Chwile jeszcze gotujesz do rozpuszczenia serków. doprawiasz do smaku jeśli czegoś brakuje. Pyszna i syta. Naprawdę polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już noc...
A ja wczoraj na nowo odkryłam barszczyk ukraiński. Od wielu lat nie robiłam, a teraz mnie naszło. Golonki z indyka (ale może być zwykły kurczak) ugotowałam z włoszczyzną jak na rosół. Gdy już wszystko było miękkie to wyjęłam z gara i pokroiłam w kostkę. Do czystego wywaru wrzuciłam ziemniaki, a po 15 minutach drobno pokrojone buraki oraz czosnek i jeszcze jakieś 20 minut gotowałam. Na koniec wrzuciłam pokrojone włoszczyznę i mięso. Dodałam jeszcze po puszce fasolki białej i czerwonej, trochę tymianku, liście laurowe, pieprz mielony i sok pomidorowy i sok z cytryny. Zagotowałam i już koniec. Roboty mało, a zupa wspaniała wyszła. Wiem, że typowy ukraiński z kapustą się robi. Ja nie miałam jej w domu. No i rodzina zgodnie stwierdziła, że nie jest ona niezbędna. A zupa bardzo rozgrzewająca i strasznie sycąca. Nawet mąż, wielki miłośnik drugich dań, najadł się i ukochanych kluseczek z mięskiem, sosikiem i surówką już nie chciał.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już noc...
Tak czytam i widzę, że o czymś zapomniałam napisać. Po wyłączeniu gazu chlupnęłam jeszcze do gara kubeczek, zahartowanej gorącą zupą, 18 % śmietany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moderacja kombinuje jak qń
parzybroda - - ugotować wywar + ziele angielskie i liść laurowy jak ktoś lubi kminek szczypta kminku, mała kapusta słodka poszatkowana, a najlepiej pokrojona niezbyt grubo. Do wywaru, wrzucasz kapustę, troszkę posolisz i gotujesz, aż będzie prawie miękka, dodajesz łyżeczkę cukru, troszkę kwasku cytrynowego , pieprz i sól do smaku. Zasmażkę robisz lekko rumianą, dodajesz do zupy. Zagotować mieszając zupę. Oddzielnie ziemniaki ugotowane.Bądź też, można ugotować razem z ziemniakami, ale wtedy ziemniaki dodajesz pokrojone w kostkę , jak kapusta jest jeszcze twardawa i nie dodajesz kwasku cytrynowego, ale dodasz go jak ziemniaki będą miękkie. Do tej wersji można, jak ktoś lubi, dodać łyżeczkę przecieru pomidorowego - na koniec, i zagotować. Zasmażkę można zrobić, na maśle, oleju lub na stopionej słoninie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmodyfikowana zupa po mediolańsku składniki: 2 łyżki oleju 15 dag wędzonego boczku pokrojonego w kostkę 2 czerwone cebule pokrojone w piórka 1 łyżka masła 3 obrane marchewki pokrojone w kostkę duża garść fasolki szparagowej mrożonej pokrojonej na kawałki ok. 3cm 4 obrane łodygi selera naciowego pokrojone w kostkę (natkę pozostaw do dekoracji) albo kawałek selera korzeniowego pokrojonego w kostkę 350 g poszatkowanej białej kapusty 2 obrane ziemniaki pokrojone w kostkę 2 puszki obranych pomidorów w zalewie lub koncentrat pomidorowy puszka osączonej białej fasolki sól, pieprz, majeranek 150 g startego parmezanu sposób przygotowania: boczek podsmażamy na suchej patelni. Warzywa rozdrabniamy, poza kapustą podsmażamy na oleju, wlewamy wodę (ok. 2 l), dodajemy pozostałe składniki poza serem (masło, pomidory i kapustę), gotujemy, doprawiamy, rozlewamy do talerzy, posypujemy serem i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POwższa zupa to taka fasolka po bretońsku z warzywami, sycąca, rozgrzewająca i... inna. A może grochówka na wędzonce, zupa fasolowa? Jest jeszcze... WODZIONKA:-) http://www.youtube.com/watch?v=9DdCKcWaJo0 - jakkolwiek brzmi śmiesznie, to nawet jest zjadliwa:-) Ja robię ją w taki sposób: na jedną osobę: 2 ząbki czosnku przecisnać przez praskę do miseczki, dodać grzanki (duzo grzanek). Na patelni stopić boczek wędzony, dodać do grzanek, wsypać sól, pieprz i majeranek/kminek (co kto lubi), zalać wrzątkiem, zamieszać i wcinać. Po dodaniu wrzątku aromat czosnku nie jest tak intensywny jak przy jedzeniu surowego czosnku. Zupa rozgrzewa i kosztuje tyle co nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krem z porów 4 pory 1 łyżka masła świeżo mielony czarny pieprz świeżo starta gałka muszkatołowa 2 ząbki czosnku 4 średnie ziemniaki 1,5 litra wywaru z warzyw sól 1 listek laurowy 2 ziarenka ziela angielskiego 1 łyżka posiekanej natki pietruszki lub posiekanego koperku 100 g prażonych pestek dyni Pory starannie umyj, odetnij korzonki i zielony pióropusz, a resztę cienko pokrój. W wysokim rondlu lub na patelni roztop masło, dodaj sporo czarnego pieprzu, gałkę muszkatołową. Następnie wrzuć pory i posiekany czosnek, lekko przesmaż. Dodaj pokrojone w kostkę ziemniaki. Całość zalej gorącym wywarem z warzyw. Wrzuć sól, listek laurowy, ziele angielskie. Gotuj 20 minut. Wyjmij listek laurowy oraz ziele angielskie i zmiksuj zupę. Posyp natką pietruszki lub koperkiem oraz prażonymi pestkami dyni. Możesz podawać z grzankami lub groszkiem ptysiowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa z soczewicy ( z curry lub bez, jeśłi nie lubisz) 2 kostki bulionu warzywnego, 1 szklanka czerwonej soczewicy, 1 średnia marchewka starkowana na dużych oczkach) kawałek pietruszki, 3 ziemniaki pokrojone w kostkę, 1 cebula, 2 ząbki czosnku, curry, papryka słodka, sól, pieprz. Cebulę i czosnek rozdrobnić, podsmażyć na łyżce masła lub oleju. Do 2l litrów gotującej się wody wrzucamy 2 kostki warzywne i podsmażony czosnek z cebulą. Do wywaru wrzucamy szklankę czerwonej soczewicy, ziemniaki, marchewkę i pietruszkę. Przyprawiamy curry (ok. 2 łyżek), papryką słodką, solą i pieprzem. Zamiast curry zupę można doprawić koncentratem pomidorowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×