Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Catarinka71

Nie mam pomysłu na zupę

Polecane posty

Gość flaczki , barszcz ukraiński
zabielana zupa z kapusty kiszonej ( prawdziwa rewelacja), zupa serowa , krem z cukini,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybowa, pyszna z suszonymi grzybkami, ogórkowa, kalafiorowa, pomidorowa, rosół, żurek, kapuśniak, A najbardziej ja i mój mąż uwielbia taki "mój barszczyk" -. Na wędzonym boczku albo żeberkach: trochę grzybków suszonych, fasola czerwona ,buraki, marchew .pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehh nie zaglądałam tutaj bo myślałam że temat już upadł bo to takie jednorazowe pytanie w sumie było a widzę że tu tyle propozycji :D Wszystkie zupy pycha ale jak widać w pierwszym pytaniu pytałam o taką zupę z niczego ;) Czyli co ugotować jak w domu ma się tyle co nic. Jarzynowa na kluskach lanych była w tym wypadku najlepszą alternatywą :) Reszta niestety wymaga jakiś "specjalnych" składników, a teraz w zimę często jest się zakopanym tak że nie ma jak wyskoczyć do sklepu po widzi-mi-się :) Może macie jeszcze inne propozycję na zupy z niczego? Alternatywy jarzynówki? Ziemniaczaną muszę teraz spróbować :) Co do ilości to robię ogromny garnek bo muszę wykarmić 4 dorosłe głodomory i jedno dziecko - też głodomór jednak smak zupy musi być stonowany, rozważałam cebulową ale chyba młodej by nie posmakowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyniowa, ogonowa, kartoflanka (może nie jest to jakieś szczególnie wykwintne danie, ale ja ją lubię) ...w necie jest pełno pomysłów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio robiłam brokułową,zmodyfikowaną wg takiego przepisu ZUPA KREM BROKUŁOWA Z GRZANKAMI Składniki: - jedna średnia cebula - 1/2 dużego brokuła - dwie kostki rosołowe - grzanki - mąka - jogurt naturalny Cebulke zaszklić na patelni na masełku. Pozniej dodać do tego pokrojone brokuly. Chwile smazyć. Potem podlać woda i dusić z 15 min. Wrzucić dwie kostki rosołowe. Następnie zmiksować i postawić z powrotem na ogień. Zagęścić mąką i na koniec dodać dwie lyzki jogurtu naturalnego. Nalozyc do miseczki, wsypać grzanki i posypać koperkiem. Smacznego. Osobiście dodałam do zupy czosnku, nie pamiętam ale ze 2-3 ząbki, jogurt zastąpiłam śmietaną i z braku grzanek do "kremu" dodałam makaronu więc była to już normalna zupa nie krem ale pyszności i domownicy bardzo najedzeni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam zamrazake, ktora zawsze zapelniona jest warzywami, ktore w sezonie kupuje, czyszcze i zamrazam w paczki a zupy to: pomidorowa, cebulowa, cukiniowa, dyniowa, selerowa (zarowno z naciowego jak i korzeniowego), fasolkowa, kalafiorowa, brokulowa, szparagowa, paprykowa, rosol, buraczkowa, ziemniaczana, pieczarkowa, minestrone, misz masz warzywny, porowa. smak cebulowej mozesz zlagodzic, przy smazeniu cebuli obsypujac troszke cukrem i pozwolenie na lekkie skarmelizowane.... Zupa ma wtedy lekko slodkawy smak..... Dodatek pokrojonego, wedzonego boczku, kielbasy.... Ile dzieciaszek ma lat? Zamiast smietana zaciagam twarozkiem ziolowym (typu rama ziolowy), dodatek pokrojonego w kostke wedzonego boczku, mleka kokosowego, kielbasy, pokrojonego w cieniutkie cos w rodzaju nitek wedzonego lososia, krewetki, tunczyk z puszki, zolty ser.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Peooonia
A ja odkryłam ostatnio barszcz czerwony zabielany z ziemniakami-pycha!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takiej zupy na pewno nie jadłaś gotujesz wywar na kości, albo szybsza wersja na kostce rosołowej, dodajesz tylko pokrojone ziemniaki jak już będą miękkie dolewasz maślankę, można dać też troszkę śmietany, doprawiasz pieprzem , solą do smaku i gotowe, można dodać trochę kminku, albo przesmażoną na rumiano cebulę zupa ma lekko kwaskowaty smak a do jarzynówki można dodać kaszę mannę pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem szczerze, ze jak ja nie mam pomysłu to zazwyczaj wtedy zamawiam jedzenie. Ostatnio bardzo posmakował mi Zestaw Polędwiczki drobiowe w sosie pieczarkowym z Margaret z Wrocławia. Przepyszne jedzenie, takie dobrze doprawione no i świeże. Idealne jak ktoś nie ma czasu ugotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oleczka2221

Ja niedawno kupiłam mrożonkę warzywną w Polomarkecie. Wrzuciłam tylko do wody, do tego dodałam koskę warzywną ( sama ją przygotowuje z wywaru z rosołu) i dodałam śmietanki. Dogotowałam kluseczki i zupa wyszła super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mania

Kartoflanka doskonałe rozwiązanie na zimne zimowe dni. Dodatkowo fasolowa z makaronem mniam. Z resztą ja osobiście jestem smakoszem zup, które są kwaśne kapuśniak, ogórkowa, barszcz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×