Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość dddddddddd
''jest jedna jedyna dopuszczalna przyczyna rozwodu ( choc i ta mozna naprawic ) to cudzołostwo ! nie ma innej przyczyny zapisanej w Biblii .... '' nie rozsmieszaj mnie cichutenkoo...... dziwne że nie zauważasz innych powodów dla których ludzie się rozwodzą... chyba na jakiejś wyspie bezludnej żyjesz juz wiem dlaczego nie pojawiasz się na topiku kamelii hihihi na pytanie nie musisz juz dpowiadać poza tym już sie przyzwyczajiłam, nazywacie bajką to, co jest szczerą prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd
Jezus merkaba pisze się więcej przez ęęęęęęęęęę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronikaer
Cichutenko zauwaz ze autor nie wypowiadal sie od wczoraj,awiec prosze nie wyciagaj pochopnych wnioskow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiencej= wiecej merkabo moje slowa i pytania nie docieraja do Ciebie ? na tym polega Twoja sluza do Boga kiedy spedzasz cały dzien na szukaniu " czegos " w internecie ? ciekawe to Twoje zycie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronikaer
dddddddddd Oni nie widza tego czego nie chcca widziec,tak im wygodniej po prostu.Ja mysle ze dobrze o tym wiedza,ze przyczyniaja sie do rozlamu rodziny,ale wiadomo ,ze nie powiedza tego na glos... Poza tym wydaje mi sie,ze polowa piszacych tutaj,to ludzi niewierzacy w nic,czyli ateisci,dla nich problem Pana Piotra nie jest zadnym problemem.Nie rozumieja tego,sami nigdzie nie przynaleza,dlatego tez nie jest dla nich probleme ze jeden z malzonkow zrobil "skok w bok"do innej wiary.To potrafia zrozumiec tylko i wylacznie Ci,dla ktorych wiara jest bardzo wazna.Nie wyobrazam sobie sytuacji gdzie jedno jest tu,drugie tam.....Malzenstwo,to jednosc.Najbardziej smutne jest to,ze dzieci w tym wszystkim uczestnicza i to one sa ofiarami.Rozumiem tego Pana,Sj zburzyli spokoj w jego rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ze ludzie rozwodza sie z innych powodów to ich sprawa , mówie o jedynej mozliwej drodze rozpadu małzenstwa ( choc tez niekoniecznie - nie jest wyznacznikiem ) zapisanego w Biblii ! to cudzolostwo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz wiem dlaczego nie pojawiasz się na topiku kamelii hihihi na pytanie nie musisz juz dpowiadać odpowiem chcoc nie chcesz ...... nie mam ochoty na klotnie a czesto jestem do tego prowokowana ... nie tedy droga do Boga .. nie kłoce sie o Boga ... on jest dla wszsytkich .. i na kzadego czeka cierpliwie a po drugie poniewaz zgadzan sie z naukami SJ , jestem tam niemile widziana ... stanowczo wole przebywac w miłym towarzystwie .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś tam niemile widziana - bo zamiast pisać o Jezusie i Biblii propagowałeś nauki Organizacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i rzeczywiście nie nie kłóciłaś sie o Boga ;)) tylko siałaś jad i zamęt , " wpadałaś " żeby rzucać kąśliwe uwagi i uciekałaś podwijając ogon :) tak jest nasza cichutenkoo :) a moze opowiedz jak mnie " pouczałaś " przyłączajać sie to wulgarnych pomarańczy bluźniacych Bogu i wszystkim dookoła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moralnoś Kalego - to moralność cichutenkoo kogoś zjechać , coś powiedzieć niemiłego - tylko cichutenko moze jak ktoś zada pytanie niewygodne , powie jej coś niemiłego - oj , ksieznczka juz sie obraza i oddala z godnościa ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apostoł Paweł napisał: „Miłość (...) nie prowadzi rachunku krzywdy (1 Koryntian 13:4, 5). Prawdziwa miłość nie jest ślepa. Ale też nie jest pamiętliwa. Paweł napisał również, że miłość „wszystkiemu wierzy (1 Koryntian 13:7). Nie jest jednak łatwowierna, lecz ufna. Nie cechuje jej cynizm ani podejrzliwość. Miłość, o której mówi tu Biblia, chętnie wybacza i rozstrzyga wątpliwości na cudzą korzyść (Psalm 86:5; Efezjan 4:32). Gdy mąż i żona darzą się nawzajem takim uczuciem, ich związek będzie naprawdę szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus zapowiedział: „Z powodu wzrostu bezprawia miłość większości oziębnie (Mateusza 24:12). Podobnie napisał apostoł Paweł: „Ludzie będą rozmiłowani w samych sobie, rozmiłowani w pieniądzach, zarozumiali, wyniośli, bluźniercy, nieposłuszni rodzicom, niewdzięczni, nielojalni, wyzuci z naturalnego uczucia, nieskłonni do jakiejkolwiek ugody, oszczercy, nie panujący nad sobą, zajadli, nie miłujący dobroci, zdrajcy, nieprzejednani, nadęci pychą, miłujący bardziej rozkosze niż miłujący Boga (2 Tymoteusza 3:2-4). Człowiek nie od dziś przejawia takie negatywne cechy, ostatnio jednak stały się one znacznie wyraźniejsze, co przyznaje większość osób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego zacheca nas slowo Boze by małzenstwo było trwałe Razem regularnie studiujcie Słowo Boże; módlcie się do Boga o