Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość PiotrekMarko

Świadkowie Jehowy Rozwalają Moją Rodzinę!

Polecane posty

Gość xddir
I kto tu kogo przeciąga na swoją stronę. Ty Piotr. Pewnie trules głowę swojej żonie i dlatego wszystko się zmieniło. Dobra weźcie wszyscy, jacy wy jesteście. SJ nie piszą nic na temat katolików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xddir
JAKIE Z WAS ŻALE...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaaaaaaadziiina
xddir pewnie tez jestes z tej sekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic nie pisza
a te filmiki szkalujące kk to skad sie biorą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gaaaaaaadziiina
no wlasnie,skad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xddir
Nie nie jestem. A właśnie, ktoś wie jak zostać SJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merkaba jestem pod wrażeniem
Fajnie było to poczytać. Szkoda, że tego nas nie uczą na religii. Ja weszłam tu po to by napisać, że odkąd przepędziłam jachowych spod moich drzwi, zdrowo ich opier .... to od tamtego czasu nikt mnie już nie nachodzi!!! Co ja przeżyłam z nimi! Koszmar jakiś! Mój ojciec to dobry człowiek, przychodzili a on ich wpuszczał do domu. Pogaduszki niby o życiu potem te jachowskie książczyny czytali. Ja byłam zawsze w innym pokoju. Było tak kilka lat. Nie mogłam wymóc na moim ojcu żeby ich przepędził. Mój ojciec wierzy w Boga, pochodzi z wierzącej rodziny, no ale jak to wiadomo, mężczyzna, więc wątpi w Kościół, księży, podatki, konkordat itp. Ja sama jestem osobą wierzącą, lubię kościół, podoba mi się nasza polska religia bo jest o niebo lepsza niż jakieś tam jachowskie głupoty, muzułmańskie reżimy czy sekciarskie zbiry ( nie zbory). Miałam do czynienia z jachowstwem bo moja matka też znała się ze znajomą jachową. A że poznałam jachowstwo od tej brudnej podszewki, to nienawidzę tego jak karaluchów. Nasi katolocy nie napastują ludzi po domach, od tego są kościoły - chcesz to przyjdź do kościoła - mówią. A nie jakieś napadanie kogoś w domu. Nasza religia jest najlepsza, mimo, że poznałam księży zboczeńców, wrednych palantów to będę tak mówić, bo poznałam też fajnych księży - i bilans jest na tą drugą stronę. Kościół katolicki wygrał. Jest po prostu lepszy. Daje wolny wybór. W naszej religii nie czuję się tłamszona. Chcę należeć do kościoła katolickiego bo jest mi tam dobrze!!!! Jestem katoliczką i jest mi z tym bardzo dobrze i cieszę się że mogę nosić krzyzyk na szyi. A jachowstwo znienawidziłam za to odciąganie moich rodziców od kościoła. Od czasu jak przepędziłam jachowców od tamtej pory a minął juz ze 4 lata to mój ojciec stał się spokojniejszy i nie gada mi tych bzur typu: "Matka Boska miała dużo dzieci i Jezus miał braci rodzonych". albo: "Jezus umarł nie na krzyzu z desek tylko to był pal". I inne bzdury których juz nawet nie pamiętam. A te ich gazetki pod tytułrem: "Strażnica" podarłam na oczach mojego ojca. Nienawidzę jachostwa i koniec!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
A jeżeli ja jestem świadkiem Jehowy to mnie zabijesz czy jak to jest? Nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XMAS
