Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monaeliza

życie w Paryżu??

Polecane posty

monaeliza - masz racje. Nie sluchaj pesymistow. Kazdy widzi to, co chce widziec. Rzeczywiscie z samym angielskim jest bardzo trudno ale jesli starasz sie mowic po francusku, Francuzi Ci pomoga. I sa niezwykle grzeczni i uprzejmi. Jesli masz skwaszony usmiech to nie spodziewaj sie zeby ktos byl mily - to do tych niezadowolonych. Miszkania sa naprawde drogie i nie jest latwo ale mozesz na poczatek wynajac u Polakow - na czarno. Potem powoli cos znajdziesz. Tylko cierpliwosc i niezrazanie sie trudnosciami daja efekty i pewnosc realizacji swoich zamierzen. Co do Paula - ktos tu pisal, ze drogo :D :D Paul jest dosc droga siecia. Cena croissant'ow, kawy zalezy od miejsca - im drozsze dzielnice, im blizej uczeszczanych szlakow - tym drozej. Logiczne. Mieszkam nad Canal St. Martin i za kawe place od 1 do 4,5 - zalezy od kafejki i wlasciciela. Brud i biede mozna znalezc w kazdym europejskim wiekszym miescie - bez przesady, Paryz nie jest wyjatkiem niestety ale tez nie jest najgorzej. Ten link do filmiku o muzulmanach modlacych sie na ulicy - fakt. Jedna ulica w 10-ciomilionowym miescie ma przesadzic o calosci? No to pijani bezdomni na warszawskim Centralnym przesadzaja o nas jako o Polakach? Ludzie... Rece opadaja. Uwazam, ze kazdy otrzymuje od zycia to, czego tak naprawde oczekuje. Ja nie narzekam. Monaeliza dasz sobie rade, bo CHCESZ i to sie liczy. Zajrzyj na http://www.ifrancja.fr/ Jako fille au paire bedziesz miala szanse dokladnie sie rozejrzec w tutejszych realiach. I zarobki niewykwalifikowanych wcale nie sa tak niskie - zalezy JAK wykonujesz swoja prace i na kogo trafisz - kanalie sa wszedzie. Ja tam kocham ten Paryz i piekny i brzydki i bogaty i biedny i odpucowany i brudny. Po prostu trzeba chciec go poznac, nie tylko Champs d'Elisees, nie tylko Wieza czy Luk. Radze poszukac nietypowych przewodnikow po Paryzu - sladami pisarzy, malarzy - tam znajdziesz mase ciekawostek i informacji. Powodzenia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna llena
Czesc dziewczyny, ja tez mieszkam w Paryzu juz 10 rok i czuje sie tu jak u siebie. Cenie sobie wysoka kulture osobista Francuzow i ich dobry smak np w ubiorze jak i oczywiscie, w kuchni. A juz zyc bez dobrego wina napewno bym nie mogla! :) Autorko posta dobrze, ze sie zdecydowalas na au-pair, samej w Paryzu bez znajomosci jezyka byloby Ci za ciezko i niepotrzebnie bys sie zniechecila a warto tu pozyc i zobaczyc co innego niz londynskie suburbs.....:) Na start popracujesz u rodziny, nauczysz sie jezyka a potem bedziesz mogla pojsc na studia itd kiedy juz sie "wkrecisz". Dziewczyny mieszkajace w Paryzu, moze bysmy sie blizej poznaly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna llena
ale tu nie ma zadnego maila....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna llena
a... o kurde, nie wiedzialam ze tak mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna llena
szoszonka23 szukaj na stronach ifrancja, polonika.fr, dziendobry.fr i polskanova, zdarzaja sie ciekawe ogloszenia powodzenia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello1988888
ja pracuje okolo 30 km od paryza juz trzeci rok i mi sie podoba:) a ty chcesz prace w samym paryzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello1988888
a co chcialabys robic?? teraz jestes gdzie we wf czy w pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello1988888
a tak zapytam terazz pracujesz? albo jak pracowalas jakie mialas zarobki>> ? ja pracuje 30 km od paryza na wschód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operka
Do autorki: myślę, że dobrze robisz decydując się na au pair. Pod warunkiem oczywiście, że trafisz na NORMALNĄ rodzinę. Wówczas będziesz mieć dobry start, bo i mieszkanie bezpłątne i wyżywienie. Do tego poznasz język (polecam rodzinę z trójką dzieci w wieku szkolnym - nie ma bata, nauczysz się w try miga!!! :P a do tego takie dzieci w szkole spędzają prawie cały dzień :P) bo tak jak większość Ci tu pisze: angielskim tam neiwiele zdziałasz, poznasz realia życia (Francuzów...nie Polaków będących we Francji), poznasz zwyczaje no i w tym czasie będziesz mogła rozejrzeć się za czymś "samodzielnym". Ja byłam w Paryżu rok czasu, włąśnie jako " la jeune fille au pair" - fajnie wspominam ten czas, chociaż ciężkich momentów nie brakowało...oj nieeee... Ale wiele się tam nauczyłam stąd doceniam możliwość, jaką