Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość chudainaczej

CO ROBIĆ???

Polecane posty

Gość chudainaczej

Dziewczyny, pomóżcie mi podjąć decyzję, co robić: odchudzać się dalej, czy próbować zajść w ciążę? Mam 25 lat, ważę około 100 kg przy 1,6 m wzrostu, mam PCOS...Mam już jedno dziecko, ale chcę mieć dwoje...Lekarz mówi,że przy PCOS liczy się czas i powinnam jak najszybciej zajść w ciążę i urodzić bo potem może być już za późno...Ja jestem stale na diecie 1500 kcal, ale mimo to prawie wcale nie chudnę...boję się, że ciąża przy takiej wadze będzie bardzo ciężka, mogą pojawić się problemy" nadciśnienie, cukrzyca...pierwsza ciąża była ok, żadnych dolegliwości...co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekit nieba
a co ty chcesz zrobić? bardziej ci zależy na drugim dziecku? mimo świadomości zagrożeń chcesz zajść w ciąże? czy wolisz poczekac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajść w ciaze
ja mam 165 cm i ważę obecnie 95 kg. jestem w 7 miesiącu. Od początku ciąży przytyłam około kg mimo, ze nie stosuje żadnej diety prócz tej ze jem zdrowo i rozsądnie. Ciąża przebiega całkiem dobrze, żadnej cukrzycy, nadciśnienia nic z tych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudainaczej
Ja bardzo chcę drugiego dziecka, mam cicha nadzieje,ze ta druga ewentualna ciaza, bedzie taka jak pierwsza, bez zadnych dolegliwosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajść w ciaze
Jak wiesz, ze masz silną wolę i nie będziesz sobie folgować i objadać się za 10 to możesz śmiało zachodzić w ciążę. Zrób sobie przed ciążą badania krwi, moczu i cukru. Znajdź lekarza, który będzie pilnował twojej wagi i w razie czego usłyszysz ostrą reprymendę jeśli sobie za dużo pozwolisz i kilka słów pochwały jeśli będziesz się dobrze trzymać. To pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekit nieba
przez 7 miesięcy przytyłaś 1 kg????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajść w ciaze
Kochana każda ciąża jest inna, a problemy ma się niezależnie od wagi. Szczupłe ciężarne też miewają trudności w ciąży i cierpią na cukrzycę czy nadciśnienie. Nikt Ci nie da gwarancji, ze ciąża będzie jak z bajki, bo może dać ci się we znaki, a możesz być w niej kwitnąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekit nieba
Autorko skoro sama wiesz czego najbardziej pragniesz, to po co pytasz????? chcesz mieć 2 dzieci, a czas w twoim przypadku działa na niekorzyść - wiec chyba wiadomo co wybrac? Z tym, ze świadoma konsekwencji i trodności - będziesz na siebie i dziecko uważać. A jak już urodzisz, to dwójka tak ci sie da we znaki, że nawet nie wiesz kiedy schudniesz :)) gwarantuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudainaczej
zajść w ciaze dzięki, masz rację, ja już jem zdrowo, zero słodyczy, cukru itp., ruchu też mam sporo, generalnie przy moim trybie zycia powinnam chudnac, no, ale jest jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajść w ciaze
Tak. Nie cały kilogram. Ale dziecko rozwija się znakomicie, wazy już prawie kilogram. Po prostu porzuciłam moją dawną "dietę" i zaczęłam zjadać owoce, warzywa, sałatki, naturalne jogurty, chude wędliny i mięso i to zaowocowało. Nie tylko w brak przyrostu wagi, ale i w świetne samopoczucie. Poza tym mam dużo ruchu na co dzień. Zresztą autorka też na ruch narzekać nie będzie mając pod opieką dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blekit nieba
jak wszystko w porządku z dzieckiem, to ok ale wg mnie to za mało. Zanim zaczniecie krzyczeć - jak sie na tym nie znam, ale szczerze też bym tak chciała, anie w ciąży przytyć 15 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zajść w ciaze
Wcale nie będę krzyczeć :) Też się na tym zastanawiałam ale od 3 ginekologów uslyszalam, ze jest idealnie bo dziecko sobie weźmie ze mnie co mu potrzeba i moje dodatkowe kg nie są mu do szczęścia wcale potrzebne. No ale takie "numery" to tylko pod kontrolą lekarza i tylko przy takiej otyłości. Bo jakby wychudzona mama chciała nic nie przytyć w ciąży to by się to pewnie skończyło anemią u mamy i hipotrofią u dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy ja bylam w ciazy z synem to bylo sporo kobiet przy kosci, ktore startowaly od 95 kg i tez o dziwo w czasie ciazy niewiele przytyly nie mialy wiekszych problemow, ani z zajsciem ani z donoszeniem jedna po porodzie, karmiac piersia tak schudla ze jak spotkalam ja na bilansie to wygladala jak polowa siebie na poczatku ciazy ,wrecz az za chudo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×