Zgadzam sie z postem wyzej. Jestem katoliczka i dobrze mi z tym. To zazwyczaj mowie pukajacym SJ i wystarcza. Mieszkalam w roznych czesciach swiata i widzialam jak funkcjonuje wiele innych wyznan i religi. Wiele z nich cechuja: przymusowe datki pieniedzy i majatku, idiotyczne zakazy i nakaz; dietetyczne, zakaz mediow - muzyki, radia i telewizji, obchodzenia urodzin, swiat i innch. Izolacja, pogarda dla innych wyznan i zakaz kontaktow z wyznawcami innych wiar. Zamkniete srodowiska i zamkniete domy modlitwy, zbory, meczety czy czego tam. Ostracyzm, izolacja, czasem przemoc psychiczna i fizyczna wobec tych co sie wylamuja. Nade wszystko, calkowity brak milosierdzia i akceptacji blizniego, co tak pieknie jest podstawa chrzescijanstwa i katolicyzmu. Aha, jestem katoliczka co nie czyni mnie moherem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na to ze Jezus zginął na krzyżu sa dowody archeologiczne i że rzymianie krzyżowali Z początku III w pochodzi graffiti znalezione na murze rzymskiego Palatynu. Rysunek ten przedstawia krzyż jako drwinę z rodzącego się kultu: klęczący młody człowiek, pod spodem napis: "Aleksander czci swojego boga". Przed Aleksandrem stoi ustylizowany na postać ludzką osioł z przednimi kończynami rozciągniętymi wzdłuż belki krzyża w kształcie litery T http://www.watchtower.org.pl/iszbin/alexam.jpg cała strona dowodu http://www.watchtower.org.pl/iszbin/mmcrux5.html W Biblii, w Ewangelii Jana 20:25 czytamy, że ręce Pana Jezusa Chrystusa zostały przybite gwoździami, a nie gwoździem - występuje tu liczba mnoga, a nie pojedyncza: Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. (Biblia Tysiąclecia) Toteż drudzy uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on im rzekł: "Jeśli nie zobaczę na jego rękach śladu gwoździ i nie włożę swego palca w ślad gwoździ, i nie włożę swej ręki w jego bok na pewno nie uwierzę". (Przekład Nowego Świata) http://www.trinitarians.info/w-obronie-wiary/art_187_KRZYZ-CZY-PAL_.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
10.12.2010] 19:21 [zgłoś do usunięcia]cichutenkoo to ze ludzie rozwodza sie z innych powodów to ich sprawa , mówie o jedynej mozliwej drodze rozpadu małzenstwa ( choc tez niekoniecznie - nie jest wyznacznikiem ) zapisanego w Biblii ! to cudzolostwo ! juz sie na ten temat wypowiedziala ale nie moge znalezc swojego postu.... Kobito z calym szacunkiem jesli tak jest w Biblii napisane... bzdura i Bog dobrze wie ze tak nie jest jest mnostwo powodow dla ktorych ludzie sie rozwodza! Ja tez wyobraz sobie studiuje Biblie i sie z tym nie zgadzam!!! powinnas z kims studiowac Pismo by je dobrze zrozumiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
Piotrze ciesze sie ogromnie rodzina jest najwazniejsza dzieci sa najwazniejsze Twoja zona powinna poczytac o ludziach ktorzy sie z tej sekty wymiksowali, modlilam sie o nia :) strasznie mnie to cieszy naprawde :) jak znajde wysle linki gdzie bedzie mogla sobie poczytac wiecej o tym, nie musi zmieniac wiary by sie zbawic, wystarczy byc dobrym czlowiekiem, miec serce dla innych i pracowac nad soba :) w sercu miec Jezusa :) i zawsze do wszystkiego odnosic sie ze Zdrowym rozsadkiem i DALEKO IDACA OSTROZNOSCIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
