Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Myszunia;o)

Rodzimy latem 2011 roku w Anglii:)

Polecane posty

a co do lekarzy w PL,niestety ale też można trafić na niezłego chama..pamiętam moje 1 usg w celu potwierdzenia ciąży.lekarz odnosił się do mnie conajmniej jakbym mu wyrządziła krzywdę swoją wizytą.wizyta prywatna,niestety obszedł się ze mną jak z jakimś szkodnikiem..kilka lat temu,jak jeszcze miałam lat naście zabrało mnie pogotowie,łeb pękał,cały czas słabłam,ogólnie nie było zabawnie,pojechała ze mną babcia i tłumaczyła lekarce na izbie co się dzieje,a ja ledow żywa podpierałam się nosem o ścianę , a ta wstała spojrzała na mnie jka na wariatkę i zapytała czy ja ćpam i co ćpałam.. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam wszystkie dziewczyny do wpisania sie do tabelki w kolejnosci daty porodu NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08 Cieszy mnie fakt ze jest nas tu tak duzooo;)) U mnie mdlosci dzis mnie obudzily juz o 7 rano....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
ja zaraz rodzę to się nie wpisuje;) Kasienka - ale to Ty sobie piszesz Birth Plan! czy chcesz np. rodzić w wodzie, jakie metody relaksacji stosować, jakie znieczulenia dopuszczasz, co z cesarką... nie pamiętam co jeszcze... ja w sumie miałam tylko , że rodzę normalnie, nie chcę żadnych znieczulaczy z morfiną i cesarkę w ostateczności, a i tak w szpitalu pytali o wszystko - n'awet nie sądzę, żeby go ktoś oglądał; powinnaś mieć od midwife jakąś ulotkę na temat tego planu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi21 :)
NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08 agi21...............24...............11.02......................25.08 http://suwaczki.slub-wesele.pl/20100821050117.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie lepiej, już mam tylko brązowe plamienia, a jak Gosia dostać się do tej tabelki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08 agi21...............24...............11.02............... .......25.08 Grays77...........34................19.02............... .......25.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 agi21...............24...............11.02............... .......25.08 Grays77...........34................19.02............... .......25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK................WIEK.............2 TRYMESTR............DATA PORODU niki niki............34.......................................... .07.03 kasztaanka.......26............................................18.07 KasiuniaUK........28..................................... ......25.07 kasia ..............20...............13.02......................19 .08 S_Gosia_S.........23...............19.02................. .....25.08 agi21...............24...............11.02............... .......25.08 Grays77...........34................19.02............... .......25.08 anitia..............29...............22.02............... .......27.08 kijevna na kiedy masz termin, może się dowiemy coś więcej od Ciebie, skoro taka zaawansowana jesteś ;D Ja miałam scan w 12 tyg. i nie robili mi przezierności, wiesz może dlaczego? Pytałam położnej to powiedziała, że robią z krwi i w razie czego pobierają płyn, ale nie mierzą podczas USG. W ogóle obyło się bez szczegółów, tzn pokazała rączki, nóżki, pępowinnę, ale nie mierzyła nic poza długością dziecka. Całe badanie trwało ok. 2-4 min. Czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