pomoc i kierownictwo w rozwiązywaniu problemów (Przysłów 3:5, 6; Filipian 4:6, 7; 2 Tymoteusza 3:16, 17). Ograniczajcie swe zainteresowania seksualne wyłącznie do współmałżonka (Przysłów 5:15-21; Hebrajczyków 13:4). Otwarcie, szczerze i serdecznie mówcie o swych troskach i wyjaśniajcie nieporozumienia (Przysłów 15:22; 20:5; 25:11). Rozmawiajcie ze sobą w sposób życzliwy i taktowny; wystrzegajcie się wybuchów gniewu, utyskiwania i cierpkich uwag (Przysłów 15:1; 20:3; 21:9; 31:26, 28; Efezjan 4:31, 32). Z pokorą wprowadzajcie w czyn rady biblijne, nawet gdy druga strona pod jakimiś względami nie dopisuje (Rzymian 14:12; 1 Piotra 3:1, 2). Usilnie pracujcie nad przejawianiem przymiotów, o których mówi Biblia (Galatów 5:22, 23; Kolosan 3:12-14; 1 Piotra 3:3-6).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamka 2
Skonczeta dyskusje z sekciarzami razna zawsze. Posluchaj Piotr i inni, ta sekte zalozyl pewien amerykanski oszolom, ktory jako mlody chlopak nalezal do Towarzystwa, ktore przepowiadalo kolejne konce swiata. Po jakims czasie doszedl do wniosku, ze sam zacznie to robic i w wielkim skrocie zalozyl wlasnie ta organiozację Świadków. Na poczatku miala inna nazwę. Biblia na ktrej sie opierają jest poprawiana przez ówczesnych liderów oraz i tu uwaga! przy poprawianiu Biblii korzystali z rady medium - czyli ich biblia ma znamiona okultyzmu. Teraz jest to biznes czysto finansowy, jak to w sektach. Wyznawcy kupuja straznice i jeszcze niedawno rozdawali za darmo, a teraz biorą datki i rozliczaja sie ostatecznie z Bruklinem (nie wiem jak to sie pisze) Co jeszcze, acha te konce świata. Świadkowoe uważają, ze bylo juz ponowne przyjście Chrystusa w roku 1914, czy 13 nie pamietam dokładnie. Natomiast konce świata oni przewoiduja co jakis czas. Kiedy sie te przewidywania nie wypelnia, to tlumacza to tym, ze Świadkowie nie dosc dobrze wypelniali swoja misje. Czyli znowu manipulacja. Czy chociażby te konce swiata nie pokazuja, ze jest to jakis smiech na sali ta organizacja. Przeciez jest wyeraznie napisane, sam Chrystus o tym mowił, że nikt nie zna tej daty tylko BÓG. Wiec o czym w ogole jest mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc ? korzystasz z jakiejś Biblii - czy tylko z opracowań typu " Strażnica " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronikaer
Cichutenko Dlatego,ze przez wasza religie zona Pana Piotra zapomniala o tym ,ze ma meza,dzieci i ze w ogole ma rodzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Dlaczego wy tak mówicie!? Najpierw poznajcie Nasza religię a później ją ocencie... Ja katolików nie oceniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronikaer nie znam tej rodziny , nie potrafie odpowiedziec na pytanie tak osobiste . moge sie tylko domyslac co w moim zyciu "widziałam " tylko stad moga pochodzic moje wnioski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weronikaer Cichutenko Dlatego,ze przez wasza religie zona Pana Piotra zapomniala o tym ,ze ma meza,dzieci i ze w ogole ma rodzine. Co można poradzić na to że jego żona nie potrafi samodzielnie czytać Biblii i samodzielnie myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lamka 2
Powiem wiecej, ona nie tyle zapomniala, co musi zapomniec. Oni dali jej w tej chwili czas, zeby swoja rodzine tez "nawrociła" Oczywiscie nie powiedza w tym wypadku, aby zostawila meza, ale tak na nia beda wplywac, ze to zrobi. Moja przyjaciolka ze Świadkow nie mogla sie kontaktowac z bratem, ani nawet zaprosic go na slub, ba malo tego, ona w zasadzie nawet nie moze go pozdrawiac na ulicy, gdyz w ich pismie jest napisane, ze ten wykluczony, niewierny sam wybral droge grzechu i ze Bóg nakazuje pogarde dla takiego kogos jesli tkwi w swoim bledzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
He. A dlaczego wy myślicie ze to właśnie Świadkowie rozwalili ta rodzinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje pytanie nie jest " osobiste " a jednak nie chcesz na nie odpowiedzieć . czyżby samodzielne czytanie Biblii było w Organizacji zakazane ? mozecie bazować tylko na swojej broszurce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
Przecież można samemu czytać Biblię. Kto komu zabroni. A zebrania i broszury pomagają ja zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamka 2 masz błedne informacje .. nikt nikogo nie " nawraca " na siłe ... opisalm dzisiaj przyklady malzenstw ( a takich jest wiele ) którzy nie sa wspolwyznawcami a pomimo tego sa kochajaca sie rodzina - wszystko zalezy od nich samych ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamka, bez urazy ale pierdoły piszesz :D mój kolega (katolik) ma brata świadka i utrzymują jak najbardziej serdeczne stosunki. I tak jest z innymi świadkami jakich znam. Nie spotkalam się z czymś takim o czym piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×