we francji swiatkowie maja status sekty http://video.google.com/videoplay?docid=56293270740489983&hl=pl&emb=1# W marcu 2004 r., po sześcioletnich staraniach o delegalizację Świadków Jehowy (ŚJ), moskiewski sąd zakazał działalności tej grupie wyznaniowej na terenie Moskwy, argumentując swoją decyzję pogłębianiem podziałów między wyznaniami, podsycaniem nietolerancji, rozdzielaniem rodzin i zmuszaniem poważnie chorych do rezygnowania z pomocy medycznej. Decyzję tę w czerwcu podtrzymał sąd odwoławczy. Prawnicy i członkowie organizacji podnieśli larum na fakt „pogwałcenia swobód religijnych", choć sama doktryna ŚJ daje wyraz głębokiej niechęci do swobód religijnych, państwa i innych religii. Czy jest to część rosyjskiego cofania się na demokratycznej drodze? Nie jest to wcale oczywiste wbrew pozorom. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3665 W skrócie : W 1997 r. rząd Bułgarski odmówił legalizacji Świadków Jehowy ( zobacz art. który ukazał się w Rzeczypospolitej). W odpowiedzi przywódcy Strażnicy skierowali skargę do Europejskiej Komisji Ds. Praw Człowieka na rząd Bułgarii. W roku 1998 przywódcy organizacji Strażnicy podpisali ugodę z rządem bułgarskim, który uznaje Świadków Jehowy za legalne wyznanie. W zamian za to organizacja Strażnicy podpisała dokument w którym stwierdza odnośnie kwestii transfuzji krwi, że każdy z jej członków posiada wolny wybór wobec siebie i swoich dzieci bez jakiejkolwiek kontroli czy sankcji ze strony towarzystwa. Innymi słowy przywódcy Świadków Jehowy podpisali fałszywe oświadczenie, gdyż wcale nie wycofali swoich poglądów. Okłamali tym samym Europejską Komisję Praw Człowieka. Mamy teraz dziwną sytuację z formalnego punktu widzenia. Organizacja Strażnicy posiada podwójną politykę w stos. do kwestii krwi. Jedną dla Bułgarii, drugą dla reszty świata. Z podpisanych dokumentów wynika, że w Bułgarii Świadkowie mogą przyjmować transfuzje zgodnie ze swoim sumieniem bez żadnych sankcji i kontroli ze strony swej organizacji. Natomiast w innych krajach tego Świadkom Jehowy czynić nie wolno pod groźbą wykluczenia z organizacji. Cała sprawa jest dokładnie udokumentowana na angielskich stronach internetowych. Osoby zainteresowane szczegółami odsyłam do strony Watchtower Leaders Caught in Deception oraz do przetłumaczonego artykułu pt. Bułgarska polityka Towarzystwa Strażnicy - przestępstwo, obraza i złudzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słowa Chrystusa z krzyża, tuż przed śmiercią (Jego testament) wskazują, że Maryja nie ma dzieci (J 19,26-27). Wiemy z tradycji, ze Józef już nie żyje i zgodnie z prawem Izraela dzieci miały obowiązek (prawo) utrzymania matki. Jezus na krzyżu oddaje swoją Matkę uczniowi. Czy łamałby prawo i odbierałby dzieciom matkę? Nie są to dowody na to, że Jezus nie miał braci i sióstr. Można przecież wymyślić taką sytuację, że oni wszyscy urodzili się po 12 roku życia Jezusa a przed ukrzyżowaniem umarli. Dla szukających obrony swojej doktryny da się to wymyślić. Nam z pomocą przychodzi Tradycja, która od samego początku, od pierwszych wieków Maryję widzi jako Dziewicę, która miała tylko Jezusa. Ikonografia Wschodu to potwierdza: wszędzie jest Maryja z Jezusem innych dzieci nie ma. Na koniec argument logiczny. Bardzo dużo wiemy o kuzynach Pana Jezusa, np. o Józefie i Jakubie, których matką była Maria, żona Kleofasa (Mt 27,56; J 19,25), a nic o rodzonych braciach? Czy to nie jest dziwne? Także apokryfy milczą na temat rodzeństwa Jezusa. Są to jednak argumenty drugorzędne. „Lecz nie zbliżał się do Niej, aż porodziła Syna, któremu nadał imię Jezus. (Mt 1.25). W tym fragmencie znów język grecki nie daje jednoznacznej interpretacji za tym, że Maryja i Józef po ślubie mieliby akty seksualne i z nich dzieci. Polskie „aż może to rzeczywiście sugerować, ale termin grecki nie. Przykładowo w zdaniu: „A oto Ja jestem z wami aż do skończenia świata występuje ten sam termin „aż. Czy więc zdanie to możemy przetłumaczyć, że Jezus jest z nami tylko do skończenia świata, a później już nie? Takie rozumienie jest herezją, bo Jezus będzie z nami zawsze, czyli wiecznie; nawet wtedy, gdy świat przeminie. Tłumaczenie Mt 1.25 bliższe prawdy byłoby w brzmieniu: „I nie zbliżał się do niej, a gdy porodziła Syna, nadal mu imię Jezus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