miałam. Żeby było śmiesznie...ogłoszenie o tym, iż jest poszukiwana operka znalazłam nie gdzie indziej, tylko właśnie tutaj...na kafeterii!!! :D No...nie powiem, żeby to było rozsądne, ale wyszło nieźle. Nikt mnie nie oszukał, nie zrobił mi krzywdy, do burdelu nie wywiózł :P Aczkolwiek polecam jednak sprawdzone serwisy ;) Tęsknię za Paryżem bardzo, bo również pokochałam to miasto bardzo mocno. Ale z kolei kiedy byłam tam - zabijała mnie tęsknota za Polską i moim polskim życiem. Dlateog zdecydowałam się wrócić, ale gdybym chciała zostać, to ten rok spędzony jako au pair był do tego świetnym przygotowaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość operka
Sorry za literówki... I bonne chance Autorko! :) A do Dziewczyn mieszkających w Paryżu: pozdrówcie go ode mnie! I napiszcie, jak tam w tym roku wyglądały wystawy świąteczne w Lafayette :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piotrek:)
apropo paryza sa moze jakies dziewczyny nawet z okolic paryza moze sie poznamy>>:L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello1988888
no malo tych godzin ale stawke i tak dobra masz... ja slyszalem niedawno ze jakies malzenstwo szukalo opiekunki dla dziecka ... ale niewiem czy to aktualne...:(ale to nie w paryzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafaello1988888
popytam... a ty jak wynajmujesz mieszkanie czy jak>> bo jak ja pracuje to mieszkanie i wszytsko gratis kupuje tylko jedzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wymajmuje i u mnie odpada praca z zamieszkaniem ja wole dojezdzac a moze napiszesz mi jakis numer gg czy cos to pogadamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny ktore
mieszkaja w Paryzu, powiedzcie mi czy 1000euro wystarczy na tydzien dla czteroosobowej rodziny na zwiedzanie i przejazdy.Mieszkanie i wyzywianie mamy zaplacone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paris vendom
1000e - wystarczy bilet do metra dla doroslego 1,70e carnet 10 biletow 12e od 4-9lat 10 biletow 6e po za tym sa jeszcze 2-3 -4 dnowki itp istnieja tez pass muzeum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny ktore
Dziekuje bardzo za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasencore
szoszonka, rozumiem, ze mieszkasz pewnie z facetem, bo chyba nie byloby cie stac na wynajecie mieszkania pracujac 3 godziny dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasencore
rozmawiamy tutaj o zyciu w paryzu, pracy i utrzymaniu, wiec nie wiem co cie tak oburzylo. Czyzbym uderzyla w czuly punkt?? Fakty sa takie, ze wynajecie mieszkania i utrzymanie sie w Paryzu (czy nawet mniejszym miasteczku) pracujac 3 godziny dziennie za 10 euro jest po prostu nierealne, wiec musisz miec jakies wspomaganie, czy to w postaci faceta czy rodzicow. Chyba, ze uprawiasz najstarszy zawod swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaeliza
Dziewczyny, ja na 50 % zrezygnowałam z Paryża, a jadę do Londynu na rok, zeby zarobic pieniadze powiedzcie mi, czy to dobre wyjscie? nie chce troche pracować za 350 euro , bo to tyle co nic. W Wawie moge miec 2 razy więcej wiem, ze dzieki temu naucze sie jezyka szybko, ale ciezko mi idzie nauka. Niedawno zaczełam hiszpański a idzie mi świetnie. no i opieka nad dziecmi mnie przeraza. bede w Paryżu 20-24 II , gdyby któras z Was chciala sie spotkać i pogadac, albo chociaz pozwiedzać miasto ( choc macie je na codzien) zachecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydelkofa99888
a gdzie sie podzial twoj upor?!!!! ja bym na twoim miejscu nie rezygnowala z marzen - jezeli czujesz ze twoje miejsce jest w paryzu to idz za tym nie wybieraj czego w zamian!! potem bedzie cie caly czas ciagnelo w to miejsce! ja mialam tak z pewnym krajem w europie, ale wybralam stany - dla wielu to marzenie, jednak mnie zawsze ciagnelo gdzie indziej. z miesiaca zrobily sie dwa, z roku kilka lat i tak tkwie juz tu dobry kawalek czasu a caly czas i tak ciagnie mnie gdzie indziej!! nie popelniaj tego bledu. a opieka nad dziecmi niech cie nie przeraza... nigdy nie wiesz jakie niespodzianki ci zycie przeynisie... moze trafisz na rodzine z jednym dosc duzym juz dzieckiem? takie dzieci mowia juz wyraznie i pelnymi zdaniami po francusku moglabys sie od niego duzo nauczyc. moze wlasnie majac ta prace jako aupair poznasz ludzi ktorzy ci potem pomoga jakos ruszyc? przeciez jak jedziesz jako aupair z agencji to masz zagwarantowany kurs jezyka takze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×