Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość onaaaaaa675

moja krótkowzroczność mnie załamuje;(

Polecane posty

Gość onaaaaaa675

mam wade -3,75 na obydwu oczach dodam ze mam dopiero 18 lat i wada ciagle rośnie mam dosyć tego wpedza mnie to w kompleksy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość schudlam wiec wiem
noś okulary lub soczewki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaa675
widzisz bo masz mniejszą a ja sie martwie pewnie niedługo bedzie -4potem -5 potemto juz wogole bede slepa;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ludzie mają kilka razy większą wade i jakoś żyją . noszą jednocześnie soczewki i okulary i się nie załamują a cieszą że widzą .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):):)oczywiscie, ze spoko
ja mam -6 i co? żyję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :):):)oczywiscie, ze spoko
a mam 20 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only girllllllll
ha i czego narzekasz? uwierz ze ludzie maja gorzej. ja mam -6.5 w kazdym oku i co mam powiedziec? mam 19 lat dopiero narazie sie zatrzymało i nie idzie w gore ale nie wiadomo co bedzie za pół roku nauczylam sie z tym zyc bo co mam zrobic. tyle ludzi chodzi w okularach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieeeeeeeeeeeeeeeeeee
przyzwyczaisz się:) ja mam -6 i trochę mi smutno jak muszę wydawać tyle kasy na okulary co pół roku wymiana szkieł... :( dobija mnie szczególnie grubość szkieł:( Ale mój mąż lubi mnie w okularach i ja siebie też lubię w okularach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość only girllllllll
ja jak mialam -3.5 to bez okularów chodzilam:D chyba ze musialam z tablicy w szkole czytac.. a teraz nie da rady juz tak.. wszystko rozmazane..no cóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamentujesz dziewczyno
ja mam -5,5 ale ślepa nie jestem :P znam osoby co mają -10 i też żyją... są gorsze choroby niż wada wzroku ... poszukaj dobrego okulisty lub jakąś klinikę gdzie zdiagnozują chorobę bo może tą wadę wzroku da się zatrzymać - o zlikwidowaniu wady można mówić dopiero po 21 roku życia bo do tego czasu oko rośnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze 12% dla Korka
ja mam -3.25 i -4.75 - nosze soczewki, a moja siostra ma -7.5 i -8.0 i zyje :P woli okulary od soczewek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaa675
myślałam o soczewkach bo tych okularów to mam dosyc;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FaCET z wada wzroku
Mnie tez wkurwia ta krotkowzrocznosc. Nosze soczewki i naprawde dla mnie sa super, ale wiadomo czasem przeszkadzaja. Jedyna nadzieja dla nas jest operacja laserowa. W dzisiejszych czasach juz bardzo skuteczna , mysle ze za kilka lat to bedzie formalnosc 10 minut i po wadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamentujesz dziewczyno
korekta laserowa do "0" działa przy wadzie max -2,-3 ale nie daje gwarancji, że po jakimś czasie wzrok znowu nie zacznie się pogarszać :/... wada powyżej -4 nie zniknie do "0" :( i nie każda krótkowzroczność kwalifikuje się do tego zabiegu :/... wiem co mówię bo sama jestem pod okiem specjalisty z zagranicy w prywatnej klinice ukulistycznej :) mam za sobą 2 operacje mające na celu zatrzymanie wady wzroku bo groziła mi ślepota :/ - okuliści w mojej miejscowości tylko zwiększali szkła w okularach :(... też noszę soczewki bo są wygodniejsze ale nie cały czas bo są niezdrowe dla oczu - każdy dobry okulista Wam to potwierdzi ... 3majcie się i życzę powodzenia ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze 9% dla Korka
ja nosze soczewki od ponad 14 lat i jest OK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- 6 na obu okach ;) oraz astygmatym. Soczewki noszę od 8 lat choć mąż kupił mi nawet oprawki Diora do okularów ale jakoś rzadko noszę :o Chyba pomimo wszystko za bardzo mnie ograniczają . A mi wada zaczęła lecieć od chyba 67 klasy szkoły podstawowej i lekarz powiedział ,że albo się zatrzyma albo oślepnę. Od kilku lat ta sama, odpukać. Wiosen posiadam prawie 29 :) A Twoja wada to żadna wada :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onaaaaaa675
widzę że duzo was tutaj z wadami i wielu z was to nie przeszkadza w zyciu mam nadzieje ze tak bedzie i ze mna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i can see im going blind
Nie lubie jak kos kto ma np wade -2 czy cos i sie dowie ze ktos ma wieksza to od razu " o Boze to ty jestes slepy". Ja mam wade - 9 i nosze soczewki a bez nich nie jest tak ze nic nie widze. Moge normalnie chodzic i rozpoznaje rzeczy. A czytalam ze operacje laserowe mozna tez robic przy -20.. tak, tak tak duza wada tez istnieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bitma

Nie znosze nosić okularów, dlatego od dłuższego czasu zamierzałam się z tym żeby zrobić sobie korektę wzroku. I trafiłam do Optegry – bardzo fajna i profesjonalna klinika. Jestem z niej bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no a do której? bo ja robiłam zabieg w Optegrze w Poznaniu! byłam doskonale przygotowana do zabiegu, bardzo dobrze i sprawnie przeprowadzony...no i przede wszystkim nie stresowałam się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×