Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama małej leniwicy

czy termometry elektr.zawyżają temperature??? odp!

Polecane posty

Gość mama małej leniwicy

hej eszystkim mam pytanie czy to prawda że termometry elektroniczne zawyżają temperature??? słyszałam że trzeba za każdym razem odjąć 5stopni. odpiszcie bo nie wiem jak mam podejść do tej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki do którego trzeba było dodawać - czyli na odwrót, pokazywał o dwie kreseczki mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
no nie gadaj! ja za każdym razem odejmuje bo ponoć tak trzeba... teraz mnie wystraszyłaś... mam już dość tych wszystkich sprzętów mają pomóc a cholera wie co robią!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałam Cie wystraszyć, ja miałam porównanie ze zwykłym termometrem rtęciowym. Teraz podobno ciężko taki dostać, ale warto mimo wszystko taki mieć, w szpitalu, też takim mierzyłam temperaturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
no tak rozumiem tylko wiesz trochę się wystraszyłam heh... pytałam o rtęciowy w różnych aptekach i za każdym razem słyszę "używnie takich termometrów jest niebezpieczne" więc już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, więc nie będę Cię przekonywać, czy jest bezpieczne czy nie,wiadomo, że rtęć jest szkodliwa, ja wiem tylko tyle, że jak dojdzie do katastrofy, to należy kuleczki zmieść, a nie wciągnąć odkurzaczem, bo szkodliwe są opary - a te są wydalane przez odkurzacz. Nie musisz mierzyć nim temperatury dziecku - zmierz sobie i porównaj z elektronicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój zaniża tzn jak go trzymam pod pacha 5 minut zawsze wskazuje 36.2-36.3 a jak kiedys dla eksperymentu trzymałam pol godziny to mi 37.1 naciągło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
z tego co wiem to teraz są nie rtęciowe, ale alkoholowe. według mnie najlepsze, miałam termometr za 90 zł, elektroniczny, do czoła po prostu beznadzieja :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
no właśnie jest problem bo ja nie mam jak porównać tzn.z czym bo niemam takiego term. myśle,czytam,pytam... już troche info mam a swoją drogą to nie wiesz czy dodawnie lub odejmowanie nie zależy od marki termometra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wszystkich elektronicznych z jakimi się spotkałam trzeba było dodawać a nie odejmować bo zaniżały o 2-5 kresek :/ rtęciówki niby niebezpieczne ale nawet w szpitalu jak ktoś gorączkuje to taki dają bo najpewniejszy jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
zazwyczaj mierze mojej córce temp. w pupie (bo ponoć tak trzeba) i ma 35.9 lub 36.1 więc to odejmowanie teraz jak was słucham to wydaje mi się po prostu głupie! ale jak mierze pod pachą to ma 35.5 niewiem już kiedy ona ma gorączke?! cholera!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona:(:(:(:(
mój elektroniczny zaniżał:( Córka miała temperature o on wykazywał stan podgorączkowy.Dopiero jak zmierzyłam na rtęciowym wiedziałam jaka ma rzeczywiście temperature. Rtęciowych nie ma już w aptekach bo są wycofane.Ja dostałam od mamy bo miała dwa. Teraz o niego dbam bo drugiego nie kupie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
dobra to dziewczyny dodawać czy odejmować??? jak się znacie to szybka odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona:(:(:(:(
Jak sie mierzy w pupie to trzeba odejmować 5 kresek a jak pod pachą to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale widzisz po wypowiedziach, że różnie pokazują, skąd mamy wiedzieć jak Ty masz typ termometru? Popytaj sąsiadek, mamy, koleżanek o rtęciowy i sprawdź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona:(:(:(:(
Podobno rtęciowe termometry można jeszcze kupić od ruskich.Stoją nieraz na ryneczkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama małej leniwicy
dzięki za linki poczytam posprawdzam i będę wiedzieć pozdrawiam i życze wesołych świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmartwiona:(:(:(:(
w internecie nie patrzyłam:) byłam pewna ze jak są wycofane to tam tez ich nie będzie ale jak widać byłam w błędzie:) Polacy sobie jednak radzą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość google nie parzy, nie gryzie
oby się nie przydały ;) spokojnych świat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalka333
Sprawdza mi się bardzo fajnie termometr Classic od niemieckiej firmy Geratherm. To jest analog, także w zasadzie nic tam nie ma prawa się zepsuć. Elektroniczne są fajne, często wygodne, ale prawda jest taka, że są mocno awaryjne. Im więcej elektroniki tym więcej rzeczy de facto może się schrzanić. Tutaj w tym moim modelu jest taki plus, że nie zawiera rtęci w środku, jest w ogóle nie szkodliwy, a przy tym w takiej obudowie, że nie przenosi bakterii, jest higieniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Merek99s
Korzystamy od jakiegoś czasu z termometru Classic Geratherm. I jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tanio można kupić zwykły analogowy Classic. Nie jest on jednak taki do końca zwykły bo się producent rtęci ze środka pozbył a zamiast tego wprowadził równie czuły ale bezpieczny galistan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronika99
Bezdotykowe termometry to jest rewolucja jak dla mnie, ja mam Baby Temp akurat, prosty w obsłudze, z wyświetlaczem na którym rzeczywiście coś widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowałam za kilkanaście złotych termometr Classic z galistanem zamiast rtęci ostatnio i zdaje egzamin, szybki, bezpieczny pomiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulinabury
Zadowoleni jesteśmy w domu z termometra Baby Temp, wcześniej mierzyliśmy analogowo więc przeskok technologiczny na podczerwień jest kosmiczna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łatwo się steruje w moim Baby Temp, w tym sensie ze funkcje można szybko zmienić jednym klawiszem, a trochę tych funkcji ma bo mierzy gorączke, temp obiektów i też temp powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwiapas
Mam analogowy Classic od paru tygodni i mierzy bez zarzutu, rtęci nie ma więc o to się bać nie trzeba, jest bezpieczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaklimek
Warto kupić coś na podczerwien, sama mierzę na nonContact, jest lekki poreczny wyswietlacz ma ładny czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×