zgadzan sie z naukami SJ CICHUTENKOO DLACZEGO ZGADZASZ SIE Z TYM ????????????? JAK MOZNA ZGADZAC SIE Z CZYMS CO ZOSTALO ZAFAUSZOWANE, PRZEINACZONE, PRZEKRECONE SKORO SAM BOG TEGO ZABRANIA?????? SKORO BOG PRZEKLINA LUDZI KTORZY SIE TEGO DOPUSZCZAJA??? CZY NIE WIESZ ZE TY POPIERASZ TO I STAJESZ SIE TAKA SAMA ??? W OCZACH BOGA WIEC TEZ JESTES SKRESLONA CZY NIE BOJISZ SIE TEGO!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
hannn Przecież można samemu czytać Biblię. Kto komu zabroni. A zebrania i broszury pomagają ja zrozumieć. bzdura bzdura bzdura gdzie sie podzial Duch Święty? Gdzie????? Bez Niego NIC tu na Ziemi nie jest możliwe!!!! Żadna Boża działalność!!!!! A co z Jezusem czemu odrzucany jest jako Zbawiciel???? wiele bym jeszcze znalazła... bez tego nie można was nazwać chrześcijanami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddd
hannn A jeżeli ja jestem świadkiem Jehowy to mnie zabijesz czy jak to jest? Nie wiem? hann zrozum jedno: jesteś jak i ja człowiekiem, jeśli się znajdziesz w opałach pomogę Ci bo tak nakazuje mi Bóg, nieważne jakiego jesteś wyznania, żebys była terrorystą to ja i tak Ci pomogę, z resztą pomogłam jednemu jechowemu i ja i mój partner, na koniec tamten nas oszukał i wykorzystał na 400 funtów... a na swoje zbory latał regularnie, taki ''pobożny''. Hann zrozum, nikt nie pije co Ciebie ale do tej sekty, musisz zawsze obiektywnie oceniać to z czym masz do czynienia i sprawiedliwie, nie broń jeśli znajdziesz coś niewłaściwego, zastanów się jeśli ktoś mówi że kłamcy-dlaczego tak mówi, że manipulują-dlaczego, że są niezgodni z Biblią-dlaczego, że mają swoją biblię-co to znaczy i czy tak WOLNO, że dodali jachwe/jehowa 500 razy do biblii-czy to prawda i czy tak można badaj-szukaj-badaj szukaj nie wierz ślepo dziewczyno bo głupota to grzech zaślepenie też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannamontana7
dzień dobry! widzę, że dyskusja trwa nadal. Fajnie, że piotra żona zdecydowała się na jakąś rozmowę z kimś z zewnątrz, to patrzy obiektywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety ja z jehowymi
miałam 2 lata do czynienia. Nidy nie zostałam jehową i dlatego, że właśnie tak bardzo się opierałam to robili mi z życia piekło. Miałam chłopaka jehowego, ja katoliczka wierząca i praktykująca. To przez co przeszłam to koszmar. Leczyłam się z depresji potem przez rok. A chłopak? Jak kamień. Nie miałabym nadziei na to że Twoją żonę coś ruszy. Ta sekta zniszczy wszytko, a z normalnego człowieka zrobi zimnego i pozbawionego uczuć potwora dla którego nic się nie liczy oprócz tej chorej wiary!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety ja z jehowymi
Zastraszali mnie, że będę potępionana jeśli nie zmienię wyznania, że mój związek z chłopakiem który był jehowym jest przez jehowę też potepiony. Dzwonili do moich rodziców, opowiadali im KŁAMSTWA na mój temat... Przeszłam przez nich przez piekło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety ja z jehowymi