kasztanka - termin mam na 4 lutego , ale będę miała cesarkę wcześniej - jeszcze dokładnie nie wiem kiedy, w sumie to może już nawet za 2 tyg. może być po wszystkim, zobaczymy:) Przezierności nie mierzą w Szkocji ( tu mieszkam) poza tym nie słyszałam, żeby nie mierzyli - gdzie ty mieszkasz dokładnie? Powinna Ci jeszcze zmierzyć co najmniej obwód główki i ilość płynu owodniowego, jak łożysko jest za nisko to też zazwyczaj notują... 4 minuty to krótko - nie wiem czemu tak wyszło:( Może coś masz więcej zapisane w skoroszycie - poprzeglądaj i pogoogluj, albo przepisz tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny ja po spotkaniu z polozna....:P Mila babeczka z niej:) Sprawdzila mi tylko w moczu czy nie mam infekcji i sprawdzila cisnienie! Pytala gdzie chce rodzic? I umowila na kolejna wizyte a mam ja 30.01 !! Powiedziala ze w 13 tyg na scanie pobiora mi krew i zobacza na USG czy dziecko nie bedzie mialo downa! TO WSZYSTKO!!! Kochana mOja wyslalam juz tableteczki!!! Ja sie czuje fatalnie caly czas mnie mdli glowa bOli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasztnkaa ahaaaaa :D dobrze wiedzieć :D tylko że ja kuźwa kompletnie nie wiem jaki chcę ten plan :D pewnie najlepiej taki żeby było szybko i w miarę bez bólu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane!! z dzidzią w jak najlepszym porządku! jest nawet większa niż 8 tydzień ma 15, 7 mm i wg usg termin mam na 22.8:) Bije serduszko, wszytko w porządku, bardzo miła lekarka, zabukowała mi nastepne usg za 4 tyg, wzieli mocz, sprawdzili ciśnienie, temp i PRZYJĄŁ MNIE GINELOKOG ale nie chciał mnie zabadać i powiedział, że nawet jak zacznę krwawić nic mi nie dadzą choć prosiłam 4 razy także Gosieńko, dziękuję, że i wysłałaś od razu zacznę brac i proszę być kupiła mi w Polsce i wysłała też, powiedz ile to będzie kosztowało a ja w funtach wyślę Twojemu mężowu, ale sie cieszę dziewczyny, czyli jednak brak wymiotów i mało objawów nie sa żadnym wyznacznikiem, dzidzia rośnie bardzo dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i teraz byle do przodu dziewczyny! Tylko za te branie tabletek bez zgody lekarza mam ochote wam 'klapsa 'dac no ale wasza decyzja, oby naprawde wyszlo na zdrowie. Gosiu te bole w moim przypadku bylu niegrozne mam nadzieje ze w Twoim wszystko potoczy sie tak samo:-) a moge zapytac niesmialo, bo podczytalam wczesniej ze popalasz. Nadal to robisz? Wiesz ja rozumiem w pewnym stopniu bo przed ciaza tez duzo palilam, ja i maz (maz 13 lat w sumie). Ba, na wiesc o ciazy poszlam i kupilam koleja paczke fajek ktora wypalilam 'z radosci' i palilam jakos jeszcze kilka dni. Ale potem od razu opdstawilam wraz z mezem. Teraz nadal mnie ciagnie eeeehhhh Ale jesli nadal masz ten problem to powiedz poloznej one moze cie skontaktowac ze specjalista od rzucania palenia i oni moga ci naprawde pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza jestem z wykształcenia pielęgniarką i nie dam sobie wmówić, że rola progesteronu jest nieudowodniona, bo tak twierdzą tu lekarze, zapytałam, więc kiedy wogóle podajecie progesteron ? Na to on, że po invitro ale to są inne wskazania, na to ja, kiedy zacznę krwawić co mam zrobić? NOTHING nic nic nic! niestety. Lekarz mówi ale po co pani progesteron skoro na usg dziecko rozwija sie w jak najlepszym porządku i w 8 tyg już jest wystarczająco progesteronu w organizmie?, a ja pytam skąd krwawienia, może oznaczcie mi poziom hormonów we krwi bo na piękne oczy nie widzicie, że mi go nie brakuje, na to on, że tego nie robią do 14 tyg ciąży! i taka była rozmowa, poprostu stracić ciąże jest tu naturalne i nie pomagają. Plamienia z brązowego zmieniły kolor na czerwony, dzisiaj znowu brązowy, progesteron nie zaszkodzi, może pomóc, jesli nie pomoze będę wiedziała, że zrobiłam wszystko bym mogła zdrowo donosić tak jak poprzednie ciąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza23 Palic juz nie pale ale od czasu do czasu pociagne albo od mamy albo od meza chociaz maz nie chce mi dawac !!! Ale mimo wszystko powiedzialam poloznej ze potrzebuje pomocy! Zawsze to lepsze niz nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Bardzo przepraszam ze sie tyle nie odzywalam. Przeczytalam wszystkie wasze wypowiedzi. I zaraz sie do nich odniose, ale najpierw o mnie :) No wiec, mialam scan w piatek. Dzieciatko mialo wtedy 7.7 mm, 6w4d. I bijace serduszko. Normalnie sie poplakalam. Nastepny scan chca mi zrobic w przyszly wtorek, zeby sie upewnic ze bedzie tylko jedno dzieciatko. Widzielismy tylko jedno serduszko, ale czasami sie jedno za drugim chowa, wiec w razie czego chca mi zrobic jeszcze jedno usg. Zwlaszcza dlatego, ze wczesniej bylam na lekach, bralam clomid na wspomaganie jajeczkowania, i mialam 6 pecherzykow, wiec wiecie, wszystko bylo mozliwe. W kazdym badz razie jest ok. Pani doktor w klinice powiedziala, ze juz teraz moge isc do swojego GP i umowic sie ze swoja polozna, i juz ona mi umowi usg na 12 tydizen, to usg ktore bede miala jeszcze w przyszlym tyg ide do kliniki. Jesli chodzi o opieke tutaj, powiem tak. Bylam rozgoryczona jak stracilam dzieciatko, ale jak juz sie dostalam do lekarza, opieka byla fantastyczna, jesli moge tak powiedziec w takich okolicznosciach. Bylam skierowana na zabieg, doslownie co 5 min przychodzil do mnie lekarz, albo pielegniarka z zapytaniem czy mnie boli, czy czegos nie potrzebuje itd. Teraz tez przeciez jak dostalam sie do tej kliniki, to sie fantastycznie mna zajeli. Mysle ze tutaj jest trudno sie dostac gdzies, ale jak juz sie dostaniesz to opieka jest w porzadku przynajmniej u mnie w miescie. Ale ja wlasnie mysle ze to zalezy od szpitala i regionu. Kolezanka miala tutaj in vitro , w innym miescie i miala scan dopiero w 12 gtyg, a ja pierwszy scan w 6s tym a kolejny bedzie w 8 tyg, i dopiero kolejny w 12stym, wiec nie narzekam. Jesli chodzi o luteine, to mi kolezanka kupila normalnie w aptece w polsce, ladnie poprosila pania farmaceutke i ona jej sprzedala bez problemu tylko ze bez refundacji, kosztowala 30 zl, na recepte kosztowalaby 6 czy jakos tak. Wiec jak macie problem z dostaniem, probujcie w polsce w aptekach, moze sie udac. Ja dalej bez zadnych dolegliwosci w sumie, piersi bola dopiero przy duzym nacisku, tylko siku czesto biegam, i czasami rano cos mnie pomdli, ale nie wiem czy to od ciazy czy z glodu. Najgorsze to sikanie non stop. Mam nadzieje ze juz bedzie ok. W piatek wybieram sie do GP i jutro napisze smsa do swojej poloznej, tej co mialam wtedy teraz bedzie ta sama bo ona jest przypisana do mojego GP. I zobaczymy co dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anitia Jak dobrze ze wkoncu sie odezwalas balam sie ze juz cos nie tak ;(;( Ale ciesze sie bardzoooo ze u Ciebie OK no ja 1 USG mialam 3.01 to byl 6w4d a 13.01 bede miala kolejne ale juz w PL :P a tO Ci by byla niespodzianka jakbys kochana miala blizniaczki ....;)) Chcialabys???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do wszystkich kobietek tutaj!!!!! Czy Wam lekarz badz polozna wmawiala ze dobrze by bylo zebyscie zrobily szczepionke przeciwko grypie???? Co Wy o tej szczepiace sadzicie dacie sie zaszczepic?? Ja zdecydowanie NIEE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi21
czesc kobietki ja pozna wiecZorowa pora na nocce znudzona w labie siedze z kom. i walczez mdlosciami. co do szczepionki na grype nie proponowala mi ale tez nie podjelabym ryzyka od 5 lat lecze sie naturalnie to moze i w ciazy dam rade . jakos nie ufam szczepionkom i tylko konieczne robie:) bez paniki. czy jest ktos z leeds i okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agi21
