Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość monaeliza

życie w Paryżu??

Polecane posty

pasencore, skad w tobie takie podle myslenie? Dlaczego jesli czegos nie mozesz pojac, czy sobie wyobrazic od razu znajdujesz tak obrazliwe wytlumaczenie? Przykro mi sie zrobilo. Skad wiesz, ze Szoszonka wynajmuje mieszkanie? GDZIE o tym napisala? To co robisz to wscibstwo i wlazenie z buciorami w czyjes zycie. Szoszonka - skrobnij jesli chcesz na moj mail (pod nickiem) i napisz co by Cie interesowalo - jesli bede miec jakie namiary, to dlaczego nie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoszonk23
nie poprostu kurz mnie jk koos tierdzi ze jk malo sie prcuje to musi cie utrzymyc facet nie oburzylm sie poprostu yszlo jak wyszlo pomagaja rodzicmi le chce sie usmodzielnic i szukam prcy nrzie mam tylko 3 h ale mysle ze to sie zmioeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monaeliza
mydełkofa pomysle nad tym. moze jak pobede znow troszkę w paryzu jednak zmienie zdanie i skusze sie zostać we francji, bo jestem zagubiona teraz trroche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molrast
Hej, ja mieszkam w Paryzu od wrzesnia. Jestem tu z moim chlopakiem ktorego rodzina jest z Polski ale urodzil sie we francji, mi mozna powiedziec troche sie poszczescilo bo aktutualnie ucze sie jezyka poniewaz pozniej chcialabym zaczac studia na sorbonie. On pracuje i zalatwial mi wszystkie papierki o pomoc jako ze ucze sie i nie pracuje itp. Uczylam sie wczesniej francuskiego jakies 4lata ale i tak po przyjechaniu tu balam sie kupic zwyklej bagietki i nie rozumialam nic bo jednak jezyk mowiony tutaj nie ma nic wspolnego z tym czego mnie uczono masa skrotow ktorych nie da sie zrozumiec. Duzo polakow tutaj spotykam jedynie na ulicy nie wiem dlaczego i po co tu siedza na zebrach niestety, troche mi wstyd ze przynosza taka niechlubna opinie naszemu krajowi ale mysle ze tak wlasnie koncza ludzie co nie znaja jezyka jada gdzies maja problem zeby znalesc prace mieszkanie itp i potem loduja na ulicy z innymi. Ja osobiscie sama nie dalabym sobie rady znalezc mieszkanie itp. to baardzo trudne i kosztowne lepiej zalatw sobie prace przez agencje jako fille au pair i jedz od razu na pewniaka do pracy i potem ucz sie jezyka zdobywaj inf. o miescie itp. mysle ze to najlogiczniejsze rozwiazanie. Pozdrawiam i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paryż to cięzki kawał chleba, przeludniony a jednocześnie nieludzki ... bez języka nie masz szans bez pensji minumum 2K na miesiąc netto bez gwaranta na mieszkanie ale przede wszystkim bez przyjaciół na miejscu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaaajednaaa
Morlast ile masz lat? :) Ja tak samo jak Ty, mieszkam z chlopakiem polskiego pochodzenia, zanim poszlam na studia uczylam sie francuskiego! Moze napisz swoj adres e-mail i bymy sie spotkaly pogadac? :) I czy sa moze jakies polki majace ochote sie spotkac na kawe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fecet
dziewczyny dajcie sobie spokoj z tymi bajerami.Jak znam sie na geografii tote panny ktore tutaj mieszkaja tylko czychaja na takie co dopiero przyjechaly.Gozej niz faceci.Pomoc?tylko za kaske,praca?odstepne,mieszkanie?kasa z kaucjai to ok 250 300 E za miesiac lozko w kacie.Dajcie sobie spokoj.Jak nie znacie nikogo tzn nie macie tutaj znajomych/dobtych/,przyjaciol lub rodziny to nie zawracajcie sobie glowy bo wyladujecie na ulicy, a takich przypadkow znam sporo.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upupup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sofien
Mieszkam w Paryzu od niedawna ale wiem ze koniecznie trzeba miec tutaj znajomych zeby zaczac pracowac, wynajac mieszkanie. Jezyka mozna uczyc sie za darmo w merostwie, sa organizowane kursy dla obcokrajowcow. Pomocna strona to www.polonika.fr Mieszkanko kawalerka do 20 m2 ok 460-500euro, np w Suresnes trzy przystanki do La Defense,, Pamietaj scigajac marzenia miej wlaczony rozsadek, pozwoli to uniknac przykrych a nawet groznych sytuacji. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakich sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Suresnes 20 m za 500 euro chyba za 10 metrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty chyba chcesz,zeby ciebie zaproscic :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaprosic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena898
Życie w Paryżu jak i całej Francji jest mega drogie. Siedziałam tam rok i powiem Wam, że przez pierwsze miesiące wydawałam dużo więcej pieniędzy niż później. Cała mądrość polegała na tym, żeby zorientować jakie są naprawdę ceny w Paryżu i kiedy ktoś próbuje nas naciągnąć! Dlatego najpierw zróbcie wywiad odnośnie cen. Znalazłam taką stronę gdzie są na złotówki przeliczone produkty żywnościowe, ceny benzyny, mieszkania, itd. itp. Taka strona mega pomaga, bo już wiecie jaki jest prawdziwy zakres cen i nie dacie się nabić w butelkę! Tu macie link do Paryża http://cenyw.pl/francja/paryz/35/ Z mojego doświadczenia ceny z tej strony się zgadzają, a i komentarze ludzi pod spodem są pomocne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam na wycieczce w Paryżu w tamtym miesiącu i ze względu na dużą liczbę uchodźców i kradzieży wolałam mieć przy sobie kolekcjonerską wersję dowodu z offshoreidcardscom!Nie żałuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×