Nie wspomnę o tym, że na początku pokazują że szanują wiarę katolicką ale z czasem nie potrafią dłużej udawać i zaszczepiają wszystkim dookoła jawną nienawiść do wszystkich wyznań a szczególnie do wyznania katolickiego. Nie znają szacunku, szacunek mają tylko dla swojej wiary. Kto normalny rozbudza w człowieku uczucia nienawiści do innych ludzi? No kto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd
''Ta sekta zniszczy wszytko, a z normalnego człowieka zrobi zimnego i pozbawionego uczuć potwora dla którego nic się nie liczy oprócz tej chorej wiary!!!!'' dokładnie tak, dlaczego-bo wyrzekła się Ducha Świętego, to tylko kwestia czasu kogo to szybciek kogo później spotka, zależy to od czlowieka, kto ma w sobie Ducha ma w sobie miłość do bliźniego, kto nie ma staje się kamieniem stopniowo, powoli, organizacja religijna która sie Ducha Świętego wyrzekła kreuje właśnie takich ludzi, a więc z jakim bogiem oni mają co wspólnego odpowiedzcie na to pytanie sobie sami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd
i niech Bóg broni mieć z nimi do czynienia bo to ludzie głupi, zaślepieni, dali się omamić i ciężko okrutnie ich później z tego zaślpienia wyciągnąć w normalną rzeczywistość. Myślą że ta wiara ich zbawi.... a guzik wiedzą co Biblia na ten temat mówi. Myslą to, co wyczytają w tym pisemku i nawet nie zdają sobie z tego sprawy, że wierzą w pisemko, a nie w prawdziwą Biblię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddd
Duch Święty daje rozeznanie w tym co dobre a co złe... skąd mają wiedzieć o jakimkoliwek rozeznaniu i kto ma ich prowadzić, skoro u nich nie ma Ducha Świętego???? Sami w ten sposób dają się psom na pożarcie i te pożerają... ich serca a dają im kamienie. psy=demony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ddddd nic dodać nic ująć. Zimna organizacja, serca jak kamienie, odizolowane od Ducha Chrystusowego na własne życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hannn
To wszystko co piszecie jest nieprawda. Jestem wychowywana w rodzinie Świadków Jehowy. Mam styczność z innymi wyznaniami i jakoś nie zmieniam tego w co sama wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ogryzekzgryzek
Włochy: Starszy zboru prowadził dom publiczny Włochy, Triest: Moreno Furlan (49 lat), starszy zboru świadków Jehowy w Monfalcone, pracownik administracyjny na wydziale medycyny, wiódł podwójne życie: pod przykrywką oferującego masaże gabinetu kosmetycznego prowadził ze wspólnikami dom publiczny. Będący starszym zboru Furlan, jak zwraca uwagę artykuł na ten temat, był także znanym i zapraszanym na większe zgromadzenia świadków Jehowy mówcą, który w wykładanych zagadnieniach często poruszał kwestie dotyczące moralności. Podano, że swoją funkcję w zborze Furlan pełnił aż do wieczoru przed aresztowaniem. Furlan oraz jego dwoje wspólników, Elisabetta Svara i Alessandro Viezzoli, sprawowali pełną kontrolę nad kobietami pracującymi w ich domu publicznym i stosowali wobec nich zastraszanie. Przedmiotem śledztwa jest również udział w przestępstwie czwartej osoby zamieszanej w sprawę - jest to mężczyzna udostępniający prostytutkom mieszkanie w zamian za usługi seksualne. Interes przynosił tygodniowy zysk w wysokości ok. 2 tysięcy euro. Podczas rewizji, w mieszkaniu jednego z oskarżonych, znaleziono także gotówkę w kwocie 10 tysięcy euro, innym policyjnym znaleziskiem był haszysz. Moreno Furlan, jak i pozostali uczestniczący w opisanym procederze, został zatrzymany pod zarzutem sutenerstwa. Źródło: watchtower.org.pl wiecej: ilpiccolo.gelocal.it

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×