czesc kobietki ja pozna wiecZorowa pora na nocce znudzona w labie siedze z kom. i walczez mdlosciami. co do szczepionki na grype nie proponowala mi ale tez nie podjelabym ryzyka od 5 lat lecze sie naturalnie to moze i w ciazy dam rade . jakos nie ufam szczepionkom i tylko konieczne robie:) bez paniki. czy jest ktos z leeds i okolic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna Żadnych notek nie mam, ale widziałam się właśnie z położną i powiedziała, że nic innego niby nie robia pod czas 12 tyg. A przezierności nie sprawdzają, bo nie jest refundowana i można sobie zrobić jedynie prywatnie. Refubdowane jest jedynie badanie z krwi. Co do szczepionki przeciwko grypie, to mnie nikt nie namawiał. Rzadko choruję, ale akurat się zdarzyło mi rozłożyć przed świętami. Ginekolog w Polsce powiedział, że mogę spokojnie brać atybiotyk, bo jest ich sporo, które kobieta w ciąży może brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, dzisiaj rano czulam, ze cos mnie kluje z prawej strony kiedy jeszcze lezalam i tak jak Was czytam dziewczyny, to odnosze wrazenie, ze mogla to byc kolka. Kasza23 dzieki za pomocne informacje dotyczace planu badan i konsultacji w ciazy. Tak wlasnie przedstawila mi midwife caly plan. Jedyne czego nie zrobila, to nie pobrala moczu, miala mi dac pojemnik na mocz, ale ostatecznie zapomniala, zreszta ja tez. Beatko z moich doswiadczen wynika, ze opieka nad kobietami w ciazy w UK nie jest najlepsza, tzn. mam na mysli badania, ktorych jest malo w porownaniu z PL. Ale tak jak dziewczyny juz tu pisaly, to faktycznie, jesli ciaza przebiega prawidlowo, to moze te wszystkie badania nie sa konieczne. Natomiast co do samego porodu, szpitala i lekarzy, to po prostu rewelacja. Pomimo, iz mialam trudny porod, nie wspominam go najgorzej, gdyz wszyscy sie mna zajmowali, skakali przy mnie jakbym byla wrecz ich corka. No i oczywiscie super warunki. A slyszalam, ze w PL kobiety po urodzeniu dziecka lezaly na korytarzach, bo nie bylo dla nich miejsc. Smutne, ale prawdziwe. Oczywiscie wszystko jeszcze zalezy od szpitala, regionu w ktorym bedziesz mieszkac, ale na Twoim miejscu Beatko bylabym dobrej mysli i cieszyla sie, ze masz okazje rodzic w Anglii. Anitia nareszcie sie odezwalas, super, ze wszystko w porzadku po scanie. Mam nadzieje, ze troszke sie uspokoilas. A przede wszystkim ciesz sie, ze nie masz tych meczacych objawow ciazy, czego Ci zazdroszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasza23 widzę że sporo wiesz o działaniu tutejszej służby zdrowia.bo mam pytania jeśli mogłabyś mi pomóc. jak pisałam wykryto u mnie cukrzycą ciążową.dziś dzwonili z centrum leczenia i powiedzieli że mam zgłosić się na jakiś monitoring-co to oznacza i ile trwa?co tam będą mi robić?a na 20 stycznia mam kolejne spotkanie w szpitalu na dziale US Obsteric Routine Diabetic.tylko coś pisze o scanie-czy oni będą mi robili kolejne usg?bo są instrukcje w liście jak do usg-pełny pęcherz,nie pić gazowanego ani mleka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy pisze ten Routine diabetic, a pod spodem dokładna instrukcja jak mam się zachować na scan, tak jak pisało w poprzednich listach które dostaje się tu standardowo-czyli dwa w ciągu ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już wiem ,dzwonili ze szpitala i z tego centrum-w poniedziałek mam się zgłosić na powtórzenie GTT,i prócz tego spotkanie i poinformowanie mnie co mogę jeść a czego nie mogę, a 20 w szpitalu usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
kasztanka - masz założoną teczkę (skoroszyt) - gdzie wpinane są wyniki USG, badań zalecenia i takie tam? nie wierzę.... powiedz w przybliżeniu gdzie mieszkasz to może coś się wyjaśni:) co do przezierności też nie mieliśmy robionych - tylko wyniki z krwi, ale wiem, ze jednak w ANglii generalnie robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×